Prelazak u Austriju

mark0o

Početnik
Poruka
17
Pozdrav ljudi, situacije je ovakva. Dobio sam posao u Austriji pre nekih par nedelja, posto sam gradjanin Hrvatske koja je u EU poslodavac i ja smo mislili da nece biti problema oko prelaska i radne vize.
Medjutim desilo se to da smo iznenada saznali da Hrvati imaju restrikcije sto se tice rada u Evropi narednih 5 godina. Poslodavac je kontaktirao AWS(agencija koja je zaduzena za radne dozvole ili sta vec),
ali iskreno ni oni ne veruju nesto preterano da ce uspeti da srede to. Da li imate neki predlog kako bi mogao da resim ovaj problem?

Hvala
 
Ako ne zna ni da bekne mađarski, nema pretke rođene na teritoriji Mađarske do razgraničenja 1920. (računa se i okupacija Bačke 1941-1944) od Mađara u konzulatu može da dobije eventualno jednu bonbonu sa stola u čekaonici.

Niti znam Madjarski niti mi je iko od rodjaka ziveo u Madjarskoj.

- - - - - - - - - -

.............;)

Raspitaj se ti ipak po Subotici, neće ništa da ti škodi.

Vazi, javicu sta sam saznao.
 
Uzmi mađarski pasoš .

Što Madjarski? Baš lepo piše na srpskoj ekavici, da nije napisao da je Hrvat pomislio bih neko iz Srbije

Znaš Hrvati pišu isto kao Srbi iz Bosne samo da bi se razlikovali na forumima napravljen je dogovor
da oni svoju jekavicu pišu na latinici a Bosasnki Srbi na ćirilici.

No unatoć svijemu ako bi netko mogao predložit kakvu siguniju udrugu za izdavanje radnih putovnica?
 
Pozdrav ljudi, situacije je ovakva. Dobio sam posao u Austriji pre nekih par nedelja, posto sam gradjanin Hrvatske koja je u EU poslodavac i ja smo mislili da nece biti problema oko prelaska i radne vize.
Medjutim desilo se to da smo iznenada saznali da Hrvati imaju restrikcije sto se tice rada u Evropi narednih 5 godina. Poslodavac je kontaktirao AWS(agencija koja je zaduzena za radne dozvole ili sta vec),
ali iskreno ni oni ne veruju nesto preterano da ce uspeti da srede to. Da li imate neki predlog kako bi mogao da resim ovaj problem?

Hvala

nema nista od toga.takva su pravila.
 
Što Madjarski? Baš lepo piše na srpskoj ekavici, da nije napisao da je Hrvat pomislio bih neko iz Srbije

Znaš Hrvati pišu isto kao Srbi iz Bosne samo da bi se razlikovali na forumima napravljen je dogovor
da oni svoju jekavicu pišu na latinici a Bosasnki Srbi na ćirilici.

No unatoć svijemu ako bi netko mogao predložit kakvu siguniju udrugu za izdavanje radnih putovnica?

Mađarska daje pasoše onima koji zatraže a imali su pretke koji su živeli na teritoriju AU što je i cela današnja Hrvatska.

Traži se poznavanje jezika ali to je moguće uz dobre savtnike i adekvatnu cenu, savladati.
 
Poslednja izmena:
Negde sam procitao da ljudima Hr drzavljanima 1.7.2015. isticu ogranicenja za Njemacku, Austriju, Italiji, zapravo sve EU clanice osim Velike Britanije, koja je uvela do 1.7.2018 ogranicenje

Da li bi molim te mogao da potrazis tu vest? Procitao sam da istice ove godine zabrana za vecinu zemalja EU, ali da Austrija, Nemacka i jos jedna zemlja zadrzavaju 'zabranu'.
 
ma ovi iz austrijske ambasade su odivek bili najkorumpiraniji u beogradu,
ali ja mislim da kao gradjanin hrvatske, ako poslodavac odabere tebe, ne mogu da te zezaju oko radne i boravisne vize.
u danskoj na primer hrvati mogu da rade ali cak i srbin koji nije EU moze da dobije papire AKO dobije posao sa platom vecom od 35 000 dkk (7500 dkk = 1000 evra).
 

Back
Top