Odnosi sa bližom i daljom rodbinom...

Лулница

Iskusan
Poruka
5.305
Mi imamo slabe i skoro nikakve odnose sa bližom i daljom rodbinom.
Ranije smo živeli daleko pa nismo ni bili u prilici da se družimo. Kada smo se vratili u Srbiju nismo se uklopili ni sa kim posebno, jednostavno smo živeli svoje živote i ako smo mogli da pomognemo nečim pomagali smo.
Sada kao odrasla osoba, posle mnogo ružnih situacija i teških reči od strane nekih od njih, shvatam da nemam nikog od rodbine.
S jedne strane me to mnogo boli (jer sam oduvek težila prisnim odnosima) a sa druge strane smatram da je bolje ovako nego da se uhvatimo u to kolo neiskrenosti, spletki, pretvaranja. :(
Kad god čujem i vidim da se drugi lepo slažu i pomažu sa svojom rodbinom - obradujem se, i drago mi je što ipak postoje familije koje se drže zajedno, vole i poštuju. :ok:

Tužna sam ponekad jer mislim da je to tako samo kod nas, i što nemam sreće da je sve drugačije i da smo složni. :(

Kako je kod vas?
 
Poslednja izmena:
Mi imamo slabe i skoro nikakve odnose sa bližom i daljom rodbinom.
Ranije smo živeli daleko pa nismo ni bili u prilici da se družimo. Kada smo se vratili u Srbiju nismo se uklopili ni sa kim posebno, jednostavno smo živeli svoje živote i ako smo mogli da pomognemo nečim pomagali smo.
Sada kao odrasla osoba, posle mnogo ružnih situacija i teških reči od strane nekih od njih, shvatam da nemam nikog od rodbine.
S jedne strane me to mnogo boli (jer sam oduvek težila prisnim odnosima) a sa druge strane smatram da je bolje ovako nego da se uhvatimo u to kolo neiskrenosti, spletki, pretvaranja. :(
Kad god čujem i vidim da se drugi lepo slažu i pomažu sa svojom rodbinom - obradujem se, i drago mi je što ipak postoje familije koje se drže zajedno, vole i poštuju. :ok:

Tužna sam ponekad jer mislim da je to tako samo kod nas, i što nemam sreće da je sve drugačije i da smo složni. :(

Kako je kod vas?

sa tatinom rodbinom samm blíska,widim se bar 4puta mesecno,a sa maminom ne bas(tj idem na rodjuse i tako to al tó je swe powrsno).

babu s mamine str. ne pamtim kad sam widela,cujem se 2,3puta godisnje al tu nema emocija.zadnji put kad sam zvala(reda radi,a tojos najwise mrzim jer je 'reda radi' laz.emoc.)picala je nesto sto joj nije na mestu itd.itd.u sw sl ni nemam zelju da za njom.wise sam je zwala zbog nje(kao da bab.bude srecna)nego zbog sebe..
 
Немам шта да рашчишћавам. Нисмо блиски, не виђамо се и ту је крај.

Буде ли ти некад непријатно када се нађете на истом месту и са истим људима, а као странци сте?
Мене то боли.

- - - - - - - - - -

sa tatinom rodbinom samm blíska,widim se bar 4puta mesecno,a sa maminom ne bas(tj idem na rodjuse i tako to al tó je swe powrsno).

babu s mamine str. ne pamtim kad sam widela,cujem se 2,3puta godisnje al tu nema emocija.zadnji put kad sam zvala(reda radi,a tojos najwise mrzim jer je 'reda radi' laz.emoc.)picala je nesto sto joj nije na mestu itd.itd.u sw sl ni nemam zelju da za njom.wise sam je zwala zbog nje(kao da bab.bude srecna)nego zbog sebe..

Код нас нема ни то ради реда...
 
Буде ли ти некад непријатно када се нађете на истом месту и са истим људима, а као странци сте?
Мене то боли.

Нисмо баш као странци али немам жељу да их виђам. Попричамо и ћао ћао. Не више од познаника.
 
Буде ли ти некад непријатно када се нађете на истом месту и са истим људима, а као странци сте?
Мене то боли.

- - - - - - - - - -



Код нас нема ни то ради реда...

a to reda radi radim jer mi je donekle(al wrlo malo)stalo do tetka,ujka,i njihowe dece..
 
Ne zanima me preterano rodbina, sem možda jedne osobe i to je to. Nikad u životu nisam težio da iniciram neke odnose sa njima, prvo jer su mi kao ličnosti sasvim nekomplementarni, drugo jer su mnogi strašno iritantni, a i podmukli. Generalno o rodbini imam specifično mišljenje, ne samo o svojoj, i lično mislim da sem u nekim izuzecima tu često postoji zla krv, zavist, podbadanja itd. A najviše me smara to neko malogradjansko insistiranje na rodbinskim odnosima po svaku cenu, čisto da ne pomisli nešto svet itd. Pa se iz kurtoazije ide po kućama i to. Mrzim to.
 
Ne zanima me preterano rodbina, sem možda jedne osobe i to je to. Nikad u životu nisam težio da iniciram neke odnose sa njima, prvo jer su mi kao ličnosti sasvim nekomplementarni, drugo jer su mnogi strašno iritantni, a i podmukli. Generalno o rodbini imam specifično mišljenje, ne samo o svojoj, i lično mislim da sem u nekim izuzecima tu često postoji zla krv, zavist, podbadanja itd. A najviše me smara to neko malogradjansko insistiranje na rodbinskim odnosima po svaku cenu, čisto da ne pomisli nešto svet itd. Pa se iz kurtoazije ide po kućama i to. Mrzim to.

U pravu si u neku ruku, ali lepo je kad se ista krv lepo slaže...
 
Žao mi je zbog tebe.
Imam veliku i jaku porodicu,
ne idući dalje od dede i njegove braće i sestara.
A, inače, sin mi zna 14 direktnih muških predaka.
Skoro za svu rodbinu znam gde žive,
sa mnogima se manje-više. redovno vidjam.
Uvek su tu kad god mi treba.
Moju ženu prihvatili kao ćerku.
Pa i bolje, u smislu, sestrama bi nešto
i prigovorili. ženi ništa.
I ona za mog starog, nema šta ne bi uradila.
On živi podalje, i sam je, na selu.
Ja tu i tamo, žena ga mnogo češće posećuje.

Sin mi je sada u Njujorku (malo šljaka tamo, da nešto zaradi)
čak i tamo našli "naše" ljude, da mu pomognu.

Velika, dobra porodica je Božja milost.
 
Poslednja izmena:
Žao mi je zbog tebe.
Imam veliku i jaku porodicu.
Uvek su tu kad god mi treba.
Moju ženu prihvatili kao ćerku.
Pa i bolje, u smislu, sestrama bi nešto
i prigovorili. ženi ništa.
I ona za mog starog, nema šta ne bi uradila.
On živi podalje, i sam je, na selu.
Ja tu i tamo, žena ga mnogo češće posećuje.

Sin mi je sada u Njujorku (malo šljaka tamo, da nešto zaradi)
čak i tamo našli "naše" ljude, da mu pomognu.

Velika, dobra porodica je Božja milost.

Baš lepo, divno! :heart:
Jeste, to je dar od Boga...
 
I jako je bitno razdvajati porodicu i familiju, rodbinu. Za porodicu bih učinio sve, za familiju ništa, dobro, možda nešto sitno, ali ako me ne ugrožava lično.

- - - - - - - - - -

I mene su povredili... :(

Nisu mene povredili... Jednostavno, kad je meni bilo loše, nikoga nije bilo tu, sad kad je meni dobro, oni mi ne trebaju jednostavno..

- - - - - - - - - -

Prosto, kad preživiš najgori period svog života (bar za sad najgori) bez ikoga, zašto bi ti u najboljem trebao iko?
 
I jako je bitno razdvajati porodicu i familiju, rodbinu. Za porodicu bih učinio sve, za familiju ništa, dobro, možda nešto sitno, ali ako me ne ugrožava lično.

I ja tako razmišljam, ali mi je žao i što odnosi sa rodbinom nisu bliži...
Rodbina, familija mog momka drži se kao da se svi od iste majke i oca - to je predivno.
A kod nas samo svađe, spletke, interesi ...

- - - - - - - - - -

Nisu mene povredili... Jednostavno, kad je meni bilo loše, nikoga nije bilo tu, sad kad je meni dobro, oni mi ne trebaju jednostavno..

Prosto, kad preživiš najgori period svog života (bar za sad najgori) bez ikoga, zašto bi ti u najboljem trebao iko?

Mene su jako povredili (i razočarali) ali to je sveže pa ću verovatno i ja tako razmišljati za neko vreme.
U pravu si!
 
Poslednja izmena:

Back
Top