Sastanak premijera Srbije i Kosova Aleksandra Vučića i Ise Mustafe danas u Briselu

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
Brisel:
Vučić i Mustafa danas u Briselu

Beograd -- Sastanak premijera Srbije i Kosova Aleksandra Vučića i Ise Mustafe, biće održan danas u Briselu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=21&nav_category=11&nav_id=982972

Kako se navodi u saopštenju iz Kabineta visoke predstavnice EU Federike Mogerini koja posreduje u dijalogu, dvojica premijera razmotriće napredak u sprovođenju sporazuma postignutih na prethodnim sastancima, i razgovarati o daljim koracima u normalizaciji odnosa.

Poslednji susret dve strane bio je 9. februara, kada je potpisan sporazum o pravosuđu.

Vlada Srbije je najavila da će im prioritet u daljim razgovorima biti formiranje Zajednice srpskih opština, a Beograd i Priština se međusobno optužuju za neispunjavanje dogovora.

Dve strane treba da razmotre i pitanja iz oblasti telekomunikacija i elektroenergetskog sektora.

A, svakako, obe strane treba da razmotre i pitanja konacnog priznavanja Nezavisnog Kosova Srbijom... Pa da krenu da se otvaraju poglavlja. ubrzanom dinamikom, godisnje po jedno, :smeker:

_niemand_
 
Nije problem u toj dvojici-oni bi se već dogovorili,ali ksenofobije srpske i šćiptarske su te koje
valja civilizovati...Previše neandertalaca i varvara je i kod jednih i kod drugih...I njima i nama
tek treba da stigne mlađe kameno doba...
:mrgreen::manikir:

Nikako da izadjemo iz srpskog Feudalizma... A shiposi iz Prvobitne zajednice. :roll:

_niemand_
 
Premijeri Srbije i Albanije Aleksandar Vučić i Edi Rama razgovarali su u Briselu o zajedničkim infrastrukturnim projektima.

Oni su izrazili spremnost da dve zemlje s infrastrukturnim projektima zajednički nastupe na današnjem sastanku predsednika vlada Zapadnobalkanske šestorke u Briselu.

Kako je saopšteno iz Vlade Srbije posle susreta Vučića i Rame u Briselu, Vučić je istakao da će Srbija insistirati na finansijskoj podršci za izgradnju pruge Beograd - Podgorica - Skadar, kao i auto-puta Niš - Priština - Drač.

"Nadam se da će EU imati razumevanja za podršku zemljama u regionu", istakao je Vučić i naglasio da bi takvi projekti poboljšali ekonomsku situaciju u obe zemlje.

Rama je naglasio da je albanska strana spremna za početak radova na ovim projektima i da bi to bio dobar znak partnerskog odnosa Srbije i Albanije, navodi se u saopštenju.

"Kao što su nekada Francuzi i Nemci počeli da sarađuju zbog budućnosti Evrope, tako možemo i mi, zbog budućnosti Zapadnog Balkana", zaključio je premijer Rama.

Sastanak Zapadnobalkanske šestorke održava se danas u Briselu pod pokroviteljstvom komesara EU za susedsku politiku i proširenje Johanesa Hana.

Na sastanku će učestvovati premijeri Albanije, BiH, Crne Gore, Kosova, Makedonije i Srbije
.

Taj sastanak, čiji će domaćini biti komesar za susedsku politiku i pregovore o proširenju Johanes Han i evropska komesarka za transport Violeta Bulc, posvećen je integrisanju kopnenog, rečnog i vazdušnog saobraćaja regiona u zajedničku evropsku mrežu, kako bi se otklonila "siva mrlja" na saobraćajnoj mapi Evrope.

Posle toga predviđeno je da se premijer Srbije, u odvojenim susretima, sastane s predsednikom Saveta EU Donaldom Tuskom i komesarom za susedsku politiku Johanesom Hanom.

U Briselu će biti održana runda dijaloga Beograda i Prištine pod pokroviteljstvom visoke predstavnice EU za spoljnu politiku i bezbednost Federike Mogerini.

"Visoka predsavnica Federika Mogerini posredovaće na narednom sastanku Beograda i Prištine na visokom nivou", navedeno je u saopštenju iz kancelarije Mogerinijeve.
67661883055362112d7360353181138_v4%20big.png


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=21&nav_category=11&nav_id=982972

Kako se lepo smese u Briselu, a pred domacim folklorom harambasa Vucic izigrava '' uvredjenu mladu '' ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Srpska zeleznica u kolapsu, mrtva, mnogi putevi nam jos od turaka ostali a pregovara se sa Albancima o izgradnji
pruge Beograd - Podgorica - Skadar, kao i auto-puta Niš - Priština - Drač...Meni je ovo skroz van pameti...
Razumem da je diplomatija razgovarti i sa protivnicima i neprijateljima ali saradjivati sa njima je neprihvatljivo
Auto put, Nis-Pristina- Drac na teritoriji na kojoj nemamo nikakav uticaj a ni vlast..potpuni matrix
 
Srpska zeleznica u kolapsu, mrtva, mnogi putevi nam jos od turaka ostali a pregovara se sa Albancima o izgradnji
pruge Beograd - Podgorica - Skadar, kao i auto-puta Niš - Priština - Drač...Meni je ovo skroz van pameti...
Razumem da je diplomatija razgovarti i sa protivnicima i neprijateljima ali saradjivati sa njima je neprihvatljivo
Auto put, Nis-Pristina- Drac na teritoriji na kojoj nemamo nikakav uticaj a ni vlast..potpuni matrix

Cilj je frustrirati i ono malo sa zdravim razumom preostali Srba,
a usput, pošto i' u'mozak izhebu, zavući im ruku u džep i dušmanima lovu dati!!!
Aj' sad kaži, i da si normalna, ......bil' poludila????:per:
 
Poslednja izmena:
Srpska zeleznica u kolapsu, mrtva, mnogi putevi nam jos od turaka ostali a pregovara se sa Albancima o izgradnji
pruge Beograd - Podgorica - Skadar, kao i auto-puta Niš - Priština - Drač...Meni je ovo skroz van pameti...
Razumem da je diplomatija razgovarti i sa protivnicima i neprijateljima ali saradjivati sa njima je neprihvatljivo
Auto put, Nis-Pristina- Drac na teritoriji na kojoj nemamo nikakav uticaj a ni vlast..potpuni matrix

Тандрчу о "Београду на води" а данас ОПЕТ ПАЛА ФАСАДА У ЦЕНТРУ ГРАДА.... могу мислити како је по СРбији када се овде у центру све распада.........а онај шпијун Вербић је рекао ДА ЈЕ ВЛАДА ПОТПИСАЛА СА ММФ ЈОШ 2 ЗАЈМА........:dash:
 
Тандрчу о "Београду на води" а данас ОПЕТ ПАЛА ФАСАДА У ЦЕНТРУ ГРАДА.... могу мислити како је по СРбији када се овде у центру све распада.........а онај шпијун Вербић је рекао ДА ЈЕ ВЛАДА ПОТПИСАЛА СА ММФ ЈОШ 2 ЗАЈМА........:dash:

Tacno..Beogradske fasade i infrastruktura su posebna prica..Tuga me uhvati kada vidim sve one oronule zgrade koje propadaju.
U velikom delu Beograda jos uvek postoje septicke jame....Pre je trebalo to sve srediti nego Beograd na vodi, u kojoj cemo se udaviti na kraju
 
А ја сам мислио да је алекса љут на Раму јер се Рама српском народу испишао у уста сваки пут кад је нешто изговорио. Кад, оно алек с њим иде у заједничке пројекте са народним парама.

Људи, ово нема ни у једнох трагикомедији у историји.
 
Trebaju dan noć da razgovaraju ako treba, samo da već jedanput završe sa tim Kosovom

Dečko, s Kosovom izuzaev sjeverno od Ibra je 99 završeno, a onda su ***********ka đubrad vratila Srbe južno od Ibra,
da bi im Sjeverno Kosovo koje je Srbija bilo, bilo talac kog se ***********ka Srbija odriče i tako kompletno Kosovo gubi.
 
Srpska zeleznica u kolapsu, mrtva, mnogi putevi nam jos od turaka ostali a pregovara se sa Albancima o izgradnji
pruge Beograd - Podgorica - Skadar, kao i auto-puta Niš - Priština - Drač...Meni je ovo skroz van pameti...
Razumem da je diplomatija razgovarti i sa protivnicima i neprijateljima ali saradjivati sa njima je neprihvatljivo
Auto put, Nis-Pristina- Drac na teritoriji na kojoj nemamo nikakav uticaj a ni vlast..potpuni matrix

Da ne naljutimo Veljiku Aljbaniju... Inace, ako se razljute, mogu u Bljitz Krieg-u i do Panceva da dodju. :ortaci3:

_niemand_
 
Trebaju dan noć da razgovaraju ako treba, samo da već jedanput završe sa tim Kosovom

Не лупетај - отужно је.........


vuci_mus_123-620x330.jpg

„Вучић изјавио да Мустафу признаје за премијера независне државе“


Београд – Председник српске Владе је изјавио у Коцељеви да ће следеће недеље „разговарати са премијерима пет балканских земаља и представницима ЕУ”!

Изјава се односи на предстојећи састанак шефова влада „Западнобалканске шесторке”, коју по званичним документима Европске комисије чини шест земаља Балкана: Србија, окупиране територије, Албанија, Црна гора, Македонија и БиХ. Тиме је председник Владе Србије, непажљивом искреношћу и на недвосмислен начин саопштио да Иса Мустафу, тзв. председник непостојеће шиптарске државе на окупираним територијама, убраја у премијере независних земаља Балкана.

Ако актуелна српска власт, као што је то радила и претходна, бриселске споразуме о тзв. нормализацији односа Београда и Приштине може да лажно представља као статусно неутралне договоре уз посредовање ЕУ, онда то никако не може да чини са састанцима „Западнобалканске шесторке”, на којима се представници самопроглашене Републике Косова у свему третирају као представници једне од шест независних држава, уз пуну сагласност Србије о којој сведочи и изјава председника Владе.

Састанак на коме ће српски председник Владе да „разговара са премијерима пет балканских земаља и представницима ЕУ” одржаће се 21. априла у Бриселу и на њему ће да се разговара о заједничким инфраструктурним пројектима, међу којима је и изградња аутопута Ниш-Приштина-Тирана.

Зашто српски председник Владе са Иса Мустафом, који на састанак долази у пратњи Хашима Тачија, не разговара о отимању Брезовице и друге имовине у власништву државе Србије, или са Еди Рамом, албанским премијером, о његовим поновљеним изјавама о уједињењу Албаније и Косова? Уместо тога договараће изградњу аутопута, који ће олакшати припајање окупираних територија Албанији.
 
Не лупетај - отужно је.........


vuci_mus_123-620x330.jpg

„Вучић изјавио да Мустафу признаје за премијера независне државе“


Београд – Председник српске Владе је изјавио у Коцељеви да ће следеће недеље „разговарати са премијерима пет балканских земаља и представницима ЕУ”!

Изјава се односи на предстојећи састанак шефова влада „Западнобалканске шесторке”, коју по званичним документима Европске комисије чини шест земаља Балкана: Србија, окупиране територије, Албанија, Црна гора, Македонија и БиХ. Тиме је председник Владе Србије, непажљивом искреношћу и на недвосмислен начин саопштио да Иса Мустафу, тзв. председник непостојеће шиптарске државе на окупираним територијама, убраја у премијере независних земаља Балкана.

Ако актуелна српска власт, као што је то радила и претходна, бриселске споразуме о тзв. нормализацији односа Београда и Приштине може да лажно представља као статусно неутралне договоре уз посредовање ЕУ, онда то никако не може да чини са састанцима „Западнобалканске шесторке”, на којима се представници самопроглашене Републике Косова у свему третирају као представници једне од шест независних држава, уз пуну сагласност Србије о којој сведочи и изјава председника Владе.

Састанак на коме ће српски председник Владе да „разговара са премијерима пет балканских земаља и представницима ЕУ” одржаће се 21. априла у Бриселу и на њему ће да се разговара о заједничким инфраструктурним пројектима, међу којима је и изградња аутопута Ниш-Приштина-Тирана.

Зашто српски председник Владе са Иса Мустафом, који на састанак долази у пратњи Хашима Тачија, не разговара о отимању Брезовице и друге имовине у власништву државе Србије, или са Еди Рамом, албанским премијером, о његовим поновљеним изјавама о уједињењу Албаније и Косова? Уместо тога договараће изградњу аутопута, који ће олакшати припајање окупираних територија Албанији.

Ја бих замолио све историчаре да мало прелистају архиву, па ако нађу овакав пример испирања мозга и самонегације, да слободно истакну.

Разумем ја и то да си бескичмењак и то да си врбован и да си птитиснут и све, али мајку му, па да ли постоји нека граница. Па, и псето када кажњаваш у једном моменту ће се дрзнути да те уједе или макар да те игнорише.

а, погледајте ивицу у позадини, фасциниран је тачијем.
 
Ја бих замолио све историчаре да мало прелистају архиву, па ако нађу овакав пример испирања мозга и самонегације, да слободно истакну.

Разумем ја и то да си бескичмењак и то да си врбован и да си птитиснут и све, али мајку му, па да ли постоји нека граница. Па, и псето када кажњаваш у једном моменту ће се дрзнути да те уједе или макар да те игнорише.

а, погледајте ивицу у позадини, фасциниран је тачијем.

Оваквих фекалија на власти није било нигде и никада...... ја и даље све не верујем шта читам па се враћам по неколико пута... све мислим нисам добро разумео......:dash::dash::dash:
 
Оваквих фекалија на власти није било нигде и никада...... ја и даље све не верујем шта читам па се враћам по неколико пута... све мислим нисам добро разумео......:dash::dash::dash:

SRBIJA JE U FEKALNE TOKOVE NEZAUSTAVLJIVO KRENULA JOŠ 95,
PRIZNANJEM NACISTIČKE RVACKE DRŽAVE!!!!

OVO SU SAMO SMRDLJIVE POSLJEDICE TOGA
 
SRBIJA JE U FEKALNE TOKOVE NEZAUSTAVLJIVO KRENULA JOŠ 95,
PRIZNANJEM NACISTIČKE RVACKE DRŽAVE!!!!

OVO SU SAMO SMRDLJIVE POSLJEDICE TOGA

Да, слажем се са наведеним - ТО ЈЕ ПОЧЕТНА ГРЕШКА ОПШТЕ НАЦИОНАЛНЕ КАТАСТРОФЕ а све захваљујући "друже-Тито" антисрпским распалим комуњарама........


п.с. Ево га Вучић жвалави директно из Брисела - каже "МИ КАЖЕМО 5 ЗЕМАЉА И ТЕРИТОРИЈА КОСОВА А ОНИ КАЖУ 6 ЗЕМАЉА"....... е Србијо моја пропала........:dash::dash::dash: ма не постоји јефтинија кур*ва пасуљара испод моста од представника наше власти.........
 
Poslednja izmena:

Back
Top