Moj zivot - Kako dalje ?

Kamenii

Obećava
Poruka
74
Dobro vece svima. Nov sam ovde tako da se prestavim i opisem problem.
Imam 19 godina, zavrsio ekonomsku skolu, visok 185 tezak 75 kg.
Moj problem je kako bi jedno dvadesetak lekara reklo Anskioznost sa napadima panike i blaga depresija.
Moji simptomi su lupanje i preskaknje srca ( aritmija ) nekad puls ne pada ispod 110 otkucaja po sat , dva. Znojenje dlanova, drhtanje nogu , ruku , znojenje , toplotni udari u glavi.. ja vise ne znam sta da radim..
Dobio sam terapiju Seroxat i Ksalol pijem vec 6 dana i nikakav pomak.. cak su mi simptomi mozda i jaci..
Da kazem da imam i agorofobiju ne izlazim iz kuce jer se plasim da mi se nesto nesto i ne znam kako vise.
Ako neko ima iskustva neka podeli..
Radio sam 3x UZ srca nalaz uredan, radio Holter 24h nalaz uredan, radio UZ stomak nalaz uredan, krvna slika odlicna, pluca kod pulmologa odlicna, imam mali kamen u bubregu i cvoric na stitmoj ali nista posebno to nije..
Ne znam da l ovi lekovi treba da prorade sta je ovo ..dve godine se mucim ne znam kako dalje..
Hvala bam ljudi svima koji se ubaci na ovu temu.

P.S. ja i dalje mislim da meni srce nije u redu :(

Haos
 
Ja imam čak nekoliko slučajeva u bližoj okolini i široj porodici koji su slični tvom. Uglavnom momci tvojih godina koji iznenada osete promene srčanog ritma. Uglavnom dolazi do naglog smanjenja broja otkucaja srca. Od mog prijatelja sin je čak došao do momenta kada se odlučivalo o hitnoj ugradnji pejsmejkera. Na svu sreću nije to uradio. Danas ima 25 god i nema više nikakvih problema.
Drugi momak, sin drugarice moje supruge, nije izdržao pritisak i strah, ugradili su mu aparat u 19-toj. Od bratovog šuraka sin je u istim godinama imao problem sa srcem. Sumnjali su na Koksaki virus. Danas je oženjen, ima 26 godina i nema nikakvih problema sa srcem. Sin jednog kolege sa posla je takođe imao isti problem. Takođe su sumnjali na virus. Sve je prošlo samo od sebe.
Mislim da je ova pojava vezana za odrastanje i hormone. Verovatno u tim godinama dostižete maksimum Testosterona koji se verovatno transformiše i u Dihidrotestosteron.
Ovi androgeni hormoni imaju direktan uticaj na program rada srčanog mišića.

"Most of the research concerning the effects of gonadal hormones on the cardiovascular reflexes has focused on 17p-estradiol. However, other studies have provided evidence that androgens (including testosterone) play an important role in the control of cardiovascular function by modulation of cardiovascular reflexes (Caminiti et al., 2009). Steroids can cross the blood-brain barrier and act on the central nervous system, where androgen receptors in the central cardiovascular regulatory regions, such as NA and DMNX (Peuler et al., 1990; Pouliot et al., 1996) have been demonstrated. Therefore it is possible that androgens may act on brainstem vagal preganglionic neurons to modulate cardiomotor vagal activity. In accordance with this data, El-Mass et al. (2001) have shown that in male rats, castration caused a significant attenuation of baroreceptor control of reflex bradycardia versus no effect on reflex tachycardia. Testosterone replacement increased BRS to phenylephrine in castrated rats and restored reflex bradycardic responses to levels similar to those of sham-operated rats. The muscarinic blockade by atropine in sham-operated rats caused a substantial reduction in BRS to phenylephrine, an effect that was significantly attenuated by castration and restored to sham-operated levels after testosterone replacement, suggesting that testosterone facilitates baroreceptor control of reflex bradycardia. Moreover, the modulatory role of testosterone on baroreflex responsiveness appears to involve, at least partly, enhancement of cardiac vagal efferent activity. Corroborating these data, a long-term testosterone therapy (6 weeks) improves the baroreflex sensitivity in men with chronic heart failure (Caminiti et al., 2009). The blockade of androgen receptor with flutamide attenuates the enhancement of baroreflex bradycardia in sexually mature male rats, indicating that the effects of testosterone on BRS depend on the involvement of the androgen receptor (Ward and Abdel-Rahman, 2006).

Besides the testosterone-induced effects on baroreflex, this sexual hormone may also modulate the cardiopulmonary reflex and the chemoreflex. Bissoli et al (2009) demonstrated that long-term treatment (8 weeks) with supraphysiological doses of nandrolone decanoate reduces the sensitivity of BJR control of HR in male rats. The effects of testosterone on BJR seem to be time-dependent, since the same treatment for 4 weeks had no effects on BJR nor the basal HR (Andrade et al., 2008). Pereira-Junior et al. (2006) showed that 10 weeks of high-dose nandrolone decanoate treatment leads to dysfunction in tonic cardiac autonomic regulation, with marked impairment of parasympathetic cardiac modulation and sympathetic hyperactivity. Regarding the chemoreflex, data from castrated male cats suggest that testosterone increases the hypoxic and hypercapnic ventilatory responses and augmented carotid body sensitivity to hypoxia (Behan et al., 2003). In adult rats, however, castration had no effect on the ventilatory response measured at the end of hypoxia (Joseph et al., 2002). On the other hand, Bairam et al. (2009) demonstrated that gonadectomy increased the acute breathing frequency response to hypoxia in neonatal rats. Because the rapid increase in breathing frequency is attributed to peripheral chemoreceptor activation, these data suggest that testosterone attenuates carotid body function. Although several studies demonstrated contradictory results about the benefic or malefic effects of testosterone on the modulation of cardiovascular reflexes, the characterization of the mechanisms could lead to a better understanding of the effects of testosterone in cardiovascular system and to the development of new therapies."

Nemoj da paničiš sinak, to ti je najvažnije. To je samo faza koja će proći sama od sebe. Nabavi Epilobium angustifolium, to je biljka koja ima antiandrogeno svojstvo. Smiriće ti hormone a i anksioznost uz to.

Nemoj da obraćaš toliku pažnju na srce, trudi se da ga ne primećuješ, ne meri puls tako često, i ono će se samo smiriti. Verovatno si uspostavio psihosomatski feedback, kog nisi ni svestan, a koji ne umeš da prekineš. Jedan dobar psihoterapeut bi te vrlo brzo vratio u sedlo veruj mi.
Ne očekuj puno od hemije sinak, nije to za tebe. Prvo što nema razloga da se truješ lekovima koji izazivaju zavisnost, a drugo oni ti neće povratiti stvarni mir, samo će zamaskirati problem, i verovatno još zakomplikovati problem sa srčanim ritmom.

Seroksat deluje na promenu srčanog ritma, a o ksalolu već znaš da :

"Obratite se lekaru ako se tokom primene Ksalola pojave neke od sledećih nuspojava: nemir, izbudjenost, izlivi agresije, bes, ljutnja, razdražljivost, pogrešna mišljenja i uverenja , halucinacije, gubitak pamćenja ili žutica.
Ostale moguće nuspojave: pospanost, umor, slabost u mišićima, otežan govor, zamagljen vid, loša koordinacija pokreta, manjak pažnje, koncentracije, promena telesne težine, mučnina, povraćanje, dijareja, bol u stomaku, suva usta, osipi, teškoće sa mokrenjem, poremećeni menstrualni ciklus, jači ili pak oslabljeni lobido."
 
Hvala na detaljnom i dugackom postu.
Problem je sto sam ja na debelo zagazio u anx i agorafobiju..
Ne smem ostajati sam kuci, strah od smrti od svih raznih sranja..
Srce sam kao sto sam rekao sve snimao i nemam problem te vrste da moram da ugradjem pesmejker sve funckije srca su okej , radi ono dobro ali nekada izleti iz ritma i to me jako plasi..
Da l su hormoni da l sta je ali jako neprijatan je svaki od tih osecaja..
Sve je to veoma stresno, jer ne znam sta mi se ustvari dogadja...
 
Ignoriši jednostavno to povremeno iskakanje srca iz normalnog ritma. Zašto da se cimaš zbog nečega što će za par godina nestati samo od sebe?

I anksioznost i agorofobiju shvati kao greškom otvorenu mini Pandorinu kutiju. Treba samo da je zatvoriš i problem rešen. Ne kažem da će to ići glatko, ali uz dobru tehniku možeš se rešiti problema vrlo brzo.
Događa ti se to da si pokrenuo neke programe u svojoj glavi koji bi trebalo da ostanu uspavani sve do recimo pozne starosti. Šta je uzrok, da li stres, da li virusna infekcija, ili nešto treće ne zna se?
Bitno je da znaš da se neke šeme mogu premostiti, i programi anksioznosti i agorofobije ponovo vratiti u latentno - neaktivno stanje.
Sve je rođo u hemiji mozga. Uključuješ pogrešne komande. Sve je to prosto i lako objašnjivo. Nisi ti opsednut nikakvim duhovima ili demonima, pa da generišeš toliku dozu straha i stresa. Samo upadaš u začarani krug- Vrzino kolo anksioznosti , straha i stresa.
 
Upravu si donekle. Kapiram sve sto kažeš.
Jeste, nemam ja neku psihozu, neurozu, neki ozbiljni psihicki poremecaj ali i ovi napadi panike i aksionost sa somatizacijom je jako zajebana stvar, ko dozivi i ko živi sa tim zna o cemu pričam.
Sada virusi...
Pih nikada bolestan nisam bio pre toga, bukvalno sam bio decko cigra.
Nisam stajao, nisam mislio o bolestima.
Kao klinac imao sam slicna desavanja..
Jer su se moji kao mali dok sam vio ratveli i imao sam tripove ko klinac da se vudim nocu, gusim se, placem, histerisisao imao kosmare..
Sada. Da imam koksaki virus imao bi ostecen miokarditis..
Meni je to sasvim u redu..
Ali nikako mi ne pije vodu da psiha moze da dovede do ovakvog stanja..
Da l je toliko čovekova psiha jaka uvek ce mi biti pitanje veliko..
Ne znam sta misliti uopste..
Zbog preskaknja i lupanja srce izasao tri puta na UZ srca , sve je ok , zbog gusenje radio spirometriju i to sve okej , zbog bolova u stomaku sve ok , imam iritabilni kolon, naravno nervoza..
Kapiras me, nadam se ..
 
Možda imaš neki organski problem koji izaziva takvu (normalnu) reakciju.

Mnogo se brza za postavljanjem dijagnoze anksioznosti a da se prethodno nije ispitalo sve organski.

To kažem zbog alprazolama (Ksalola). On je odličan anksiolitik koji mene jako lepo smiri i provodi kroz jako stresne situacije bez ikakvih problema (tipa, kroz gradski prevoz, to je meni najveći problem, i čekanje u redovima u marketima, Pošti).. Ako na tebe ne deluje Ksalol, možda ipak da pretitraš sve organski.

I kako ti drmnuše tako jaku terapiju odmah, mislim Seroxat i Ksalol :eek:
 
Poslednja izmena:
I jos nesto..
Da je virus, ne bi me drzao dve godine..
Nikada temperatura mi nije prelazila 37.6.
I to kada je imam ima dva,tri dana plafon..
A ljudi sa Koksaki virusom bukvalno ne mogu da ustaju iz kreveta koliko ih lomi temperatura i koliko su im misicu.u out-u.
Hvala druze sto hoces da pomognes, znaci mi svačije misljenje..
Jer sam ne mogu kroz ovo.
Kuci me ne kapiraju..
Jer im nije jasno da sam od jednog decka koji je visio 24h po gradu, koji se zezao , provodio , dosao na to da sedi samo kuci i i brine za svaku sitnicu..

- - - - - - - - - -

Pa zato sto sam sve zive doktore obisao..
Od interniste, kardiologa, pulmologa nigde nista da mi nasli..
Tu terapiju imam jer sam imao svaki dan po 10-setak panicnih napada..
 
Dobro vece svima. Nov sam ovde tako da se prestavim i opisem problem.
Imam 19 godina, zavrsio ekonomsku skolu, visok 185 tezak 75 kg.
Moj problem je kako bi jedno dvadesetak lekara reklo Anskioznost sa napadima panike i blaga depresija.
Moji simptomi su lupanje i preskaknje srca ( aritmija ) nekad puls ne pada ispod 110 otkucaja po sat , dva. Znojenje dlanova, drhtanje nogu , ruku , znojenje , toplotni udari u glavi.. ja vise ne znam sta da radim..
Dobio sam terapiju Seroxat i Ksalol pijem vec 6 dana i nikakav pomak.. cak su mi simptomi mozda i jaci..
Da kazem da imam i agorofobiju ne izlazim iz kuce jer se plasim da mi se nesto nesto i ne znam kako vise.
Ako neko ima iskustva neka podeli..
Radio sam 3x UZ srca nalaz uredan, radio Holter 24h nalaz uredan, radio UZ stomak nalaz uredan, krvna slika odlicna, pluca kod pulmologa odlicna, imam mali kamen u bubregu i cvoric na stitmoj ali nista posebno to nije..
Ne znam da l ovi lekovi treba da prorade sta je ovo ..dve godine se mucim ne znam kako dalje..
Hvala bam ljudi svima koji se ubaci na ovu temu.

P.S. ja i dalje mislim da meni srce nije u redu :(

Haos
Ti si bio kod 20 lekara?
auuu lave ti si i mene zaebao

- - - - - - - - - -

Možda imaš neki organski problem koji izaziva takvu (normalnu) reakciju.

Mnogo se brza za postavljanjem dijagnoze anksioznosti a da se prethodno nije ispitalo sve organski.

Tako su mene 2 godine vodili pod depresijom a ustvari je bila stitna zlezda.
 
Neki Koksaki preleže i na nogama, sve zavisi.. I meni su zbog slabosti prvo uradili titre na Koksaki.. bili su negativni.
A opet, i da ti nadju virus, šta onda? Virusi se leče simptomatski, nije kao da postoji lek za virus.

Možeš li da pokušaš sa tehnikom pozitivnog fokusa, kontrole misli i slično, kad ti se desi napad?
Ja sam neke od najgorih napada panike (kad kažem najgorih mislim koči se celo telo, ne mogu vilicu da otvorim, prvi je bio takav da sam primila Bensedin) prevazilazila skretanjem misli, i pritom ne mislim ignorisanjem, već skretanjem na pozitivnu rutu, napuštanjem negativnih misli kojima mi glava bude prepuna u tim trenucima.

Tako su mene 2 godine vodili pod depresijom a ustvari je bila stitna zlezda.

Pa iskreno, to je malo neobično, štitna žlezda je jedna od prvih stvari koja se proverava kad se tako sistematski krene kod doktora.
 
Neki Koksaki preleže i na nogama, sve zavisi.. I meni su zbog slabosti prvo uradili titre na Koksaki.. bili su negativni.
A opet, i da ti nadju virus, šta onda? Virusi se leče simptomatski, nije kao da postoji lek za virus.

Možeš li da pokušaš sa tehnikom pozitivnog fokusa, kontrole misli i slično, kad ti se desi napad?
Ja sam neke od najgorih napada panike (kad kažem najgorih mislim koči se celo telo, ne mogu vilicu da otvorim, prvi je bio takav da sam primila Bensedin) prevazilazila skretanjem misli, i pritom ne mislim ignorisanjem, već skretanjem na pozitivnu rutu, napuštanjem negativnih misli kojima mi glava bude prepuna u tim trenucima.



Pa iskreno, to je malo neobično, štitna žlezda je jedna od prvih stvari koja se proverava kad se tako sistematski krene kod doktora.
Da si ziva I zdrava bensedin je jako blag.A nije nista neobicno kad za doktora imas maloumnika kojem je ego sve na svetu I pati od kompleksa vise vrednosti.
 
Ma nemam ja konstantno puls preko sto ovako mi je puls obicno oko 80, normalan, skoci mi tako kada me uhvati taj unutrasnji menir, tada krene i gusenje i ostale stvari..
Ksalol mene dosta obori.
Nema sta tu.m opusti on mene dosta, daleko od toga da je nista bas..

- - - - - - - - - -

Imam i ja neki hladni nodus na stitnoj, ali samim tim sto je hladan znaci da ne utice na hormone..
Hormon TSH odlican, ft4 odlican, ft3 malo uvecan .. ali bas malo za jedan preko..
 
Skoro nista..
Problem je sto sam ja stalno opterecen i pod tim stresom..
Te tahikardije imam mozda u mesec dana jednom srce mi se izlupa kao ludo i prodje , traje nekih 4-5 min u tim trenucima nemam daha , kao da srce neko vuce na dole..
Problem je sto nigde mesecima ne idem..
Da mi je zdravlje ugroženo majku mu , pa na tom UZ srca se sve vidi ( da l imam neku ishemisku bolest srca , zaliska , provoda krvi do srca )
Stomak ( Slezina , bubrezi , pankreas , jetra , deo zeluca )
Sttitna ( Da imam neki vruc cvor koji moze i koji proizvodi horomne )
Pulmolog ( Kada duvam u onu cev video bi da li postoji astma , neka slabost pluca , nesto sto ometa normalno disanje )

Zato sam i poslat psihologu i psihijatru ali ne odmah i nije mi terapija data onako sa nogu ajde pij ovo nego sam sa psihilogom i psihijtrom satima razgovarao.

Zakljucak je blaga depresija + anskioznost + napadi panike.

Ajde , vidim vi se vise razumete , ja sam relativno i mlad ali sam nacitan dosta , nisam neki jadnik da ne znam nista.

Da l svi ovi doktori kod kojih sam sve ovo proveravao mogu da pogrese?
Meni je malo nemoguce..
Srce je jednostavan organ, kada ne radi dobro i kada se snimi odmah se pronadje uzrok problema.
Kao i stomak,kao i stitna , kao i pluca.
Ispravite me ako gresim.
Mene Ksalol svakako umiri..
To svakako stoji, dok njega nisam krenuo da pijem 5, 6 puta sam dnevno dolazio do stanja kolapsa, gde mi je srce iskakalo iz grudi, gusio se i disao kao na cevcicu..

Seroxat kao sto je poznato je AD nove generacije koji pijem zbog agorafobije i napada panike..
Jos cekam da krene da deluje tek 9-dana ga pijem i osim malo vece nervoze nisam imao neke nus pojave ( povracanje , smanjen libido , mucninu , bolove u stomaku i glavi )
Ali cudi me da se veoma lako zamaram, dok nekih lakih fizickih aktivnosti..
Jeste, deo je losa kondicija zbog mog ne izlaženja iz kuce, ali opet nesto malo radim po kuci i odmah cuka i duboko disanje.

Mozda cu da vas smorim sa postom ovolko dugackim , ali hocu da se razumemo kako i sta.
 
Pa ne idem nigde. Pojam agorafobija podrazumeva stanje da imam strah od izlaska iz kuce..
Pa pazi ajde jedan da pogresi , ali sam bio prvo kod dr. Primariusa , kod najboljeg i najcenjenijeg kardilologa u gradu koji je sat vremena gledao i slusao i pratio rad srca..
nisam bio kod neke nadrkane doktorke koju boli ***** sta je meni nego jedva ceka kraj smene da ode da popije svoju kafu jer po njihovim recima " Muka mi je vise od ljudi " a ovamo neki doktori? Ee Srbijo zemljo.
Navodim jer sam sve privatno radio i pucam pare al me nije briga za to..
Kazem ti jedno je privatnik drugo neko ko radi u Domu Zdravlja, Bolnici , ako me razumes?
 
Skoro nista..
Problem je sto sam ja stalno opterecen i pod tim stresom..
Te tahikardije imam mozda u mesec dana jednom srce mi se izlupa kao ludo i prodje , traje nekih 4-5 min u tim trenucima nemam daha , kao da srce neko vuce na dole..
Problem je sto nigde mesecima ne idem..
Da mi je zdravlje ugroženo majku mu , pa na tom UZ srca se sve vidi ( da l imam neku ishemisku bolest srca , zaliska , provoda krvi do srca )
Stomak ( Slezina , bubrezi , pankreas , jetra , deo zeluca )
Sttitna ( Da imam neki vruc cvor koji moze i koji proizvodi horomne )
Pulmolog ( Kada duvam u onu cev video bi da li postoji astma , neka slabost pluca , nesto sto ometa normalno disanje )

Zato sam i poslat psihologu i psihijatru ali ne odmah i nije mi terapija data onako sa nogu ajde pij ovo nego sam sa psihilogom i psihijtrom satima razgovarao.

Zakljucak je blaga depresija + anskioznost + napadi panike.

Ajde , vidim vi se vise razumete , ja sam relativno i mlad ali sam nacitan dosta , nisam neki jadnik da ne znam nista.

Da l svi ovi doktori kod kojih sam sve ovo proveravao mogu da pogrese?
Meni je malo nemoguce..
Srce je jednostavan organ, kada ne radi dobro i kada se snimi odmah se pronadje uzrok problema.
Kao i stomak,kao i stitna , kao i pluca.
Ispravite me ako gresim.
Mene Ksalol svakako umiri..
To svakako stoji, dok njega nisam krenuo da pijem 5, 6 puta sam dnevno dolazio do stanja kolapsa, gde mi je srce iskakalo iz grudi, gusio se i disao kao na cevcicu..

Seroxat kao sto je poznato je AD nove generacije koji pijem zbog agorafobije i napada panike..
Jos cekam da krene da deluje tek 9-dana ga pijem i osim malo vece nervoze nisam imao neke nus pojave ( povracanje , smanjen libido , mucninu , bolove u stomaku i glavi )
Ali cudi me da se veoma lako zamaram, dok nekih lakih fizickih aktivnosti..
Jeste, deo je losa kondicija zbog mog ne izlaženja iz kuce, ali opet nesto malo radim po kuci i odmah cuka i duboko disanje.

Mozda cu da vas smorim sa postom ovolko dugackim , ali hocu da se razumemo kako i sta.
vidis da znas u cemu je problem,nemoj da pametujes nego probijaj kondiciju i kresni nesto
 
Da si ziva I zdrava bensedin je jako blag.A nije nista neobicno kad za doktora imas maloumnika kojem je ego sve na svetu I pati od kompleksa vise vrednosti.

Meni iskreno nije bilo blago 10mg Bensedina, budući da je to bio prvi lek tog tipa koji sam primila u životu.

Ma nemam ja konstantno puls preko sto ovako mi je puls obicno oko 80, normalan, skoci mi tako kada me uhvati taj unutrasnji menir, tada krene i gusenje i ostale stvari..
Ksalol mene dosta obori.
Nema sta tu.m opusti on mene dosta, daleko od toga da je nista bas..

Trik za ksalol: izmrvi ga i stavi pod jezik, neko mi reče da tako ima manje sedativno a bolje anksiolitičko dejstvo. Ja ga tako pijem, em brže deluje em manje obara, tj mene ne obara uošte.

I da, jesi proveravao želudac? Ne samo "deo želuca" ultrazvukom kako kažeš (šuplji organi se ne vide lepo na UZ), nego gastroskopija i test na Helicobacter?
Želudac ume da daje aritmije, a Helico je bakterija zbog koje ljudi umeju da završe kod psihologa....
 
Poslednja izmena:
Imao sam malo Kandide u organizmu, kada me je boleo stomak jedno vreme to je proslom Stomak me vise ne boli..
Imam malo gorusice kao i svaki drugo covek, kada jedem nesto sto ne prija želucu. .
Nemam bolove u želucu ni ti oko njega..
 

Back
Top