Dokle vise?

To što neko ne želi da robuje za minimalnu naknadu, to nije neradništvo. Kada ljudi budu mogli da žive od svog rada i znoja, svi će raditi i pevati uz to. Ovo danas,, gde radiš da bi platio državi njene namete, ne može motivisati nikoga. Niko ne želi i ne treba da želi da ga neko izrabljuje.

Ovo je problem...negdje treba poceti...ali to su nase tipicne crte :)

- - - - - - - - - -

Чуо сам не мали број коментара на пријатељску критику дотичног Швеђанина, цитирам: "Педеру мрш из Србије врати се у те ваше Швецке, он нама нашо да соли памет, народу овом напаћеном".

Хахаха

Nemoj dirati covjeka, nije on krov sto je izasao iz cetiri zida i sada vidi dalje od nosa hehehe
 
Drzava kriva sto su djeca odrasla u kapitalizmu pa svoju navikla na patike do 300 Jevreja, makar i na kerdit?
Omladina nece da radi...i za to kriva drzava :think:?

[

Da država je kriva.

Evo na primer ja hoću zgradu da zidam. Našao sam pare sve imam ali ne mogu država zida zgrade , agencija se zove GDS. Kave šanse ja imam pored GDS-a imaju neograničen buđet, besplatne placeve ali ono najznačajnije je reklama na RTS+ država je subvencijama spustila cenu stanova koje ona sama zida tako da nemam sanse. Inače gradonačelnik beograda ne silazi sa tv i samo priča o neverovatnoj prodaju stanova u naselju Beograd na vodi .......Misliš da bi pristao da reklamira moje stanove???

Hteo sam da se bavim toplotnim pumpama ali država ima monopol na grejanje ne dozvoljavaju ljudima iz stanova da se skinu sa grejanja. U Kladovu sam video sudsku presudu u kojoj se kaže "da ne postoje tehnički uslovi da se stan u zgradi odjavi sa grejanja".

Hteo sam da trgujem strujom ali je država subvencijama toliko spustila cenu struje da se ne isplati baviti se time. Najbolji dokaz za to je da se nijedan drugi trgovac strujom ne reklamira.

Hteo sam da uvozim gas iz rumunije pošto sam poreklom iz Kladova pa imam poznanstva. Ali Srbijagas ima monopol na uvoz gasa NE MOŽE.

Rekli su mi da slobodno otvorim butik ,pekaru , obućarsku radnju, piceriju tu nikome neću da stanem na žulj.

Jutros gledam direktor PošteSrbije se reklamira na jutarnjem programu jel ima neko ko misli da je on platio tu reklamu???Zašto tu nema AKS-e i drugih što raznose poštu????

Tako da šta si rekao malopre Omladina neće da radi jel to.......:ok:

Inače ima još 1000 drugih monopola koje država ima ali nisu tako lako vidljivi pa i ne znamo za njih.
Npr taxi prevoz, nema šanse da taxista postane bilo ko ustvari i ne može da postane pod izgovorom ima ih dovoljno. Još čekamo Uber videćemo kada će da dođe.
 
Poslednja izmena:
Ovo je problem...negdje treba poceti...ali to su nase tipicne crte :)

Ne, od robovanja se ne počinje. I jedno je početi negde pa napredovati, a biti pica majstor, konobar, radnik na trafici, ne donose nikakav napredak, samo večni fizički rad. Stručan kadar, školovan, naravno da neće da se dobrovoljno stavi u doživotne lance, a vi koji ih krivite što imaju neke aspiracije u životu idite pa radite za 25.000. Takvog posla bar ima. A ni ovi bez škole neće to da rade, ne zato što su lenji, već zato što na kraju meseca kad uporede bol u kičmi i nogama i količinu opale kose od stresa, sa novcem koji su zaradili, a koji ne može da pokrije kiriju+račune (bez hrane i troškova), ostaje im samo da se obese.
 
Ne, od robovanja se ne počinje. I jedno je početi negde pa napredovati, a biti pica majstor, konobar, radnik na trafici, ne donose nikakav napredak, samo večni fizički rad. Stručan kadar, školovan, naravno da neće da se dobrovoljno stavi u doživotne lance, a vi koji ih krivite što imaju neke aspiracije u životu idite pa radite za 25.000. Takvog posla bar ima. A ni ovi bez škole neće to da rade, ne zato što su lenji, već zato što na kraju meseca kad uporede bol u kičmi i nogama i količinu opale kose od stresa, sa novcem koji su zaradili, a koji ne može da pokrije kiriju+račune (bez hrane i troškova), ostaje im samo da se obese.

Ok je da se pocne od teskog posla i male zarade. To jeste u skladu s onom starom da je svaki pocetak tezak. Medjutim, ako se posle 7-8 godina osvrnes i shvatis da i dalje nisi odmakao od tog posla, onda je sva prilika da ces sa tim poslom i umreti. Za razliku od tih razvijenih zemalja koje mrzimo iz dna duse gde je sasvim moguce da vredan covek pocne od nule i zavrsi sa ogrmonim kapitalom, ovde ako u startu ne zasedne na neko parazitsko mesto, nikada nece napredovati. To jest, ako pocinje od nule, 99,99% sansi ima da zavrsi na toj nuli i na njoj provede svoj vek.

Ovde je vec postalo cuveno pravilo da je bitno samo da postanes neki direktorcic, nacelnik, sef. nakon toga zauvek ostajes direktor, nacelnik, sef, eventualno menjas drzavne firme ili sluzbe.

I to je zaista tako.
 
To što neko ne želi da robuje za minimalnu naknadu, to nije neradništvo. Kada ljudi budu mogli da žive od svog rada i znoja, svi će raditi i pevati uz to. Ovo danas,, gde radiš da bi platio državi njene namete, ne može motivisati nikoga. Niko ne želi i ne treba da želi da ga neko izrabljuje.
Moraš razumeti jedan važan princip iz ekonomije.

Potpuno je moguće da nečija realna produktivnost iznosi 100 evra, a njegov račun za preživljavanje iznosi 150 evra.

Drugim rečima, iako je radio, i plaćen realno, opet nije zaradio dovoljno.

To je zato što nije dovoljno dragocen.
 
Moraš razumeti jedan važan princip iz ekonomije.

Potpuno je moguće da nečija realna produktivnost iznosi 100 evra, a njegov račun za preživljavanje iznosi 150 evra.

Drugim rečima, iako je radio, i plaćen realno, opet nije zaradio dovoljno.

To je zato što nije dovoljno dragocen.
Ne, to je zato što je njegov račun za preživljavanje izuzetno visok jer država otima.
U kapitalizmu kakav bi trebao da bude, čovek bi mogao da preživi od svog rada.
 
Ne, to je zato što je njegov račun za preživljavanje izuzetno visok jer država otima.
U kapitalizmu kakav bi trebao da bude, čovek bi mogao da preživi od svog rada.
Recimo neko se bavi proizvodnjom sendviča i traži 300 dinara za njih.

A Medlin Olbrajt se bavi prodajom svojih ljubavnih čari Gliši iz Dveri.

Da li će ona tim radom i tim zaposlenjem moći da preživi mesec dana?


Ne, zato što će njena zarada biti 0 dinara, a za hranu treba 300.

Međutim, to ne znači da ju je neko opljačkao, kao što ti i Marks smatrate.


Nego znači da nije dovoljno dragocena da se bavi tim zanimanjem.

Zato kažemo da ako neki radnik ne može da preživi od svoje plate, to je zato što je nesposoban i bezvredan.
 
Nikad narod nije kriv. To treba da shvatite svi vi koji smatrate da je jedan narod bolji, vredniji, radniji ili kakav već, od drugog.

Грешка у старту. Народ је увек крив, јер је ситуација у сваком друштву одраз вредности дотичног народа.

Тако је Швајцарска, рецимо, одраз Швајцараца, док је Србија одраз Срба.
 
Recimo neko se bavi proizvodnjom sendviča i traži 300 dinara za njih.

A Medlin Olbrajt se bavi prodajom svojih ljubavnih čari Gliši iz Dveri.

Da li će ona tim radom i tim zaposlenjem moći da preživi mesec dana?


Ne, zato što će njena zarada biti 0 dinara, a za hranu treba 300.

Međutim, to ne znači da ju je neko opljačkao, kao što ti i Marks smatrate.


Nego znači da nije dovoljno dragocena da se bavi tim zanimanjem.

Zato kažemo da ako neki radnik ne može da preživi od svoje plate, to je zato što je nesposoban i bezvredan.

Ja se ne slažem sa Marksom, jer je Marks *********, a ja sam protiv države i javnog vlasništva.
Promašio si drvo na koje laješ.

- - - - - - - - - -

Грешка у старту. Народ је увек крив, јер је ситуација у сваком друштву одраз вредности дотичног народа.

Тако је Швајцарска, рецимо, одраз Швајцараца, док је Србија одраз Срба.

Kako da ne.
 
Али, народ овде жели социјализам.

Не жели да он нешто уради, него жели да држава нешто уради.

Чак се и наша "борба" за Косово своди на то да чекамо да нека држава (на пример Русија) нешто уради.
 
Грешка у старту. Народ је увек крив, јер је ситуација у сваком друштву одраз вредности дотичног народа.

Тако је Швајцарска, рецимо, одраз Швајцараца, док је Србија одраз Срба.
Nije istina Srbija je OKUPIRANA od strane komunista i to traje do dana danasnjeg. Uostalom kako objasnjavas da je kraljevina Jugoslavija imala 13 fabrika aviona i avionskih motora i delova za avione.
 
Грешка у старту. Народ је увек крив, јер је ситуација у сваком друштву одраз вредности дотичног народа.

Тако је Швајцарска, рецимо, одраз Швајцараца, док је Србија одраз Срба.

Ovo je tačno, neki narodi su više produktivni a neki manje.
 
Da država je kriva.

Evo na primer ja hoću zgradu da zidam. Našao sam pare sve imam ali ne mogu država zida zgrade , agencija se zove GDS. Kave šanse ja imam pored GDS-a imaju neograničen buđet, besplatne placeve ali ono najznačajnije je reklama na RTS+ država je subvencijama spustila cenu stanova koje ona sama zida tako da nemam sanse. Inače gradonačelnik beograda ne silazi sa tv i samo priča o neverovatnoj prodaju stanova u naselju Beograd na vodi .......Misliš da bi pristao da reklamira moje stanove???

Hteo sam da se bavim toplotnim pumpama ali država ima monopol na grejanje ne dozvoljavaju ljudima iz stanova da se skinu sa grejanja. U Kladovu sam video sudsku presudu u kojoj se kaže "da ne postoje tehnički uslovi da se stan u zgradi odjavi sa grejanja".

Hteo sam da trgujem strujom ali je država subvencijama toliko spustila cenu struje da se ne isplati baviti se time. Najbolji dokaz za to je da se nijedan drugi trgovac strujom ne reklamira.

Hteo sam da uvozim gas iz rumunije pošto sam poreklom iz Kladova pa imam poznanstva. Ali Srbijagas ima monopol na uvoz gasa NE MOŽE.

Rekli su mi da slobodno otvorim butik ,pekaru , obućarsku radnju, piceriju tu nikome neću da stanem na žulj.

Jutros gledam direktor PošteSrbije se reklamira na jutarnjem programu jel ima neko ko misli da je on platio tu reklamu???Zašto tu nema AKS-e i drugih što raznose poštu????

Tako da šta si rekao malopre Omladina neće da radi jel to.......:ok:

Inače ima još 1000 drugih monopola koje država ima ali nisu tako lako vidljivi pa i ne znamo za njih.
Npr taxi prevoz, nema šanse da taxista postane bilo ko ustvari i ne može da postane pod izgovorom ima ih dovoljno. Još čekamo Uber videćemo kada će da dođe.

O cemu mi ovde pricamo? Fantaziramo ili smo u realnosti?

Aj sa istim tim kapitalom to uradi bilo gdje u svijetu :)...evo ajde pocne sa DE...mislim cega se mi fatamo!?
To o cemu ti pricas, ne postoji nigdje na svijetu :)

- - - - - - - - - -

Ne, od robovanja se ne počinje. I jedno je početi negde pa napredovati, a biti pica majstor, konobar, radnik na trafici, ne donose nikakav napredak, samo večni fizički rad. Stručan kadar, školovan, naravno da neće da se dobrovoljno stavi u doživotne lance, a vi koji ih krivite što imaju neke aspiracije u životu idite pa radite za 25.000. Takvog posla bar ima. A ni ovi bez škole neće to da rade, ne zato što su lenji, već zato što na kraju meseca kad uporede bol u kičmi i nogama i količinu opale kose od stresa, sa novcem koji su zaradili, a koji ne može da pokrije kiriju+račune (bez hrane i troškova), ostaje im samo da se obese.

A sta da rade ako ni to ne doprinesu :)?
Da ispijaju kafe i zvuzde u zvijezde, kao 99,9% nezaposlene omladine na podrucju Balkana?

Pa naravno da je bolje nista ne raditi nego raditi nizasta...radije kriviti druge nego nesto probati.

Znas kako se kaze:"ko ne proba, ne moze ni izgubiti"...samo:"ko proba, poveca si sanse za uspjeh" ;)...to je ono o cemu ja pricam.
 
Da država je kriva.

Evo na primer ja hoću zgradu da zidam. Našao sam pare sve imam ali ne mogu država zida zgrade , agencija se zove GDS. Kave šanse ja imam pored GDS-a imaju neograničen buđet, besplatne placeve ali ono najznačajnije je reklama na RTS+ država je subvencijama spustila cenu stanova koje ona sama zida tako da nemam sanse. Inače gradonačelnik beograda ne silazi sa tv i samo priča o neverovatnoj prodaju stanova u naselju Beograd na vodi .......Misliš da bi pristao da reklamira moje stanove???

Hteo sam da se bavim toplotnim pumpama ali država ima monopol na grejanje ne dozvoljavaju ljudima iz stanova da se skinu sa grejanja. U Kladovu sam video sudsku presudu u kojoj se kaže "da ne postoje tehnički uslovi da se stan u zgradi odjavi sa grejanja".

Hteo sam da trgujem strujom ali je država subvencijama toliko spustila cenu struje da se ne isplati baviti se time. Najbolji dokaz za to je da se nijedan drugi trgovac strujom ne reklamira.

Hteo sam da uvozim gas iz rumunije pošto sam poreklom iz Kladova pa imam poznanstva. Ali Srbijagas ima monopol na uvoz gasa NE MOŽE.

Rekli su mi da slobodno otvorim butik ,pekaru , obućarsku radnju, piceriju tu nikome neću da stanem na žulj.

Jutros gledam direktor PošteSrbije se reklamira na jutarnjem programu jel ima neko ko misli da je on platio tu reklamu???Zašto tu nema AKS-e i drugih što raznose poštu????

Tako da šta si rekao malopre Omladina neće da radi jel to.......:ok:

Inače ima još 1000 drugih monopola koje država ima ali nisu tako lako vidljivi pa i ne znamo za njih.
Npr taxi prevoz, nema šanse da taxista postane bilo ko ustvari i ne može da postane pod izgovorom ima ih dovoljno. Još čekamo Uber videćemo kada će da dođe.

па овако су сви радници и *крива је држава*

ја сам хтео да будем пилот ал држава тражи изузетно психичко и здравствено стање (уз младост) а не стварају ни довољно радних места за ове што се изшколују па сам одустао :D

хтео сам да отворим фарму ал држава потписала ССП па се не исплати то радити

хтео сам да трчим маратон ал држава узела ПДВ на тикепа па сам одустао..................


па овако можемо до сутра....за све што *смо хтели* држава је крива што НИСМО....или што би рекли-онај ко хоће нешто да уради-НАЂЕ НАЧИН....онај ко неће ништа да уради-нађе ОПРАВДАЊЕ....па тако и теби....за све што си *хтео* а НИСИ-држава ти крива...
 
Ok je da je odgovornost na tebi da nađeš način, al treba uvek imati na umu da je država servis građana koji treba da im OLAKŠA život, a ne da bude opstrukcija. A najgore je kad je opstrukcija jer je obično teško savladiva.
 
па овако су сви радници и *крива је држава*

ја сам хтео да будем пилот ал држава тражи изузетно психичко и здравствено стање (уз младост) а не стварају ни довољно радних места за ове што се изшколују па сам одустао :D

хтео сам да отворим фарму ал држава потписала ССП па се не исплати то радити

хтео сам да трчим маратон ал држава узела ПДВ на тикепа па сам одустао..................


па овако можемо до сутра....за све што *смо хтели* држава је крива што НИСМО....или што би рекли-онај ко хоће нешто да уради-НАЂЕ НАЧИН....онај ко неће ништа да уради-нађе ОПРАВДАЊЕ....па тако и теби....за све што си *хтео* а НИСИ-држава ти крива...

Čekaj bre pa koji deo od Srbijagas ima monopol ti ne razumeš????
Ajde promeni trgovca strujom!!
Ajde isključi se sa grejanja!!!
 
U kojoj zemlji nije tako?

Pa u Rumuniji možeš sa grejanja da se isključiš kada hoćeš ustvari toplana ima 24h vremena da te isključi sve preko toga oni plaćaju penale. Znam jer sam iz kladova.
U Nemačkoj je sva trgovina strujom u privatnim rukama 100% u privatnim rukama. Izguglaj videćeš.
A u Rumuniji je trgovina gasom takođe u privatnim rukama znam jer su došli trgovci iz rumunije da prodaju gas u kladovo i nisu mogli jer SRBIJAGAS ima MONOPOL.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da je bolje nista ne raditi nego raditi nizasta...radije kriviti druge nego nesto probati.

Ova dva nisu isto. Bolje je ništa ne raditi nego raditi ni za šta, ali ako nemaš mogućnost da probaš, ne možeš ni da probaš. Ja sam tebi već rekao da je ponuda posla gotovo nepostojeća, na jedno mesto se prijavi po 300 ljudi. Kadrovi koji su potrebni jesu oni koji su plaćeni ekstremno malo za ekstremno mnogo rada. Na tim mestima se ne probava.
 
Ako je narod kriv kako objašnjavaš 13 fabrika za avione i delove aviona u Kraljevini to je 1936 god.???
Po toj logici danas posle 75 godina trebalo bi da imamo pa bar 14 fabrika aviona.
Ali avaj.
 
Pa u Rumuniji možeš sa grejanja da se isključiš kada hoćeš ustvari toplana ima 24h vremena da te isključi sve preko toga oni plaćaju penale. Znam jer sam iz kladova.
U Nemačkoj je sva trgovina strujom u privatnim rukama 100% u privatnim rukama. Izguglaj videćeš.
A u Rumuniji je trgovina gasom takođe u privatnim rukama znam jer su došli trgovci iz rumunije da prodaju gas u kladovo i nisu mogli jer SRBIJAGAS ima MONOPOL.

Nebitno je u cijim je rukama :) ...bitno je sta "ti" protiv toga mozes uraditi? O tome se radi u kontekstu moje izjave tebi. Privatno ili drzavno...protiv iste sile se boris :)

- - - - - - - - - -

Ova dva nisu isto. Bolje je ništa ne raditi nego raditi ni za šta, ali ako nemaš mogućnost da probaš, ne možeš ni da probaš. Ja sam tebi već rekao da je ponuda posla gotovo nepostojeća, na jedno mesto se prijavi po 300 ljudi. Kadrovi koji su potrebni jesu oni koji su plaćeni ekstremno malo za ekstremno mnogo rada. Na tim mestima se ne probava.

Evo, moja nerodjena sestra npr. je dala otkaz na radnom mjestu (jako dobrom radnom mjestu) samo zato sto je pripravnicki morala odraditi za "dz" :) ...iako je finansijski mogla izgurati. Roditelji su joj mogli ladno pomoci.
Sada sjedi kuci sa istih tih NULLA KM ili Dinara, umjesto da je stisla zube, odradila pripravnicki u bar to rjesila. Sada nema ni jedno ni drugo (: ...o tome se radi.

Ovde ljudi da Bedzelorom ili Masterom ETH i ostalih univerziteta rade za (omjer prema Srbiji) 200-300 Jevreja mjesecno...a otkidaju se od posla da to pretpostaviti ne mozes...spavaju u firmama (znam ljude, prijatelji su mi) i ne zale se zato sto znaju da moraju. Tako funkcionise sistem.
Kod nas je to nezamislivo.

- - - - - - - - - -

Ako je narod kriv kako objašnjavaš 13 fabrika za avione i delove aviona u Kraljevini to je 1936 god.???
Po toj logici danas posle 75 godina trebalo bi da imamo pa bar 14 fabrika aviona.
Ali avaj.

Pa zasto ih nemamo, ha?
Nemamo ih zato sto bi brat brata prodao za dinar...a o drzavnoj fabrici da ne pricam :)...

To je ono sto od pocetka pricam.

Kod na se na funkciju i vlast dolazi da bi se obogatilo...u zapadnim zemljama da bi se nesto postiglo za licni ego i drzavu (: i zato mi razmisljamo kako sam ja rekao. Kada ti izleti prilika...onda zayebi, ukradi...jednostavno iskoristi momenat i ne, ne razmisljaj o djeci i unucima i nasledju koje im ostavljas.
 

Back
Top