bol u kolencetu
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: bol u kolencetu

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano bol u kolencetu

ja retard ko sto jesam sam pre nekog wremena krenula da trcim,naglo narawno,mnogo narawno,po principu ko da sam sto god trcala;sto je dowelo do toga da je mene bolelo desno kolence posle 2 dana.
    tako ti ja naprawim malu pauzu od 4d.pa opet u trk.tu me je wec manje bolelo,al je ipak zickalo,pa sam posle trcala manje i prawila razmake od 3,4 dana,i swaki put me je manje bolelo,cak je i bol prolazio kad se zagrejem.
    e sad ga samo jedva osecam(u pocetku,ili ako preteram u trcanju)..
    brat mi kaze da nisam normalna da iskuliram da ne bi urnisala koleno,al mene to polako prolazi al opet traje poduze..
    jel bi bilo bolje da pauziram(i koliko)ili da nastawim owim temom?
    iskreno wasa super retardina hipohondricna JA

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Re: bol u kolencetu

Bolje je da nastavis sa brzim hodanjem dok bol ne prestane. A i brzim hodanjem ces ojacati tetive i ligamente sto je potrebno za vece napore kao sto je trcanje. I kupi patike za trcanje ako ih vec nemas. I malo se informisi o pravilnoj tehnici trcanja da bi kolena manje trpela.

Ako ti je jedan od ciljeva da smrsas brzo hodanje je cak i bolje od trcanja. Masne naslage se najbolje skidaju kada je broj otkucaja srca 120-130. Tada organizam trosi masne naslage kao izvor energije. Preko toga pocinje da trosi zalihe secera.
    Poslednji put ažurirao/la petar_z : 29.04.2015. u 22:12

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

imam ja patike za trcanje,a jako sporo trcim,al tad se zanesem do poslednjeg atomaa manje mi je cilj da smrsam(ono 2,3 kg ne bi bila na odmet)a wise mi je cilj da se zategnem,i da stworim neku zdrawu nawiku koja ce ako bog da preziweti zimu
    nego sta mislis za pauze.isto da prawim na 2,3 dana,ili smem swaki dan(znam da ne smem)posto mene to brzo hodanje nerwira(tu waljda ne smes da dignes jednu dok ne spustis dr.)

Domaćin Kiyko (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Normalno je da te mnogo toga boli kad tek krenes sa trcanjem. Mene je takodje bolelo koleno i to prilicno dugo tako da sam bila potpuno obeshrabrena i jednako kao ti hipohondricna - odlucila sam da trcim i cvrsto i nepokolebljivo krenula ali eto obzirom da me toliko boli to je sigurno meniskus,ligament, ma celo koleno cu morati da menjam.
    Onda je prestao bol u kolenu ali je poceo u kuku, toliko da nisam mogla normalno da hodam posle trcanja.
    I to je trajalo dodatnih dva meseca Sad je sve dobro i nista me ne boli. Mislim da je najveci uticaj imalo zagrevanje koje sam olako shvatala pre toga. Pogledaj na netu, imas fine vezbice pred trcanje gde je fokus bas na kolenima i kukovima.
    Ne forsiraj se, lagano napreduj metar po metar, minut po minut.)

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kiyko Pogledaj poruku
    Normalno je da te mnogo toga boli kad tek krenes sa trcanjem. Mene je takodje bolelo koleno i to prilicno dugo tako da sam bila potpuno obeshrabrena i jednako kao ti hipohondricna - odlucila sam da trcim i cvrsto i nepokolebljivo krenula ali eto obzirom da me toliko boli to je sigurno meniskus,ligament, ma celo koleno cu morati da menjam.
    Onda je prestao bol u kolenu ali je poceo u kuku, toliko da nisam mogla normalno da hodam posle trcanja.
    I to je trajalo dodatnih dva meseca Sad je sve dobro i nista me ne boli. Mislim da je najveci uticaj imalo zagrevanje koje sam olako shvatala pre toga. Pogledaj na netu, imas fine vezbice pred trcanje gde je fokus bas na kolenima i kukovima.
    hvala

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio Kiyko Pogledaj poruku
    Ne zaboravite na istezanje posle

Slične teme

1. BOL U KRSTIMA
    Autor GDE ME NADJE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.08.2011., 10:47
  2. bol u grudima
    Autor pitam se pitam se! u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.01.2004., 15:01
  3. cudan bol
    Autor uh u forumu Zdravlje