Preporuka za Noleta

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Neke detalja vrhunski igraci NE SMEJU da zaborave.

A to je onaj detalj da njihovo ponasanje i na terenu i van njega uvek neko posmatra..

I da UVEK MORAJU BITI VELIKI, i u pobedi nad protivnicima i onda kada ne igraju tenis.

Ako zele da ostanu slavni mnogo godina kasnije kada okace rakete, kopacke ili rukavice i klin...

Cak i onda kada ih vise ne bude medju nama.


Zasto ovo pisem?

Zato sto je siromasnu himalajsku drzavu Nepal zadesio katastrofalni zenljotres....Preko 5.000 mrtvih i duplo osakacenih...

Nole bi trebao da se seti kako je uputio dramatican apel svetu kada su Srbiju pogodile katastrofalne poplave...

Pomogao je a i ostali bogatasi su culi njegov poziv i pomogli...


Sada je opet na njega red da pomogne, u razumnium granicama Nepalu...

On je svetska licnost koja zaradjuje milione dolara...

Trebalo bi da ima jedan mali FOND za takve prilike.

Lepo bi bilo da u svetskim sredstvima informisanja procitamo ili cujemo da je srpski teniser Novak DJOKOVIC poklonio 100.000$ za postardale u Nepalu.

Zaradio bi vise SLAVE nego sto je ulozio NOVCA.

Jer njemu novca vise nije potrebno, ali slave jeste.
 
Jedini fond koji Nole treba da ima jeste Poreski fond Republike Srbije. Da plaća porez svojoj Državi Srbiji, ako je doživljava kao svoju zemlju a ne tamo ko zna kome.

On je nesumljivo naš najveći i najbolji marketing u svetu, ali u našoj državi se smanjuju plate prosvetarima i siromašnim ljudima. Svojim plaćanjem poreza svojoj domovini bi joj bez sumnje značajno pomogao.
 
Odakle ideja da Novak Djokovic mora da pomogne Nepalu ?
I uopste bilo kome..pri tom se Novak dokazao kao humanista
i biti human je iz ljudskih razloga a ne da bi se proslavio i stekao
slavu kako rece u uvodnom postu
 
Jedini fond koji Nole treba da ima jeste Poreski fond Republike Srbije. Da plaća porez svojoj Državi Srbiji, ako je doživljava kao svoju zemlju a ne tamo ko zna kome.

A koliko je Srbija ulozila u njega da bi postao ono sto jeste?

Ostvaruje li on svoje prihode u Srbiji?

Placaju li porez Srbiji svi oni fudbaleri i ostali sportisti koji igraju po stranim klubovima?

Placaju li porez Srbiji radnici iz Srbije koji rade u inostranstvu?

No dobro, necemo da sirimo pricu o tome, to nije tama...
 
Odakle ideja da Novak Djokovic mora da pomogne Nepalu ?
I uopste bilo kome..pri tom se Novak dokazao kao humanista
i biti human je iz ljudskih razloga a ne da bi se proslavio i stekao
slavu kako rece u uvodnom postu

Odakle mi ideja?

Pa otuda sto je on molio sportiste i ostale ljude dobre volje iz svih krajeva sveta da pomognu Srbiji kada su bile poplave......

Vrhunski sportista se ne moze DOKAZATI NIKADA kao humanista, vec se mora STALNO PONOVO I PONOVO DOKAZIVATI.....

Slavu jednog sportiste ne cine samo njegovi sportski rezultati, vec i njegovo ukupno ponasanje u zivotu...

A Nole se vise ne takmici za pare, on je tu fazu prevazisao, sada se takmici za slavu u svetskim razmerama u koju je utkan svaki potez njegovog sportskog i privatnog zivota.

Ta slava se tesko stice, Nole je dugo nije imao i pored toga sto je bio najbolji na terenu....

Nisu mu priznavali pored Federera, Nadala pa i drugih manje poznatih igraca.

Danas vise ne mogu da ga ne priznaju, ali ipak, on mora VRLO DA PAZI NA SVAKI KORAK i da se stalno iznova samopotvrdjuje da je najveci i na terenu i van njega.
 
zasto je on na tapetu,zasto iko treba da bude fin uz sportske rezultate,kako glumac po svima pljuje a gotive ga,licemeri

I jos nesto: slava i rezultati se raspuknu kao mehur od sapunice, nekada samo zbog jednog nepromisljenog poteza....

Pasti je lako, ali dici se je jako tesko...

I tu imate primer naseg Troickog: bio je kucao na vrata da udje medju 10 najboljih na svatu i onda je napravio malu greskicu koja ga je kostala puno, puno para i verovatno karijere.

Nije hteo da izvadi krv kada su trazili!

Mos misliti greske!

Ali, svi su mu zamerili: od igraca do navijaca.

O stranim novinarima i da ne pricamo: pucali su na njega iz svih oruzja!

Tako da na sve sitnice, ma koliko beznacajne bile, treba VEOMA PAZITI...

A naveci moraju i najvise da paze!
 
pa neka sportisti iz Nepala mole za pomoc :roll:
Boze blajbi ovo je vrhunac gluposti.. kada bi Novak brinuo o svakoj nesreci u svetu, ne bi stigao igrati tenis

To nije naka beznacajna nesreca.

Sve oci sveta su sada uprte tamo.

I vrlo se dobro pazi ko od poznatih sta poklanja i sta prica.


Novak nije postao slavan samo zato sto je pobedjivao na terenu, vec i sto je znao da se ponasa van terena.

Bilo je sampiona u istoriji tenisa koji su bili prvi na listama, a nisu bili omiljeni.
 
kada bi pomogao nepalu ili bilo kome zbog slave, kod mene bi izgubio sve ono ljudsko što mislim da poseduje.
on treba da pomogne prvenstveno jer je tome kome pomaže pomoć neophodna i jer sam oseća da treba da pomogne, a ne zbog svetske slave i bildanja ega pomoću para.
zato je najbolje ostaviti ga da sam odluči kome, kad i kako da pomogne.
svako sugerisanje je pogrešno jer niko nema pravo da se meša u njegovu humanitarnu aktivnost
 
kada bi pomogao nepalu ili bilo kome zbog slave, kod mene bi izgubio sve ono ljudsko što mislim da poseduje.
on treba da pomogne prvenstveno jer je tome kome pomaže pomoć neophodna i jer sam oseća da treba da pomogne, a ne zbog svetske slave i bildanja ega pomoću para.
zato je najbolje ostaviti ga da sam odluči kome, kad i kako da pomogne.
svako sugerisanje je pogrešno jer niko nema pravo da se meša u njegovu humanitarnu aktivnost

Ne funkcionise danasnji svet tako.

To je tako bilo u XIX veku....

A danas je XXI vek....:rtfm:
 
hoćeš da kažeš da je ljudskost ostala u 19. veku, a da sad vlada egoizam i narcisoidnost?

možda u tvom svetu, u mom je ljudskost još uvek najvažniji faktor.

Pa onda treba da ides u svoje selo i tamo vezbas "ljudskost".

U svetu vladaju neka druga merila, kako u politici, tehnologiji, sportu...i td...


Ima primer fudbalera Barcelone Suareza...

Bio je omiljen fudbaler...

Onda je na Svetskom prvenstvu, nastupajuci za svoj Urugvaj, u nekom ludom momentu, ugrizao za uvo protivnickog igraca...

To je video ceo svet i svi su se zgrozili.

On je i dalje dobar fudbaler, igra za mozda najbolji tim na svetu, ali nakon tog dogadjaja nikada vise nece biti ono sto je bio pre tog dogadjaja...

Jednim nepromisljenim gestom, u samo jednoj sekundi, je sam sebe osakatio za celu blistavu sportsku karijeru.
 
Pa onda treba da ides u svoje selo i tamo vezbas "ljudskost".

U svetu vladaju neka druga merila, kako u politici, tehnologiji, sportu...i td...


Ima primer fudbalera Barcelone Suareza...

Bio je omiljen fudbaler...

Onda je na Svetskom prvenstvu, nastupajuci za svoj Urugvaj, u nekom ludom momentu, ugrizao za uvo protivnickog igraca...

To je video ceo svet i svi su se zgrozili.

On je i dalje dobar fudbaler, igra za mozda najbolji tim na svetu, ali nakon tog dogadjaja nikada vise nece biti ono sto je bio pre tog dogadjaja...

Jednim nepromisljenim gestom, u samo jednoj sekundi, je sam sebe osakatio za celu blistavu sportsku karijeru.

Baš je juče jedan profesor iz mog "sela", Professor dr Erik Scherder, objasnio zašto se desilo da Suarez u žaru borbe ugrize svog protivnika.
Naime, neuron koji pokreće usta kao mehanizma ishrane se nalazi odmah do neurona koji luči adrenalin usled velike psihičke napetosti.
Pošto su ta dva neurona jedan do drugog, instinktivno jedan vuče drugog na reakciju, tako da je Suarezov ujed došao kao instiktivni proces dva neurona, a ne svesna namera da se ugrize protivnik.

1_Scherder-1600x9001.jpg

Professor dr Erik Scherder

Uzgred, Suarezov "kanibalizam" je u Barseloni već zaboravljen, naročito posle sjajnih partija koje Suarez pruža ove godine u dresu Barselone.
 
Baš je juče jedan profesor iz mog "sela", Professor dr Erik Scherder, objasnio zašto se desilo da Suarez u žaru borbe ugrize svog protivnika.
Naime, neuron koji pokreće usta kao mehanizma ishrane se nalazi odmah do neurona koji luči adrenalin usled velike psihičke napetosti.
Pošto su ta dva neurona jedan do drugog, instinktivno jedan vuče drugog na reakciju, tako da je Suarezov ujed došao kao instiktivni proces dva neurona, a ne svesna namera da se ugrize protivnik.

1_Scherder-1600x9001.jpg

Professor dr Erik Scherder

Uzgred, Suarezov "kanibalizam" je u Barseloni već zaboravljen, naročito posle sjajnih partija koje Suarez pruža ove godine u dresu Barselone.

Izvinjavam se sto protivrecim uvazenom dr Serderu, ali mislim da je sve mnogo jednostavnije: pre 4,5 miliona godina covek je jos bio zivotinja, kao i kod svih ostalih zivotinja UJED, UGRIZ je bila PRVA i odbrana i napad....Desavao se refleksno, narocito kada mu se priblizi glava ili vrat protivnika...

Taj refleks se desio i Suarezu, jer je ostao zapisan negde duboko, u genima....Svi imamo taj refleks, i ja sam, dok sam bio dete, u tuci grizao ako sam mogao onoga sa kojim bi se hrvao.


Ali, danas je neko drugo vreme.....Vrhunski sportisti MORAJU da paze na svoje ponasanje.....Kao sto sam puno puta ponovio i VAN TERENA, a ne samo na terenu....

I da razmisljaju o tome kao stalno da uvecavaju svoju slavu i popularnost pred gledaocima, navijacima i obozavateljima sirom sveta.

Ta zbog njih i zato se i takmice, zar ne? ;)
 

Back
Top