ERROR 2

STOK

Početnik
Poruka
50
Kada upalim fotoaparat Konica Minolta pojavi se na ekranu obaveštenje ERROR 2.Mogu da udjem u meni i da podešavam ali ništa drugo sem toga,ne mogu da sllikam.

Kakav kvar je u pitanju?Da li je crko neki deo ili..?

Pronašao sam ne internetu nešto..

http://goo.gl/C1d29X

Ne znam dobro engleski.Ako neko zna neka mi prepriča sledeći tekst

"Solution for Error 2 on Minolta Dimage E50 is not very ease, anyway, the problem is involving the socket lens control flat. To proceed: remove front screws of camera, then check on left bottom close the lens if the flat socket ir really inserted on his plug. The socket is located under a flat cable coming from the back of camera, it is large about 1,5 cm. To test it you can remove temporally the adesive shield orange pay attention of not damage the flat cable. Otherwise if camera drop down the flat can be damaged and you need to replace the camera lenses."
 
Poslednja izmena:
Пај'з сад...
каже да је то проблем са каблићем који повезује носач објектива са ... остатком апарата...
Каже још и да може да се поправи тако што се скину предњи шрафчићи с апарата те се овај отвори с предње стране, а онда се у доњем левом углу (доле лево од објектива) провери је ли каблић, највероватније широк и танак,
овоме сличан
flexible-flat-cable-01-B.jpg

на месту, ту доле лево би требао да има и своје улежиштење, конектор са, можда малим преклопником, или само канал у који се углави...
каже још и да је тај каблић око 1,5 цм широк, да долази одоздо, с друге стране плоче...
 
Poslednja izmena:
Скоро сам имао ситуацију где исти уређај, са само годину дана разлике у датуму производње нема једнаке и међусобно измењиве елементе...
Не бих се усудио да верујем да је могуће различитим апаратима па све и да су од истог произвођача, тако, мешати компоненте, а и свакако је доста лакше проверити како тај каблић лежи и лежи ли уопште, него покушавати такву авантуру са заменом екрана...
на крају, тај екран је сличним каблићем повезан, тако да је сасвим извесно лакше за почетак проверити овај...
 

Back
Top