KOMŠIJE SPREČILE ISELJENJE Admiral Rajčević: Od rata mi je teže pala borba za stan!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/k...-mi-je-teze-pala-borba-za-stan-clanak-1760613

KOMŠIJE SPREČILE ISELJENJE Admiral Rajčević: Od rata mi je teže pala borba za stan!
Ogorčen sam na svoju organizaciju pri Ministarstvu odbrane i Generalštab, rekao je Rajčević

Društvo, Utorak, 28. april, 2015.
Autor: Foto: Nemanja Pančić
ČLANAKKOMENTARI
21 komentara

BEOGRAD - Komšije, prijatelji i bivše kolege iz Vojske Srbije sprečile su juče sudske izvršitelje da postupe po odluci Apelacionog suda i iz „službenog stana“ na Voždovcu isele penzionisanog admirala Slobodana Rajčevića (63).

Izbacivanje odlikovanog oficira iz stambene jedinice u Ulici braće Jerković, koje je pokušano uz asistenciju pripadnika policije i vojske, odloženo je za tri meseca.
- Ogorčen sam na svoju organizaciju pri Ministarstvu odbrane i Generalštab. Nakon svega što sam dao za Srbiju zbog koje sam ranjen i od koje sam dobio orden za hrabrost, ostavili su me na cedilu. Da me izbacuju na ulicu. Nije mi bilo teško da se borim 1991. i 1992, ali sa njima ne mogu. Iseliću se kod rodbine posle 13 godina iščekivanja da mi se reši stambeno pitanje, na koje imam pravo - rekao je Rajčević, nekadašnji zamenik načelnika Generalštaba za mornaricu, koji je penzionisan 2005. Od tada on, iako dijabetičar, vodi računa o bolesnoj supruzi i bratu invalidu.

Problem je nastao jer je Rajčević kao penzionisan vojnik izgubio pravo na službeni stan prema Pravilniku o zbrinjavanju vojnih lica, dok mu prema drugom, važećem Pravilniku o stambenom zbrinjavanju pripada četvorosobni stan za koji vojska nema novca.

Zato mu je Ministarstvo odbrane predložilo da proda stan u Baru u kome stanuje njegova ćerka, da kupi stan u Srbiji i potom ga ponudi Ministarstvu odbrane u zamenu za rešenje stambenog problema (!).

Iz ministarstva nismo dobili odgovore na pitanja.

(S. I.)

Vlast nastavlja sa ponizavanjem. Bravo Vucicu!
 
Дотични има дебелу војну пензију, потпуно бесплатно здравствено осигурање (војни осигураници могу бесплатно да траже и папирне марамице) и стан у Бару, који је својевољно дао ћерки.

Зато ми се нешто не цепа срце посебно за пензионисаним ЈНА кадровима.

Јер, ЈНА је изгубила рат.
 
Ако је поштено одрадио свој поса, стан му оставити... Јер је мало њих то заслужило.
А ако није, ЗНА СЕ.
Без обзира дали је рат изгубљен или није, и у изгубљеном рату људи раде свој посао савјесно и мушки. Ако се није извлачио (као 90% тзв. "официра") и ако је радио посао, заслужио је.
 
*radio * je tesko na brodu , dobijao odlicnu platu godinama za taj tezak posao

dobio stan u baru , dobio stan u beogradu za stanovanje

iako ima 63 godine u penziji je 10 godina

sve se plasim da je ista od ratista video kao admiral. koliko je ranjenih bilo ,njima treba podeliti stanove a ne komunistickim admiralima i generalima

sto kaze koja u lepim selima - dok se krkalo i hebavalo bilo lepo a sad se vise ne dize pa salji mlade da ginu .
 
Занимљиво је да је ЈНА, од свог несрећног уласка у Београд 1944, кидисала искључиво на станове.

Једини рат који је ЈНА икада добила је јуначка Битка за Станове.

Занимљиво је да и данас, полураспаднути зомби остаци ЈНА, својом једном добром руком, упиру ка четворособном стану.
 
Заслужују сви они и десетособне станове за све њихове заслуге, победе и јунаштва.

Наши хероји. Градитељи наше будућности.

Дивну су будућност изградили.

Well done guys.
 
neka prodaju još "službenih" škoda npr.

Да продају шкоде да би њему купили четворособни стан у Београду?
Бесмислица.

А онда ћеш ти да ми кажеш (напишеш) да он има право на то.

Па има кад су државна правила бесмислена. Посебно овај правилник.
 
Дотични има дебелу војну пензију, потпуно бесплатно здравствено осигурање (војни осигураници могу бесплатно да траже и папирне марамице) и стан у Бару, који је својевољно дао ћерки.

Зато ми се нешто не цепа срце посебно за пензионисаним ЈНА кадровима.

Јер, ЈНА је изгубила рат.
Penzionisan sa 50 godina zivota i to ej kao admiral:D
Posto Srbija nema nikakve veze sa morima vec duze vreme postavlja se pitanje kako neko moze sa 40 godna da postane admral
i na kakvim je ladjama taj ucio za admirala. Gde? U Crnoj Gori? I da li je od svojie admiralske ustedjevine kupio taj stan u Baru?
Kaze da se borio za Srbiju? Pa za koga je trebalo da se bori:zcepanje:
 

Back
Top