Dokaz ljubavi ili lozinke na izvolt'e

1. Да ли бисте као доказ „љубави“, ако то захтева ваша партнерка истој дали своје лозинке за имејл сандучиће, налог на сајту банке (тако да може да прати да ли је стигла плата) и сличне Интернет садржаје, при чему партнерка одбија да дâ своје лозинке „јер то није исто“?

2. Да ли допуштате партнерки да тркељише по вашем мобилном апарату и преслишава вас зашто сте поруку послали овоме или ономе и зашто сте написали то што сте написали?

3. Како бисте оценили личност партнерке која захтева лозинке, а своје одбија да дâ, а како партнера који јој на извол’те даје све своје лозинке, а заузврат добије шипак?

4. Познајете ли некога ко је дао своје лозинке партнерки или сам ја једини који познаје један такав веома наивни животни облик?

Сви са којима сам разговарао (мушкарци и жене) нису могли да верују да неко може да тражи тако нешто, а још мање да је неко пристао на такву уцену. Шта више, често сам слушао о разноразним антидржавним елементима, опасним по диктатуре америчке, британске или деспотије неког сличног типа који у тестаменту, код свог адвоката, за случај да им се нешто деси, остављају своје лозинке наследницима. Колико год волели своје партнерке не пада им на памет да за живота дају исте, нити је партнеркама на крај памети да тако нешто траже.

Ne bih dala niti trazila lozinke. U slucaju da treba nesto hitno da se udje na moj email nalog, dala bih lozinku da se pogleda bez ikakvih problema, ali bih je promenila ubrzo. Ne zato sto krijem nesto, nego zato sto je to moja privatnost. Kao sto mislim i da je to njegova privatnost. Sto se tice bankovnog racuna, mislim da je ok da on ima ovlascenje na mom i ja na njegovom, pricam o novcu koji zajedno zaradjujemo i unosimo u zajednicu, ne ovlascenje na mozda nekom racunu para sto on ima od svojih roditelja ili prodaje neke nekretnine, to je njegovo.

Kada bi mi to neko trazio, dobio bi odmah pedalu.
 
lozinka na izvol'te nije dokaz ljubavi, nego je dokaz optužbe :lol:
..
odnosno optužnica je podignuta, i samo se čeka da uz pomoć prikupljenih dokaza, ona bude i potvrđena :lol:
..
gde se traži lozinka tu obično nema poverenja.
..
inače ima "očajno" ljubopitljivih ljudi (da ne budem grublja) koji bi voleli sve da znaju o svima, a o partneru naročito, da ga izvrnu iznutra i spolja, stave pod lupu sopstvenog posmatranja i ako je moguće što više kontrolišu.
..
1.Što se tiče bankovnog računa, tu ne bi bio nikakav problem, partneri u dugoj vezi obično imaju ovlašćenje u vezi računa drugog partnera. Što se tiče mejla, tu nema potrebe, svako ima svoje mejlove i ne vidim zašto bi neko imao lozinku onog drugog, mada ja sam znala lozinku od više ljudi, zbog slanja nekih dokumenata (bilo je prosto neophodno). Stav "hoću tuđe, svoje ne dam" dovoljno govori o toj osobi, tako da sa tim stavom, teško bi to išlo.
2.Trkeljisanje po tuđem telefonu mi je inače apsolutni pokazatelj nečije nekulture. To se kod mene kotira jako nisko, iskreno najniže. Ne radim to, pa tako očekujem da ni on to ne radi.
3. Ocenila bih kao primitivnu i no life osobu, nepoverljivnu, mizernu, patetičnu, potencijalnog kontrol freeka, koja je faktički nemoćna i nesigurna osoba. :lol: Moguće da sam nešto izostavila :lol: u svakom sluačju ništa pozitivno.
4. Poznavala sam lično nekog ko je imao takvih problema, obično su to veze građene bez nekog solidnog osnova i međusobnog poverenja, i kao takve brzo su pucale i nisu se završile slavno.
..
Smatram još jednom da niko nema pravo da nešto zahteva. Može da pita i možda da zatraži, niko mu to pravo ne može uskratiti naravno. A na drugoj strani je da odluči da li će da da lozinku ili ne.Međutim po meni, čim neko i krene sa takvim pitanjem, smatram da tu nešto gadno škripi.
..
Rovarenje po tuđem životu i kopanje informacija kako bi se saznalo što više o partneru a bez njegovog znanja, smatram kako postavljač kaže, najnižim oblikom života ili svesti kako god. Kad bih krenula u tom pravcu, ozbiljno bih se zapitala šta nije u redu sa mnom, i kad sam ja to postala tako jedna mala i jadna osoba.
 
Poslednja izmena:
lozinka na izvol'te nije dokaz ljubavi, nego je dokaz optužbe :lol:
..
odnosno optužnica je podignuta, i samo se čeka da uz pomoć prikupljenih dokaza, ona bude i potvrđena :lol:
..
gde se traži lozinka tu obično nema poverenja.
..
inače ima "očajno" ljubopitljivih ljudi (da ne budem grublja) koji bi voleli sve da znaju o svima, a o partneru naročito, da ga izvrnu iznutra i spolja, stave pod lupu sopstvenog posmatranja i ako je moguće što više kontrolišu.
..
1.Što se tiče bankovnog računa, tu ne bi bio nikakav problem, partneri u dugoj vezi obično imaju ovlašćenje u vezi računa drugog partnera. Što se tiče mejla, tu nema potrebe, svako ima svoje mejlove i ne vidim zašto bi neko imao lozinku onog drugog, mada ja sam znala lozinku od više ljudi, zbog slanja nekih dokumenata (bilo je prosto neophodno). Stav "hoću tuđe, svoje ne dam" dovoljno govori o toj osobi, tako da sa tim stavom, teško bi to išlo.
2.Trkeljisanje po tuđem telefonu mi je inače apsolutni pokazatelj nečije nekulture. To se kod mene kotira jako nisko, iskreno najniže. Ne radim to, pa tako očekujem da ni on to ne radi.
3. Ocenila bih kao primitivnu i no life osobu, nepoverljivnu, mizernu, patetičnu, potencijalnog kontrol freeka, koja je faktički nemoćna i nesigurna osoba. :lol: Moguće da sam nešto izostavila :lol: u svakom sluačju ništa pozitivno.
4. Poznavala sam lično nekog ko je imao takvih problema, obično su to veze građene bez nekog solidnog osnova i međusobnog poverenja, i kao takve brzo su pucale i nisu se završile slavno.
..
Smatram još jednom da niko nema pravo da nešto zahteva. Može da pita i možda da zatraži, niko mu to pravo ne može uskratiti naravno. A na drugoj strani je da odluči da li će da da lozinku ili ne.Međutim po meni, čim neko i krene sa takvim pitanjem, smatram da tu nešto gadno škripi.
..
Rovarenje po tuđem životu i kopanje informacija kako bi se saznalo što više o partneru a bez njegovog znanja, smatram kako postavljač kaže, najnižim oblikom života ili svesti kako god. Kad bih krenula u tom pravcu, ozbiljno bih se zapitala šta nije u redu sa mnom, i kad sam ja to postala tako jedna mala i jadna osoba
.

"Lozinka na izvol'te" je poslednji zid odbrane tamo gde osnovana sumnja već postoji:lol:.
Uostalom, to je neka vrsta nečasne ponude. Onaj ko nudi uvid u svoje privatne prepiske, nakaradno time pokušava nešto da dokaže (a moš misliti, kao da je teško prethodno izbrisati inkriminirajući sadržaj :lol:
, a tek onaj koji pristane to da čita..taj je još veći debil koji samo potvrđuje sopstvenu slabost i ...
Ma, sve u svemu, slažem se sa ostatkom tvog komenta.


Ima jedan film (joj, ja i filmovi više: )) ali šta mogu kad me asociralo...
Možda si gledala, film je priča o strasti, ljubavi...više u stvari o ljubomori i opsesiji. Teško je u par reči prepričati sadržaj, ali ima i čitanja ukradenog dnevnika jedne žene (vreme davno pre fejsbuk naloga i sl. : )), ima i sumnjičavog muža koji angažuje privat. detektiva, ali od svega...tu je najjača strast ljubavnika dotične autorke dnevnika, koji se emotivno i mentalno najviše i po svoju dušu najpogubnije upliće u celu stvar.
Samo da napomenem, film nije neka ljiga...naprotiv...ima i par poprilično ubedljivih erot. scena između Ralph Fiennesa i Julianne Moore:zper:...neću dalje,
ako nisi, obavezno pogledaj.


The End of the Affair
 
lozinka na izvol'te nije dokaz ljubavi, nego je dokaz optužbe :lol:
..
odnosno optužnica je podignuta, i samo se čeka da uz pomoć prikupljenih dokaza, ona bude i potvrđena :lol:
..
gde se traži lozinka tu obično nema poverenja.
..
inače ima "očajno" ljubopitljivih ljudi (da ne budem grublja) koji bi voleli sve da znaju o svima, a o partneru naročito, da ga izvrnu iznutra i spolja, stave pod lupu sopstvenog posmatranja i ako je moguće što više kontrolišu.
..
1.Što se tiče bankovnog računa, tu ne bi bio nikakav problem, partneri u dugoj vezi obično imaju ovlašćenje u vezi računa drugog partnera. Što se tiče mejla, tu nema potrebe, svako ima svoje mejlove i ne vidim zašto bi neko imao lozinku onog drugog, mada ja sam znala lozinku od više ljudi, zbog slanja nekih dokumenata (bilo je prosto neophodno). Stav "hoću tuđe, svoje ne dam" dovoljno govori o toj osobi, tako da sa tim stavom, teško bi to išlo.
2.Trkeljisanje po tuđem telefonu mi je inače apsolutni pokazatelj nečije nekulture. To se kod mene kotira jako nisko, iskreno najniže. Ne radim to, pa tako očekujem da ni on to ne radi.
3. Ocenila bih kao primitivnu i no life osobu, nepoverljivnu, mizernu, patetičnu, potencijalnog kontrol freeka, koja je faktički nemoćna i nesigurna osoba. :lol: Moguće da sam nešto izostavila :lol: u svakom sluačju ništa pozitivno.
4. Poznavala sam lično nekog ko je imao takvih problema, obično su to veze građene bez nekog solidnog osnova i međusobnog poverenja, i kao takve brzo su pucale i nisu se završile slavno.
..
Smatram još jednom da niko nema pravo da nešto zahteva. Može da pita i možda da zatraži, niko mu to pravo ne može uskratiti naravno. A na drugoj strani je da odluči da li će da da lozinku ili ne.Međutim po meni, čim neko i krene sa takvim pitanjem, smatram da tu nešto gadno škripi.
..
Rovarenje po tuđem životu i kopanje informacija kako bi se saznalo što više o partneru a bez njegovog znanja, smatram kako postavljač kaže, najnižim oblikom života ili svesti kako god. Kad bih krenula u tom pravcu, ozbiljno bih se zapitala šta nije u redu sa mnom, i kad sam ja to postala tako jedna mala i jadna osoba.




mal se ne ukakih od politicke korektnosti kojom je nabijen ovaj post, ma koliko da telesno i strasti treba drzati pod kontrolom i ne dozvoliti da ovladaju ovo ipak skroz suprotna robotska neka krajnost, ocu reci opusti se poesteso, nes ispasti psihopata ako se poneki put zapitas cijem se esemesu smesi tvoj decko :lol:
ljudi opusteno, sasvim je u redu drugu stranu pustiti unutar granica svoje privatnosti, to jest imati potrebu za pustanjem kao i za ulazenjem, lepo je to, probajte nekad... ako nema toga ondanema ni drugih stvari kojih su ove samo posledica

- - - - - - - - - -

a ta ratovanja i razmene zarobljenika tojest lozinki... to je bre skroz drugi padez, stranputica
 
mal se ne ukakih od politicke korektnosti kojom je nabijen ovaj post, ma koliko da telesno i strasti treba drzati pod kontrolom i ne dozvoliti da ovladaju ovo ipak skroz suprotna robotska neka krajnost, ocu reci opusti se poesteso, nes ispasti psihopata ako se poneki put zapitas cijem se esemesu smesi tvoj decko :lol:
ljudi opusteno, sasvim je u redu drugu stranu pustiti unutar granica svoje privatnosti, to jest imati potrebu za pustanjem kao i za ulazenjem, lepo je to, probajte nekad... ako nema toga ondanema ni drugih stvari kojih su ove samo posledica

- - - - - - - - - -

a ta ratovanja i razmene zarobljenika tojest lozinki... to je bre skroz drugi padez, stranputica

:zplez:
ma šta je sad, jel' treba da priznam kako sam znala koje igrice igra i koji mu je heroj omiljeni, i šta da potegnem kao moguću lozinku? :lol:
..
pa neću to valjda da priznam ovde :lol:
..
moj savet, telefon samo uz sebe i nikako drugačije, jer nezgodno je kad se zaboravi :lol:
..
teško je to sa tim popuštanjem granica i prelaženjem istih...ništa više neću da kažem :p

- - - - - - - - - -

"Lozinka na izvol'te" je poslednji zid odbrane tamo gde osnovana sumnja već postoji:lol:.
Uostalom, to je neka vrsta nečasne ponude. Onaj ko nudi uvid u svoje privatne prepiske, nakaradno time pokušava nešto da dokaže (a moš misliti, kao da je teško prethodno izbrisati inkriminirajući sadržaj :lol:
, a tek onaj koji pristane to da čita..taj je još veći debil koji samo potvrđuje sopstvenu slabost i ...
Ma, sve u svemu, slažem se sa ostatkom tvog komenta.


Ima jedan film (joj, ja i filmovi više: )) ali šta mogu kad me asociralo...
Možda si gledala, film je priča o strasti, ljubavi...više u stvari o ljubomori i opsesiji. Teško je u par reči prepričati sadržaj, ali ima i čitanja ukradenog dnevnika jedne žene (vreme davno pre fejsbuk naloga i sl. : )), ima i sumnjičavog muža koji angažuje privat. detektiva, ali od svega...tu je najjača strast ljubavnika dotične autorke dnevnika, koji se emotivno i mentalno najviše i po svoju dušu najpogubnije upliće u celu stvar.
Samo da napomenem, film nije neka ljiga...naprotiv...ima i par poprilično ubedljivih erot. scena između Ralph Fiennesa i Julianne Moore:zper:...neću dalje,
ako nisi, obavezno pogledaj.


The End of the Affair
nisam gledala, mada sam čula za njega..moraću da ga pogledam :ok:

inače Julianne uvek ima takve filmove, mislim nabijene erotikom i dramskim efektima..ima tu facu neke ranjive žene :lol:

- - - - - - - - - -

i htedoh reći još nešto @Docta...nije te mrzelo da pročitaš toliki post :rotf:
 
:zplez:
ma šta je sad, jel' treba da priznam kako sam znala koje igrice igra i koji mu je heroj omiljeni, i šta da potegnem kao moguću lozinku? :lol:
..
pa neću to valjda da priznam ovde :lol:
..
moj savet, telefon samo uz sebe i nikako drugačije, jer nezgodno je kad se zaboravi :lol:
..
teško je to sa tim popuštanjem granica i prelaženjem istih...ništa više neću da kažem :p



znači njuškala si :lol:



i htedoh reći još nešto @Docta...nije te mrzelo da pročitaš toliki post :rotf:



ne znam što, možda mi u skrolovanju pažnju skrenuše one teške reči tebi nesvojstvene inače pa reko da vidim ko te diro :lol:
 
znači njuškala si :lol:
ne znam što, možda mi u skrolovanju pažnju skrenuše one teške reči tebi nesvojstvene inače pa reko da vidim ko te diro :lol:

neću da priznam :rumenko:
..
nije mene niko diro..nego jeste jednu moju prijateljicu iz RL...i onda sam rekla eto te meni nesvojstvene reči...i tako bila sam baš onako...neprijatna i eto...to je jako retko inače...ali umem ja to ponekad :lol:
 
Desilo mi se upravo nešto vezano za ovu temu.

Dopisujem se na fejsu sa jednom dobrom drugaricom iz detinjstva koja već xy godina živi u Kenjadi. Samo je jednom dolazila što je bilo nedovoljno da se ispričamo za "ceo život": ))
pa nam poruke svako malo lete tamo vamo, ali ono baš o svemu i svačemu što je privatno, aktuelno itd.
I nedavno mi ona napiše u fazonu: Draga, pišemo se i dalje, ali samo da znaš, ja i N (njen muž) smo razmenili fejsbuk šifre,
uz objašnjenje da je njega spucala neka morbidna paranoja šta ako slučajno odapne, a ono i dalje njegovim FB prijateljima stižu neke njegove objave.
Naime, stvarno je nedavno naprasno umro neki njegov kolega i njega je toliko syebalo kad mu svako malo negde iskoči stara objava ili neko "sviđanje" i sl. od mrtvog drugara:(

I kao, onda je predložio toj mojoj drugarici da imaju FB lozinke jedno od drugog, pa da u slučaju nedajbože nečega, deaktiviraju nalog onog drugog.
Mislim.... meni je to sve skupa teško ludilo. Mislim, ebe mi se hoće li me neko mrtvu posle gledati na fejsu YEBOTE...pa ako ti smeta da Ded men voking po tvojim novostima,
pa ukloni ga sa liste prijatelja i rešen problem.

Elem, sad taj njen N, kojeg ja i ne poznajem, može fino da stekne uvid u dobar deo mog privatnog života unazad nekoliko godina, f.uck i bljuc!
:rotf:
 
Pa sad... Da ja razmišljam da li je obrisala ili ne... Mislim, nema tu bogznašta kompromitirajuće, ali ne volim da mi po nekim ličnim stvarima potencijalno kopa neko kome te poruke nisu upućene. Uostalom, samim tim što mi je to napisala na neki način me upozorila kako i šta ubuduće da pišemo.
:confused:
 
To svakako ali se valjda možeš onako čovečanski uzdati u mrvu neke diskrecije. Da nije tako, ne bismo imali poverenje više ni u koga.
Nije to samo pitanje nekih tajni i bogznakakvih intimnih otkrića, prosto veruješ da se neka lična prepiska ili razgovor neće naći na udaru nečijeg tuđeg uvida i pogrešnog tumačenja.
 
lozinka na izvol'te nije dokaz ljubavi, nego je dokaz optužbe :lol:
..
odnosno optužnica je podignuta, i samo se čeka da uz pomoć prikupljenih dokaza, ona bude i potvrđena :lol:
..
gde se traži lozinka tu obično nema poverenja.
..
inače ima "očajno" ljubopitljivih ljudi (da ne budem grublja) koji bi voleli sve da znaju o svima, a o partneru naročito, da ga izvrnu iznutra i spolja, stave pod lupu sopstvenog posmatranja i ako je moguće što više kontrolišu.
..
1.Što se tiče bankovnog računa, tu ne bi bio nikakav problem, partneri u dugoj vezi obično imaju ovlašćenje u vezi računa drugog partnera. Što se tiče mejla, tu nema potrebe, svako ima svoje mejlove i ne vidim zašto bi neko imao lozinku onog drugog, mada ja sam znala lozinku od više ljudi, zbog slanja nekih dokumenata (bilo je prosto neophodno). Stav "hoću tuđe, svoje ne dam" dovoljno govori o toj osobi, tako da sa tim stavom, teško bi to išlo.
2.Trkeljisanje po tuđem telefonu mi je inače apsolutni pokazatelj nečije nekulture. To se kod mene kotira jako nisko, iskreno najniže. Ne radim to, pa tako očekujem da ni on to ne radi.
3. Ocenila bih kao primitivnu i no life osobu, nepoverljivnu, mizernu, patetičnu, potencijalnog kontrol freeka, koja je faktički nemoćna i nesigurna osoba. :lol: Moguće da sam nešto izostavila :lol: u svakom sluačju ništa pozitivno.
4. Poznavala sam lično nekog ko je imao takvih problema, obično su to veze građene bez nekog solidnog osnova i međusobnog poverenja, i kao takve brzo su pucale i nisu se završile slavno.
..
Smatram još jednom da niko nema pravo da nešto zahteva. Može da pita i možda da zatraži, niko mu to pravo ne može uskratiti naravno. A na drugoj strani je da odluči da li će da da lozinku ili ne.Međutim po meni, čim neko i krene sa takvim pitanjem, smatram da tu nešto gadno škripi.
..
Rovarenje po tuđem životu i kopanje informacija kako bi se saznalo što više o partneru a bez njegovog znanja, smatram kako postavljač kaže, najnižim oblikom života ili svesti kako god. Kad bih krenula u tom pravcu, ozbiljno bih se zapitala šta nije u redu sa mnom, i kad sam ja to postala tako jedna mala i jadna osoba.

Где нестаде оно "нема тајни у заједници"??? :manikir:
 
To svakako ali se valjda možeš onako čovečanski uzdati u mrvu neke diskrecije. Da nije tako, ne bismo imali poverenje više ni u koga.
Nije to samo pitanje nekih tajni i bogznakakvih intimnih otkrića, prosto veruješ da se neka lična prepiska ili razgovor neće naći na udaru nečijeg tuđeg uvida i pogrešnog tumačenja.

Logicno je pretpostaviti da bliske osobe, partneri ne kriju medjusobno lozinke. U skladu s tim podesis nivo intimnosti u komunikaciji.
 
Pretpostavimo da ste upoznali nekoga za koga ste sigurni da zelite da ga zadrzite do kraja vremena. Koja je svrha imati drugu privatnost? Medjutim, istina je malo drugacija, ne znate da li nekoga zelite da zadrzite i postavite se isticanjem potrebe za , kako neko rece, svojom "privatnoscu" i sta se desi? Onda i on ili ona ima svoju "privatnost" i kako to moze da zavrsi? Pukne onaj ciji je ego veci, ko je ljubomorniji ili kome je vise stalo. Sad slobodno zivi sa svojom privatnom prepiskom. Da li su "privatnici" shvatili poentu? Nisu, ali je shvate kada dodju u slicnu situaciju. Privatni i intimni zivot dele samo dvoje, vise "privatluka" je previse.
Da sam zlurad, ovo bih komentarisao mnogo tuznije, ali pokusavam da uticem na mlade i one koji se nisu snasli da promene nauceni los odnos prema partnerima i buducim partnerima, pa i bivsim partnerima, jer sve pocinje na samom pocetku. Naravno, usputnim vezama se ne daju lozinke, ali necemu sto zelis i ocekujes da traje ne mozes da odredjujes pravila unapred.
 
Poslednja izmena:

Back
Top