mortal kombat x

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Ne znam ljudi da li ste igrali,ja nisam kupio,video sam na youtubu fatalitije,odmah da kazem nisam nekakva tetkica ali ono je stvarno
preterano brutalno,oduvek sam bio fan igrice ali sada su ga bas preterali,kako samo coveku mogu da padnu na pamet takve stvari
kao da su isli po zatvorima i ispitivali najvece psihopate sta je najgore sto mogu da smisle cuo sam da je u nekim zemljama cak i zabranjena igrica,sta vi mislite o svemu tome?
 
Takav ti je mentalitet šire publike: kada im nudiš više i više, oni će želeti više i više. U ovom slučaju brutalnije i nasilnije. Devetka je već bila poprilično brutalna, pa su shvatili da moraju opet da nadmaše sebe kako bi bloodthirsty fanovi želeli da igraju novi nastavak, dakle da bi se igra prodavala. To što su igru zabranjivali može samo da im donese još više publiciteta, jer ljudi vole zabranjeno voće. I u tim zemljama u kojima je zabrane će verovatno naći načina da je prodaju ispod tezge.

Inače, nije MK prva igra sa ekstremnim nasiljem, bilo ih je i ranije. Recimo, u igri Manhunt možeš da ubiješ čoveka različitim predmetima, kao što su testera, baštenske makaze, ali i olovka ili plastična kesa. Ne opravdavam preterivanje sa nasilnošću samo da bi igra bila što nasilnija (znači bez druge svrhe ili efekta), ali to nađe put do svoje publike koja želi još brutalnije stvari nego ranije.
 
Ako ti je MKX brutalan..auu :) Bar ja ni jednu igru nisam dozivljavao kao brutalnu. Pusti Hanibala ili neku takvu seriju pa vidi brutalnost, igrica ko igrica, a hardcore sam gamer u svojoj 25-oj.
 
Moraš uzeti publiku u obzir, podneblje, vreme u kojem smo, kao i tradiciju serijala. MK9 je bio pogodak, ali nije baš oterao sve do kraja. Poglavlja pre MK9 a posle MK3U većina je dosad i zaboravila, jer ako ćemo pravo, i jesu bila zaboravna. MKX ide korak dalje, i jeste, ako gledaš a ne igraš, sa strane baš ono, kako kažeš.
Ed Boon i ekipa su se mahom, pretpostavljam, oslanjali na, pa na ono što i sam možeš redovno videti po televiziji, medijima, uglavnom zapadnjačkim, što će reći svakojake stepene boleština. Uglavnom tu neku sintetičku, sludjujuću zapadnjačku, GMO svakodnevnicu. Ova igra od toga ne odudara, već eksploatiše. Možeš na nju gledati, kao što je i običaj sa MK igrama, i kao na jednu formu sasvim namerne, samosvesne parodije.
 

Back
Top