Teški metali

A̶n̶g̶e̶l̶holms

Zainteresovan član
Poruka
459
Zašto se o ovoj temi priča jako malo u Srbiji, a dobro je poznato da teški metali mogu biti skriveni uzroci mnogih bolesti?

Posebno bih istakla živu, jer ne postoji pojedinac koji danas u ustima nema jednu amalgamsku plombu, i uprkos uvreženom mišljenju da je takva elementarna živa čvrsto vezana u leguri i time bezbedna, postoje čak i snimci da nije tako, tj postoje snimci živinih isparenja iz plombi, a zna se da su upravo isparenja žive toksična. Živa isparava već na 20 stepeni. Zamislite takvo sistematsko trovanje, malo po malo, tokom dugog niza godina. Idealan otrov...

Dakle, nije strašno ako se razbije toplomer (mada je upotreba analognih toplomera prevazidjena zbog ekološke štete koja nastaje njihovim uništavanjem), ali je već opasno ako krene da isparava. Podatak da su živina isparenja otrovna možete pronaći na sajtu WHO.

Jedno od objašenja je to da, čak i da se o ovome zna više, ne postoji laboratorija* u Srbiji koja bi radila ispravno (putem kose) test na teške metale. U susednoj Hrvatskoj ih ima daleko više; ja lično sam kod nas našla dve, ali i one šalju uzorke kose u USA, test je skup za prosečnog stanovnika (150 dolara + troškovi dostave).

Drugi razlog je da je izbacivanje teških metala iz organizma teško i čisto sumnjam da bi iko od lekara umeo to da uradi. Helatni agensi poput DMSA, EDTA, karnozin, ALA, mogu da izazovu jake efekte detoksikacije i pogoršaju stanje, jer nije dovoljno samo mobilisati teške metale iz ćelija, već je potrebno i izbaciti ih da ne bi nastavili slobodno da cirkulišu po organizmu i prave još veću štetu, pa protokol za heliranje mora da bude striktan i pod nadzorom.

*ako neko zna gde se u Srbiji može uraditi ovaj test, info na PP.
 
Dobro, e, mislim takvi slučajevi i nisu baš validni. Jedino ako ta živa nije pokupljena pa je isparavala vremenom.

Elementarna živa u tiplomerima nije opasna. Može se i progutati, samo će biti izbačena.
Opasna su živina isparenja, i naravno živa u ribi.
 
Dobro, e, mislim takvi slučajevi i nisu baš validni. Jedino ako ta živa nije pokupljena pa je isparavala vremenom.

Elementarna živa u tiplomerima nije opasna. Može se i progutati, samo će biti izbačena.
Opasna su živina isparenja, i naravno živa u ribi.

Pa, upravo je u tome "kvaka" !
Živa nije pokupljena.
Do razloga ispadanja zuba došlo se kasnije.
Analizom događaja...


- - - - - - - - - -

Dobro, e, mislim takvi slučajevi i nisu baš validni. Jedino ako ta živa nije pokupljena pa je isparavala vremenom.

Elementarna živa u tiplomerima nije opasna. Može se i progutati, samo će biti izbačena.
Opasna su živina isparenja, i naravno živa u ribi.

Živa nije opasna !??
Ej, bre, ne lupetaj !

Visoko toksična !
U svakom obliku i formi.
I gutanje, i inhaliranje i utrljavanje....
 
Elementarna živa nije toksična, ne širi neznanje.

Toksična su njena isparenja, kao i njene organske i neorganske forme.


Ma da...živa je nekad bila i lek protiv luesa(sifilis),utrljavala se u kožu pacijenta...kad bi počeli da mu ispadaju zubi i opada kosa to se smatralo izlečenjem.Bolest je odlazila ali zajedno s pacijentom,umirali bi neizostavno od trovanja živom.Isto i radnici u rudnicima zlata gde se živa koristi za izdvajanje zlata iz peska(zlato se rastvara u živi)...kao i oni koji su je koristili u procesu pozlaćivanja koje se radi postupkom amalgamisanja...

A ti slobodno utrljavaj elementarnu živu u kožu i razmišljaj o tome kako su samo živina jedinjenja otrovna...ili isparenja...

Ako ne znaš bar osnovne postavke hemije ili fizike ne petljaj se u to...(živa kad isparava ona samo menja agregatno stanje dragi naš genije)...
 
Koliko ja znam ziva se izbacuje iz organizma, za nju postoji odredjeno mesto u organizmu i ne moze premasiti odredjen nivo u organizmu. To znaci da se svaki eventualni visak zive izbacuje iz organizma.
Zive ima u plavoj ribi, najvise u tunjevini i kraljevskoj skusi. Americko udruzenje lekara (ila kakogod se to zove) preporucuje da deca ne jedu tunjevinu, a da odrasli jedu najvise 1-2 tunjevine nedeljno kako se ne bi otrovali zivom - prekoracili dozvoljene vrednosti.
 
Ma da...živa je nekad bila i lek protiv luesa(sifilis),utrljavala se u kožu pacijenta...kad bi počeli da mu ispadaju zubi i opada kosa to se smatralo izlečenjem.Bolest je odlazila ali zajedno s pacijentom,umirali bi neizostavno od trovanja živom.Isto i radnici u rudnicima zlata gde se živa koristi za izdvajanje zlata iz peska(zlato se rastvara u živi)...kao i oni koji su je koristili u procesu pozlaćivanja koje se radi postupkom amalgamisanja...

A ti slobodno utrljavaj elementarnu živu u kožu i razmišljaj o tome kako su samo živina jedinjenja otrovna...ili isparenja...

Ako ne znaš bar osnovne postavke hemije ili fizike ne petljaj se u to...(živa kad isparava ona samo menja agregatno stanje dragi naš genije)...
:roll:

I dalje ponavljam da elementarna živa nije toksična, nego tek kad počne da isparava, već na oko 20 stepeni, jer je onda na taj način unosimo plućima.

Quicksilver (liquid metallic mercury) is poorly absorbed by ingestion and skin contact. It is hazardous due to its potential to release mercury vapor. Animal data indicate less than 0.01% of ingested mercury is absorbed through the intact gastrointestinal tract, though it may not be true for individuals suffering from ileus. Cases of systemic toxicity from accidental swallowing are rare, and attempted suicide via intravenous injection does not appear to result in systemic toxicity,[1] though it still causes damage by physically blocking blood vessels both at the site of injection and the lungs. Though not studied quantitatively, the physical properties of liquid elemental mercury limit its absorption through intact skin and in light of its very low absorption rate from the gastrointestinal tract, skin absorption would not be high.[25] Some mercury vapor is absorbed dermally, but uptake by this route is only about 1% of that by inhalation.[26]

Koliko ja znam ziva se izbacuje iz organizma, za nju postoji odredjeno mesto u organizmu i ne moze premasiti odredjen nivo u organizmu. To znaci da se svaki eventualni visak zive izbacuje iz organizma.

Nije tačno, možeš biti intoksiciran živom.
 
Zašto se o ovoj temi priča jako malo u Srbiji, a dobro je poznato da teški metali mogu biti skriveni uzroci mnogih bolesti?

Posebno bih istakla živu, jer ne postoji pojedinac koji danas u ustima nema jednu amalgamsku plombu, i uprkos uvreženom mišljenju da je takva elementarna živa čvrsto vezana u leguri i time bezbedna, postoje čak i snimci da nije tako, tj postoje snimci živinih isparenja iz plombi, a zna se da su upravo isparenja žive toksična. Živa isparava već na 20 stepeni. Zamislite takvo sistematsko trovanje, malo po malo, tokom dugog niza godina. Idealan otrov...

Dakle, nije strašno ako se razbije toplomer (mada je upotreba analognih toplomera prevazidjena zbog ekološke štete koja nastaje njihovim uništavanjem), ali je već opasno ako krene da isparava. Podatak da su živina isparenja otrovna možete pronaći na sajtu WHO.

Jedno od objašenja je to da, čak i da se o ovome zna više, ne postoji laboratorija* u Srbiji koja bi radila ispravno (putem kose) test na teške metale. U susednoj Hrvatskoj ih ima daleko više; ja lično sam kod nas našla dve, ali i one šalju uzorke kose u USA, test je skup za prosečnog stanovnika (150 dolara + troškovi dostave).

Drugi razlog je da je izbacivanje teških metala iz organizma teško i čisto sumnjam da bi iko od lekara umeo to da uradi. Helatni agensi poput DMSA, EDTA, karnozin, ALA, mogu da izazovu jake efekte detoksikacije i pogoršaju stanje, jer nije dovoljno samo mobilisati teške metale iz ćelija, već je potrebno i izbaciti ih da ne bi nastavili slobodno da cirkulišu po organizmu i prave još veću štetu, pa protokol za heliranje mora da bude striktan i pod nadzorom.

*ako neko zna gde se u Srbiji može uraditi ovaj test, info na PP.

zato sto neko na angro uvozi ribu i prodaje je bez ikakvih kontrola i inspekcija...
zato sto neko zagadjuje reke i jezera i nikome ne odgovara
 
Možeš, ali samo određeno vreme, jer se ona (živa) izbacuje preko bubrega iz organizma.

Joj, čoveče, jesi pročitao moj uvodni post, pasus drugi? Fokusirala sam se na amalgam prvenstveno. U tom slučaju trovanje je konstantno, 24/7, a ni pet bubrega te ne mogu spasiti kod hroničnog trovanja. Mogu samo dati sve od sebe i raditi prekovremeno. A kada živa, neurotoksin, predje krvno moždanu barijeru i ide u mozak, odatle je ni Bog otac ne može izvaditi. Tj, može helatni agens koji takođe prelazi BBB.

Akutno trovanje je uglavnom profesionalno.
 
:roll:

I dalje ponavljam da elementarna živa nije toksična, nego tek kad počne da isparava, već na oko 20 stepeni, jer je onda na taj način unosimo plućima.





Nije tačno, možeš biti intoksiciran živom.



Alo genije....živa je u elementarnom stanju i kad je tečna i kad je gasovita...i ako je zamrzneš opet je to elementarna živa...ne moramo je unositi putem organa za disanje da bi se njome otrovali...

da li znaš šta je to ''elementarno stanje''?? izgleda ne...ajd zdravo pa veruj u šta 'oćeš...

P.S.
Možda ni ''elementarni'' Thalium nije otrovan nego samo kad počne da isparava???
 
Poslednja izmena:
Da, samo imamo jedan mali problemičić.. trenutka kada živa počne da isparava, a ti da je udišeš - u tvom telu se pretvara u metil živu.
Naravno, ti možeš da se pomeriš i da je ne udišeš, ali kad isparava iz tvojih plombi u tvoja usta direkt, i ne možeš baš. Osim ako ne znaš način da iskočiš iz svoje kože.

A što se tiče toksičnosti žive u toplomeru - možeš i da uzmeš kuglice i da se igraš ili progutaš, nije opasno - zovi VMA pitaj slobodno, ja već znam šta će ti reći.

Na kraju krajeva, šta ste se uplašili toliko? Puna usta žive, hm?
 
Zašto se o ovoj temi priča jako malo u Srbiji, a dobro je poznato da teški metali mogu biti skriveni uzroci mnogih bolesti?

Posebno bih istakla živu, jer ne postoji pojedinac koji danas u ustima nema jednu amalgamsku plombu, i uprkos uvreženom mišljenju da je takva elementarna živa čvrsto vezana u leguri i time bezbedna, postoje čak i snimci da nije tako, tj postoje snimci živinih isparenja iz plombi, a zna se da su upravo isparenja žive toksična. Živa isparava već na 20 stepeni. Zamislite takvo sistematsko trovanje, malo po malo, tokom dugog niza godina. Idealan otrov...

Dakle, nije strašno ako se razbije toplomer (mada je upotreba analognih toplomera prevazidjena zbog ekološke štete koja nastaje njihovim uništavanjem), ali je već opasno ako krene da isparava. Podatak da su živina isparenja otrovna možete pronaći na sajtu WHO.

Jedno od objašenja je to da, čak i da se o ovome zna više, ne postoji laboratorija* u Srbiji koja bi radila ispravno (putem kose) test na teške metale. U susednoj Hrvatskoj ih ima daleko više; ja lično sam kod nas našla dve, ali i one šalju uzorke kose u USA, test je skup za prosečnog stanovnika (150 dolara + troškovi dostave).

Drugi razlog je da je izbacivanje teških metala iz organizma teško i čisto sumnjam da bi iko od lekara umeo to da uradi. Helatni agensi poput DMSA, EDTA, karnozin, ALA, mogu da izazovu jake efekte detoksikacije i pogoršaju stanje, jer nije dovoljno samo mobilisati teške metale iz ćelija, već je potrebno i izbaciti ih da ne bi nastavili slobodno da cirkulišu po organizmu i prave još veću štetu, pa protokol za heliranje mora da bude striktan i pod nadzorom.

*ako neko zna gde se u Srbiji može uraditi ovaj test, info na PP.

zeolit "upija" teške metale iz organizma,svakakve čudotvorne ljekovite budalaštine mu pripisuju,ali ovo je definitivno istina..imam dokaz crno na bijelo,krvna slika prije i poslije...nakon nekih mjesec,mjesec i po,spustilo mi se mnogo željezo..
e sad ono što je problematično,to je da vjerovatno kupi i sve ostale minerale iz organizma..
 
Od svih magičnih eliksira najomraženiji mi je zeolit. Zeolit je bre za zemljište i za posipanje po vazduhu nakon nuklearnih havarija (Černobil, Fukušima).
Zbog svoje rešetkaste strukture tačno je da helira teške metale, ali i sve drugo što uspe da uhvati za svoju rešetku, tj deluje neselektivno, vezuje i izbacuje kako teške metale tako i minerale i vitamine. Potpuno urniše elektrolite, izaziva dehidrataciju, itd.

Šta si tačno mislio kad si rekao krvna slika, poboljšala se ili si mislio na nedostatak gvožda?
 
Kolika je količina žive u ribi? Koliko ribe treba neko da pojede da bi se pokazale štetne posledice žive?
O štetnosti ima smisla razgovarati tek ako se znaju ti podaci.

Najbolje ukucaj u google na engleskom tuna + ziva ili skusa + ziva i dobices gomilu tekstova u kojima upozoravaju kolika kolicina i koje ribe sme da se pojede.
 
Evo ti ovde*
A takođe, još jedna od meni najomraženijih zabluda je da treba jesti ribu zbog dosta omega 3, i to kao po pravilu svi navode tunu, a jedna pastrmka ima više od nje; laneno seme npr ima X puta više omega 3 od ribe.
Tako da, sada kada sam se batalila velikih zabluda vezano za ribu, i kako mi se konzervirana riba gadi (+ je svaka u sojinom ili biljnom ulju, ne zna se koje je gore, retko koju možeš da nađeš u maslinovom), ja ću ribu jesti 1 - 2 x mesečno i to profesionalno spremljenu, tj u restoranu ili naručenu.

Ko hoće da se truje dimetil živom, slobodno (to najviše bilderi koji "cepaju ribu" 5x nedeljno :roll: )

*
MercuryFoodChain-01.png
 
Poslednja izmena:
Joj, čoveče, jesi pročitao moj uvodni post, pasus drugi? Fokusirala sam se na amalgam prvenstveno. U tom slučaju trovanje je konstantno, 24/7, a ni pet bubrega te ne mogu spasiti kod hroničnog trovanja. Mogu samo dati sve od sebe i raditi prekovremeno. A kada živa, neurotoksin, predje krvno moždanu barijeru i ide u mozak, odatle je ni Bog otac ne može izvaditi. Tj, može helatni agens koji takođe prelazi BBB.

Akutno trovanje je uglavnom profesionalno.

A jesi ti 100% sigurna da "kada živa, neurotoksin, predje krvno moždanu barijeru i ide u mozak, odatle je ni Bog otac ne može izvaditi"???
Ili da preformulisem pitanje: ko si ti da bi ti se moglo verovati kada tako nesto kazes?

Bez ljutnje, sujete itd. Jer je to vrlo bitno sa stanovista ocuvanja zdravlja.

- - - - - - - - - -

Evo ti ovde*
A takođe, još jedna od meni najomraženijih zabluda je da treba jesti ribu zbog dosta omega 3, i to kao po pravilu svi navode tunu, a jedna pastrmka ima više od nje; laneno seme npr ima X puta više omega 3 od ribe.
Tako da, sada kada sam se batalila velikih zabluda vezano za ribu, i kako mi se konzervirana riba gadi (+ je svaka u sojinom ili biljnom ulju, ne zna se koje je gore, retko koju možeš da nađeš u maslinovom), ja ću ribu jesti 1 - 2 x mesečno i to profesionalno spremljenu, tj u restoranu ili naručenu.

Ko hoće da se truje dimetil živom, slobodno (to najviše bilderi koji "cepaju ribu" 5x nedeljno :roll: )

*
MercuryFoodChain-01.png

Ja ribu jedem zbog proteina. Ali, otkada sam cuo ovo za zivu, jedem samo pastrmku i skarpinu i, naravno, sve ostale vrste ribe za koje sam 100% siguran da nisu zagadjene.
Npr. cipala ne kupujem u ribarnici ili ga jedem jednom u dve godine.
 
Dodala sam posle da je helatni agensi koji takođe prelaze BBB mogu izvući odatle. Treba istražiti koji su to (DMSA jeste na primer). Stvar je elementarne logike - ako neki agens ne prelazi krvno - moždanu barijeru, kako će izvući živu koja prelazi + lipofilna, a mozak je sav od masti?

Ali sam proces heliranja nije bezazlen, jer može da dođe do redistribucije teških metala po organizmu, dakle nije dovoljno samo ih mobilisati, već i izbaciti. Zato se na početku heliranja ide sa uzimanjem helata na svaka 3 - 4 sata, da redistribuirani teški metal(i) bude pokupljen prvom dozom i izbačen novom dozom. Na kraju krajeva, ko hoće da se helira, neće tražiti savet od mene, tj valjda je svestan ozbiljnosti procedure, i svestan potrebe da se ona odradi pod nadzorom i konstantnim praćenjem stanja, kao i pauzama (uglavnom ide 3 dana heliranja, 4 dana pauze da se "prežive" efekti detoksikacije). Niti će to raditi na slepo, pre nego što proveri sopstvenu intoksiciranost živom ispravnim postupkom (slanjem uzoraka kose na analizu).

Riba zbog proteina.. nije mi ubedljivo, pored mesa. Radije bih gutala antibiotike iz mesa nego metil živu iz ribe. A ako imam pristup organski gajenim životinjama, ne moram ni toliko da se žrtvujem. I da, nema ribe koja nije zagađena. Ako je u vodi, zagađena je.
 
Evo ti ovde*
A takođe, još jedna od meni najomraženijih zabluda je da treba jesti ribu zbog dosta omega 3, i to kao po pravilu svi navode tunu, a jedna pastrmka ima više od nje; laneno seme npr ima X puta više omega 3 od ribe.
Tako da, sada kada sam se batalila velikih zabluda vezano za ribu, i kako mi se konzervirana riba gadi (+ je svaka u sojinom ili biljnom ulju, ne zna se koje je gore, retko koju možeš da nađeš u maslinovom), ja ću ribu jesti 1 - 2 x mesečno i to profesionalno spremljenu, tj u restoranu ili naručenu.

Ko hoće da se truje dimetil živom, slobodno (to najviše bilderi koji "cepaju ribu" 5x nedeljno :roll: )

*
MercuryFoodChain-01.png
Ovo u vezi riba i omega 3 (da je zabluda) si samo delimicno u pravu.U pravu si da je tunjevina VRLO SLAB izvor omega 3 masnih kiselina jer ih ima koliko i pastrmka (ili cak i malo manje) a u svakom slucaju radi se o malim kolicinama - red velicina oko 0,3 grama na 100 grama tunjevine ili pastrmke. Medjutim , neke druge ribe poput sardine, haringe, skuse ili lososa (pod uslovom da je divlji a ne gajen u ribnjacima gde ih hrane koncentratima pa takav ima telesne masnoce slicnije svinji nego svom divljem srodniku) jesu ZNACAJAN izvor omega 3 jer imaju cak oko 2 grama omega 3 u 100 grama ribe. Posto su neke od tih riba - skusa, haringa i vrlo jeftine (a pri tom nisu mnogo zagadjene jer su NISKO u lancu ishrane) one su ipak dobro resenje. Za konzerve sardina si isto u pravu - one u maslinovom ulju su ok (ali su preskupe) a one punjene sojinim, suncokretovim i sl. uljima- koja obiluju omega 6 mas. kiselinama bi trebalo izbegavati jer takva omega 6 ulja potpuno vam upropaste korisne efekte onih omega 3 koje ste uneli iz samih tela konzerviranih sardina jeduci ih. Znaci, ako neko vec jede klasicne sardine iz konzervi trebalo bi da bar BACI-PROSPE svo ono ulje u kojima sardine leze u konzervi a nikako da i to ulje jede mackajuci recimo hleb u njega - sto mnogi cine.
Medjutim, kljucna ti je greska u favorizovanju lanenog ulja. Ono naime, nominalno gledano zaista ima , kako ti kazes, X PUTA vise omega 3 u odnosu cak i na ove *bogate* ribe (skusa, haringa, sardina, divlji losos) ali izgleda da ti nije poznato da ta vrsta omega 3 masnih kiselina NIJE IDENTICNA po strukturi ovima iz riba (jedne su kratkolancane a druge dugolancane omega 3) i ove dugolancane (EPA i DHA)kakve su u ribama se iskoriscavaju *odmah* posle unosa - dakle takve kakve jesu dok ovu u lanenom ulju -ALA (ne mesati ovu skracenicu sa alfa lipoicnom kiselinom za koju se isto , cini mi se, zanimas) telo prvo mora nekakvim biohemijskim procesima treansformisati dok se na kraju ne pretvori u , cini mi se, ovu gorenavedenu EPA podvrstu koja je optimalna. Iz tog razloga ove riblje se ipak smatraju superiornim i mnogo kvalitetnijim oblikom. Ali, nemoj da mislis da imam nesto protiv i upotrebe lanenog ulja (ili mlevenog semena) - to je vrlo korisna namirnica i ima razna korisna dejstva samo sam hteo da malo preciznije razjasnimo stvari i postavimo svaku na svoje mesto. Znaci, ko nema ribe (ili ne voli da ih jede ili su mu skupe) lan je prihvatljiva zamena ali ipak zamena(mada i ukus lanenog ulja nije bas neka divota , da se ne lazemo)...
 

Back
Top