Tači: Odbijanje moje posete imaće posledice

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Tači: Odbijanje moje posete imaće posledice http://blic.rs/i/553119

Tači: Odbijanje moje posete imaće posledice

23.04.2015. - 09:06
Kosovski ministar spoljnih poslova Hašim Tači ocenio da je odluka Srbije da ne odobri njegovu posetu Beogradu suprotna dijalogu i poboljšanju odnosa Prištine i Beograda.

"To će svakako imati posledice", izjavio je Tači za bečki "Prese", ne želeći medjutim da kaže kakve bi to posledice mogle biti.


On je, ipak, kazao da neće biti direktnih kontramera srpskim političarima.
"Ponašanje Srbije prema meni će poslužiti kao primer kako ne treba da se ophodimo sa našim susedima", dodao je Tači.


On je, istovremeno, izrazio iznenadjenje što je zvanični Beograd bio protiv njegovog dolaska.


"Ministri kosovske vlade su posetili Srbiju, a bili su i visoki predstavnici Srbije na Kosovu, i takve posete više nisu nikakva vest", naglasio je Tači, podsećajući da je nedavno bila i dvogodišnjica Briselskog sporazuma, te da je u okviru dijaloga stalno bilo susreta visokih predstavnika Beograda i Prištine u Briselu.


"Zašto onda nisu mogli dozvoliti moje putovanje u Beograd?", upitao je on.


Tači kaže da odbijanje obezbedjivanja njegovog boravka u Beogradu, "pretnje njemu, kosovskom predstavniku u Beogradu, kao i organizatorima konferencije, pokazuju Srbiju koja je još uvek talac prošlosti i politike koja je vodila najstrašnijim tragedijama i patnjama".


U vezi naloga za hapšenje koji i dalje postoji protiv njega, Tači je ukazao da su se, kada je on raspisan, sudovi više bavili politikom nego pravdom.


Tači je 11. jula 1997. osudjen u odsustvu pred Okružnim sudom u Prištini na 10 godina zatvora, a presudu je 12. marta 1999. godine potvrdio Vrhovni sud Srbije.


Oficir za vezu Beograda i Prištine Dejan Pavićević odgovorio je 20. aprila na zahtev prištinskih vlasti da Tači 24. aprila poseti Beograd, obavestivši da protiv njega postoji pravnosnažna sudska presuda i da bi bio izveden pred nadležni sud.


Tačija je u Beograd pozvala nevladina organizacija Omladinski odbor za obrazovanje, kao organizator skupa "Evropske integracije zapadnog Balkana - zajedno možemo bolje" 24. aprila. Oni su, medjutim, 20. aprila povukli taj poziv, tvrdeći da su to učinili pod pritiskom i pretnjama.

............

Sta zna terorista osim da preti. Sada ce nasi da nadju neki razlog da ga puste.
 
Па не можеш ти да идеш у Приштину код Тачија, да те угошћава и чашћава, да се муваш с њим у бриселу и ко зна где још, а онда да с енакнадно сетиш како је он осуђен за тероризам. То је лицемерје.
 
Па не можеш ти да идеш у Приштину код Тачија, да те угошћава и чашћава, да се муваш с њим у бриселу и ко зна где још, а онда да с енакнадно сетиш како је он осуђен за тероризам. То је лицемерје.
Da, jedeš , piješ,šmrčeš i j.ebeš na Tačijev račun i sada kad treba da se ti isprsiš setiš se da je ovaj zlikovac ,a Dači i Zorka mogu itetakako da strpaju svega u sebe ,nisu jeftino domaćini u Pr prošli sa njima sigurno .... bruka za tradicionalno srpsko gostoprimstvo .
 
Poslednja izmena:
Da jedeš , piješ,šmrčeš i j.ebeš na Tačijev račun i sada kad treba da se ti isprsiš setiš se da je ovaj zlikovac ,a Dači i Zorka mogu itetakako da strpaju svega u sebe ,nisu jeftino domaćini u Pr prošli sa njima sigurno .... bruka za tradicionalno srpsko gostoprimstvo .

Tači je imao taj nivo saradnje sa petolistopadskim odborom, sa Dačićem i Vučićem nije postao tako intiman. Kako bilo, ispravno su postupili.

Sramno je to što EU forsira ovog otimača ljudskih organa ali pretpostvljam da ih je mnogo zadužio.
 
Tači je imao taj nivo saradnje sa petolistopadskim odborom, sa Dačićem i Vučićem nije postao tako intiman. Kako bilo, ispravno su postupili.

Sramno je to što EU forsira ovog otimača ljudskih organa ali pretpostvljam da ih je mnogo zadužio.
A ustvari nije , secam se da su pripadnici danasnjeg rezima i njihovi analiticari na krst razapinjali onu budalu Tadica kada je glupan saopstio da se na nekom aerdoromomu u tranzitu slucajno susreo sa djeneralom Cekuom i kada su se rukovali u prolazu , a tada je ipak za zvanicne susrete i pregovore sa albanskom vrhuskom bio zaduzen Borko Sefanovic koji je u ono vreme bio drugi esalon i u vladi i u stranci . Dok od kada je rezim SNS-SPS na vast zvanicni kontakti beogradske i pristinske hunte su postali svakodnevni i to na najvisem mogucem nivou premijerskom , a koliko znam i predsednik Nikolic se bio sastao sa predsednicom Jahjagom ,da ne govorim koji su sve ustupci ucinjeni za ove nepune 3 godine , sto ceo DOS nije za prethodnih 12.
To cak ni za vreme zutih nije bilo moguce , ne zato sto su oni neke patriote vac zato sto bi im ti isti Nikolic i Vucic izveli sto iljada ljudi na ulice da ruse izdajnke ,a njima nema ko da izvede , cak ih i satro nacionalisti na javnoj sceni poput Vucele ,Cvijanovica ,Andjelkovica,Lazanskog i slicnih brane i opravdavaju za sitne privilegije, zato su oni uostalom i dosli na vlast .
 
A ustvari nije , secam se da su pripadnici danasnjeg rezima i njihovi analiticari na krst razapinjali onu budalu Tadica kada je glupan saopstio da se na nekom aerdoromomu u tranzitu slucajno susreo sa djeneralom Cekuom i kada su se rukovali u prolazu , a tada je ipak za zvanicne susrete i pregovore sa albanskom vrhuskom bio zaduzen Borko Sefanovic koji je u ono vreme bio drugi esalon i u vladi i u stranci . Dok od kada je rezim SNS-SPS na vast zvanicni kontakti beogradske i pristinske hunte su postali svakodnevni i to na najvisem mogucem nivou premijerskom , a koliko znam i predsednik Nikolic se bio sastao sa predsednicom Jahjagom ,da ne govorim koji su sve ustupci ucinjeni za ove nepune 3 godine , sto ceo DOS nije za prethodnih 12.
To cak ni za vreme zutih nije bilo moguce , ne zato sto su oni neke patriote vac zato sto bi im ti isti Nikolic i Vucic izveli sto iljada ljudi na ulice da ruse izdajnke ,a njima nema ko da izvede , cak ih i satro nacionalisti na javnoj sceni poput Vucele ,Cvijanovica ,Andjelkovica,Lazanskog i slicnih brane i opravdavaju za sitne privilegije, zato su oni uostalom i dosli na vlast .

Vidi, Vučića smatram svakako jednako nesposobnim ako ne i nesposobnijim od Tadića i da se ja pitam, tajkunski kandidati nikada ne bi mogli da se uzveru tako visoko u političkoj hijerariji.

No kada je reč o Vučićevom evropskom putu ne sme se smetati s uma sledeće: Vučić je izabran većinom kojom je izabran na mnogim pirčama koje je onda plasirao a centralna je bila ubrzavanje evrointegracija.

Kako mu je uspelo već u prvoj godini da pogazi sva ostala predizborna obećanja mislim da su mu te evrointegracije poslednja slamka za koju se drži a ta mu se strategija isplati se ne samo na unutarpolitičkom planu već je to po volji i pravom gazdi Srbije - Briselu.

Kako Brisel trenutno postavlja i skida vlasti u Srbiji a to i Vučić dobro zna on će raditi po njihovom diktatu do poslednje kapi svoje političke krvi jer zna da se sirotinja raja ne pita mnogo već glasa vođena strahom i najagresivnijom i najskupljom političkom kampanjom.

Zato Vučić ima legitimitet da radi to što radi jer je na toj platformi izabran.

Da su Srbi svesni da je bajka o evroitegracijama šargarepa za Srbiju kako bi priznala sve tekovine evroatlantskog divljanja na Balkanu ne bi glasali za Vučića. Ovako su glasali i zato niko nema prava da se buni do sledećih izbora.

Ali sa Tačijem je situacija bitno drugačija. Tači je osuđeni terorista i objektivno monstrum tako da bi njegova poseta Srbiji bez epiloga u vidu hapšenja značila suspenziju države.

Možda je nekima ulazak u EU apsolutna kategorija zarad koje sve treba žrtvovati ali ja verujem da su oni koji tako misle idioti.

Niko, ali niko ne ceni državu koja nema limit u samoponižavanju i u tome vide samo podstrek da je još više ponize i konačno rasture.
 
Poslednja izmena:
Zapravo, što mislite? Koliko bi ga Stefanović i Vukčević uopće zadržali u pritvoru?
Nešto razmišljam... čak ni sam termin "privođenje" ne mora značiti zadržavanje, a o uhićenju čak i da ne pominjem!
Meni one izjave o možebitnom "privođenju" izgledaju premlake obzirom da je u pitanju jedan Zmija.
Nekako su izrečene više radi ušiju srpske javnosti nego zbog onoga šta je dotično lice zaslužilo.
 
Zapravo, što mislite? Koliko bi ga Stefanović i Vukčević uopće zadržali u pritvoru?
Nešto razmišljam... čak ni sam termin "privođenje" ne mora značiti zadržavanje, a o uhićenju čak i da ne pominjem!
Meni one izjave o možebitnom "privođenju" izgledaju premlake obzirom da je u pitanju jedan Zmija.
Nekako su izrečene više radi ušiju srpske javnosti nego zbog onoga šta je dotično lice zaslužilo.

Pravo je pitanje, šta tebe zabole ko če koga i šta u Srbiji?
 
http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/taci-odbijanje-moje-posete-imace-posledice-1/

Браво Хашиме! ниси ни ти нека цвећка, али четничка Србија МОРА да призна да је признала твоју државу!
Шиптарофилске халуцинације.
Даће ти Јута репку ко врата, а ја оцену теме ,,грозно".

- - - - - - - - - -

ima tema itd. komunista koji voli ameriku
Ма воли и Хашима.

- - - - - - - - - -

:nono3: :nono3: :nono3:

Aли четничка Србија MOPA да призна da ce priznati Veljiku Aljbaniju. :aha2:

:bum:

_niemand_
Ћао балване.
Јел ти газда Ханс исплатио дневнице, или још ринташ за слободне дане?
 

Back
Top