Pocetak istorije prema Frojdovoj knjizi "Totem i tabu"

septem+

Obećava
Poruka
54
Prvo moram da objasnim na sta tacno Frojd misli kad kaze "evolucija". Teorije evolucije postojale su davno prije Darvina, i davno prije Darvinove, tako da se tada kada je Frojd pisao jos znalo za to da su postojale i te. Njegova licna teorija evolucije, suprotna Darvinovoj, zahtijevala bi citavu knjigu, i meni je zao sto je niko nije napisao, — toliko da cu mozda to sam da uradim. Samo cu spomenuti da po njoj ispada da su nam preci i nesto kao "andjeli", samo ne bozji, ali i nesto kao zivotinje. U njegovoj teoriji nema mjesta za zabludu kako su domace zivotinje postale pripitomljavanjem divljih, i jedna njegova recenica glasi "vreme provedeno sa mackama nikada nije izgubljeno". Druga stvar je da mnogi koji zaista imaju visoke titule u akademskim krugovima govore kako je on nekom svojom teorijom dao Ajnstajnu ideju do koje on ne bi nikada mogo toliko blizu da pridje: o teoriji relativiteta. A da se sada vratimo na stvar...

U knjizi "Totem i tabu" Frojd posjecuje plemena i zakljucuje da je njihov zivot jednako dosadan i obican kao i nas, pogotovo seksualni, samo sto im tehnologija nije tako napredna. Incest je kod njih strozije zabranjen nego danas kod nas, i postoje pravila ko sa kime moze ili mora da se nadje u seksualnom obliku povezanosti: to su po pravilu najudaljeniji rodjaci ako je u pitanju pleme koje je malo pa su svi rodjaci. Tragao je za smislom totema, a on je obozavana zivotinja, i danas prisutna na nekim grbovima drzava, te recimo kutiji za Marlboro(R) ili nedavno kuce aristokratskih porodica. Posto na grbovima i nemamo iste kao postojece sad zivotinje, nego krilate volove ili sta takvo, to se i slaze sa teorijom evolucije od "andjela i zivotinja". On analizira obicaje ponasanja prema tim zivotinjama, i to da se samo jednom u periodu koji je za pleme nesto kao "godina" smiju jesti. Dalje, on analizira tabue, i oni su jako prisutni kod plemena: jednako kao kod danasnjih neuroticnih ljudi koji bi sve covjecanske mogucnosti da sputaju pod izgovorom da je to tabu i da otjelotvorenje dosade postane ovaj svijet (sto bi valjda po religiji i bila Sotonina namjera, ali ako se religija gleda malo dublje i boljim ocima). Nervira ga sve to... I on ide u krajnojst, razocaran time sto je sav jasan nama i nejasan nama svijet tako dosadan, i pravi teoriju pocetka istorije, tj. civilizacije.

Evo kako onda dolazi do ovoga (pocetka civilizacije): u pocetku praotac — prvi otac — seksualno napastvuje kcerke i zenu, brani sinovima da se seksaju sa nekom od njih putem prijetnje stvarnom kastracijom, i veliki je kreten. Onda se par sinova udruzuje u namjeri da ga ubiju, sto i rade. Pada dogovor da niko od njih ne smije da spava sa (napomena prije sledece izjave: ne znamo kako su tada zene izgledale pa ne mozemo da mislimo na nacin danasnji) majkom, jer bi se u tom slucaju mozda i sami ponasali kao otac i medjusobno poubijali. Sta da rade sa mrtvim ocem, kad je majka tada njima bila tako privlacna? Pa, oni oce da se poistovijete na simbolican nacin sa tijelom koje je imalo seks sa njihovom majkom, a da ipak to ne budu oni, pa ga jedu (oca). Dakle, ritualno ga jedu. Isto tako se u znak sjecanja na taj stravicno vazan dogadjaj danas u tim plemenima obredna i obozavana zivotinja, koju je zabranjeno inace ubijati, jede — kao simbolicno ponavljanje toga; jevrejska "Pasha", i tako dalje, svjedoce o prisustvu toga i kod nas. Sjetimo se i toga da danas ljubazni roditelji govore sinovima kako ce im, cisto onako, "otkinuti *****" ako ga budu dodirivali... (A dijete shvata da u tome ima dio istine, jer postoji recimo impotencija izazvana tabletama psihijatrijskim, koje bi dijete i "dobilo na poklon" kada bi masturbiralo protiv zabrane ili se udvaralo majci, a koje izazivaju totalni gubitak seksualne zelje bar privremeno, sto je neka "privremena kastacija".)

Ja licno mislim da se logicnije stvari o istoriji i nisu mogle reci. Naravno da ovo pisem da bi vam preporucio da citate tu, i druge Frojdove knjige, jer ja sam duzan kao obozavalac da to uradim, a drugi clanovi foruma kao odgovor mogu iznijete svoje protivljenje, svoje dopune u dokazu da sam u pravu, svoje ispravke mene (a nema mogucih jer sam pisao tacno) ili svoje preporuke o drugim knjigama Frojda vezanim za ove teme: totem, tabu, incest, kastracija, teroija evolucije, zoofilija, dendrofilija itd.
 
Poslednja izmena:
Не бих да те вређам, али све(психологија) је то шупља прича за оне којима ионако нема помоћи.
Mislim da bi trebalo da se "zakacis" za temu, a "otkacis" od mene... I psihologije. Ako mozes da opovrgnes receno: opovrgni, — ako ne mozes onda ne opovrgavaj govornika, jer ne mozes ni sam govor... jer onda ispada da te s' pravom sramota zbog necega!
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi trebalo da se "zakacis" za temu, a "otkacis" od mene... I psihologije. Ako mozes da opovrgnes receno: opovrgni, — ako ne mozes onda ne opovrgavaj govornika, jer ne mozes ni sam govor... jer onda ispada da te s' pravom sramota zbog necega!
Па пази ти омаловажава Дарвина чије тврдње су итекако потковане материјалним доказима, као и читава еволуција и протураш продавца магле као веродостојног играча.
Смешно.
 
Па пази ти омаловажава Дарвина чије тврдње су итекако потковане материјалним доказима, као и читава еволуција и протураш продавца магле као веродостојног играча.
Смешно.
Uopste i nisu poktovane nicim osim lazima da se prema oblicima ispupcenja sa unutrasnje strane lobanje moze rekonstruisati citav mozak sa 5 milijardi nervnih celija i to kako su bile povezane... Evolucioni neurolozi znaju jako dobro da je Darvin itekako lazovcina.
 
Uopste i nisu poktovane nicim osim lazima da se prema oblicima ispupcenja sa unutrasnje strane lobanje moze rekonstruisati citav mozak sa 5 milijardi nervnih celija i to kako su bile povezane... Evolucioni neurolozi znaju jako dobro da je Darvin itekako lazovcina.
Еволуциони биолози углавном износе запремину мозга примата током еволуције не упуштајући се превише у структуру мозга у смислу валидне процене и по њиховим властитим тврдњама, што је сигурно вредније од тлапњи Фројда и сличних продаваца магле који за цео свој век нису имали ни поуздану методу радиоактивног датовања, а не неке убедљивије инструменте за процену.
Бтв у целој књизи Порекло врста споменути Дарвин се не бави реконструкцијом читавог мозга сем што констатује пораст запремине истог, а узгред неуролози много чешће помињу 10милијарди+ ћелија мозга, него 5милијарди како нас ти обавештаваш.
Еволуција је на твој ужас итекако видљива, чак и у неживој природи, нпр код еволуције звезда, мада псиохолози логично о том нису ништа трунили... а и боље за њих да се не бламирају.
Признај да ниси читао Порекло врста, нећу ти ништа.:D
 
Еволуциони биолози углавном износе запремину мозга примата током еволуције не упуштајући се превише у структуру мозга у смислу валидне процене и по њиховим властитим тврдњама, што је сигурно вредније од тлапњи Фројда и сличних продаваца магле који за цео свој век нису имали ни поуздану методу радиоактивног датовања, а не неке убедљивије инструменте за процену.
Бтв у целој књизи Порекло врста споменути Дарвин се не бави реконструкцијом читавог мозга сем што констатује пораст запремине истог, а узгред неуролози много чешће помињу 10милијарди+ ћелија мозга, него 5милијарди како нас ти обавештаваш.
Еволуција је на твој ужас итекако видљива, чак и у неживој природи, нпр код еволуције звезда, мада псиохолози логично о том нису ништа трунили... а и боље за њих да се не бламирају.
Признај да ниси читао Порекло врста, нећу ти ништа.:D
Izgleda da postoje kreteni, jer po ovome sto pricas ispada: ti mislis da je kit savrsenstvo evolucije? (Kit je sisar, kao i covjek. Nije riba po klasifikaciji. I ako se dobro sjecam kora mu ima jednako slojeva kao i kora ljudskog mozga.) Dakle, ti ces nam sada reci da li si se salio ili kreteni zaista postoje? (Ili ne znas sto znaci rijec "zapremina", sto je vrlo lako moguce.)
 
Poslednja izmena:
Ili ne znaš da neuroni variraju po veličini; Betz-ovi neuroni (kod čovjeka) se mogu vidjeti golim okom, i ne zna se zašto su toliko veliki. http://en.wikipedia.org/wiki/Betz_cell Ali u svakom slučaju misliš da znaš stvari koje ne znaš. Reci nam da li je kit savršenstvo evolucije, da vidimo da li postoje kreteni (ponavljam: kit i čovjek su sisari, te se kit ne računa u ribe), ili povuci izjavu kako veća zapremina znači i bolje funkcionalne karakteristike. Samo to reci, i ubuduće mi se ne obraćaj... Možeš se obraćati napisanom tekstu u temi.
 
Poslednja izmena:
Ili ne znaš da neuroni variraju po veličini; Betz-ovi neuroni (kod čovjeka) se mogu vidjeti golim okom, i ne zna se zašto su toliko veliki. http://en.wikipedia.org/wiki/Betz_cell Ali u svakom slučaju misliš da znaš stvari koje ne znaš. Reci nam da li je kit savršenstvo evolucije, da vidimo da li postoje kreteni (ponavljam: kit i čovjek su sisari, te se kit ne računa u ribe), ili povuci izjavu kako veća zapremina znači i bolje funkcionalne karakteristike. Samo to reci, i ubuduće mi se ne obraćaj... Možeš se obraćati napisanom tekstu u temi.
Величина мозга зависи и од величине тела јер нервно ткиво мора да инервише толику масу па мало остане за когнитивне функције.
Кад разбацаш мозак кита на тоне телесне масе ситуација није тако бајковита.
Зашто износиш тако неинтелигентну тврдњу?
Уосталом и слон има већи мозак од човека па је свеједно мање интелигентан... а и има неколико тона(афрички чак и до 10Т!).
Него што си лагао за Дарвина и реконструкцију мозга кад се то уопште не помиње у књизи ,,Порекло врста", број неурона и још протураш те фројдовске тлапње?
Узгред кад волиш да се тако чудиш и људска јајна ћелија је видљива голим оком.
 
Величина мозга зависи и од величине тела јер нервно ткиво мора да инервише толику масу па мало остане за когнитивне функције.
Кад разбацаш мозак кита на тоне телесне масе ситуација није тако бајковита.
Зашто износиш тако неинтелигентну тврдњу?
Уосталом и слон има већи мозак од човека па је свеједно мање интелигентан... а и има неколико тона(афрички чак и до 10Т!).
Него што си лагао за Дарвина и реконструкцију мозга кад се то уопште не помиње у књизи ,,Порекло врста", број неурона и још протураш те фројдовске тлапње?
Узгред кад волиш да се тако чудиш и људска јајна ћелија је видљива голим оком.
[I kokosija.] [Ovaj nije čuo za motivacione funckije. Limbički sistem, itd.] [Kit je manje pokretan nego čovječija ruka, pa je i manje inervisan nego čovjek.] [Periferna inervacija (dakle, inervacija koja nije "inervacija mozga") obavlja se putem kičmene moždine, koja ima mogućnost reagovanja koja se može nazvati "kognitivnom" (spoznajnom, saznajnom, znajnom, sintetičkom za senzorne procese opažanja receptorima ili neuronima) u odnosu na procjenu situacije a ne čisto "refleksno", i tako se obavlja osim u slučaju kranijalnih nerava koji polaze iz glave, kojih ima samo XII.]
 
Poslednja izmena:
[I kokosija.] [Ovaj nije čuo za motivacione funckije. Limbički sistem, itd.] [Kit je manje pokretan nego čovječija ruka, pa je i manje inervisan nego čovjek.] [Periferna inervacija (dakle, inervacija koja nije "inervacija mozga") obavlja se putem kičmene moždine, koja ima mogućnost reagovanja koja se može nazvati "kognitivnom" (spoznajnom, saznajnom, znajnom, sintetičkom za senzorne procese opažanja receptorima ili neuronima) u odnosu na procjenu situacije a ne čisto "refleksno", i tako se obavlja osim u slučaju kranijalnih nerava koji polaze iz glave, kojih ima samo XII.]
Кит пријатељу наш има и до преко 120Т па кагод да је инервисан све сензације тих нерава се морају обрадити у ЦНС-у, а то захтева значајан део масе истог па мало остаје за друге функције.
Него што си лагао за Дарвина и реконструкцију мозга, а то се уопште не помиње у његовој књизи ,,Порекло врста",најмање уполовачио број неурона људског мозга и протураш фрјодовштину као еволуцију.
Ниси читао Дарвина, али знаш да није у праву... прочитај барем Докинса, иначе ћеш испадати глуп у друштву!:D
 
Кит пријатељу наш има и до преко 120Т па кагод да је инервисан све сензације тих нерава се морају обрадити у ЦНС-у, а то захтева значајан део масе истог па мало остаје за друге функције.
Него што си лагао за Дарвина и реконструкцију мозга, а то се уопште не помиње у његовој књизи ,,Порекло врста",најмање уполовачио број неурона људског мозга и протураш фрјодовштину као еволуцију.
Ниси читао Дарвина, али знаш да није у праву... прочитај барем Докинса, иначе ћеш испадати глуп у друштву!:D
Kad sam ja reko da je Darvin radio rekonstrukciju mozga? On je bio toliko glup da nije ni mislio da je potrebno.
Druškane, kičmena moždina jeste dio CNS (po tvojoj priči nije, a po zvaničnoj u naučnim krugovima jeste), i tu se može odvijati "obrada". (Po zvaničnoj priči.) A ti jadniče izgleda ne znaš ni da jedna nervna ćelija može biti povezana sa 200.000 ostalih?
Zone za kožno-mišićno(tu spadaju i svi kontrolabilni od mozga organi i krvni sudovi)-koštano-jezičnu aferentnu (prilivnu) i integrativnu (tumačajnu) impulsaciju u mozgu su manje nego aferentne i integrativne zone za vid.
Onda, radioaktivno datiranje je pouzdano kao što bi bio pouzdan moj kuuac kad ne bi bio pozdan. Zaklinjem se ku... u to!
VEĆINA LJUDI JESU BUDALE, I/PA VEĆINA LJUDI VJERUJE DARVINU I DRUGIM KRETENIMA. (Zato se i ne sramim da im ponekad izvatam žene a da to bude pred njima.) JA I JEDAN VELIKI STRUČNJAK ZA TE STVRAI SMO RAČUNALI KOLIKO POSTO LJUDI SU UVJEK U VEZI SVEGA IMALI POGREŠNO MIŠLJENJE, IMAJU SAD, I IMAĆE GA UBUDUĆE, I DOŠLI SMO SAGLASNO DO BROJA 95%.
 
Poslednja izmena:
Kad sam ja reko da je Darvin radio rekonstrukciju mozga? On je bio toliko glup da nije ni mislio da je potrebno.
Druškane, kičmena moždina jeste dio CNS (po tvojoj priči nije, a po zvaničnoj u naučnim krugovima jeste), i tu se može odvijati "obrada". (Po zvaničnoj priči.) A ti jadniče izgleda ne znaš ni da jedna nervna ćelija može biti povezana sa 200.000 ostalih?
Zone za kožno-mišićno(tu spadaju i svi kontrolabilni od mozga organi i krvni sudovi)-koštano-jezičnu aferentnu (prilivnu) i integrativnu (tumačajnu) impulsaciju u mozgu su manje nego aferentne i integrativne zone za vid.
Onda, radioaktivno datiranje je pouzdano kao što bi bio pouzdan moj kuuac kad ne bi bio pozdan. Zaklinjem se ku... u to!
VEĆINA LJUDI JESU BUDALE, I/PA VEĆINA LJUDI VJERUJE DARVINU I DRUGIM KRETENIMA. (Zato se i ne sramim da im ponekad izvatam žene a da to bude pred njima.) JA I JEDAN VELIKI STRUČNJAK ZA TE STVRAI SMO RAČUNALI KOLIKO POSTO LJUDI SU UVJEK U VEZI SVEGA IMALI POGREŠNO MIŠLJENJE, IMAJU SAD, I IMAĆE GA UBUDUĆE, I DOŠLI SMO SAGLASNO DO BROJA 95%.
Болдовано ја нисам спомињао, а остатак поста је јефтин покушај да скренеш пажњу с чињенице да си цео увод теме поставио на лажи и сасвим лепо направио будалу од себе, међутим није ми јасно зашто спамујеш сопствену тему... то је ипак пут којим се ређе иде.
Сад још само да смањиш властити его и скрибоманско таложење глупости па ћеш се уверити да су разни Фројдови, Јунгови и остали Адлери дим на води без значаја.
 
Ubrizgavanje seksualnih zenskih hormona u macku kojoj je kicmena mozdina odvojena od mozga (presjecena) a odrzavanu u zivotu izaziva pun program seksualne aktivnosti. A moze se zamisliti koliku kit, kao sisar, ima kicmenu mozdinu, i da li sa njom ostvaruje pun program plivanja i refleksnog reagovanja, kao i reagovanja koje ima veze sa stimulacijom tako sto je tumaci (kognitivnog reagovanja), jer je dokazano da je kicmena mozdina sposobna da reaguje smisaono, to jest drugacije u drugim situacijama (alternativna resenja). To sve je dokazano tako davno da je sramota sto ti pises o nervima a ne znas te podatke, majka bi ti plakala od muke da te vidi kako se brukas. Pricas sa covjekom koji je o nervnom sistemu citao 50 knjiga... Isto tako koji je upucen u genetiku, citologiju, organsku hemiju, mikrobiologiju, histologiju, endokrinologiju, fiziologiju, hematologiju, anatomiju, morfologiju, fiziologiju, osteologiju, virologiju, zoo-neurologiju i zoo-psihologiju, psihofiziku, filozofiju volje, psihijatriju, sociologiju, antropologiju, psihologiju, genetiku, mitologiju, teologiju, narkologiju, vise oblika psihoterapeutike pricom i lijecenje histerija (bar sam nekoliko ljudi izlijecio psihoanalizom), hipnotizam, psihopatologiju, biolosku psihologiju, muzicku teoriju, istoriju, knjizevnost, monastvo, borilacke vjestine, meditaciju, parapsihologiju, narodnu medicinu, rusku kulturu a ne samo americku ko svi, elektrotehniku, informatiku, sviranje muzickih instrumenata, poznavanje jednog stranog jezika, okultizam, crtanje, programiranje, a neurologiju posebno.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja znam da li si ti kreten ali ne smijem (ovdje moram da ubacim "mozda", zbog pravilnioka) mozda da napisem po pravilniku. Ubrizgavanje seksualnih zenskih hormona u macku kojoj je kicmena mozdina odvojena od mozga (presjecena) a odrzavanu u zivotu izaziva pun program seksualne aktivnosti. A moze se zamisliti koliku kit, kao sisar, ima kicmenu mozdinu, i da li sa njom ostvaruje pun program plivanja i refleksnog reagovanja, kao i reagovanja koje ima veze sa stimulacijom tako sto je tumaci (kognitivnog reagovanja), jer je dokazano da je kicmena mozdina sposobna da reaguje smisaono, to jest drugacije u drugim situacijama (alternativna resenja). To sve je dokazano tako davno da je sramota sto ti pises o nervima a ne znas te podatke, majka bi ti plakala od muke da te vidi kako se brukas.
Што би рекла једна знаменита персона с форума, ти сад можеш да бесниш и пениш по вољи, али чињеница је да си натоварио пар одвратних лажи у уводу теме које немају везе ни с мачкама, хормонима, сексуалним активностима... сем с твојим незнањем и глупошћу.
Седи лепо и прочитај дарвиново ,,Порекло врста", неколико докинсових књига и немој више правити будалу од себе повезујући Фројда с еволуцијом, све више се укопавајући у глиб не би ли забашурио незнање.
Сем тврдоглавости немаш ни једну особину која би те чинила дискутантом од интегритета, независно што се тема не може развијати на лагању о лажи што покушаваш грчевито да протуриш.
Сори, тако ти је то.
 
Ja necu da mislim da nisam kralj prema osobi koja u nadi da forumasi nisu pratili diskusiju misle da on nije rekao kako kod kita kicmena mozdina ne radi prakticno nista i velicine je modine covjeka, te da je kod zivotinja ono sto obavlja kicmena mozdina jednako mali spektar od mogucnosti koje organizam ima kao kod covjeka, te da se jednako mijesa mozak u rad kicmene mozdine kod zivotinja i covjeka, te da ne vidi smisao price o macki sa prekidom mozdine u vezi toga sto ona moze da radi pun program aktivnosti seksualnih iako nema mozak... te da je glava i kicmena mozdina kita u odnosu na tijelo veca nego glava covjeka u odnosu na tijelo... Jednom rijecju kre...
 
Ja necu da mislim da nisam kralj
:hahaha:
Ниси, само си јадна, мала, тврдоглава незналица ухваћена у лажи, па се сад отимаш ко бесан, ал се отет нећеш!:per:
prema osobi koja u nadi da forumasi nisu pratili diskusiju misle da on nije rekao kako kod kita kicmena mozdina ne radi prakticno nista i velicine je modine covjeka, te da je kod zivotinja ono sto obavlja kicmena mozdina jednako mali spektar od mogucnosti koje organizam ima kao kod covjeka, te da se jednako mijesa mozak u rad kicmene mozdine kod zivotinja i covjeka, te da ne vidi smisao price o macki sa prekidom mozdine u vezi toga sto ona moze da radi pun program aktivnosti seksualnih iako nema mozak... te da je glava i kicmena mozdina kita u odnosu na tijelo veca nego glava covjeka u odnosu na tijelo... Jednom rijecju kre...
Не чини на ствар.
Тупећи о бесмислицама нећеш забашурити чињеницу да си уводни текст почео ватрометом лажи и будалаштина.
Ево сам ти бираним речима изложио терапију:

Што би рекла једна знаменита персона с форума, ти сад можеш да бесниш и пениш по вољи, али чињеница је да си натоварио пар одвратних лажи у уводу теме које немају везе ни с мачкама, хормонима, сексуалним активностима... сем с твојим незнањем и глупошћу.
Седи лепо и прочитај дарвиново ,,Порекло врста", неколико докинсових књига и немој више правити будалу од себе повезујући Фројда с еволуцијом, све више се укопавајући у глиб не би ли забашурио незнање.
Сем тврдоглавости немаш ни једну особину која би те чинила дискутантом од интегритета, независно што се тема не може развијати на лагању о лажи што покушаваш грчевито да протуриш.
Сори, тако ти је то.
 

Back
Top