Od 2016. plaćaćemo taksu za RTS

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Od januara 2016. godine građani će plaćati taksu za javne medijske servise, koja po zakonu ne može biti viša od 500 dinara. Kolika će tačno da bude i kako će biti organizovana naplata još nije poznato
Time bi trebalo da se bave upravni odbori RTS i RTV. Oni bi zajednički trebalo da utvrde visinu takse, kao i izgled obrasca za uplatu takse.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/545789/Od-2016-placacemo-taksu-za-RTS


Vase pravo da znate sve ce vas kostati dodatnih 500 dinara . Verovatno ce uvesti zakon slican zakonu u Nemackoj po kome svaki nsta, bez obzira da li poseduje ili ne poseduje tv uredjaj biti primoran da placa dazbinu
 
kolega, grdno gresis.

dakla Vucic svemoguci je obecao ukidanje haraca od 500 dinara za RTS i to je ukinuto.

dakle gradjani vise ne placaju pretplatu za RTS od 500dinara, sada placaju samo 500 dinara za RTS.

ali to se ne zove vise pretplata i to je jedino bitno.

dakle ako ima nesto nejasno, sacekaj malo pa ce dezurni bot da ti obrazlozi koliko je to dobar potez premijera Vucica.
 
Meni jedino u celoj toj priči nisu jasni iz SBB-a i ostali provajderi po gradovima. Šta oni tačno rade prosleđuju signal do korisnika i za to uzimaju lovu, e sad ako je tako a tako je jer imamo dokaz cca 120 kanala. Buni me kako oni izmiruju obavezu prema ostalim kanalima recimo sportskim i to za sada oko 10-tak (nešto ne verujem). Nije valda da osnovni paket korisnik plača oko 1600 din. Tako da po tom ispada da je tih 500 može i 1500 samo da se pravilno rasporedi po dogovoru na RTV i RTS a ne političkoj liniji.
 
kolega, grdno gresis.

dakla Vucic svemoguci je obecao ukidanje haraca od 500 dinara za RTS i to je ukinuto.

dakle gradjani vise ne placaju pretplatu za RTS od 500dinara, sada placaju samo 500 dinara za RTS.

ali to se ne zove vise pretplata i to je jedino bitno.

dakle ako ima nesto nejasno, sacekaj malo pa ce dezurni bot da ti obrazlozi koliko je to dobar potez premijera Vucica.

Да, стварно велемајсторски.

а, када додамо да је претплата за тел око 700 дин, за струју 1000 онда заиста човек треба да се замисли, у кааквој то земљи живи.
 
Od januara 2016. godine građani će plaćati taksu za javne medijske servise, koja po zakonu ne može biti viša od 500 dinara. Kolika će tačno da bude i kako će biti organizovana naplata još nije poznato
Time bi trebalo da se bave upravni odbori RTS i RTV. Oni bi zajednički trebalo da utvrde visinu takse, kao i izgled obrasca za uplatu takse.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/545789/Od-2016-placacemo-taksu-za-RTS


Vase pravo da znate sve ce vas kostati dodatnih 500 dinara . Verovatno ce uvesti zakon slican zakonu u Nemackoj po kome svaki nsta, bez obzira da li poseduje ili ne poseduje tv uredjaj biti primoran da placa dazbinu

Jel' to ono što je AV obećao da će se ukinuti ???

:think:
 
Meni jedino u celoj toj priči nisu jasni iz SBB-a i ostali provajderi po gradovima. Šta oni tačno rade prosleđuju signal do korisnika i za to uzimaju lovu, e sad ako je tako a tako je jer imamo dokaz cca 120 kanala. Buni me kako oni izmiruju obavezu prema ostalim kanalima recimo sportskim i to za sada oko 10-tak (nešto ne verujem). Nije valda da osnovni paket korisnik plača oko 1600 din. Tako da po tom ispada da je tih 500 može i 1500 samo da se pravilno rasporedi po dogovoru na RTV i RTS a ne političkoj liniji.

svi ti koji pruzaju usluge provajdinga kanala bi trebali placati RTS -u 100 din po pretplatniku

ko placa nekom provajderu kanale ne bi trebao da placa RTS-u

ko ne placa i ko koristi samo digitalnu televiziju da placa 150 din

ostalo potrebno za rad televizije bi se trebalo naplatiti reklamama ,da ne peru pare sponzorisuci razne i da smanje broj radnika da im tako zaradjen novac bude dovoljan.

jedino kod nas se monopolisti reklamiraju.zasto se reklamira kad covek nema drugi izbor i mora kod njih.i telefon bi trebao mesecno kostati samo koliko potrosis ,kao i struja a sve preko toga je reketiranje
 
u nemackoj ne moras da imas tv moras da placas mogucnost koriscenja tv . jeste retardirano ali takav je zakon

mda i ja kojoj ni u najavi nije novi tv zbog digitalizacije i kojoj je kupovina tv bacanje para, jer ga ne gledam. ovaj moj nisma ukljuicla od septembra 2014 godine da gledam ybt.

- - - - - - - - - -

nego, ukapirali oni da ce neki da odjave tv, pa kao svi moraju da palcaju. ako dozivim da ovi kreteni ppadnu s vlasti ima mesec dana samo da se veselim minimum.
 
u nemackoj ne moras da imas tv moras da placas mogucnost koriscenja tv . jeste retardirano ali takav je zakon
Пословично ГЛУПО промишљање!
У Немачкој је и ХИТЛЕР ВЛАДАО ПО ЗАКОНУ! Да, по законима изгласаним у Бундестагу!

Ако се нешто зове закон, НЕ ЗНАЧИ ПО АУТОМАТИЗМУ ДА ЈЕ НОРМАЛНО И МОРАЛНО!
 

Back
Top