Problem sa huliganima

Штити их систем.

Ломљењем столица, бакљадама и масовним тучама се каналише енергија покретачке снаге, фактора промена, оних који су у стању да се супротставе систему.
Пјер Кубертен је давно дефинисао спорт као најјефтинију духовну храну за радне масе која је држи у покорности. Навијачи су једна група, они који прате спортска дешавања су друга.

Дакле, фудбал, ријалити представе, сапунице и остале сличне тековине модерне цивилизације су само оруђа система који успева у намери да деполитизује оне које тлаче.
Било је тога и пре, наравно. Отуда она изрека- хлеба и игара. Да ли се ради о гладијаторким борбама, јавним спаљивањима или модерним средствима, свеједно је.

Шта би Вучић, или онај пре њега, или онај пре, да се окупи педесет хиљада разјарених младића испред зграде владе захтевајући на увид Бриселски споразум?
Образовани и свесни су највећа претња сваког лошег режима. Лакше је манипулисати руљом. Отуда све ово.
 
Srbija ima veliki problem sa tim kvazi navijačima. Večeras se dokazalo u fudbalu, ali inače je to u svim sportovima. Pitanje jeste, KO NJIH ŠTITI? Zašto ih se ne možemo rešiti? Jesu li toliko uticajni? Nije mi jasno :think:

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-...ma-letele-baklje-i-stolice-Kome-je-do-fudbala

Uvek će biti potrebni režimu !
Kao manipulativno sredstvo....
Zamišljeno je da deluju po principu : plima - oseka....

Zajebano je kad se otmu kontroli.
 
Штити их систем.

Ломљењем столица, бакљадама и масовним тучама се каналише енергија покретачке снаге, фактора промена, оних који су у стању да се супротставе систему.
Пјер Кубертен је давно дефинисао спорт као најјефтинију духовну храну за радне масе која је држи у покорности. Навијачи су једна група, они који прате спортска дешавања су друга.

Дакле, фудбал, ријалити представе, сапунице и остале сличне тековине модерне цивилизације су само оруђа система који успева у намери да деполитизује оне које тлаче.
Било је тога и пре, наравно. Отуда она изрека- хлеба и игара. Да ли се ради о гладијаторким борбама, јавним спаљивањима или модерним средствима, свеједно је.

Шта би Вучић, или онај пре њега, или онај пре, да се окупи педесет хиљада разјарених младића испред зграде владе захтевајући на увид Бриселски споразум?
Образовани и свесни су највећа претња сваког лошег режима. Лакше је манипулисати руљом. Отуда све ово.

Evo, konkretno ovo.
 
Док год нема мртвих све је како треба. Тако је нажалост у нашој држави.

11174953_833430783390101_4331314869008819186_n.jpg

11188306_833430120056834_6819170143136459226_n.jpg

11168590_833430036723509_4161008032080365740_n.jpg

19217_833430730056773_5832243926369207412_n.jpg
 
Problem sa huliganima je zapravo problem sa srpskim institucijama. Dovoljno je da pogledate recimo Zastitnika gradjana kog maltretiraju SNS-ovci.
To znaci da je sama drzava jadna, vrlo jadna. Normalna, zdrava drzava nema bas takve probleme jer institucije rade. A sta znaci imati jake institucije? Pa da svako radi svoj posao i postuje pravila. Ombudsman da radi svoj posao a da ga niko ne ometa, mnistar policije da radi posao a ne da brani premijera od uvreda, policajac na ulici da radi svoj posao itd. Jel ima toga u Srbij? Pa rekao bih ne. Zasto? Pa opet ko sto je ovde neko spominjao, problem su politicari. Zapravo oni su upali u jedno vrlo gadne okolnosti kao mesavina nasledja socijalistickog rezima i mafijasko-tajkunskih bandi nastale negde oko 90-ih.
 
Poslednja izmena:
Drzava treba da sankcionise sve koji prizivaju nasilje, kuke i motike, koji sire paniku poput onih idiota sto su blebetali o hiljadama leseva u Obrenovcu, i protiv retarda koji hoce da se biju po tribinama, ulici..

Tek kad se sav taj sljam privede pravdi moze da se diskutuje da drzava postoji.
 
Srbija ima veliki problem sa tim kvazi navijačima. Večeras se dokazalo u fudbalu, ali inače je to u svim sportovima. Pitanje jeste, KO NJIH ŠTITI? Zašto ih se ne možemo rešiti? Jesu li toliko uticajni? Nije mi jasno :think:

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-...ma-letele-baklje-i-stolice-Kome-je-do-fudbala

Ne lozite se naivcine.Kaki crni huligani.Oni su samo jedna od nuspojava zaglupljivanja naroda koje traje decenijama.Da ne kazem ceo jedan vek.Posle neko kaze mi smo kao narod stoka.E pa nismo!Nego nas prave stokom.Napravili su nas stokom.

Mislim da je vazno reci da kada su izbili sukobi navijaca policija umesto da je samo stala izmedju i napravila tampon zonu kao sto se uvek i svuda radi ona je upala na severnu tribinu. . . I sta onda da ocekujete ? ? ?

Najskandaloznije je to sto su svi mediji preneli da je 35 policijaca povredjeno.Prvo to je veliko pitanje da li je zaista 35 a i da jeste broj povredjenih navijaca je daleko veci.A o njima niko ne govori u medijima.Samo se prica o policajcima.
 
Huligani su samo jedan od problema našeg fudbala. Što kažu, riba nevalja od glave, tj. od Toleta Karadžića (a pre njega Miljanića i Terzića).

Huligani su samo jedan od problema našeg fudbala. Što kažu, riba nevalja od glave, tj. od Toleta Karadžića (a pre njega Miljanića i Terzića).

E pa ako cemo toliko daleko nagore onda ni Tole i ovi pre njega nisu krivci.Krivci su iz EU i UEFE.Ali nama je uvek da kazemo isto kao i za politicke probleme : "ma nemoguce da nam je kriv neko spolja,uvek je nama neko drugi kriv,ma nemoguce da neko hoce toliko da nam naudi i da se toliko trudi,ma to samo vicete drugi su nam krivi a za sve smo samo krivi".

Pogledaj samo reprezentacije kada se uzme u obzir kvalitet igraca i rezultati.Realno svi su tu negde manje vise na istom nivou tj. podudaraju se kvalitet igraca i rezultati.Mislim i na Evropu i na svet.
A sta je sa nama?Slucaj ko sto je kod nas nema nigde.Po nasem kvalitetu igraca trebali smo biti ucesnici cetvrt finala ili u najmanju ruku osmine finala svetskog prvenstva.A mi se nismo ni kvalifikovali.Sad isto.Najjaci tim imamo u grupi od 5 reprezentacija a delimo zadnje mesto sa Jermenijom.Albanija i Danska nas preslisavaju i beze nam po 6 bodova.Znaci Albanija i Danska.Pa nasa 2 igraca su skuplja od celih njihovih timova.

Ili je direktno naredjeno iz EU i UEFE da moramo da gubimo i da ne smemo da ucestvujemo na evropskim i svetskim ili jednostavno zbog stanja u drustvu u kome se bukvalno od svih iz vlasti i od svih iz medija propagira na sva usta da je lose biti Srbin,patriota,nacionalista i nikada se ne govori o tome da se treba boriti za Srbiju , oni onda nemaju zelju da grizu za nacionalni dres i da igraju bolje nego u klubu kao sto je to slucaj sa svim ostalim reprezentacijama u Evropi i svetu.Ja mislim licno da je ovo prvo.Treceg nema sigurno.Jer kako drugacije objasniti da su samo nasi fudbaleri ti koji igraju kao babe i vuku se po terenu i niko ne sme da ih kritikuje i najgore je kad neko vice za to je kriv Tole.ALO pa ne igra Tole umesto Ivanovica,Kolarova,Tadica,Markovica,Ljajica,,.................. Vucic je taj kome je naredjeno ako ne slusas sve sto ti kazemo ima da odvezemo Siptare i ove Bosnjake iz Pazara sa lanca da kidisu opet na sve vase zene,decu,crkve,manastire,groblja... a opet da vas optuzimo da ste monstrumi, Hrvate i Bosnjake ima da pustimo na Republiku Srpsku i da vam napravimo jedno milion i po izbeglica da vidite da moze i mnogo gore od oluje........E e i onda taj Vucic kvisling da bi izbegao haos mora da pristaje na unistavanje sve vojne tehnike a da nismo nabavili novu,mora da proda jedina profitabilna preduzeca koja ima drzava,mora da smanjuje narodu plate i penzije a da povecava cenu struje kako bi satro ustedeo a sa druge strane moze da ukine agencije ili vrati carine za eu robu kao sto i oni imaju za nasu a mi za njihovu ne, mora da prizna Kosovo,mora kroz sve medije da unistava srpsku tradiciju,istoriju,kulturu i da nas jugoslavenizuje i evropeizuje I ONDA izmedju ostalih mnogih stvari mora i da kaze TOLETU tako i tako ima da radis.

Naravno Vucic za sve to dobija pare,naravno i Tole dobija pare,i Ivanovic i Kolarov mozda dobiju neke pare . . . . . . .

Treba u takvim stvarima traziti svetle primere i pokusavati biti optimistican.Na primer moze nam dobar primer biti Dejan Stankovic,Bosko Jankovic,Nemanja Matic . . .Ljudi i retki pojedinci koji su igrali srcem za reprezentaciju i Matic idalje igra. I ako se pitate vi koji pratite fudbal sto je Tole onako oterao Antica ja cu da vam kazem.Zato sto je odveo Srbiju na svetsko prvenstvo,zato sto je pobedio Nemacku i zato sto nas je zamalo odveo u osminu finala.
I ako se neko pita kako nismo te 2010. prosli grupu a tukli Nemce 1:0 ja cu vam kazem.Igracima je preceno i Anticu takodje,Antic nije hteo da popusti pre meca sa Autralijom i hteo je da nas vodi u osminu finala.Medjutim veci deo igraca je imao odvejene sastanke,telefonske pozive i svasta nesto o cemu je i Antic pricao..I sta se onda desava?Krece utakmica sa Autralijom Vidic i ne znam ko jos cini mi se Kuzmanovic drugi celu utakmicu namerno dizu ruke u kaznenom da bi napravili penal.Pa na kojoj jos utakmici je to bilo.I koliko god da su kidisali i ostavljali srce na terenu Dejan Stankovic i Bosko Jankovic to je dzaba jer neki su namerno radili protiv svoje repke.Milos Krasic masi BUKVALNO prazan gol, Pantelic jedno 2 puta minimum masi 1 na 1 sa golmanom .. Posle Vidic masi penal u sledecim kvalifikacijama na odlucujucem mecu sa Slovenijom i napusta reprezentaciju u 30 godina.Uostalom svi nasi napustaju u 30 dok u drugim zemljama uglavnom igraju do 35 pa mnogo njih do 37,38 godina.Verovatno ih grize savest pa jedva cekaju da se odu iz tog ludila. Sta mislite sto je Subotic napustio repku u 25,26 godina? Ili gde to jos ima u svetu da se pored najboljeg strelca i napadaca belgijske lige koji vredi zvanicno 15 milki ili ovog drugog koji vredi duplo manje mozda oko 8,9 ne znam tacno i igra prvog spica u Laciju ispred Klosea ubacuje da igra Danko Lazovic koji u Partizanu sedi na klupi i nema mesta i koji vredi zvanicno nekoliko stotina hiljada evra.A ova dvojica Mitrovic i Djordjevic mu sede na klupi!A on u partizanu rezerva a u repku mu ova dvojica greju klupu ! ALO ! I zasto to sve? Pa da bi izgubili i da ne bi prosli na evropsko i da bi se taj lazovic ispromovisao i otiso u Kini da zaradi neki dinar i on i ovi Ramadani,i ostali menadzeri iz Albanije i Izraela.Koji su zapravo ti koji su predsednici srpskog fubala a ne Tole.

Mogo bi do sutra da pricam o ovoj temi.Ali i ovo je previse.

Toliko o problemima nasseg fudbala
 

Back
Top