Bog će spasiti SAMO one koji su ga VOLELI i PRIHVATILI?

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.686
U Novom Zavetu sam procitao navodnu Isusovu izreku:

"I ako ljubite one koji vas ljube, kakva vam je hvala? jer i grešnici ljube one koji njih ljube. I ako činite dobro onima koji vama dobro čine, kakva vam je hvala? jer i grešnici čine tako. I ako dajete u zajam onima od kojih se nadate da ćete primiti, kakva vam je hvala? jer i grešnici grešnicima daju u zajam da prime opet onoliko."

Sustina hriscanskog ucenja o spasenju lezi u tome da ce bog spasiti SAMO one koji su ga VOLELI i PRIHVATILI.

"Bog toliko zavole svet da je Sina svojega Jedinorodnoga dao da niko ko veruje u Njega ne propadne nego da svako ima život večni"."

Mene sada zanima, dragi hriscani, sto vas bog ne sledi ucenje Isusa Hrista i sto nagradjuje i prihvata samo one koji ga ljube i koji ga vole?
 
U Novom Zavetu sam procitao navodnu Isusovu izreku:

"I ako ljubite one koji vas ljube, kakva vam je hvala? jer i grešnici ljube one koji njih ljube. I ako činite dobro onima koji vama dobro čine, kakva vam je hvala? jer i grešnici čine tako. I ako dajete u zajam onima od kojih se nadate da ćete primiti, kakva vam je hvala? jer i grešnici grešnicima daju u zajam da prime opet onoliko."

Sustina hriscanskog ucenja o spasenju lezi u tome da ce bog spasiti SAMO one koji su ga VOLELI i PRIHVATILI.

"Bog toliko zavole svet da je Sina svojega Jedinorodnoga dao da niko ko veruje u Njega ne propadne nego da svako ima život večni"."

Mene sada zanima, dragi hriscani, sto vas bog ne sledi ucenje Isusa Hrista i sto nagradjuje i prihvata samo one koji ga ljube i koji ga vole?

Наводно Бог је створио Исуса па како да га следи? Као када би кокошка следила пиле.
 
U Novom Zavetu sam procitao navodnu Isusovu izreku:

"I ako ljubite one koji vas ljube, kakva vam je hvala? jer i grešnici ljube one koji njih ljube. I ako činite dobro onima koji vama dobro čine, kakva vam je hvala? jer i grešnici čine tako. I ako dajete u zajam onima od kojih se nadate da ćete primiti, kakva vam je hvala? jer i grešnici grešnicima daju u zajam da prime opet onoliko."

Sustina hriscanskog ucenja o spasenju lezi u tome da ce bog spasiti SAMO one koji su ga VOLELI i PRIHVATILI.

"Bog toliko zavole svet da je Sina svojega Jedinorodnoga dao da niko ko veruje u Njega ne propadne nego da svako ima život večni"."

Mene sada zanima, dragi hriscani, sto vas bog ne sledi ucenje Isusa Hrista i sto nagradjuje i prihvata samo one koji ga ljube i koji ga vole?

sasvim normalno..otac ljubi samo one koje mu vole dete njegovo a dete je kolko vidim sveto..ostali sic bre..:D
 
U Novom Zavetu sam procitao navodnu Isusovu izreku:

"I ako ljubite one koji vas ljube, kakva vam je hvala? jer i grešnici ljube one koji njih ljube. I ako činite dobro onima koji vama dobro čine, kakva vam je hvala? jer i grešnici čine tako. I ako dajete u zajam onima od kojih se nadate da ćete primiti, kakva vam je hvala? jer i grešnici grešnicima daju u zajam da prime opet onoliko."

Sustina hriscanskog ucenja o spasenju lezi u tome da ce bog spasiti SAMO one koji su ga VOLELI i PRIHVATILI.

"Bog toliko zavole svet da je Sina svojega Jedinorodnoga dao da niko ko veruje u Njega ne propadne nego da svako ima život večni"."

Mene sada zanima, dragi hriscani, sto vas bog ne sledi ucenje Isusa Hrista i sto nagradjuje i prihvata samo one koji ga ljube i koji ga vole?

Isus kaze ljudima da vole, na taj nacin Bog pomaze ljudima da se promene i dodju do spasenja...
Bog je taj koji daje spasenje i zna se sta je potrebno da ljudi ucine da bi ga dobili..
Bog ce spasiti sve one koji zele biti uz Boga i koji ga slede a zlo ce unistiti

Bog je preko Isusa preneo svoje ucenje.
Ucenje je od Boga.

Bog je dao coveku zakon da ga se pridrzava.
Dao je smernice za spasenje...
a On je iznad toga.
 
Poslednja izmena:
bog propoveda da treba voleti one koji te ne vole a on licno voli SAMO one koji ga vole

znaci da ne sledi svoje ucenje nego bas suprotno.

pogresno si to ukapirao...
Bog je iznad coveka i svega...
Bog je dao coveku zakon da ga se pridrzava.
A Isus je samo posrednik tog zakona.
Bog je iznad tog zakona.
On je apsolut.
A covek nije ni sposoban da se drzi onoga sto Bog moze
niti ima takvu pamet niti moc.

a naravno da se spesenje treba zasluziti
to je u skladu sa ljubavlju dobrotom Boga
Zlo ne zasluzuje spasenje vec unistenje
 
Poslednja izmena:
pogresno si to ukapirao...
Bog je iznad coveka i svega...
Bog je dao coveku zakon da ga se pridrzava.
A Isus je samo posrednik tog zakona.
Bog je iznad tog zakona.
On je apsolut.
A covek nije ni sposoban da se drzi onoga sto Bog moze
niti ima takvu pamet niti moc.

a naravno da se spesenje treba zasluziti
to je u skladu sa ljubavlju dobrotom Boga
Zlo ne zasluzuje spasenje vec unistenje

zato se ovoliko zla desava , bolje da nas ne voli , bilo bi mnogo bolje.

kako covek da se drzi kad kazes da bog ne moze.
 
pogresno si to ukapirao...
Bog je iznad coveka i svega...
Bog je dao coveku zakon da ga se pridrzava.
A Isus je samo posrednik tog zakona.
Bog je iznad tog zakona.
On je apsolut.
A covek nije ni sposoban da se drzi onoga sto Bog moze
niti ima takvu pamet niti moc.

a naravno da se spesenje treba zasluziti
to je u skladu sa ljubavlju dobrotom Boga
Zlo ne zasluzuje spasenje vec unistenje

Са овом певачицом на аватару нећеш заслужити спасење. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Aham , postoji Božja i Satanina ekipa .
A šta ako neću igrati ni za jedan od ta dva tima ?

А обе екипе је створио Бог. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

sve su ti teme iste jer ne razumes problem zla

А ти разумеш?
 
Isus kaze ljudima da vole, na taj nacin Bog pomaze ljudima da se promene i dodju do spasenja...

Isus kaze da trebamo ljubiti i neprijatelje svoje i da ako ljubimo SAMO one koji nas ljube da cinimo isto sto cine i gresnici. Dakle, sam Isus Hrist je ovom izjavom govorio protiv hriscanske teologije i ucenja, jer je sustina ucenja o spasenju da ce bog spasiti SAMO one koji su ga sledili i voleli. U prevodu, nece spasiti dobre ili moralne ljude, vec SAMO one koji su ga voleli.

Bog je taj koji daje spasenje i zna se sta je potrebno da ljudi ucine da bi ga dobili..
Bog ce spasiti sve one koji zele biti uz Boga i koji ga slede a zlo ce unistiti

Sta je potrebno? Da ga VOLE i PRIHVATE jel tako? Ajde onda sada pokusaj razumeti prvi post i reci mi da li bog prihvata SAMO one koji ga LJUBE?

Nemoj manipulisati sada... Bog ce prema tebi spasiti samo JS, nemoj stvarno manipulisati, ne volim to.

Bog je preko Isusa preneo svoje ucenje.
Ucenje je od Boga.

Bog je dao coveku zakon da ga se pridrzava.
Dao je smernice za spasenje...
a On je iznad toga.

U prevodu, bog moze ciniti zlo (genocid, ubistva, zlocine protiv covecnosti) i on je ljubav, a mi moramo da ga volimo pa cak i ako je cinio zlo da bi bili spaseni i znas... on je ljubav...

Mozda jesam glup, ali toliko glup nisam da poverujem da je taj biblijski bog ljubav.
 
pogresno si to ukapirao...
Bog je iznad coveka i svega...
Bog je dao coveku zakon da ga se pridrzava.

Sto bog koji je svemoguc nije u stanju da se drzi zakona ljubavi? Pobio lik skoro celo covecanstvo, vrsio genocide a svemoguc je pa ipak nije bio dobar. Da li to tebi nesto govori?

- - - - - - - - - -

Bog sve moze zato je Bog.

Znaci moze da cini i zlo, a ima i dokaza iz biblije da jeste. Sto onda sledis boga koji cini zlo?

Ako moze sve, sto nije i pored slobode izbora svakog coveka spasio, sto nije cinio samo dobro?

E Ariana, samo gubim vreme sa tobom...
 
Sto bog koji je svemoguc nije u stanju da se drzi zakona ljubavi? Pobio lik skoro celo covecanstvo, vrsio genocide a svemoguc je pa ipak nije bio dobar. Da li to tebi nesto govori?

- - - - - - - - - -



Znaci moze da cini i zlo, a ima i dokaza iz biblije da jeste. Sto onda sledis boga koji cini zlo?

Ako moze sve, sto nije i pored slobode izbora svakog coveka spasio, sto nije cinio samo dobro?

E Ariana, samo gubim vreme sa tobom...
Арианина логика је када Бог чини зло то онда није зло, али зато право зло потиче од Сатане и од људи који следе пут ђавола.
 
Bog je Ljubav i

unistava zlo

unistiti zlo je dobro

aj to shvati jednom.

Bog je uvek unistavao zlo i unistice ga zauvek.

U buducnosti ce postojati samo dobro i ljubav i to vecno

Јер није зло што је Бог поубијао мале бебе и децу током потопа?

- - - - - - - - - -

Bog nije ljubav.

Zlo cini bog.

I satanu je bog stvorio.

Unistiti zlo je dobro ali ga bog ne unistava.

Koji je to "dobri" bog?

Ма каква љубав казна и одмазда.
 
BOG JE LJUBAV :heart:

STVORIO JE LJUDE DA BUDU DOBRI A NE ZLI...

DAO JE LJUDIMA ZAKON PO KOME AKO NEKO IZABERE ZLO, ZASLUZUJE UNISTENJE

BOG KAO LJUBAV NE MOZE DOPUSTI DA ZLO DOVEKA POSTOJI

BOG JE DOPUSTIO SAMO JEDNO VREME DA POSTOJI ZLO, SA SVRHOM

I TO JE PRILIKA SVIMA DA SE POKAJU, ODVRATE OD ZLA I DOBIJU VECNI ZIVOT

BOZANSKA PRAVDA ZAHTEVA DA SE ZLO UNISTI

I BOG CE KAO STO JE U PROSLOSTI UNISTAVAO ZLO

I U BUDUCNOSTI CE GA UNISTITI...

U ARMAGEDONU... BOZJEM RATU

U BIBLIJI JE DAT MORALNI ZAKON NAMA

AKO ZELIMO DA ZIVIMO

DA VECNO ZIVIMO :heart:

 
Арианина логика је када Бог чини зло то онда није зло, али зато право зло потиче од Сатане и од људи који следе пут ђавола.

Bog j LJUBAV i ne moze ciniti zlo.

Naucite sta je zlo a sta dobro

to je vas problem... sto to ne znate...

Unistiti zlo je dobro.

A ko sledi Satanu, ljudi koji slede Djavola zavrsice zajedno sa njim u unistenju...

- - - - - - - - - -

Bog nije ljubav.

Zlo cini bog.

I satanu je bog stvorio.

Unistiti zlo je dobro ali ga bog ne unistava.

Koji je to "dobri" bog?

Bog jeste ljubav. takav je Bog.

zao je Satana. Satana je sam postao zao..
Bog sve sto stvara je dobro...

Razluci cinjenice

- - - - - - - - - -

Ma ti ne znas sta je ljubav kad ne verujes u boga zla. Upssssss I did it again, mislio sam boga ljubavi. :mrgreen:

pa ocigledno verujes u Boga zla cim ne verujes u Boga ljubavi

- - - - - - - - - -

Јер није зло што је Бог поубијао мале бебе и децу током потопа?

- - - - - - - - - -



Ма каква љубав казна и одмазда.

Bog je u potopu unistio zao pokvaren svet...
 

Back
Top