Vera ili logika

Vera ili logika

  • Vera

  • Logika


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ima logike ali ni trunku dokaza

Usred praza ima li dokaza,
da od luka biva samo muka?
Od ljutine ima li miline,
il' istina nekad nije fina (:-))?

Pri trpezi zar smo i "Englezi",
(simbol glume da se urazume
- ateisti te budu Teisti),
da od luka pruži se okuka,

te da on drži nam bonton
(jer kad zamiriše - al' se lepo diše :-))?
Sve u svemu, jesmo u problemu,
no ko hoće ješće rajsko voće...
 
Ih bre ovo je kao pitanje "Burek ili jogurt". Idu ruku pod ruku bre. U srednjem veku se na univerzitetima proučavala prvo zemaljska nauka, pa se tek onda uvodilo u svetu doktrinu. Danas je potrebno nešto slično da bi se umanjio jaz između "dr. House wanna be" ateista i tupavih vernika.
 
vera je logično stanje za onoga koji ne zna.
kada čovek nešto sa sigurnošću zna ne treba mu vera za to. u svakom drugom slučaju da.
А шта то ми верници са сигурношћу знамо? Ништа. Имамо доказе засноване на личном искуству, ато опет може да буде превара нашег ума који тумачи сваки наш доживљај. Ми вером доказујемо постојање Бога. И религиозни људи раде различите ствари јер су се уверили да треба тако, Свако верује онако како је искусио да треба и да је то оно право. НИЈЕ ТАЧНО ДА МИ СА СИГУРНОШЋУ ЗНАМО, ВЕЋ ВЕРУЈЕМО ДА СМО СЕ ОСВЕДОЧИЛИ У ИСТИНИ. Ко зна можда смо и у заблуди, зато прави хришћанин увек проверава себе и своје искуство неби ли нашао да можда греши. Речи су несавршене, ми читајући Библију чекамо да нам Бог отвори очи да разумемо, а ту може да се умеша и наш интелект(ђаво) са својим тумачењем. Ко може бити сигуран да га интелект не вара.
Ево и атеисти верују свом интелекту, они чак и не проверавају истине у које верују, Кажу то је доказано да је тако, верују доказима које је наука дала иако нису у стању да провере је ли то заиста тако. Они верују у доказе исто као и ми што верујемо у своје доказе, Све је у вери.
 
А шта то ми верници са сигурношћу знамо? Ништа. Имамо доказе засноване на личном искуству, ато опет може да буде превара нашег ума који тумачи сваки наш доживљај. Ми вером доказујемо постојање Бога. И религиозни људи раде различите ствари јер су се уверили да треба тако, Свако верује онако како је искусио да треба и да је то оно право. НИЈЕ ТАЧНО ДА МИ СА СИГУРНОШЋУ ЗНАМО, ВЕЋ ВЕРУЈЕМО ДА СМО СЕ ОСВЕДОЧИЛИ У ИСТИНИ. Ко зна можда смо и у заблуди, зато прави хришћанин увек проверава себе и своје искуство неби ли нашао да можда греши. Речи су несавршене, ми читајући Библију чекамо да нам Бог отвори очи да разумемо, а ту може да се умеша и наш интелект(ђаво) са својим тумачењем. Ко може бити сигуран да га интелект не вара.
Ево и атеисти верују свом интелекту, они чак и не проверавају истине у које верују, Кажу то је доказано да је тако, верују доказима које је наука дала иако нису у стању да провере је ли то заиста тако. Они верују у доказе исто као и ми што верујемо у своје доказе, Све је у вери.
znamo mnogo šta..

znamo da jesmo. znamo da nešto može nastati samo iz nečega. i samo su ta polazišta dovoljna da se razvije istinito učenje: činjnica; dijagram toka (algoritam), kretanje i funkcija. i amin. zanči nema ništa više. svi su svetovi isto ustrojeni i istim ustrojstvom opisivi.

tako smo razvili matematiku i mnoge nauke. mnogi su tamo iskazi istiniti da ne može biti dtugojačije.
znamo da je istina i ono što je očevidno bilo.
znamo umom da Boga mora biti.
znamo da postoji večnaja pamjat i da niije moguće slagati...
...

a šta nam daje lepotu životu?
najpre sam život, drugi ljudi i njegov tok.

no svim time nismo zadovoljni. jer je neutešiva naša žedj za istinama.
neko će reči greh je želja za znanjem.
a zašto bi bilo ako se radi s Bogom?
zašto bi sama istina ljudima škodila?
šta smeta ugraditi u ljudski um važne zakonomernosti i pomoći čoveku da gradi svet zajedno sa Ocem svojim?
zašto bi to bio greh?
važno je da se ne varaju drugi. da se kratkovide indukcije ne prodaju neukima za mudrost najveću. jer će naivni sledbenici pogrešne misli istainski plaćati svoje sledovanje istih.
 
Poslednja izmena:
Ево и атеисти верују свом интелекту, они чак и не проверавају истине у које верују, Кажу то је доказано да је тако, верују доказима које је наука дала иако нису у стању да провере је ли то заиста тако. Они верују у доказе исто као и ми што верујемо у своје доказе
A koji su to Vasi dokazi ?
 

Back
Top