Šta sve može da znači "lajkovanje" komentara?

Vojvoda Asomije

Zainteresovan član
Poruka
422
U principu, znam da su osnovna dva objašnjenja "lajka" ta da se čitaocu sviđa komentar i da se slaže sa sadržinom/ smatra da je tačna. Ipak, pitao sam se, s obzirom na potencijalnu rastegljivost pojma, da li može da ukazuje i na neki drugi odnos čitalaca prema komentaru: npr. a) smatra da je komentar zanimljiv (iako ne mora istinski da mu se "sviđa"), b) smatra da je verovatno (iako ne definitivno) istinit c) ne bi ga iznenadilo da je istinit (slabije od prethodnog) d) smatra da je sadržina poučna, e) smatra da je komentar apsolutno pogrešan li glup ali ga je lajkovao iz ironije f) saoseća sa autorom komentara.... itd, itd.
 
U principu, znam da su osnovna dva objašnjenja "lajka" ta da se čitaocu sviđa komentar i da se slaže sa sadržinom/ smatra da je tačna. Ipak, pitao sam se, s obzirom na potencijalnu rastegljivost pojma, da li može da ukazuje i na neki drugi odnos čitalaca prema komentaru: npr. a) smatra da je komentar zanimljiv (iako ne mora istinski da mu se "sviđa"), b) smatra da je verovatno (iako ne definitivno) istinit c) ne bi ga iznenadilo da je istinit (slabije od prethodnog) d) smatra da je sadržina poučna, e) smatra da je komentar apsolutno pogrešan li glup ali ga je lajkovao iz ironije f) saoseća sa autorom komentara.... itd, itd.

Lajkovanje je engleska reč. Što znači da ima jedno značenje. U srpskom reči najčešće nemaju jedno značenje pa ćemo mi tako i da je razumemo. Znači da sve ovo što si napisao na našem delu fejsbuka npr. može da se primeni.
 
U principu, znam da su osnovna dva objašnjenja "lajka" ta da se čitaocu sviđa komentar i da se slaže sa sadržinom/ smatra da je tačna. Ipak, pitao sam se, s obzirom na potencijalnu rastegljivost pojma, da li može da ukazuje i na neki drugi odnos čitalaca prema komentaru: npr. a) smatra da je komentar zanimljiv (iako ne mora istinski da mu se "sviđa"), b) smatra da je verovatno (iako ne definitivno) istinit c) ne bi ga iznenadilo da je istinit (slabije od prethodnog) d) smatra da je sadržina poučna, e) smatra da je komentar apsolutno pogrešan li glup ali ga je lajkovao iz ironije f) saoseća sa autorom komentara.... itd, itd.

auu cime se ti bakces:D
 
Moze da bude e) smatra da je komentar apsolutno pogrešan li glup ali ga je lajkovao iz ironije, kao i da npr nemam vremena da detaljnije odgovaram a post pa samo stavim lajk kao oznaku da sam ga procitao i tome slicno. BTW nije facebook jedino mesto koje koristi lajk ima ih i po forumima i slicno...Toliko o psihologiji koja pokretaca temi interesuje pretpostavljam sa pokrenutim pitanjem..
 

Back
Top