Problem sa asus p5kpl am
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Problem sa asus p5kpl am

Zainteresovan član Tracer (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    18

Podrazumevano Problem sa asus p5kpl am

Kupio sam plolovnu maticnu asus p5kpl am rev 2.03g, za koju prodavac tvrdi da je ispravna- ispitana.
    Probao sam je sa dva procesora pentium 4 800mhz i core 2 duo 1066mhz (oba podrzava maticna), probao sam i par razlicitih ram memorija 667 i 800mhz(takodje koje podrzava ploca). Procesor, ram, napajajnje i monitor su moji - ispravni. U svakoj kombinaciji je ista situacija. Pri startovanju samo se vrte kuleri, monitor, tarstatura uopste ne reaguju. Maticna ne daje nikakav zvuk kad je upalim, BUZER nemam. Takodje se posle ne moze ugasiti na dugme nego jedino vadjenjem iz srtuje. Na maticnoj sija ona zelena dioda. Probao sam vadjenje baterije i resetovanje biosa. Sta jos mogu da proverim, koliko je verovatno da je maticna neispravna?
    zujim

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Podrazumevano Re: Problem sa asus p5kpl am

Ako si vadio bateriju,jesi li ponovo podesio BIOS za podizanje OS-a sa HDD-a.

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    433

Citat Original postavio Tracer Pogledaj poruku
    Kupio sam plolovnu maticnu asus p5kpl am rev 2.03g, za koju prodavac tvrdi da je ispravna- ispitana.
    Probao sam je sa dva procesora pentium 4 800mhz i core 2 duo 1066mhz (oba podrzava maticna), probao sam i par razlicitih ram memorija 667 i 800mhz(takodje koje podrzava ploca). Procesor, ram, napajajnje i monitor su moji - ispravni. U svakoj kombinaciji je ista situacija. Pri startovanju samo se vrte kuleri, monitor, tarstatura uopste ne reaguju. Maticna ne daje nikakav zvuk kad je upalim, BUZER nemam. Takodje se posle ne moze ugasiti na dugme nego jedino vadjenjem iz srtuje. Na maticnoj sija ona zelena dioda. Probao sam vadjenje baterije i resetovanje biosa. Sta jos mogu da proverim, koliko je verovatno da je maticna neispravna?
    Tako izgleda kada je maticna neispravna. Mozes eventualno da probas neku drugu maticnu na ostatku konfiguracije cisto da utvrdis da je ok.

Uvek je upitna kupovina polovne maticne, jer ploca crkava mnogo cesce nego procesor i onda imas situaciju da servisi imaju hrpe i gomile ispravnih procesora koje prodaju, a ploca nemaju, kad imaju plocu onda obavezno prodaju u kombinaciji jer dobiju vecu cenu.

Dakle, jedino ako znas licno coveka da je bas iz nekog razloga apgrejdovao racunar novom plocom, a da je stara ispravna. U ostalim slucajevima izbegavati takvu kupovinu. Posebno preko raznih sajtova za oglasavanje gde je sve 99% neispravna roba...
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

ta matična je od 2007 verovatno ti je usmeno rekao da je ispravna i Ti onako sav srečan što češ kupiti poverovao jel bez predhodne probe

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    389

Citat Original postavio Tracer Pogledaj poruku
    nađi neki osnovni procesor celeron koji ide na prvi bios pa stavi - ako proradi onda najverovatnije treba update BIOS-a na najnoviju verziju i obavezno nabavi buzzer za ploču to košta par dinaramožda daje zvukove neispravnosti i obavezno prvo koristi integrisanu grafiku za prvo dizanje bios-a
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Slične teme

1. Problem sa ASUS DVD RW-om
    Autor saki7 u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.08.2008., 20:11
  2. Problem sa Asus TV Tuner-om - potrebna pomoc
    Autor CyberPatuljak u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.10.2007., 11:45
  3. Problem sa Asus K8N-e Deluxe plocom
    Autor Japa89 u forumu Hardver