Prostata ili ne?

1dionis

Primećen član
Poruka
875
Problem mi je u otežanom mokrenju. imam 43 godine. Nije ništa alarmantno, ali samo bih da se posavetujem. Mokrim češće nego što bi bilo uobičajeno i to u manjoj količini. Noću NE moram da idem u toalet, nemam nikakvih bolova i drugih neprijatnosti. Kad osetim nagon za mokrenjem, odmah se moram olakšati jer ne mogu čekati dugo. Predpostavljam da je u pitanju uvećana prostata. Razmišljao sam da koristim Prostamol uno, i zanima me da li ga je neko koristio i kakva su iskustva. Na nekom od foruma sam pročitao da i običan suvi origano znatno pomaže vezano za prostatu, da li neko može i o tome nešto napisati?
 
Problem mi je u otežanom mokrenju. imam 43 godine. Nije ništa alarmantno, ali samo bih da se posavetujem. Mokrim češće nego što bi bilo uobičajeno i to u manjoj količini. Noću NE moram da idem u toalet, nemam nikakvih bolova i drugih neprijatnosti. Kad osetim nagon za mokrenjem, odmah se moram olakšati jer ne mogu čekati dugo. Predpostavljam da je u pitanju uvećana prostata. Razmišljao sam da koristim Prostamol uno, i zanima me da li ga je neko koristio i kakva su iskustva. Na nekom od foruma sam pročitao da i običan suvi origano znatno pomaže vezano za prostatu, da li neko može i o tome nešto napisati?

moj stric jede one goji(godzi) bobice i kaze da mu deluju...
a idi kod doktora bre..
 
pa sta? palpacija je da utvrdi da je uvecanje posledica ne daj boze tumorozne mase bez uz-a?
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Palpacijom urolog vrši pregled prostate prstom kroz anus. Tom prilikom vrši pritisak na prostatu kako bi se iz nje izlučio sekter žlezde u uretru. Med. sestra mu asistira tako što na sterilnu ploćicu hvata sekret koji se tom prilikom cedi iz utetre i izlazi van . Ovaj uzorak sekreta odlazi na mikrobiologiju i njegova analiza je najsigurniji pokazatelj stanja prostate. Sve drugo, računajući i UZ su manje sigurne metode.
 

Back
Top