Fotogeničnost

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Kakva je to osobina?
Koji faktori doprinose da je neko fotogeničan a neko ne?
Možda je nefotogeničnost samo racionalizacija onih koji ne žele da prihvate to što nisu lepi.

Primetio sam da lepše izgledam u ogledalu nego na fotografijama. Da li je još neko to zapazio kod sebe?

Juče sam pravio selfije i sve sam ih pobrisao.
Da li se iznenađujete kako ispadate na slikama?
 
Ja sam nekada zadovoljna a nekada i nisam.Dok sam bila mladja voljela sam da se fotografisem cesce.Sad i ne mislim da sam nesto vazna ali ne bjezim da me drugi "skljocnu"A danas su svi majstori a treba ici na kurs fotografije .Mislim da imam talenta za to...............................::)
 
ne da nisam fotogenicna, nego ne licim na sebe
zato uvjek begam od fotoaparata
e sad nekad ispadnem ljepse na slici a nekad grdje al u svakom slucaju to nisam ja

zanimljivo je to sto kad sam nadrndana i ljuta ili recimo tuzna ispadnem super na slikama, a jesam li se iskezila to su slike strava i uzas, place mi se

i ne znam zasto u zadnje vrijeme djevojke i zene kad se slikaju razvuku osmjeh od uva do uva, majke mi to mi nikako nije jasno :confused:
 
Poslednja izmena:
Kakva je to osobina?
Koji faktori doprinose da je neko fotogeničan a neko ne?
Možda je nefotogeničnost samo racionalizacija onih koji ne žele da prihvate to što nisu lepi.

Primetio sam da lepše izgledam u ogledalu nego na fotografijama. Da li je još neko to zapazio kod sebe?

Juče sam pravio selfije i sve sam ih pobrisao.
Da li se iznenađujete kako ispadate na slikama?

Moze se ispasti daleko gore nego sto jesmo jer je fotografija nesavrsen odraz...

Takodje treba znati pozirati za fotografiju...
Takodje onaj ko fotografise treba da zna da fotografise dobro..

Takodje fotografija se moze srediti u photoshopu...

Neko je fotogenican jer ima pogodno lice i telo za fotografiju...
Mozda ume da se namesti, da pozira...
Fotografija je trenutak...
Hiljadu fakltora je tu ukljuceno...
Uhvatiti dobar ili los trenutak...
i poznete licxnosti se fotografisu ceo dan d abi ima izabrali jednu fotku koju posle jos doteraju u ps
a nekim fotografijama ne pomaze ni 1000 ps

- - - - - - - - - -

Ja se sama sebi svidjam na nekim fotografijama a na nekima ne... nista cudno...
 
Kakva je to osobina?
Koji faktori doprinose da je neko fotogeničan a neko ne?
Možda je nefotogeničnost samo racionalizacija onih koji ne žele da prihvate to što nisu lepi.

Primetio sam da lepše izgledam u ogledalu nego na fotografijama. Da li je još neko to zapazio kod sebe?

Juče sam pravio selfije i sve sam ih pobrisao.
Da li se iznenađujete kako ispadate na slikama?
Ima tu svacega, neko je lep, neko manje lep, neko zna da se slika a neko ima takve crte lica da ga momenat voli... ako si iscrpljen ili bledunjav to se odmah primeti, plus neodgovarajuce osvetljenje itd...
 
Jeste zavisi od talenta ali se i uci...
Kao sto se uci biti maneken glumac uci se i pozirati...
Poziranje je spontanost i gluma...

Nije fotogeničnost poziranje !
Gluma se usavršava, uz talenat koji poseduješ !
A, fotogeničnost ne.
To je onaj fluid kojim čovek zrači.
Neko ga ima, a neko ne !
Onaj bez, uvek ispadne nešto drugačije na fotografiji.
Zato se kod naturščika prave probna snimanja,
da reditelj vidi "voli" li ga kamera....

Ne poistovećuj glumu i fotogeničnost.
 
Kakva je to osobina?
Koji faktori doprinose da je neko fotogeničan a neko ne?
Možda je nefotogeničnost samo racionalizacija onih koji ne žele da prihvate to što nisu lepi.

Primetio sam da lepše izgledam u ogledalu nego na fotografijama. Da li je još neko to zapazio kod sebe?

Juče sam pravio selfije i sve sam ih pobrisao.
Da li se iznenađujete kako ispadate na slikama?

ne znam sta je uzrok, da li crte lica, facijalna ekspresija ili nesto trece
ali definitivno ima ljudi koji bolje izgledaju na slikama, nego uzivo i onih drugih kod kojih ej obrnuto
ja se uvek zabezeknem kad s epogledam na fotografiji, koliko to moze da izgleda drugacije nego live varijanta
da u pitanju nije samoubedjivanje dokazuje sto i ljudi oko mene imaju isti reakciju-da mnogo bolje izgledam uzivo, no uslikana..skoro mi je jedna moja drugarica, bivsa forumnasica rekla bas to, da kad je videla sliku, bila sma joj onako, a uzivo sma joj...da se ne hvalim sad, al ima takva tema na zenama :malav:
e, sad, mozda je to i do celokupnog utiska uzivo, sta znam..vazno, kad hocu da "ostavim utisak", preferiram da me ljudi prvo vide uzivo, pa tek onda na fotki..
 
Mislim da je to stvar stava
ja sam recimo nefotogeničan, al to je ja mislim jer uvek razmišljam o tome
tj. gledam u onaj aparat, i onda celo lice krene da mi se tripuje nekako, treba da ispadnem normalno, pa razmišljam šta je moja normalna faca, pa se trudim da ne radim ništa itd.
Mislim da su fotogenični ljudi oni koji prosto NE PRAVE NIKAKVU FACU, tj. ponašaju se kao da aparata nema

- - - - - - - - - -

Inače sam skoro čitao nešto od Bahtina gde govori o tome kako ljudi i u ogledalu i na slikama izgledaju drugačije nego u realnosti, pritom misleći na to da u ogledalu uvek nekako zveramo u sebe i posmatramo se, a to izgleda čudno za realno ponašanje
znači ne izgledaš ni tako kako se vidiš u ogledalu realno, verovatno nikad nećeš videti kakav si realno zaista osim ako te neko ne snimi skrivenom kamerom u dnevnim aktivnostima
 
Kakva je to osobina?
Koji faktori doprinose da je neko fotogeničan a neko ne?
Možda je nefotogeničnost samo racionalizacija onih koji ne žele da prihvate to što nisu lepi.

Primetio sam da lepše izgledam u ogledalu nego na fotografijama. Da li je još neko to zapazio kod sebe?

Juče sam pravio selfije i sve sam ih pobrisao.
Da li se iznenađujete kako ispadate na slikama?


asimetraija lica
fleke, mladezi, pege
zrikavost
prcast ili aristokratski nos
nesrazmere vilice
........

jedino usi moraju da budu kako treba
 
Kad sam shvatio da su mi oči ko kolači ,nos ko Siranov,uši ko u Damba,usta oko glave da nema učiju-
istetovirao sam na čelu precrtani fotoaparat...:sad2::hahaha:

pricam iz iskustva..svaki najbolji model ima neku od ovih falinki... nema zene sa idealnim crtama lica koju objektiv voli do ludila...moze da je voli napr anfas ali tesko iz profila i td....
 

Back
Top