Шта очекујете да држава уради за вас, а да то реално зависи од државе а не од вас?

Molonlabe

Poznat
Poruka
7.225
ПОследњих дана слушам доста кукања око себе. Кука се како је држава оваква или онаква, није ми омогућила бољу плату, запослење, боље путеве итд.

Колико тога СТВАРНО зависи од државе, а колико од нас самих и наших способности?

Упознао сам људе који кукају како немају посла, моле да раде за 200 евра, а с друге стране имају доста земље коју им не пада ни на памет да обрађују.

Слушао сам либералне "интелектуалце" којим је држава крива што немају посла, маштају да оду у иностранство, али никако да оду, првенствено јер немају шта ни да понуде том западу. Објективно они остају тупсони и кад оду на запад као што су тупсони док бораве у Србији. У преводу, нико их не жели, јер и не вриједе много. Ипак, они имају неку тенденциозну представу о иделаном западу и о томе како их Србија не заслужује, иако можда они, такви какви су, не заслужују ни да живе у Сомалији.

Наравно, постоји и друга врста која се закачила на државне јасле, такође без посебних квалитета, да не кажем никаквих, и интересантно, њима је такође крива држава. Ваљда што немају још веће плате и што морају физички да буду присутни на послу.

Државу покреће приватна иницијатива. Неће нико узорати ту њиву до вас. Неће нико стећи неко знање умјесто вас. Морате сами.
Нико неће бизнис развити умјесто вас. Морате сами.

Гдје вас у томе кочи држава?
Високи порез? У Европи су још већи. У Србији је 15% порез на добит, у Европи је то око 30%. Не дјелује да је држава много алава.

Па опет свима нама је крива држава.

Зашто је то тако?

У чему вас држава гуши да испољите своје таленте и шта може урадити па да процвјетате?
 
evo reći ću u ime veće grupe pošto oni ne bi iz straha da kažu šta osećaju:
kakav fin poso realna plata 80.000 minimum za početak

- - - - - - - - - -

Genericki odgovor koji pokazuje da i ne znas sta da ocekujes od drzave, sem da ti bude mama

Majka Srbija a ne Sebične Majke :rtfm:
 
Ред, рад и дисциплину.

baš tako, da se nama koji smo na NSZ daje neka crkavica kao svuda u EU kojoj težimo i koja nam slala pare i za te stvari
ono kao kupim BusPus, imam za sapun, šampon... da odem čist na razgovor za koje pare nabedjeni privatnik misli da me zajebava ko crnca...
 
П

Упознао сам људе који кукају како немају посла, моле да раде за 200 евра, а с друге стране имају доста земље коју им не пада ни на памет да обрађују.

С
Sns bot :)
Od te dosta zemlje ne bi izvukli ni 200e profita.. ili mislis da zemljoradnici protestuju svake godine zato sto im dosadno?
Od drzava se, u najmanju ruku, ocekuje da ne bude bananalend.
 
Konkretno, moze smanjiti poreze, cene struje i ostalog sto zavisi od nje (vode, benzina, komunalija, taksi) tako da mogu da se plate.

Porez je vec nizi nego u Evropi.

Struja je neuporedivo jeftinije nego bilo gdje u Evropi, cak i okruzenju. A ne zaboravite da je ista cijena opreme i za njih i za nas. Jedino na nizim platama se moze praviti usteda i ona je vec napravljena i prenapregnuta je.
 
Porez je vec nizi nego u Evropi.

Struja je neuporedivo jeftinije nego bilo gdje u Evropi, cak i okruzenju. A ne zaboravite da je ista cijena opreme i za njih i za nas. Jedino na nizim platama se moze praviti usteda i ona je vec napravljena i prenapregnuta je.

Ma ostavi ti Evropu i da se uporedjujes s njom, oni tamo imaju 10 puta vece plate nego kod nas.

Kad budemo imali evropske plate, moze i evropske cene ili nesto nize od nje.
 
evo reći ću u ime veće grupe pošto oni ne bi iz straha da kažu šta osećaju:
kakav fin poso realna plata 80.000 minimum za početak

- - - - - - - - - -



Majka Srbija a ne Sebične Majke :rtfm:

Гдје мислиш да би држава требала да те запосли па да примаш 80 000 динара. И шта је за тебе фин посао?
 
Sns bot :)
Od te dosta zemlje ne bi izvukli ni 200e profita.. ili mislis da zemljoradnici protestuju svake godine zato sto im dosadno?
Od drzava se, u najmanju ruku, ocekuje da ne bude bananalend.

Ajd da ga pošaljemo da obradjuje nečiju njivu pošto nema posla :lol:
Da vidiš kako bi sevala dvocevka ko za lubenice kad obilazimo :lol:
 
Ma ostavi ti Evropu i da se uporedjujes s njom, oni tamo imaju 10 puta vece plate nego kod nas.

Нема то везе, цијена производње киловата је иста и тамо и овамо. То што су овдје ниже плате, не значи да ће ти Сименс продати опрему јефтиније. Трансформатори, каблови, турбине, генератори, грађевински радови, копање тунела, изградња објеката, багери, камиони, ИТ опрема, све то кошта исто ако не и више код нас.
 
Ali najgluplje su kvalifikacije i spem teme kad god se ne "kuka" vec nesto konstruktivno predlozi, sa "sns bot". To mora da pisu neki stvarni botovi kojima je krivo zbog "konkurencije".:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Нема то везе, цијена производње киловата је иста и тамо и овамо. То што су овдје ниже плате, не значи да ће ти Сименс продати опрему јефтиније. Трансформатори, каблови, турбине, генератори, грађевински радови, копање тунела, изградња објеката, багери, камиони, ИТ опрема, све то кошта исто ако не и више код нас.

Netacno. Tamo bar imaju radnike 100 puta manje zaposlene nego kod nas, a o njihovim platama i da ne govorim.
 
Гдје мислиш да би држава требала да те запосли па да примаш 80 000 динара. И шта је за тебе фин посао?

ej ja nemam pojma odakle studentskoj omlatini te cifre... neko im uvalio u menzi uz onaj pasulj najverovatnije...

kad im kažeš da srednjoškolac u Italiji zaradjuje 1200 a čistač ulice mnogo više jer je to prljav posao... nisu čuli tu priču u menzi...
eventualno su čuli da nemački inžinjer mlati 6.000 evra al ne znaju da je to posle 20-25 godina temeljnog rada na projektima koji se razlikuju od naših

za početak bih bio zadovoljan da mi država obezbedi kakvu crkavicu preko NSZ-a da imam za elementarne potrebe
Nisam ja kriv što sam u tranziciji, pa čisto dok oni srede firme da nas održe u životu...
Oni neće ni da osete a meni će dobro doći
 
Ред, рад и дисциплину.

Добро. Претпостављам да очекујеш да се државни органи понашају на описани начин. Да ли то значи да ће се из таквог понашања креирати нова радна мјеста. Или можд атреба да као народ покажемо више иницијативе, креативности, знања?
 
baš tako, da se nama koji smo na NSZ daje neka crkavica kao svuda u EU kojoj težimo i koja nam slala pare i za te stvari
ono kao kupim BusPus, imam za sapun, šampon... da odem čist na razgovor za koje pare nabedjeni privatnik misli da me zajebava ko crnca...


Да је ред, рад и дисциплина, ти не би био на НСЗ, него би, уместо да чекаш милостињу, радио и зарађивао. Да је ред, рад и дисциплина, корупција би била к'о руком однешена и ти би имао могућност да на том послу и напредујеш, што сад не можеш од силних рођака и партијских заслужника. Дакле, сам би био директно одговоран за свој стандард. Да је ред, рад и дисциплина ни тај набеђени приватник не би могао да те зајебава, јер би се твоја права, као радника, тачно знала. Да је ред, рад и дисиплина, то би значило и да свака државна служба ради свој посао, ни по бабу ни по стричевима, и тај исти приватник би надрљао уколико не би био вољан да престане да те зајебава. Итд, итд.
 
Упознао сам људе који кукају како немају посла, моле да раде за 200 евра, а с друге стране имају доста земље коју им не пада ни на памет да обрађују.

Слушао сам либералне "интелектуалце" којим је држава крива што немају посла, маштају да оду у иностранство, али никако да оду, првенствено јер немају шта ни да понуде том западу. Објективно они остају тупсони и кад оду на запад као што су тупсони док бораве у Србији. У преводу, нико их не жели, јер и не вриједе много. Ипак, они имају неку тенденциозну представу о иделаном западу и о томе како их Србија не заслужује, иако можда они, такви какви су, не заслужују ни да живе у Сомалији.

Ovo boldovano crvenim je generator svih velikih srpskih problema. Svih ratova 1990ih, svih ekonomskih problema poslednjih 50ak godinitza! :aha2:

Sta ja hocu od Srbije (drzave)? Necu nista. Samo da me ne dira, kao sto me do sada nije dirala. Tako neka i ostane. Ko sa Srbijom tikve sadi, o glavu mu se razbijaju! :lol:

_niemand_
 
Evo na NSZ nas ima 750.000 disciplinovano i u inat,
onih 10.000 čas su na spisku čas ih banuju na 6 meseci...
Ja sad treba sredinom maja da se ponovo javim u inat da zaokružim na 3 godine.

Nek svakom daju po 8.000 dingera eto njima glasovi i dogodine...
jel a koliko koštaju državne i službene plate?
Odakle ideja da u Srbija Gasu bude 2.100.000 dinara?
Na temelju čega?
 

Back
Top