Fobija #1

Arcus_N

Početnik
Poruka
7
Zdravo svima. Jako dugo patim od jedne fobije kojoj ne znam tacno ime.
Postoji jedna fobija koja je slicna ovoj, "carephobia", ili tako nesto. Ljudi koji pate od nje imaju strah da ce se nesto lose dogoditi kad god razmisljaju o sreci.
E pa ja imam strah da ce se nesto lose dogoditi u svakoj situaciji. Npr, ako idem negde gde nikad ranije nisam bio, kao sto su ekskurzije, imam strah da cu se izgubiti negde, ili da ce nastati sudar itd...
Tako da, ako neko zna o kojoj fobiji je rec, i kako se leci dobro bi mi doslo. :)
 
Nagadjacu, ali mislim da je to nesto kao panicni poremecaj, tj. da u svemu uvek vidis najgoru soluciju.
Ja sam imao trip da ako sednem sa drugarem u auto da cemo izginuti, jer on vozi uvek preko granice, 100-120 kroz naseljeno mesto.
Ili da ce nam neki mamlaz u gradu izbosti jer smo sabani.

Ali nikada se nije desilo. :)

Imam i dalje te "tripove" nekada, i hvata me panika, ali moj savet je da se izlazes situacijama i da vidis da se nece nista najgore desiti.
Najgore sto moze da se desi je da umres ali sansa za to je 0.0000000001% i pre ces dobiti 3 puta za redom na lotou nego da ti se nesto lose desi.

Ne mozes ceo zivot ziveti paralizovan u strahu, "joj sta ako se desi". Tj. mozes, ali nije bas lepo iskustvo.
Sad, ne moras ti da krenes da skaces iz aviona i sta znam.

Evo i te eksurzije, imas mobilni, imas GPS, mozes da pozoves nekog, imas net, tesko je da se izgubis. Mozes da pitas nekog u krajnjem slucaju.
Malo samo obazrivosti nije na odmet, ali totalna paraliza strahom je "no no".
 
Zdravo svima. Jako dugo patim od jedne fobije kojoj ne znam tacno ime.
Postoji jedna fobija koja je slicna ovoj, "carephobia", ili tako nesto. Ljudi koji pate od nje imaju strah da ce se nesto lose dogoditi kad god razmisljaju o sreci.
E pa ja imam strah da ce se nesto lose dogoditi u svakoj situaciji. Npr, ako idem negde gde nikad ranije nisam bio, kao sto su ekskurzije, imam strah da cu se izgubiti negde, ili da ce nastati sudar itd...
Tako da, ako neko zna o kojoj fobiji je rec, i kako se leci dobro bi mi doslo. :)
ma da te priupitam nesto jesil dobio skoro po turu m
 

Back
Top