Doktori: Vučiću treba antistres program

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.kurir.rs/vesti/politika/doktori-vucicu-treba-antistres-program-clanak-1760553

Doktori: Vučiću treba antistres program
Dr Hadžitanović kaže da premijer mora da posveti sebi sat dnevno

Politika, Utorak, 28. april, 2015.
Autor: Foto: Zorana Jevtić
ČLANAKKOMENTARI
3 komentara

BEOGRAD - Premijer Aleksandar Vučić potvrdio je juče da je poslednjih dana imao problema sa povišenim krvnim pritiskom.
- Biće mi bolje - kratko je poručio premijer na pitanje o zdravlju.

Slušati lekare

Međutim, lekari kardiolozi kažu da premijer mora da uspori jer visok krvni pritisak može da izazove infarkt i moždani udar. Prema rečima dr Višeslava Hadžitanovića, pored lekova, ovim pacijentima se propisuje i antistres program.
- Bez obzira na obaveze koje ima, on bi barem sat vremena dnevno morao da posveti samo sebi. To je praksa, recimo, kod američkog predsednika Obame, koji svakodnevno ima obavezne šetnje. Premijer bi morao da sluša savete lekara. Ovako mi se čini da ga se mnogi plaše pa mu popuštaju - zaključuje Hadžitanović. 

Neophodan odmor

Direktor Kliničkog centra Srbije kardiolog Miljko Ristić savetuje premijera da redovno uzima terapiju i da pokuša da nađe neko vreme za odmor.
- Teško je da budete na poziciji premijera, a da nemate stres. Telo povremeno mora da se relaksira i odmori - kaže doktor Ristić.

Dermatolog savetuje
MINISTRI, NIGDE BEZ ZAŠTITE

Dr Nevenka Dokmanović, dermatovenerolog, kaže da nije preporučljivo boraviti dugo na suncu od 11 sati do 17 sati.
- Za zadržavanje na suncu duže od 15 minuta, i to posle 11 sati pre podne potrebno je korišćenje zaštitnog faktora od 30 do čak 50 plus. Ministri su bili u još većem problemu i u opasnosti od opekotina jer je sednica bila na kopovima, gde je gola zemlja - kaže ona.


(S. Đ. - S. M)

Ja bi savetovao nesto drugo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Овај доктор је неустрашив, у очи му је рекао да му треба сат времена дневно за себе.

Свака част на храбрости, а и што нацији отвара очи, да не мислимо како само министри причају хвалоспеве о њему, или да се он, не дај Боже, самопрокламује.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top