Da li deca daju smisao životu?

OcitiMazohista

Ističe se
Banovan
Poruka
2.531
Pitam, žene, majke. Ne kao fraza već istinski, bez dece da li biste se osećale smisleno? Koji bi vam, bio istinski motiv za život? Zdrav čovek brzo, u relativno kratkom životnom intervalu može da izdefiniše neku svoju životnu filozofiju i da iskusi ono što želi što se tiče materiajlnog sveta - hedonizma, iskustava, sticanja, seksa itd. Izuzećemo one koji se plaše svega. I šta onda, verglati tako do određenog časa, truditi se da umreš što zdraviji i lepši ili što bolesniji i ružniji... Opet dete sasvim izvesno daje smisao da se boriš bar dok ono ne odraste. Ne znam da li me razumete, verovatno ne, ali koji je vaš centralni motiv za život? Ako nisu deca. I kad njih ne bi bilo. Hmm. Mnogo razmišljam.

Ps. Osežam da imam mnogo slobodnog vremena, da sam prošao sito i rešeto i da bih mogao da smestim i dete u taj životni koncept. Eto iskreno.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pitam, žene, majke. Ne kao fraza već istinski, bez dece da li biste se osećale smisleno? Koji bi vam, bio istinski motiv za život? Zdrav čovek brzo, u relativno kratkom životnom intervalu može da izdefiniše neku svoju životnu filozofiju i da iskusi ono što želi što se tiče materiajlnog sveta - hedonizma, iskustava, sticanja, seksa itd. Izuzećemo idiote i fobičare koji se plaše svega. I šta onda, verglati tako do određenog časa, truditi se da umreš što zdraviji i lepši ili što bolesniji i ružniji... Opet dete sasvim izvesno daje smisao da se boriš bar dok ono ne odraste. Ne znam da li me razumete, verovatno ne pošto ste glupi, ali koji je vaš centralni motiv za život? Ako nisu deca. I kad njih ne bi bilo. Hmm. Mnogo razmišljam.

Ps. Osežam da imam mnogo slobodnog vremena, da sam prošao sito i rešeto i da bih mogao da smestim i dete u taj životni koncept. Eto iskreno.

i sa decom se osecam podjednako besmisleno, kao i pre njih
 
Osoba koja u deci vidi smisao, to i nije nešto ispunjena osoba...

Deca jesu nastavak tog nekog života, to je negde kruna života, bar koliko ja viđam kod ljudi koji imaju decu, ali smisao kao smisao nije samo dete i pravljenje istog, jer bi se ljudi samo razmnožavali i ništa drugo ne radili da je tako.

Mada, često viđam kod osoba bez dece, naročito u poznim godinama, taj manjak energije, motivacije uz pitanje "kome?"
 
Zalosno je ako vam ljubav nije smisao zivota.
Izgubicete se u sumi besmisla.


Svoju decu je najlakse voleti. Deca su radost zivota.Najlepsa radost.

Ko to nije u stanju da oseti - propao je.

Bez ljubavi, nema zivota.

Човек је питао да ли су деца смисао живота, не највећа радост.

Чак и да је највећа, не значи да је једина.
 
Osoba koja u deci vidi smisao, to i nije nešto ispunjena osoba...

Deca jesu nastavak tog nekog života, to je negde kruna života, bar koliko ja viđam kod ljudi koji imaju decu, ali smisao kao smisao nije samo dete i pravljenje istog, jer bi se ljudi samo razmnožavali i ništa drugo ne radili da je tako.

Mada, često viđam kod osoba bez dece, naročito u poznim godinama, taj manjak energije, motivacije uz pitanje "kome?"

Sta je smisao nego podici coveka?

Sta je tvoj smisao?
Imas li ga uopste?
 
Дете може бити само обогаћење и додатни подстрек.

Смисао целог једног живота, таман посла.

Ваљда смо више од инкубатора и дадиља.

Sta je tvoj smisao?

- - - - - - - - - -

Човек је питао да ли су деца смисао живота, не највећа радост.

Чак и да је највећа, не значи да је једина.

Kome podizanje rodjene dece nema smisla - propao je .

- - - - - - - - - -

Bilo bi super imati djecu ali odmah po rodjenju predati ih dadiljama a kasnije poslati u internat.

Rastao si bez roditelja? Bez ljubavi?
 
Sta je tvoj smisao?

Живот је процес, живи се дуго и у етапама.

Негде до тридесете нисам ни размишљала о деци, смисао живота ми се сводио на себе, на свом личном задовољству, усавршавању, путовањима, забави, каријери...

Сада исто то, само обогаћено једним малим створењем које ми улепша дан и када ми је најтеже, које ме изнервира и када ми је најлепше, а које ми је најдраже.

И даље радим на себи, на каријери, и даље путујем, и даље волим музику...

И даље сам ја.

- - - - - - - - - -

Kome podizanje rodjene dece nema smisla - propao je .

Ти намерно изврћеш речи или шта?

Нисам рекла да нема смисла, него да није једини смисао.

Једино је животињама смисао живота продужетак врсте.
 
Живот је процес, живи се дуго и у етапама.

Негде до тридесете нисам ни размишљала о деци, смисао живота ми се сводио на себе, на свом личном задовољству, усавршавању, путовањима, забави, каријери...

Сада исто то, само обогаћено једним малим створењем које ми улепша дан и када ми је најтеже, које ме изнервира и када ми је најлепше, а које ми је најдраже.

И даље радим на себи, на каријери, и даље путујем, и даље волим музику...

И даље сам ја.

- - - - - - - - - -



Ти намерно изврћеш речи или шта?

Нисам рекла да нема смисла, него да није једини смисао.

Једино је животињама смисао живота продужетак врсте.

Kad ukapiras smisao ljubavi , shvatices.
Ljubav najlakse otkrivaju majke (i ocevi ) koji prihvataju svoju decu.
 
Smisao treba traziti u samome sebi, ne u drugima, pogotovo ne u sopstvenoj deci, ziveti svoj zivot kroz njih i ispunjavati neispunjeno kroz njih. Roditelji koji tako postupaju, unistavaju sopstvenu decu, a i dalje su nezadovoljni jer deca pokusavaju da se otmu iz njihovih kandzi ili pak ne urade onako kako je roditelj zamislo. Tuga u svakom slucaju.

- - - - - - - - - -

P.S.
Milane, ne napadaj druge samo zato sto razlicito misle od tebe.
 
Smisao treba traziti u samome sebi, ne u drugima, pogotovo ne u sopstvenoj deci, ziveti svoj zivot kroz njih i ispunjavati neispunjeno kroz njih. Roditelji koji tako postupaju, unistavaju sopstvenu decu, a i dalje su nezadovoljni jer deca pokusavaju da se otmu iz njihovih kandzi ili pak ne urade onako kako je roditelj zamislo. Tuga u svakom slucaju.

- - - - - - - - - -

P.S.
Milane, ne napadaj druge samo zato sto razlicito misle od tebe.

Cemu sluzi diskusija?
A sta treba da radim ako se ne slazem?
Osim toga,
pogresno si se izjasnila na temu. Nije verno onome sto mislis.
 
Mom životu jesu smisao i zahvalna sam Bogu što sam majka. Znam osobe koje niju imale tu sreću i život im je nekako bez suštinskog dela. To ne kažem ja, nego one.

Ja vodim vrlo aktivan život, imam karijeru i neke male hobije, ali bi sve to bilo bez njih ništa. Bez dece bih bila vrlo nesrećna žena.
 
nema smisla zivota.
dok si tu gde jesi, na ovoj zemlji, uzivaj.
sa decom ili bez njih.
ako ih jednom dobijes, osetices se eventualno kao beocug u zivotnom lancu i rekla bih da je to zapravo jedan od najznacajnijih aspekata roditeljstva-stavlja te u poziciju da se osecas smisleno. neko te je rodio i ti si nekoga rodio, pruzio si ruku kroz vreme da ti se dnk obnavlja do beskraja.
ostvariti se kao roditelj znaci i pristati na cinjenicu da si od tog dana pa za vjek i vjekov na drugom mestu samom sebi i da, dok zivis, postoji neko ciji ti je zivot vredniji od sopstvenog.
nije to nikakav duboka filozofija vec jednostavna istina.zakon prirode.lukavost majke zemlje da odrzi zivot na njoj, dok mislimo da smo nesto strasno bitni.
isto tako, mogu da pojmim i da ljudi sasvim ispunjeno zive slikajuci, voleci, putujuci, operisuci ili pisuci naucne radove. brati kukuruz i doci svojoj kuci uvece posle teskog fizickog rada moze da ti da isti smisao kao i da si izumeo penicilin.i ne, ne moras da budes roditelj da bi zaista ziveo.
 
Човек је питао да ли су деца смисао живота, не највећа радост.

Чак и да је највећа, не значи да је једина.

pritom naravno mislim na smisao kao na centralni motiv za obavljanje neke funkcije i izvor sreće
ne mislim naravno da bi se ubio neko bez dece
al ajko su anjveća radost znači bez njih ne bi bilo ogromnog dela radosti
što znači da bi bili vrlo neveseli
 
Mom životu jesu smisao i zahvalna sam Bogu što sam majka. Znam osobe koje niju imale tu sreću i život im je nekako bez suštinskog dela. To ne kažem ja, nego one.

Ja vodim vrlo aktivan život, imam karijeru i neke male hobije, ali bi sve to bilo bez njih ništa. Bez dece bih bila vrlo nesrećna žena.

Nema umnijeg i plemenitijeg posla, nego podici coveka.
 
zivot sam po sebi nema smisla. ako ne budem imala decu, necu umreti, ako budem imala decu moguce je da cu riknuti :lol:. ispadne na kraju da razmnozavanje i deca jesu smisao svacijeg zivota, osim ako ne postoji zivot posle smrti, reinkarnacija ili nesto tome slicno. mozda odlazak na neku drugu planetu ili dimenziju. jer sta je onda smisao skupljanje salveta, odlazak u skolu, posao? sve je to besmisleno, osim reprodukcije...ali koji je smisao reprodukcije ako posle smrti ne postoji nista vise.
 
nema smisla zivota.
dok si tu gde jesi, na ovoj zemlji, uzivaj.
sa decom ili bez njih.
ako ih jednom dobijes, osetices se eventualno kao beocug u zivotnom lancu i rekla bih da je to zapravo jedan od najznacajnijih aspekata roditeljstva-stavlja te u poziciju da se osecas smisleno. neko te je rodio i ti si nekoga rodio, pruzio si ruku kroz vreme da ti se dnk obnavlja do beskraja.
ostvariti se kao roditelj znaci i pristati na cinjenicu da si od tog dana pa za vjek i vjekov na drugom mestu samom sebi i da, dok zivis, postoji neko ciji ti je zivot vredniji od sopstvenog.
nije to nikakav duboka filozofija vec jednostavna istina.zakon prirode.lukavost majke zemlje da odrzi zivot na njoj, dok mislimo da smo nesto strasno bitni.
isto tako, mogu da pojmim i da ljudi sasvim ispunjeno zive slikajuci, voleci, putujuci, operisuci ili pisuci naucne radove. brati kukuruz i doci svojoj kuci uvece posle teskog fizickog rada moze da ti da isti smisao kao i da si izumeo penicilin.i ne, ne moras da budes roditelj da bi zaista ziveo.

Cemu si se toliko raspisala ako nema smisla?

Ako ga nisi nasla , ne znaci da ne postoji.
 

Back
Top