kako da sredim?

Ako sve radi kako si hteo a ipak izbacuje neki error idi u windows folder i edituj php.ini i kad nadjesh error report ili neshto tako slicno videcesh da pishe on a ti prepravi u off. Al to je malo zaebano kad zaebesh negde neshto necesh znati de si zaebao pa vidi da li cesh da iskljucish ili ne.
 
Ne mora da znaci i meni se to deshavalo dok sam koristio win nekad s razlogom kad ja zaebem neshto sitno a nekad bez nekog vidnog razloga znaci radi ono shto sam hteo al izbaci poruku o greshci.
 
Nije to do lose podesenog php-a, nego do lose napisanog programa.
Nadji neki main fajl koji se include-uje u sve i dodaj ovo

error_reporting(E_ALL ^ E_NOTICE);

Time ces iskljuciti prikaz notice poruka koje ti se javljaju, koje JESU greske, ali ne fatalne.
 
@
alba_avis

Prvo kad naucis Nuke onda reci do lose napisanog PROGRAMA!!

Ja nuke znam napamet i vec dugo radim sa njim pisem module , radim na ispravljanju gresaka , Zastiti itd.. Tako da sam mnogo Nuke-a instalirao sto na kucne kompjutere prijateljima sto na internetu !!!!!!!!!

Ta greska se javlja zato sto PHP Nije dobro podesen u php.ini jest u pitanju je to error_reporting(E_ALL ^ E_NOTICE); ali zasto je na osnovu toga Program lose napisan ??? Zato sto ne dostaje jedna funkcija ( Show all errors except for notices ) ????

To se lepo moze podesiti u php.ini !!! Zato sam rekoa da php nije podesen!!!

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

@
codemaker
Da je cackao oko mainfile.php izbacilo bi mu nesto tipa Warring ili u najgorem slucaju FATAL ERROR !! I nebi bilo one pocetne stranice nuke!!


Znaci idi u php.ini koji se nalazi u windows folderu
i za error_reporting

Stavi : error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

I tako ce ti nestati ohne gluposti !!!!
 
Ono sa cackanjem mainfile.php mi je palo na pamet jer koliko sam video, pominje neke errore na pojedinim linijama.
Inace u php se razumem "ko Mara u kriv..." pa zato nisam dalje komentarisao, vec posao od prve pretpostavke koju sam mogao da imam.
Nadam se da ce drugar resiti problem, pomocu sugestija koje si izneo.
 
Dobro, malo se razumem ali ne koristim PHP uopste i slabo se razumem u "sitna crevca" Sto se tice samog rada servera, servisa, izrade Web-aplikacija itd, itd itd - tu se vec ne mogu pozaliti :)
Ono sto je najvaznije, nikada me nije bilo sramota pitati i nauciti. Veca je sramota ne znati i to neznanje naturati drugima, cega sam se na forumu vec nagledao, nazalost (ne mislim na tekucu temu)
Niko se nije naucen rodio, ali moze blesav da umre :)
 
ljudi ja il' sam slep il' sam glup ali u mom c\windows folderu nema php.ini fajla.
Jos nesto imam appserv ali kako preko njega da udjem na onu stranicu phpMyAdmin? i kako da posle pokrenem pocetnu stranicu sajta? U easyphp-u znam ali ovde jok!
 
@SALE83

Ti ocigledno ne znas sta pricas. Ako je php konfigurisan tako da prikazuje SVE greske (dakle error_reporting = E_ALL), ne znaci da je LOSE konfigurisan - prosto je konfigurisan da prikazuje i Notice poruke koje na neki nacin JESU greske, a javljaju se kad recimo u kodu pokusas da pristupis nekom elementu niza koji ne postoji prethodno ne proveravajuci da li postoji ili ne. Takodje se javljaju kad je neka konstanta definisana na ovaj nacin:
define(KONSTANTA, "neka konstanta");
a ne
define("KONSTANTA", "neka konstanta");
PHP ce to progutati, ali ce te ipak obavestiti da je "PRETPOSTAVIO" da si hteo da definises konstantu! Po mom skromnom misljenju, ne treba ostavljati php-u da pretpostavlja sta si ti mislio da napises, vec ne biti dovoljno lenj i pisati tako da se eksplicitno zna sta je sta.
Ja sve svoje programe pisem sa error_reporting na E_ALL te me tako ne interesuje ni kako je php konfigurisan na serveru
Postoji nekoliko nivoa rada programa.
1. Ne radi uopste
2. Radi (nije bitno kako - lose)
3. Radi (bitno je kako - dobro)

phpNuke je napisan tako da RADI. Kako radi, to je vec pitanje.
 
alba_avis:
Ja sam ti rekla sta da radis, ne znam zasto neces makar da pokusas.


LOL vidi zensko !!! Opa ...

Ovako tvoj php.ini nemora da znaci da je u windowsu !! Imas lepo u windowsu Search pa upisi php.ini pa ces ga naci !!!!
Ali kad se vec nisi setio evo : Tvoj php.ini kod easyphp se u najvecem broju slucajeva nalazi :
Kod:
C:\Windows\php.ini
C:\.....\easyphp\apache\php.ini
C:\.....\easyphp\conf_file\php.ini
JBG ako ga sad ne pronadjes !!!!
Onda idi na search!!!
 

Back
Top