Legalizacija marihuane, stetnost, koristi, da, ne i zasto?

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste za legalizaciju marihuane?

Glasova
36. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Da, u medicinske i rekreativne svrhe

17 47,22%
  • Da, ali iskljucivo u medicinske svrhe

10 27,78%
  • Ne

9 25,00%
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 97

Tema: Legalizacija marihuane, stetnost, koristi, da, ne i zasto?

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    314

Podrazumevano Legalizacija marihuane, stetnost, koristi, da, ne i zasto?

Internet danas bruji o 420, to je za one koji ne znaju, praznik korisnika marihuane, koji se zalazu za legalizaciju te biljke.
    Sirom sveta ljudi izlaze na ulice 20-og aprila i tako skrecu paznju na ovaj pokret, pa tako i u nasoj zemlji.

Moje pitanje vama je gde vi stojite po ovom pitanju? Da li smatrate da ova biljka moze biti korisna u medicinske svrhe (sto zbog ublazavanja posledica hemoterapije).
    Ima i onih koji tvrde da je marihuana korisna kada su u pitanju psihicki problemi i pomaze kod njih, a sa druge strane cesto cujemo da oni koji imaju psihicke probleme neretko krecu sa konzumiranjem alkohola ili opijata da bi se lakse nosili sa svojim problemima (sto onda nije lek, vec samo privremeno resenje).

Pa gde vi stojite po ovom pitanju? Legalizovati, ili ne? U iskljucivo medicinske ili i u rekreativne svrhe? Da, ne i zasto?

Za one kojima nije jasan grafikon, leva strana predstavlja zavisnost, dok desna predstavlja fizicku stetu supstance. Marihuana je po ovome ima zavisnost 1.5 a stetnost 1 (dok alkohol ima zavisnost skoro 2 a stetnost 1.5).
    Bice podeljenih misljenja, pa bih vas zamolio da racionalno diskutujete i ne vredjate one koje se ne slazu sa vama; a za one koji ne zele javno da iznose misljenje tu je i anonomna anketa.

Ovo otvaram na Psihologiji jer mislim da psihologija ima veze sa bolestima zavinosti, i uticajem supstanci na rad mozga, pa samim tim i ponasanje pojedinca.
    Poslednji put ažurirao/la Lollol : 20.04.2015. u 18:19
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6112

Podrazumevano Re: Legalizacija marihuane, stetnost, koristi, da, ne i zasto?

pa ne zaista utice na psihicko labilne da predju u neko drugo stanje i steknu lazno samopouzdanje,sto ne znaci da je nama normalnim nesto potrebno da se vinemo u nebesa
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Primećen član
    Učlanjen
    21.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Legalize it.

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    858

marihuana je opasna za mozak,dugotrajna upotreba kanabisa pravi od coveka paranojika,dolazi do šizofrenije,menja se psiha.
    2 puta je štetnija od duvana,toliko kancerogenih materija sacuvaj boze.dugotrajna upotreba marihuane stvara promene u mozgu slicne onima koje stvara dugotrajno konzumiranje vecine drugih droga.

Buduća legenda Boljarin (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    541

Ja sam protiv svih zabrana. Zabrane izmisljaju ovisnici o moci, novcu i religiji, pa kao takvi nisu podesni da racionalno sagledaju stetnost ili korist po drustvenu zajednicu.

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    314

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    Bice podeljenih misljenja, pa bih vas zamolio da racionalno diskutujete i ne vredjate one koje se ne slazu sa vama.
    Ako se ne slazete, nema potrebe da se vredjate.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    541

Citat Original postavio Miller Pogledaj poruku
    marihuana je opasna za mozak,dugotrajna upotreba kanabisa pravi od coveka paranojika,dolazi do šizofrenije,menja se psiha.
    2 puta je štetnija od duvana,toliko kancerogenih materija sacuvaj boze.dugotrajna upotreba marihuane stvara promene u mozgu slicne onima koje stvara dugotrajno konzumiranje vecine drugih droga.
    Zivot je najstetniji po zdravlje. Koliko se dusebriznici brinu o zivotima drugih ljudi vidljivo je iz posledica.
    Reci mi, koliko je stetan svinjski grip ili pesticidi, ili zagadjena voda Pancevackog vodovoda mesec dana ili hlor u enormnim kolicinama.?
    Koliko su stetni nepismeni lekari, pohlepni pravnici, psihopate u administraciji, los drzavni aparat ili nebriga o nasoj deci?
    Poslednji put ažurirao/la Boljarin : 20.04.2015. u 18:55

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    858

Citat Original postavio Boljarin Pogledaj poruku
    Zivot je najstetniji po zdravlje. Koliko se dusebriznici brinu o zivotima drugih ljudi vidljivo je iz posledica.
    Reci mi, koliko je stetan svinjski grip ili pesticidi, ili zagadjena voda Pancevackog vodovoda mesec dana ili hlor u enormnim kolicinama.?
    Koliko su stetni nepismeni lekari, pohlepni pravnici, psihopate u administraciji, los drzavni aparat ili nebriga o nasoj deci?
    ima leka ...kad obolis psihicki,nepovratno.sta ces da uradis?visices po duševnim bolnicama,gutati razne antipsihotike,sedative...

Poznat Arkania (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    153

Podrzavam legalizaciju toga i prostitucije.
    Ko hoce da duva sad vec duva a i ovo drugo.

Legalizacijom se zapravo stice kontrola, profit i dileri se izbacuju iz posla.
    KAPITALISTA

Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    541

Citat Original postavio Miller Pogledaj poruku
    ima leka ...kad obolis psihicki,nepovratno.sta ces da uradis?visices po duševnim bolnicama,gutati razne antipsihotike,sedative...
    Zaboravih, 30 godina fenola u kraljevackom vodovodu.

Buduća legenda snowtrooper (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    678

Podrzavam legalizaciju.
    Konoplja se koristi i u druge svrhe, ne samo kao droga.

A kao sto rece Arkanija moze da se ostvari prihod od koga ce vecina imati korist, ne samo dileri.
    Stand up and see the sky turn bright
    Fight for a better day

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Protiv. Iz dva razloga, prvi je taj sto me odmeravaju prodavacice u knjizarama kada kupujem incense jer su narkomani i to poceli da koriste i zloupotrebljavaju, a drugi je taj sto nema potrebe za marihuanom. U Srbiji postoji preko 400 vrsta lekovitih biljaka.

Nisam protiv same biljke ali znamo svi scenario koji ce biti i koji vec jeste, proizvodice se klonovi i hibridi a taj sistem je protivprirodan i bludan.
    Poslednji put ažurirao/la Kamael : 20.04.2015. u 20:09

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Generalno, boli me djon za marihuanu. Kome se pusi neka je pusi, ko hoce da se leci, pa tu stvari stoje ovako, da zeli biti zdrav ne bi ni bio bolestan. Tako kaze psihologija.

Ono oko cega sam zaokupljen zadnjih dana je prisilna vakcinacija i to me zabrinjava. To je i onima koji se bore za Lekalizaciju jasan signal da od toga izgleda nece biti nista. Otimace nam decu uskoro, kakva crna vutra i legalizacija...

Buduća legenda Dragoljub69 (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    638

Državna šapa?Slobodna prodaja bi je eliminisala,ali samo država može kako-tako da spreči
    masovnu upotrebu koja je štetna,štetnija od duvana...
    Mislim da treba da se koristi ono ulje kanabisa kao lek,a drugo sve da otpada zbog štetnosti!
    Za šankom sa zastavom na pola koplja

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    97
    Reputaciona moć
    4417

Stavka br.1.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kamael Pogledaj poruku
    Protiv. Iz dva razloga, prvi je taj sto me odmeravaju prodavacice u knjizarama kada kupujem incense jer su narkomani i to poceli da koriste i zloupotrebljavaju, a drugi je taj sto nema potrebe za marihuanom. U Srbiji postoji preko 400 vrsta lekovitih biljaka.

Nisam protiv same biljke ali znamo svi scenario koji ce biti i koji vec jeste, proizvodice se klonovi i hibridi a taj sistem je protivprirodan i bludan.
    e owo i ja htedoh da kažem za hibride.zajebano je sto ce uskoro i tu biljku sjebati..

Obećava septem+ (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Internet danas bruji o 420, to je za one koji ne znaju, praznik korisnika marihuane, koji se zalazu za legalizaciju te biljke.
    Sirom sveta ljudi izlaze na ulice 20-og aprila i tako skrecu paznju na ovaj pokret, pa tako i u nasoj zemlji.

Moje pitanje vama je gde vi stojite po ovom pitanju? Da li smatrate da ova biljka moze biti korisna u medicinske svrhe (sto zbog ublazavanja posledica hemoterapije).
    Ima i onih koji tvrde da je marihuana korisna kada su u pitanju psihicki problemi i pomaze kod njih, a sa druge strane cesto cujemo da oni koji imaju psihicke probleme neretko krecu sa konzumiranjem alkohola ili opijata da bi se lakse nosili sa svojim problemima (sto onda nije lek, vec samo privremeno resenje).

Pa gde vi stojite po ovom pitanju? Legalizovati, ili ne? U iskljucivo medicinske ili i u rekreativne svrhe? Da, ne i zasto?

Za one kojima nije jasan grafikon, leva strana predstavlja zavisnost, dok desna predstavlja fizicku stetu supstance. Marihuana je po ovome ima zavisnost 1.5 a stetnost 1 (dok alkohol ima zavisnost skoro 2 a stetnost 1.5).
    Bice podeljenih misljenja, pa bih vas zamolio da racionalno diskutujete i ne vredjate one koje se ne slazu sa vama; a za one koji ne zele javno da iznose misljenje tu je i anonomna anketa.

Ovo otvaram na Psihologiji jer mislim da psihologija ima veze sa bolestima zavinosti, i uticajem supstanci na rad mozga, pa samim tim i ponasanje pojedinca.
    Ovu tabelu gdje su benzodiazepini vise stetni od marihuane mozes da okacis o ... da ne kazem za sta. Isto tako ovo kako Kat izaziva manju zavisnost od LSD i benzodiazepina i slicne gluposti da postoji "ulicni metadon"... Postoji, ali se prodaje onaj iz Metadonskih Centara koji dobiju recimo ako kazu da ce da putuju za 6-7 dana pa prodaju... Onda ovo kako buprenorfin (Subutex) izaziva tobož manju zavisnost od benzodiazepina, dakle Xanax(R)-a ili lorazepama, diazepama (Bensedin(R))... mozda manju od triazolama, ali od ovih sto se mogu kupit u Jugoslaviju ne.
    Marihuana unistava psihu, steti, i istina je da te u pocetku vole curice slusat dok ne provale da si puko...
    Marihuana je glupost. Hasis kad se od nje napravi to je druga stvar, ali to te uvodi u nenormalno stanje... ja sam mislio da sam "vjerovatno Englez", bukvalno... I vidio zuto crnu sahovnicu na pola vidnog polja... To je bila "iz Engleske"...neki "Engleski nacionalni motiv, ili grb"... CITIRAM SEBE: "A sto, ja sam bas i mislio da istetoviram petokraku, to je odlicno, komnizam..."
    Poslednji put ažurirao/la septem+ : 22.04.2015. u 21:18
    ...sve u vezi svega...

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kao što reče Predsednik Muhika, jedina dobra zavisnost je zavisnost od ljubavi.

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Marihuana je za pickice, i treba je zabraniti. Hemija isto, LSD danas je pet puta slabiji nego sedamdesetih.

Domaćin qqjay (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Malo nam je sto imamo alkohol, zamisli da stoka krene naduvana da vozi. Haos bi nastao.

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Свако ко је за легализацију марихуане је необразована особа јер није свестан који је то отров.

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Alkohol po mom misljenju je gori od marihuane. Covek kad se naduva je miran, alkoholisani cesto znaju da budu nasilni.

Poznat
    Učlanjen
    03.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Jesam za legalizaciju u medicinske svrhe, posebno za ulje od kanabisa. Da sam znala ranije gde i kako, nabavila bi ga i ilegalno. Otac mi je bolovao i umro od raka, a znam licno neke ljude koji ga koriste i rezultati su tu. Slusala sam i neku radio emisiju gde se vodila polemika oko legalizacije, mislim da su bili gosti i zdravstveni radnici. Rekose da se ulje moze nabaviti legalno u Sloveniji. Tu se vrti i jedna na TV-u, histericna borkinja protiv legalizacije, doktrorka koja bi mogla jednu da zamota da se malo smiri i opusti. Tvrdi da je sve to oko marihuane glupost. Ne razumem, kako bi mogla da steti nekome ko je vec jednom nogom u grobu, metastaze se prosirile...u takvoj situaciji ljudi bi i g...a probali , samo da se izlece. Vidim hemoterapija, zracenje bas pomogose da mi se otac izleci. Isto vazi i za psihicke bolesnike bolje marihuana nego saka lekova. Sto je pa marihuana opasnija od tih grdnih lekova koji unistavaju druge organe u telu?

Domaćin qqjay (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Kamael Pogledaj poruku
    Alkohol po mom misljenju je gori od marihuane. Covek kad se naduva je miran, alkoholisani cesto znaju da budu nasilni.
    Je, ali to ne znaci da pored njega treba da legalizujemo i marihuanu.

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Da se mi ovde za nesto pitamo verujem da bi sira slika drustva bilo uveliko povoljnija.

Slične teme

1. Legalizacija marihuane....za ili protiv?!
    Autor Ayeye_Brazdorf u forumu Politika
    Odgovora: 579
    Poslednja poruka: 28.10.2010., 09:46
  2. Legalizacija marihuane
    Autor cinderela_91 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 253
    Poslednja poruka: 29.07.2010., 18:03
  3. legalizacija marihuane
    Autor Elvin u forumu Politika
    Odgovora: 181
    Poslednja poruka: 11.01.2006., 01:10
  4. Legalizacija Marihuane