Да ли седишта ММФ-а и Светске банке треба преселити из Вашингтона у Ћуприју?

Да ли седишта ММФ-а и Светске банке треба преселити из Вашингтона у Ћуприју?

  • да

  • не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Да објасним, ја сам из Ћуприје и локал-патриота сам. Добро знамо да су ММФ и Светска банка злочиначке финансијске институције, да шаљу економске убице да терају земље широм света да се задужују код њих, убијају националне економије и утерују државе у дужничко ропство. На страну тога, пресудна моћ Америке на ове институције се огледа у томе што се седишта ММФ и СБ налазе у САД, тачније у Вашингтону. И то је лоше за цео свет.

Шта мислите, да ли седишта ММФ-а и Светске банке треба преселити из Вашингтона у Ћуприју? Ово би урадили из 2 разлога, прво би умањили негативан утицај САД у свету и зависност других земаља од САД а друго, с обзиром на ову теорију http://www.ivonazivkovic.net/geostrategija-mileusnic.htm , Ћуприја би значајно повећала свој рентни капитал а ћупријски угоститељи и сви други локали своју зараду с обзиром на сталне седнице борда директора и других тела ових институција и с обзиром на то да би се све то одвијало у нашем граду. На овај начин би се значајно повећали и туристички и пословни капацитети Ћуприје. У каснијој фази општина Ћуприја би могла да позајмљује паре ММФ-у за текуће одржавање тако да не само да Ћуприја и Србија не би зависиле од ММФ-а него би још ММФ зависио од Ћуприје пошто бисмо ми њима те кредите давали наравно по изузетно неповољним условима тј. са високим каматама.

Све лопове и холштаплере из ММФ-а и СБ би одмах требало похапсити и сместити у Окружни затвор у Ћуприји и послати на принудни рад у Добричево и стругару код моста а поштене службенике оставити да раде у нашем граду. Е сад, постоје 2 опције за седишта ових организација: Или би они изнајмили неки већ постојећи стамбено-пословни објекат у Ћуприји, или би саградили нове комплексе у којима би била смештена седишта ММФ-а и Светске банке. Ово би наравно морали да финансирају из сопствених средстава. Ако се покажемо као добри домаћини, касније бисмо могли да иницирамо и пресељење седишта Уједињених Нација из Њујорка у Ћуприју, што би још више значило за посрнулу ћупријску привреду с обзиром на честе доласке делегата и дипломата из целог света у наш град. Е само има 1 проблем у вези ММФ-а, што би то уједно привукло и протесте антиглобалиста у Ћуприју и честе блокаде саобраћаја у центру Ћуприје управо због злочиначког деловања ових светских институција. А улице у Ћуприји нису баш широке тако да би ти антиглобалистички и антикапиталистички протести против ММФ-а и СБ изазвали праву пометњу, застој и блокаду у мом граду. А можда бисмо овим пресељењем испровоцирали и неки "терористички" напад" на нова седишта у Ћуприји, ко зна? Ставио сам анкету, размотрите све аспекте ове моје идеје и иницијативе, дакле и добре и лоше стране и гласајте!


П.С. Е сад знам да се после свега написаног питате дал сам луд ил' ми ноге смрде! :hahaha:
 
Нема код нас трте-мрте. Само трте. :mrgreen:

Da nema kod Vas "trte-mrte"dokazali ste i Milovanu iz Supske.Pomago je da ljudi nađu poso u CH a kao čast dobio je 4 godina robije od Vaših zemljaka.Mogu da zamislim kada bi sedište banke preselili u Ćupriju.
 

Back
Top