kako ubr\ati streaming_?

njuskalo725

Aktivan član
Poruka
1.045
recimo ,,streaming rts1,rts2 ,,,itd,,rts,,rade idealno u koje god doba dana da ih pustis
i koji god sajt da koristis za gledanje tva...
a ostali kasljaju,,kako koji
,,,drugi laptop koji ima duplu graficku ,,samo ponekad yakoci streaming bilo kog kanala
e sada taj drugi je konfigurisan za igranje igrica
,,ne verujem bas da mi treba dupla grafika za strimovanje
gde se to podesava i kako?
ima li neki program za podesavanje?
 
To nema mnogo veze sa tvojim računarom već sa sajtom na kome gledaš taj stream. Logično je da će ti rts1,2 raditi dobro jer njih retko ko gleda i nema velike gužve
za razliku od kanala koji imaju po nekoliko hiljada aktivnih korisnika u svakom trenutku.
Ako na drugom računaru koristiš drugi net onda može problem biti do tvog isp.
 
ne isti je net
na oba racunara
jedan koci na nekim kanalima drugi ne,,,
isp?? mislis na isp adresu

To nema mnogo veze sa tvojim računarom već sa sajtom na kome gledaš taj stream. Logično je da će ti rts1,2 raditi dobro jer njih retko ko gleda i nema velike gužve
za razliku od kanala koji imaju po nekoliko hiljada aktivnih korisnika u svakom trenutku.
Ako na drugom računaru koristiš drugi net onda može problem biti do tvog isp.
 
isp je internet service provider, tamo gde si uplatila za internet.

dakle, brzina zavisi od licnog racunara, od toga koliko dobar internet si zakupila (16MB/s ili 1MB/s) kao i od samog sajta koji posecujes odnosno od njihovih servera.
dakle, ako je neko namestio streaming na VPS (mali server), posetioci ce imati teskoca ako ih ima mnogo, ako je namestio streaming na dedicated server sa odlicnim specifikacijama i protokom/bandwidth, posetioci nece imati problem.
dakle, tvoj racunar, tvoja internet veza kod ISP, kao i sam sajt odnosno njihov server, sve to utice na streaming.

na primer desi se ponekad da gledas neki film onlajn, i sporo se ucitava, tvoj komp je najmanje kriv za to, najvise je kriv njihov server koji je preopterecen jer su stavili mnogo filmova i imaju mnogo posetilaca u isto vreme. naravno, osim njihovog servera, treba i ti da imas dobar internet, ja koristim univerzitet gde imaju 100MB/s a drugi cak i 1GB/s, kompjuteri ne moraju biti nista narocito kad je internet veza tako dobra.
dakle, mogu da gledam sta god pozelim, ako je kompjuter los, samo ce me zezati ucitavanje windows-a, pokretanje browsera, a kad se pokrene, mogu da gledam sta pozelim jer je veza veoma brza, mogu da skinem fajl od 200MB za 10 sekundi. kao sto rekoh, tvoj komp je najmanje bitan, najbitnije je koliko dobar server su iznajmili ovi sto imaju video ili neki drugi streaming.
 
Poslednja izmena:

Back
Top