Legalizacija marihuane, stetnost, koristi, da, ne i zasto?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Internet danas bruji o 420, to je za one koji ne znaju, praznik korisnika marihuane, koji se zalazu za legalizaciju te biljke.
Sirom sveta ljudi izlaze na ulice 20-og aprila i tako skrecu paznju na ovaj pokret, pa tako i u nasoj zemlji.

Moje pitanje vama je gde vi stojite po ovom pitanju? Da li smatrate da ova biljka moze biti korisna u medicinske svrhe (sto zbog ublazavanja posledica hemoterapije).
Ima i onih koji tvrde da je marihuana korisna kada su u pitanju psihicki problemi i pomaze kod njih, a sa druge strane cesto cujemo da oni koji imaju psihicke probleme neretko krecu sa konzumiranjem alkohola ili opijata da bi se lakse nosili sa svojim problemima (sto onda nije lek, vec samo privremeno resenje).

Pa gde vi stojite po ovom pitanju? Legalizovati, ili ne? U iskljucivo medicinske ili i u rekreativne svrhe? Da, ne i zasto?

380px-Development_of_a_rational_scale_to_assess_the_harm_of_drugs_of_potential_misuse_%28physical_harm_and_dependence%2C_NA_free_means%29.svg.png


Za one kojima nije jasan grafikon, leva strana predstavlja zavisnost, dok desna predstavlja fizicku stetu supstance. Marihuana je po ovome ima zavisnost 1.5 a stetnost 1 (dok alkohol ima zavisnost skoro 2 a stetnost 1.5).
Bice podeljenih misljenja, pa bih vas zamolio da racionalno diskutujete i ne vredjate one koje se ne slazu sa vama; a za one koji ne zele javno da iznose misljenje tu je i anonomna anketa.

Ovo otvaram na Psihologiji jer mislim da psihologija ima veze sa bolestima zavinosti, i uticajem supstanci na rad mozga, pa samim tim i ponasanje pojedinca.
 
Poslednja izmena:
marihuana je opasna za mozak,dugotrajna upotreba kanabisa pravi od coveka paranojika,dolazi do šizofrenije,menja se psiha.
2 puta je štetnija od duvana,toliko kancerogenih materija sacuvaj boze.dugotrajna upotreba marihuane stvara promene u mozgu slicne onima koje stvara dugotrajno konzumiranje vecine drugih droga.

Zivot je najstetniji po zdravlje. Koliko se dusebriznici brinu o zivotima drugih ljudi vidljivo je iz posledica.
Reci mi, koliko je stetan svinjski grip ili pesticidi, ili zagadjena voda Pancevackog vodovoda mesec dana ili hlor u enormnim kolicinama.?
Koliko su stetni nepismeni lekari, pohlepni pravnici, psihopate u administraciji, los drzavni aparat ili nebriga o nasoj deci?
 
Poslednja izmena:
Zivot je najstetniji po zdravlje. Koliko se dusebriznici brinu o zivotima drugih ljudi vidljivo je iz posledica.
Reci mi, koliko je stetan svinjski grip ili pesticidi, ili zagadjena voda Pancevackog vodovoda mesec dana ili hlor u enormnim kolicinama.?
Koliko su stetni nepismeni lekari, pohlepni pravnici, psihopate u administraciji, los drzavni aparat ili nebriga o nasoj deci?

ima leka ...kad obolis psihicki,nepovratno.sta ces da uradis?visices po duševnim bolnicama,gutati razne antipsihotike,sedative...
 
Protiv. Iz dva razloga, prvi je taj sto me odmeravaju prodavacice u knjizarama kada kupujem incense jer su narkomani i to poceli da koriste i zloupotrebljavaju, a drugi je taj sto nema potrebe za marihuanom. U Srbiji postoji preko 400 vrsta lekovitih biljaka.

Nisam protiv same biljke ali znamo svi scenario koji ce biti i koji vec jeste, proizvodice se klonovi i hibridi a taj sistem je protivprirodan i bludan.
 
Poslednja izmena:
Generalno, boli me djon za marihuanu. Kome se pusi neka je pusi, ko hoce da se leci, pa tu stvari stoje ovako, da zeli biti zdrav ne bi ni bio bolestan. Tako kaze psihologija.

Ono oko cega sam zaokupljen zadnjih dana je prisilna vakcinacija i to me zabrinjava. To je i onima koji se bore za Lekalizaciju jasan signal da od toga izgleda nece biti nista. Otimace nam decu uskoro, kakva crna vutra i legalizacija...
 
Protiv. Iz dva razloga, prvi je taj sto me odmeravaju prodavacice u knjizarama kada kupujem incense jer su narkomani i to poceli da koriste i zloupotrebljavaju, a drugi je taj sto nema potrebe za marihuanom. U Srbiji postoji preko 400 vrsta lekovitih biljaka.

Nisam protiv same biljke ali znamo svi scenario koji ce biti i koji vec jeste, proizvodice se klonovi i hibridi a taj sistem je protivprirodan i bludan.

e owo i ja htedoh da kažem za hibride.zajebano je sto ce uskoro i tu biljku sjebati..
 
Internet danas bruji o 420, to je za one koji ne znaju, praznik korisnika marihuane, koji se zalazu za legalizaciju te biljke.
Sirom sveta ljudi izlaze na ulice 20-og aprila i tako skrecu paznju na ovaj pokret, pa tako i u nasoj zemlji.

Moje pitanje vama je gde vi stojite po ovom pitanju? Da li smatrate da ova biljka moze biti korisna u medicinske svrhe (sto zbog ublazavanja posledica hemoterapije).
Ima i onih koji tvrde da je marihuana korisna kada su u pitanju psihicki problemi i pomaze kod njih, a sa druge strane cesto cujemo da oni koji imaju psihicke probleme neretko krecu sa konzumiranjem alkohola ili opijata da bi se lakse nosili sa svojim problemima (sto onda nije lek, vec samo privremeno resenje).

Pa gde vi stojite po ovom pitanju? Legalizovati, ili ne? U iskljucivo medicinske ili i u rekreativne svrhe? Da, ne i zasto?

380px-Development_of_a_rational_scale_to_assess_the_harm_of_drugs_of_potential_misuse_%28physical_harm_and_dependence%2C_NA_free_means%29.svg.png


Za one kojima nije jasan grafikon, leva strana predstavlja zavisnost, dok desna predstavlja fizicku stetu supstance. Marihuana je po ovome ima zavisnost 1.5 a stetnost 1 (dok alkohol ima zavisnost skoro 2 a stetnost 1.5).
Bice podeljenih misljenja, pa bih vas zamolio da racionalno diskutujete i ne vredjate one koje se ne slazu sa vama; a za one koji ne zele javno da iznose misljenje tu je i anonomna anketa.

Ovo otvaram na Psihologiji jer mislim da psihologija ima veze sa bolestima zavinosti, i uticajem supstanci na rad mozga, pa samim tim i ponasanje pojedinca.
Ovu tabelu gdje su benzodiazepini vise stetni od marihuane mozes da okacis o ... da ne kazem za sta. Isto tako ovo kako Kat izaziva manju zavisnost od LSD i benzodiazepina i slicne gluposti da postoji "ulicni metadon"... Postoji, ali se prodaje onaj iz Metadonskih Centara koji dobiju recimo ako kazu da ce da putuju za 6-7 dana pa prodaju... Onda ovo kako buprenorfin (Subutex) izaziva tobož manju zavisnost od benzodiazepina, dakle Xanax(R)-a ili lorazepama, diazepama (Bensedin(R))... mozda manju od triazolama, ali od ovih sto se mogu kupit u Jugoslaviju ne.
Marihuana unistava psihu, steti, i istina je da te u pocetku vole curice slusat dok ne provale da si puko...
Marihuana je glupost. Hasis kad se od nje napravi to je druga stvar, ali to te uvodi u nenormalno stanje... ja sam mislio da sam "vjerovatno Englez", bukvalno... I vidio zuto crnu sahovnicu na pola vidnog polja... To je bila "iz Engleske"...neki "Engleski nacionalni motiv, ili grb"... CITIRAM SEBE: "A sto, ja sam bas i mislio da istetoviram petokraku, to je odlicno, komnizam..." :P
 
Poslednja izmena:
Internet danas bruji o 420, to je za one koji ne znaju, praznik korisnika marihuane, koji se zalazu za legalizaciju te biljke.
Sirom sveta ljudi izlaze na ulice 20-og aprila i tako skrecu paznju na ovaj pokret, pa tako i u nasoj zemlji.

Moje pitanje vama je gde vi stojite po ovom pitanju? Da li smatrate da ova biljka moze biti korisna u medicinske svrhe (sto zbog ublazavanja posledica hemoterapije).
Ima i onih koji tvrde da je marihuana korisna kada su u pitanju psihicki problemi i pomaze kod njih, a sa druge strane cesto cujemo da oni koji imaju psihicke probleme neretko krecu sa konzumiranjem alkohola ili opijata da bi se lakse nosili sa svojim problemima (sto onda nije lek, vec samo privremeno resenje).

Pa gde vi stojite po ovom pitanju? Legalizovati, ili ne? U iskljucivo medicinske ili i u rekreativne svrhe? Da, ne i zasto?

380px-Development_of_a_rational_scale_to_assess_the_harm_of_drugs_of_potential_misuse_%28physical_harm_and_dependence%2C_NA_free_means%29.svg.png


Za one kojima nije jasan grafikon, leva strana predstavlja zavisnost, dok desna predstavlja fizicku stetu supstance. Marihuana je po ovome ima zavisnost 1.5 a stetnost 1 (dok alkohol ima zavisnost skoro 2 a stetnost 1.5).
Bice podeljenih misljenja, pa bih vas zamolio da racionalno diskutujete i ne vredjate one koje se ne slazu sa vama; a za one koji ne zele javno da iznose misljenje tu je i anonomna anketa.

Ovo otvaram na Psihologiji jer mislim da psihologija ima veze sa bolestima zavinosti, i uticajem supstanci na rad mozga, pa samim tim i ponasanje pojedinca.


Jesam za legalizaciju u medicinske svrhe, posebno za ulje od kanabisa. Da sam znala ranije gde i kako, nabavila bi ga i ilegalno. Otac mi je bolovao i umro od raka, a znam licno neke ljude koji ga koriste i rezultati su tu. Slusala sam i neku radio emisiju gde se vodila polemika oko legalizacije, mislim da su bili gosti i zdravstveni radnici. Rekose da se ulje moze nabaviti legalno u Sloveniji. Tu se vrti i jedna na TV-u, histericna borkinja protiv legalizacije, doktrorka koja bi mogla jednu da zamota da se malo smiri i opusti. Tvrdi da je sve to oko marihuane glupost. Ne razumem, kako bi mogla da steti nekome ko je vec jednom nogom u grobu, metastaze se prosirile...u takvoj situaciji ljudi bi i g...a probali , samo da se izlece. Vidim hemoterapija, zracenje bas pomogose da mi se otac izleci. Isto vazi i za psihicke bolesnike bolje marihuana nego saka lekova. Sto je pa marihuana opasnija od tih grdnih lekova koji unistavaju druge organe u telu?
 

Back
Top