Мања незапосленост због све више умрлих!!!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Zvanična statistika i realnost

Manje nezaposlenih zbog sve više umrlih
Biznis 07:09, 21.04.2015.
Autor: Vladimir Spasić,Foto: Shutterstock

Broj građana bez posla za godinu dana smanjen za 3,3 odsto, a za isto vreme Srbija ostane bez 22.000 radno aktivnih ljudi i još 10.000 njih ode u inostranstvo

Sumorna budućnost... Prema prognozi MMF, nezaposlenost u 2016. biće 22 odsto

BEOGRAD - Umiranje radno sposobnih građana, emigracija, ali i prevođenje dela radnika iz sive u belu zonu uzroci su smanjenja stope nezaposlenosti od tri odsto u prošloj godini, smatraju analitičari.

Oni veruju da razvoj ekonomije nije glavni uzrok zvaničnog smanjenja broja građana bez posla.

Trendovi
Republički zavod za statistiku (RZS) saopštio je da je stopa nezaposlenosti u populaciji starosti između 15 i 64 godine u 2014. smanjena za 3,3 odsto u odnosu na 2013. Baza podataka RZS takođe pokazuje da godišnje u Srbiji umre oko 22.000 radno aktivnih građana, što je skoro tri odsto od oko 750.000 ljudi evidentiranih u Nacionalnoj službi za zapošljavanje.

Kako za Istinomer objašnjava ekonomista Goran Nikolić, u Srbiji će i ubuduće nastaviti da se smanjuje stopa nezaposlenosti. On navodi da je povećanju broja zaposlenih doprineo intenzivniji rad inspektora rada, ali glavni razlog je što se smanjuje broj ljudi u radnom dobu od 15 do 64 godine.

- Imamo oko 30.000 stanovnika manje svake godine. Od ukupnog broja radno sposobnih ljudi treba oduzeti i još 10.000 onih koji idu u emigraciju. To je glavni razlog zašto se smanjuje procenat nezaposlenih. Ako održimo ovaj nivo zaposlenih ili broj zaposlenih bude padao sporije nego što se smanjuje broj radno sposobnih, imaćemo još nižu stopu nezaposlenosti - kaže ekonomista Goran Nikolić.

Čudo od statistike
Isto mišljenje ima i Zoran Mihajlović, potpredsednik Veća Saveza samostalnih sindikata Srbije.
- Statistika je čudo! Sa spiska nezaposlenih vas skidaju i ako ste jedan dan imali posao ili čak ako ste u nekom periodu radili nekoliko sati. Da bi se dva do tri odsto smanjila nezaposlenost, moralo bi da se otvori oko 10.000 mesta ili pet fabrika kao što je „Fijat“, a ja to nisam video - jasan je Mihajlović.

SVE MANJE RADNIKA

godina broj umrlih
2010. 22.728
2011. 22.473
2012. 22.015
2013. 21.552

* Podaci RZS za populaciju staru od 15 do 64 godine


STOPA NEZAPOSLENOSTI

godina procenat
2010. 20%
2011. 23,6%
2012. 24,6%
2013. 23%
2014. 19,7%

* Podaci RZS za populaciju staru od 15 do 64 godine

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

А на све ове чињенице појави се Vucic и каже:


21618833_b-310x205.jpg


Sramota me je koliko su nam dobri rezultati

31. 01. 2015. / Aleksandar Vučić


"Mi kad objavimo zvanične podatke da je smanjena nezaposlenost niko taj podatak neće da objavi u Srbiji. Neće da objavi zato što ih je negde... „E, čekaj, pa kakva je ovo sad propaganda, šta je sad ovo?" A kakva propaganda? Evo, pročitajte ove brojeve. Mene je sramota da ih pročitam koliko su dobri. Sramota me, bolje da ne govorim narodu zato što... Naravno da mi je drago, skoro da sam plakao od sreće danas."

Premijer o smanjenju nezaposlenosti. (TV Pink, 30. 1. 2015. godine)


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++



:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Po mojim predvidjanjima generacija 75+ ce ziveti jos nekih 5 godina i onda sledi masovno povecanje smrtnosti znaci imacete pik u smrtnosti da ne poverujes...Skoro da bi bila dobra strategija drzati pogrebnu opremu, ali kinezi su to resili pa imate sanduke za 20e i svu pogrebnu opremu za 20e, tako da umesto 600e moze da vas kosta do 50e...
Naravno ne vazi za one koji salju nove cipele, novu kosulju, novo odelo, peskire i cilime u sanduku...
 
Људи се више не јављају на биро. Шта им вреди да се вуцарају по оној згради, кад не добијају ништа.

- - - - - - - - - -



Ја вам не верујем да је ово изјавио!!!

Јесте - изјавио је.... СВОЈИМ УШИМА САМ ГА ЧУО....... :dash:
 
Po ovoj logici onda bi trebalo da sve male opstine u Srbiji dobro stoje,da cvjeta ekonomija i da su svi zaposleni i sretni .Ali nazalost to nije tako,

Ima to i drugu stranu,smanjenje populacije nosi smanjenje potrosnje,usluga itd
Svjedoci smo da slabo naseljeni gradovi nestaju i propadaju a u velikim je mnogo bolja situacija jer je daleko veci nivo ekonomske aktivnosti
 
Zvanična statistika i realnost

Manje nezaposlenih zbog sve više umrlih
Biznis 07:09, 21.04.2015.
Autor: Vladimir Spasić,Foto: Shutterstock

Broj građana bez posla za godinu dana smanjen za 3,3 odsto, a za isto vreme Srbija ostane bez 22.000 radno aktivnih ljudi i još 10.000 njih ode u inostranstvo

Sumorna budućnost... Prema prognozi MMF, nezaposlenost u 2016. biće 22 odsto

BEOGRAD - Umiranje radno sposobnih građana, emigracija, ali i prevođenje dela radnika iz sive u belu zonu uzroci su smanjenja stope nezaposlenosti od tri odsto u prošloj godini, smatraju analitičari.

Oni veruju da razvoj ekonomije nije glavni uzrok zvaničnog smanjenja broja građana bez posla.

Trendovi
Republički zavod za statistiku (RZS) saopštio je da je stopa nezaposlenosti u populaciji starosti između 15 i 64 godine u 2014. smanjena za 3,3 odsto u odnosu na 2013. Baza podataka RZS takođe pokazuje da godišnje u Srbiji umre oko 22.000 radno aktivnih građana, što je skoro tri odsto od oko 750.000 ljudi evidentiranih u Nacionalnoj službi za zapošljavanje.

Kako za Istinomer objašnjava ekonomista Goran Nikolić, u Srbiji će i ubuduće nastaviti da se smanjuje stopa nezaposlenosti. On navodi da je povećanju broja zaposlenih doprineo intenzivniji rad inspektora rada, ali glavni razlog je što se smanjuje broj ljudi u radnom dobu od 15 do 64 godine.

- Imamo oko 30.000 stanovnika manje svake godine. Od ukupnog broja radno sposobnih ljudi treba oduzeti i još 10.000 onih koji idu u emigraciju. To je glavni razlog zašto se smanjuje procenat nezaposlenih. Ako održimo ovaj nivo zaposlenih ili broj zaposlenih bude padao sporije nego što se smanjuje broj radno sposobnih, imaćemo još nižu stopu nezaposlenosti - kaže ekonomista Goran Nikolić.

Čudo od statistike
Isto mišljenje ima i Zoran Mihajlović, potpredsednik Veća Saveza samostalnih sindikata Srbije.
- Statistika je čudo! Sa spiska nezaposlenih vas skidaju i ako ste jedan dan imali posao ili čak ako ste u nekom periodu radili nekoliko sati. Da bi se dva do tri odsto smanjila nezaposlenost, moralo bi da se otvori oko 10.000 mesta ili pet fabrika kao što je „Fijat“, a ja to nisam video - jasan je Mihajlović.

SVE MANJE RADNIKA

godina broj umrlih
2010. 22.728
2011. 22.473
2012. 22.015
2013. 21.552

* Podaci RZS za populaciju staru od 15 do 64 godine


STOPA NEZAPOSLENOSTI

godina procenat
2010. 20%
2011. 23,6%
2012. 24,6%
2013. 23%
2014. 19,7%

* Podaci RZS za populaciju staru od 15 do 64 godine

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

А на све ове чињенице појави се патолошки лажов и каже:


21618833_b-310x205.jpg


Sramota me je koliko su nam dobri rezultati

31. 01. 2015. / Aleksandar Vučić


"Mi kad objavimo zvanične podatke da je smanjena nezaposlenost niko taj podatak neće da objavi u Srbiji. Neće da objavi zato što ih je negde... „E, čekaj, pa kakva je ovo sad propaganda, šta je sad ovo?" A kakva propaganda? Evo, pročitajte ove brojeve. Mene je sramota da ih pročitam koliko su dobri. Sramota me, bolje da ne govorim narodu zato što...
Naravno da mi je drago, skoro da sam plakao od sreće danas."

Premijer o smanjenju nezaposlenosti. (TV Pink, 30. 1. 2015. godine)


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++



:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
Plakao na groblju.....
 
Ја вам не верујем да је ово изјавио!!!

ЗАШТО СУМЊАШ

Од како се појавио, толико је...:hahaha: безвезних и смешних ствари изрекао :zcepanje:...да ми уопште није жао што више нема Ивана Ивановића......:think: :aha2:
 
Zvanična statistika i realnost

Manje nezaposlenih zbog sve više umrlih
Biznis 07:09, 21.04.2015.
Autor: Vladimir Spasić,Foto: Shutterstock

Broj građana bez posla za godinu dana smanjen za 3,3 odsto, a za isto vreme Srbija ostane bez 22.000 radno aktivnih ljudi i još 10.000 njih ode u inostranstvo

Sumorna budućnost... Prema prognozi MMF, nezaposlenost u 2016. biće 22 odsto

BEOGRAD - Umiranje radno sposobnih građana, emigracija, ali i prevođenje dela radnika iz sive u belu zonu uzroci su smanjenja stope nezaposlenosti od tri odsto u prošloj godini, smatraju analitičari.

Oni veruju da razvoj ekonomije nije glavni uzrok zvaničnog smanjenja broja građana bez posla.

Trendovi
Republički zavod za statistiku (RZS) saopštio je da je stopa nezaposlenosti u populaciji starosti između 15 i 64 godine u 2014. smanjena za 3,3 odsto u odnosu na 2013. Baza podataka RZS takođe pokazuje da godišnje u Srbiji umre oko 22.000 radno aktivnih građana, što je skoro tri odsto od oko 750.000 ljudi evidentiranih u Nacionalnoj službi za zapošljavanje.

Kako za Istinomer objašnjava ekonomista Goran Nikolić, u Srbiji će i ubuduće nastaviti da se smanjuje stopa nezaposlenosti. On navodi da je povećanju broja zaposlenih doprineo intenzivniji rad inspektora rada, ali glavni razlog je što se smanjuje broj ljudi u radnom dobu od 15 do 64 godine.

- Imamo oko 30.000 stanovnika manje svake godine. Od ukupnog broja radno sposobnih ljudi treba oduzeti i još 10.000 onih koji idu u emigraciju. To je glavni razlog zašto se smanjuje procenat nezaposlenih. Ako održimo ovaj nivo zaposlenih ili broj zaposlenih bude padao sporije nego što se smanjuje broj radno sposobnih, imaćemo još nižu stopu nezaposlenosti - kaže ekonomista Goran Nikolić.

Čudo od statistike
Isto mišljenje ima i Zoran Mihajlović, potpredsednik Veća Saveza samostalnih sindikata Srbije.
- Statistika je čudo! Sa spiska nezaposlenih vas skidaju i ako ste jedan dan imali posao ili čak ako ste u nekom periodu radili nekoliko sati. Da bi se dva do tri odsto smanjila nezaposlenost, moralo bi da se otvori oko 10.000 mesta ili pet fabrika kao što je „Fijat“, a ja to nisam video - jasan je Mihajlović.

SVE MANJE RADNIKA

godina broj umrlih
2010. 22.728
2011. 22.473
2012. 22.015
2013. 21.552

* Podaci RZS za populaciju staru od 15 do 64 godine


STOPA NEZAPOSLENOSTI

godina procenat
2010. 20%
2011. 23,6%
2012. 24,6%
2013. 23%
2014. 19,7%

* Podaci RZS za populaciju staru od 15 do 64 godine

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

А на све ове чињенице појави се Vucic и каже:


21618833_b-310x205.jpg


Sramota me je koliko su nam dobri rezultati

31. 01. 2015. / Aleksandar Vučić


"Mi kad objavimo zvanične podatke da je smanjena nezaposlenost niko taj podatak neće da objavi u Srbiji. Neće da objavi zato što ih je negde... „E, čekaj, pa kakva je ovo sad propaganda, šta je sad ovo?" A kakva propaganda? Evo, pročitajte ove brojeve. Mene je sramota da ih pročitam koliko su dobri. Sramota me, bolje da ne govorim narodu zato što... Naravno da mi je drago, skoro da sam plakao od sreće danas."

Premijer o smanjenju nezaposlenosti. (TV Pink, 30. 1. 2015. godine)


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++



:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

Statistika - naša dika ...
Šta poželiš to naslika ....
 

Back
Top