Pripadnici NO vojske Kine prvi put će učestvovati na vojnoj paradi u Moskvi!
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Pripadnici NO vojske Kine prvi put će učestvovati na vojnoj paradi u Moskvi!

Domaćin Johnny_taraba_9 (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Pripadnici NO vojske Kine prvi put će učestvovati na vojnoj paradi u Moskvi!

Mislim da ova vest zasluzuje posebnu temu i nadam se da nece biti prebacena.

Da li je ovo velika pobeda Moskve, da li ovaj dolazak Kineza ima dublje znacenje od festivalskog? Poznavajuci Kineze mozemo reci da oni nista ne rade slucajno i da ovim potezom salju jasnu poruku jenkijima. Vase misljenje?

p.s. Sada su gotovo svi pravi borci protiv fasizma potvrdili dolazak, ostali se ili pretvaraju da se bore protiv tog zla ili imaju fasiste na vlasti.
    Rally 'round the family, pocket full of shells

Poznat fauler (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    209

Podrazumevano Re: Pripadnici NO vojske Kine prvi put će učestvovati na vojnoj paradi u Moskvi!

Hipotetički,čak i kada bi izbio otvoreni sukob Amerika-Rusija ja sam ubeđen da bi se Kinezi držali po strani.

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pripadnici NO vojske Kine prvi put će učestvovati na vojnoj paradi u Moskvi!

Ова Парада баш обећава. Једва чекам девети мај.

Primećen član legit (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Da, zanimljivo...

Ističe se LiveAndLetNik (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

9. imam otvorena vrata na fakultetu, ali moracu nekako i ovo da odgledam, ovo ce biti fascinantno kao sto je uvek i bilo...

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio fauler Pogledaj poruku
    Hipotetički,čak i kada bi izbio otvoreni sukob Amerika-Rusija ja sam ubeđen da bi se Kinezi držali po strani.
    Da, ali ne bi okrenuli ledja Rusima, ne bi krenuli na Ruse, i ne bi im uvodili sankcije. Dovoljno.

Mislim da ovo ucesce ima, u najmanju ruku, gorenapisanu poruku. U najmanju ruku. Jer ne zaboravimo da su Kinezi jako stradali od fasistickog Japana u WW2. To zblizava Ruse i Kineze. Takve stvari se ne zaboravljaju ni ne prastaju tako lako. A Japan je, kao i Nemacka, danas partner (zapravo sluga, ali da se drzimo politickog zargona) USA. Znaci da se USA svrstala na - pa, pogodite koju stranu.

Ističe se
    Učlanjen
    25.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Kinezi vrlo dobro znaju da SAD Rusiju uopšte ne smatraju za sebi ravnog neprijatelja i dugoročnu opasnost nego Kinu. Slamanje Rusije je (bi trebalo biti) prvi korak ka slamanju Kine.

SAD ne mogu biti supersila br. 1 dok postoji jaka Kina, tako da u slučaju rata ne verujem da bi Kina bila po strani. Naravno, ne bi kineske divizije išle na London ali industrijski i materijalno bi pomagali Rusiju kao nekada Ameriaknci Engleze.
    Smrt Evropskoj Uniji i NATO paktu.

Domaćin opsceni općitelj (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio fauler Pogledaj poruku
    A da li bi uopće postojala nekakva "strana" po kojoj bi se netko mogao "držati"! U takvom sukobu nestat će svaka "strana"... neće se razlikovati lijevo od desnoga, gornje od donjega, dan od noći, crno od bijeloga... sve će poslije toga biti svejedno!
    Bezveze je uopće razmatrati nekakvu vojnu neutralnost u situaciji otvorenoga sukoba izmeđ Rusa i Amerikanaca.

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio opsceni općitelj Pogledaj poruku
    A da li bi uopće postojala nekakva "strana" po kojoj bi se netko mogao "držati"! U takvom sukobu nestat će svaka "strana"... neće se razlikovati lijevo od desnoga, gornje od donjega, dan od noći, crno od bijeloga... sve će poslije toga biti svejedno!
    Bezveze je uopće razmatrati nekakvu vojnu neutralnost u situaciji otvorenoga sukoba izmeđ Rusa i Amerikanaca.
    U slucaju nuklearnog obracuna, tada stvarno ne moras ni da se svrstavas, i tako cemo svi biti "prepakovani". Ali ako je u pitanju klasican rat, i te kako ima.

Slične teme

1. Srbija po prvi put u Istoriji bez Vojske
    Autor Parun u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.03.2013., 06:18
  2. Pripadnici Vojske Srbije na vežbi u Nemačkoj
    Autor gost 186661 u forumu Politika
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 26.03.2012., 13:05
  3. Prvi čovek američke vojske: Biće rata u Evropi
    Autor Torrente Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 279