Pripadnici NO vojske Kine prvi put će učestvovati na vojnoj paradi u Moskvi!

Johnny_taraba_9

Domaćin
Poruka
4.590
Mislim da ova vest zasluzuje posebnu temu i nadam se da nece biti prebacena.

Da li je ovo velika pobeda Moskve, da li ovaj dolazak Kineza ima dublje znacenje od festivalskog? Poznavajuci Kineze mozemo reci da oni nista ne rade slucajno i da ovim potezom salju jasnu poruku jenkijima. Vase misljenje?

p.s. Sada su gotovo svi pravi borci protiv fasizma potvrdili dolazak, ostali se ili pretvaraju da se bore protiv tog zla ili imaju fasiste na vlasti.
 
Hipotetički,čak i kada bi izbio otvoreni sukob Amerika-Rusija ja sam ubeđen da bi se Kinezi držali po strani.

Da, ali ne bi okrenuli ledja Rusima, ne bi krenuli na Ruse, i ne bi im uvodili sankcije. Dovoljno.

Mislim da ovo ucesce ima, u najmanju ruku, gorenapisanu poruku. U najmanju ruku. Jer ne zaboravimo da su Kinezi jako stradali od fasistickog Japana u WW2. To zblizava Ruse i Kineze. Takve stvari se ne zaboravljaju ni ne prastaju tako lako. A Japan je, kao i Nemacka, danas partner (zapravo sluga, ali da se drzimo politickog zargona) USA. Znaci da se USA svrstala na - pa, pogodite koju stranu.
 
Kinezi vrlo dobro znaju da SAD Rusiju uopšte ne smatraju za sebi ravnog neprijatelja i dugoročnu opasnost nego Kinu. Slamanje Rusije je (bi trebalo biti) prvi korak ka slamanju Kine.

SAD ne mogu biti supersila br. 1 dok postoji jaka Kina, tako da u slučaju rata ne verujem da bi Kina bila po strani. Naravno, ne bi kineske divizije išle na London ali industrijski i materijalno bi pomagali Rusiju kao nekada Ameriaknci Engleze.
 
Hipotetički,čak i kada bi izbio otvoreni sukob Amerika-Rusija ja sam ubeđen da bi se Kinezi držali po strani.
A da li bi uopće postojala nekakva "strana" po kojoj bi se netko mogao "držati"! U takvom sukobu nestat će svaka "strana"... neće se razlikovati lijevo od desnoga, gornje od donjega, dan od noći, crno od bijeloga... sve će poslije toga biti svejedno!
Bezveze je uopće razmatrati nekakvu vojnu neutralnost u situaciji otvorenoga sukoba izmeđ Rusa i Amerikanaca.
 
A da li bi uopće postojala nekakva "strana" po kojoj bi se netko mogao "držati"! U takvom sukobu nestat će svaka "strana"... neće se razlikovati lijevo od desnoga, gornje od donjega, dan od noći, crno od bijeloga... sve će poslije toga biti svejedno!
Bezveze je uopće razmatrati nekakvu vojnu neutralnost u situaciji otvorenoga sukoba izmeđ Rusa i Amerikanaca.

U slucaju nuklearnog obracuna, tada stvarno ne moras ni da se svrstavas, i tako cemo svi biti "prepakovani". Ali ako je u pitanju klasican rat, i te kako ima.
 

Back
Top