PSIHOLOGIJA ČOPORA

gost 337958

Iskusan
Poruka
6.816
Forum kao suma u kojoj zive razni copori:) Doduse svi smo deo nekog copora ovde ili tamo u manjoj ili vecoj meri.... Medjutim, postoji ogromna razlika u ponasanju, delovanju . Ima onih agresivnijih i malo umerenijih ( sve zavisi od teme i od toga koga "nagazis"). Ovi agresivni , ukoliko se neko drzne da se usprotivi nekom od njihovih, odmah skacu u odbranu sa najogavnijim komentarima. Utrkuju se ko ce napisati sto pogrdnije, prostacke komentare, a pri tome se sve prave nevini, naivni ko francuske sobarice i sve su njihove zlatne i na mestu. Ima i onih koji uglavnom ordiniraju na istoj temi i ponasaju se kao vlasnici teritorije. Tu su gde su, to mesto su obelezili, zapisali i vrte se u zacaranom krugu i ignorisu svakog dodjosa koji pokusa da se ukljuci u pricu.Ima tu jos mnogo toga...Kakvi li su ti "vukovi" u realnom zivotu: isti kao i ovde, kompleksasi manji od makovog zrna, a ovde se "junace" i lece, osobe koje ne umeju da deluju samostalno , prosto "rodjeni" bezobrazni ili nesto sesnaesto....
 
meni se desavalo par puta na nekim glupim mestima tipa prodavnice da me napadne copor...i ja lepo udri po njihovoj deci ...oces ti mene da vredjas, pa nemas pojma kako mogu da ti se po.serem po familiji. i posle toga se povuku he he...napadas me zabole me..dete mog neprijatelja je moj neprijatelj.
 
Lepa i pametna analiza.
Moja taktika je otprilike:
"Nikad se ne raspravljaj a budalom,
jer ljudi možda neće primetiti razliku"

Ako predje granice lepog pobašanja,
ili koristi uvrede, samo prijavi.
Ima ko će to da razmotri

Takve stvari je najbolje saseći u početku,
jer se, inače, i stvarno OK korisnici
iznerviraju i odgovore istom merom.

Inače, ima grupa profi spamera i provokatora,
podeljenih po forumima.
 
Poslednja izmena:
Lepa i pametna analiza.
Moja taktika je otprilike:
"Nikad se ne raspravljaj a budalom,
jer ljudi možda neće primetiti razliku"

Ako predje granice lepog pobašanja,
ili koristi uvrede, samo prijavi.
Ima ko će to da razmotri

Takve stvari je najbolje saseći u početku,
jer se, inače, i stvarno OK korisnici
iznerviraju i odgovore istom merom.

Inače, ima grupa profi spamera i provokatora,
podeljenih po temama.

Tu se nalazi jedan zanimljiov fenomen.Ljudi često idu u dve krajnosti, ili su redovni tužioci ili se plaše da ne izgube nekakav "ugled" ako su "cinkaroši" pa trpe kojekakve gluposti da ne bi bili drukare, ne shvatajući da takvim ponašanjem samo još više srozavaju sebe.Sve u svojoj meri, ja uredno prijavim neku svinjariju, ne radim to prečesto ali ne osećam ni trunku neke krivice kada to uradim.
 
Forum kao suma u kojoj zive razni copori:) Doduse svi smo deo nekog copora ovde ili tamo u manjoj ili vecoj meri.... Medjutim, postoji ogromna razlika u ponasanju, delovanju . Ima onih agresivnijih i malo umerenijih ( sve zavisi od teme i od toga koga "nagazis"). Ovi agresivni , ukoliko se neko drzne da se usprotivi nekom od njihovih, odmah skacu u odbranu sa najogavnijim komentarima. Utrkuju se ko ce napisati sto pogrdnije, prostacke komentare, a pri tome se sve prave nevini, naivni ko francuske sobarice i sve su njihove zlatne i na mestu. Ima i onih koji uglavnom ordiniraju na istoj temi i ponasaju se kao vlasnici teritorije. Tu su gde su, to mesto su obelezili, zapisali i vrte se u zacaranom krugu i ignorisu svakog dodjosa koji pokusa da se ukljuci u pricu.Ima tu jos mnogo toga...Kakvi li su ti "vukovi" u realnom zivotu: isti kao i ovde, kompleksasi manji od makovog zrna, a ovde se "junace" i lece, osobe koje ne umeju da deluju samostalno , prosto "rodjeni" bezobrazni ili nesto sesnaesto....

ma to su sve kreteni...ja da ti kazem...
 
Tu se nalazi jedan zanimljiov fenomen.Ljudi često idu u dve krajnosti, ili su redovni tužioci ili se plaše da ne izgube nekakav "ugled" ako su "cinkaroši" pa trpe kojekakve gluposti da ne bi bili drukare, ne shvatajući da takvim ponašanjem samo još više srozavaju sebe.Sve u svojoj meri, ja uredno prijavim neku svinjariju, ne radim to prečesto ali ne osećam ni trunku neke krivice kada to uradim.

Apsolutno tačno.
Na ovo stvarno nemam šta da dodam.
 
Tu se nalazi jedan zanimljiov fenomen.Ljudi često idu u dve krajnosti, ili su redovni tužioci ili se plaše da ne izgube nekakav "ugled" ako su "cinkaroši" pa trpe kojekakve gluposti da ne bi bili drukare, ne shvatajući da takvim ponašanjem samo još više srozavaju sebe.Sve u svojoj meri, ja uredno prijavim neku svinjariju, ne radim to prečesto ali ne osećam ni trunku neke krivice kada to uradim.
I sta postizes prijavljivanjem? Nikad nista nisam prijavila za ovih deset godina... smesno mi je da pridajem toliki znacaj bilo cemu ovde...

- - - - - - - - - -

Ljudi prenose svoj model ponašanja stečen u životu na forumu.Kada vidim da je neko govedo na forumu gotovo sam siguran da je govedo i u svakodnevnom životu a takvom oraj iz ruke ne bi uzeo.
to digurno, ovde se jos bolje vidi ko je kakav nego u rl, samo koga zanima da posmatra
 
Ne volim čopor, neke organizacije ili grupacije. Verujem da ljudi treba da nastupaju samostalno... Tako i ja kada udarim na nekoga, ne volim onu podršku u tome, kada se još neko uključi ili tome slično... Što se i da primetiti. Nikad ne koristim nečiji post da ih uvučem u diskusiju kako bi mi se priključili na "mojoj" strani...
 
I sta postizes prijavljivanjem? Nikad nista nisam prijavila za ovih deset godina... smesno mi je da pridajem toliki znacaj bilo cemu ovde...

- - - - - - - - - -

to digurno, ovde se jos bolje vidi ko je kakav nego u rl, samo koga zanima da posmatra

Šta postižem time?

Vidiš kad sam bio u vojsci ima tome godina, neki mentalac desetar nas sve zajebava.Neki vojnici hoće da budu "ortaci" sa njim.Ovaj ih još više maltretira negoli ostale.Treći mu čiste čizme, ja odem kod potporučnika prijavim smrada kojem je ostalo još par meseci do kraja odsluženja roka.Ne znam šta mu je potpotručnik rekao, a i ja umem lepo da objasnim stvarno stanje stvari ali taj nije smeo da me ružno pogleda pre nego što je konačno odgmizao u svoj habitat.
Možda sam pi.čka, ali sam bio pošteđen glancanja tuđih čizmi i iživljavanja.:mrgreen:
Jednom rečju, batalite kodeks, "etiku" koje su stvorile siledžije da zaštite sebe.
 
:heart:
Niko ne voli copor. Svi su vuci samotnjaci, a samo sam JA hrabra da kazem svoje msiljenje i da zbog njega stradam.:heart:

- - - - - - - - - -

I sta postizes prijavljivanjem? Nikad nista nisam prijavila za ovih deset godina... smesno mi je da pridajem toliki znacaj bilo cemu ovde...

- - - - - - - - - -

to digurno, ovde se jos bolje vidi ko je kakav nego u rl, samo koga zanima da posmatra

:heart:
Stalno trpim vredjanja. Do sada sam samo jednu osobu prijavila, jer ima ozbiljne psihicke probleme. Inace, redvono prijavljujem adminstratore, moderatore ili sta li su vec. Nemam od toga ni odgovora od supermoderatora, ali hocu da pokazem da nisu nedodirljivi.:heart:
 
Šta postižem time?

Vidiš kad sam bio u vojsci ima tome godina, neki mentalac desetar nas sve zajebava.Neki vojnici hoće da budu "ortaci" sa njim.Ovaj ih još više maltretira negoli ostale.Treći mu čiste čizme, ja odem kod potporučnika prijavim smrada kojem je ostalo još par meseci do kraja odsluženja roka.Ne znam šta mu je potpotručnik rekao, a i ja umem lepo da objasnim stvarno stanje stvari ali taj nije smeo da me ružno pogleda pre nego što je konačno odgmizao u svoj habitat.
Možda sam pi.čka, ali sam bio pošteđen glancanja tuđih čizmi i iživljavanja.:mrgreen:
Jednom rečju, batalite kodeks, "etiku" koje su stvorile siledžije da zaštite sebe.
to je prica iz rl, ali mi ovde ne postojimo:D Sta ovde moze da te uznemiri ili povredi? Necija zloba ili prostota? Pa to covek moze samo da sazaljeva...
 
Smesno postavljena tema...valjda ima jos forumskih tema o coporskom ponasanju, ovo je bas za obdaniste...
Inace u srbiji je trenutno highlender coporaj...misljenje moze biti samo jedno ...da se isplati, a ostalo moze da brblja ko hoce...
Zato se obavezno gleda dnevnik i gleda sta ce postati omiljena zvaka narednih dana, drusteno gledano ne politicki...
 
to je prica iz rl, ali mi ovde ne postojimo:D Sta ovde moze da te uznemiri ili povredi? Necija zloba ili prostota? Pa to covek moze samo da sazaljeva...

Naveo sam kao primer.Mi ovde itekako postojimo, stvari su doduše malo drugačije ali pretrpljeni duševni bol nije manji ovde od onog u rl.Zaista psihološki bol koji trpi neko na forumu nije nimalo naivan.Pametan čovek ne sme sebi da dozvoli da se oseća loše zbog nekog degena.Kao ni u svakodnevnom životu.U svakodnevnom životu imaš jednu od opcija
ovde imaš čarobni trougao.
 
Naveo sam kao primer.Mi ovde itekako postojimo, stvari su doduše malo drugačije ali pretrpljeni duševni bol nije manji ovde od onog u rl.Zaista psihološki bol koji trpi neko na forumu nije nimalo naivan.Pametan čovek ne sme sebi da dozvoli da se oseća loše zbog nekog degena.Kao ni u svakodnevnom životu.U svakodnevnom životu imaš jednu od opcija
ovde imaš čarobni trougao.
Ako neko dozvoli da ga ovo ovde na bilo koji nacin zaboli, onda ima mnogo veci problem od tudjeg bezobrazluka.

- - - - - - - - - -

interesantno je kako se u čoporu ponašanje pojedinca menja....
on se podređuje i prepušta tom kolektivnom duhu čopora....
kao da je robot, kao da je u transu, taj duh čopora upravlja njime.... jezivo....
takva nam je priroda, nije cudo sto je i ovde isto
 
Ako neko dozvoli da ga ovo ovde na bilo koji nacin zaboli, onda ima mnogo veci problem od tudjeg bezobrazluka.

Svi smo mi skloni, nezasluženo, da se ponosimo kako smo iznad ove forumske doline suza.Nažalost nije tako.Čovek je emocionalno biće, nema razlike od uvrede u tkz. rl i ovde.Uvreda ovde nije toliko čisto fizički opasna ali da je prijatna svakako nije.Ne treba potcenjivati.
 
Volim da nagazim prostake . Obično ih sačekam iza krivine kada neko od njih napadne nekog ko im ne zna uzvratiti .
Najnevaspitaniji su oni sa "politike " . U zadnje vrijeme se njih 4-5 prebacilo na "žene " . Zajedničko im je da svi imaju
po 20-25 godina a ponašaju se baš kao čopor . Nikada ne prijavljujem jer znam da nisu baš inteligentni i da će sami
sebe oterati u banovinu .
 
Forum kao suma u kojoj zive razni copori:) Doduse svi smo deo nekog copora ovde ili tamo u manjoj ili vecoj meri.... Medjutim, postoji ogromna razlika u ponasanju, delovanju . Ima onih agresivnijih i malo umerenijih ( sve zavisi od teme i od toga koga "nagazis"). Ovi agresivni , ukoliko se neko drzne da se usprotivi nekom od njihovih, odmah skacu u odbranu sa najogavnijim komentarima. Utrkuju se ko ce napisati sto pogrdnije, prostacke komentare, a pri tome se sve prave nevini, naivni ko francuske sobarice i sve su njihove zlatne i na mestu. Ima i onih koji uglavnom ordiniraju na istoj temi i ponasaju se kao vlasnici teritorije. Tu su gde su, to mesto su obelezili, zapisali i vrte se u zacaranom krugu i ignorisu svakog dodjosa koji pokusa da se ukljuci u pricu.Ima tu jos mnogo toga...Kakvi li su ti "vukovi" u realnom zivotu: isti kao i ovde, kompleksasi manji od makovog zrna, a ovde se "junace" i lece, osobe koje ne umeju da deluju samostalno , prosto "rodjeni" bezobrazni ili nesto sesnaesto....

I tako, napljuva ti forum. I eto teme:)
Tacno je, pa? Ljudi su coporativna divljac. Slabiji se kriju iza jacih, ambiciozni traze podrsku slabih, pokvareni koriste mutne vode i slabe ljude, pa? Ti bi bas samotnjake? Da ga prisvojis, zatvoris , usvojis? Samotnjak je retko lovljiva divljac, bas zato sto ne trazi nista i ne zeli nista ni od ljudi, a jos manje od izmisljenih ljudi. Retka i precenjena divljac u literarturi kojom ucis druge.
 
Poslednja izmena:
Ljudi prenose svoj model ponašanja stečen u životu na forumu.Kada vidim da je neko govedo na forumu gotovo sam siguran da je govedo i u svakodnevnom životu a takvom oraj iz ruke ne bi uzeo.

ne nuzno...
ima ljudi koji ovde mnogo vise laju i kenjaju jer su anonimni...
imas majmuna koji se kurce, a kad bi ga uvatio na ulici propiso bi majcino mleko...
mada se uglavnom slazem...
 
Ljudi su coporativna bica, jaci smo tako, bilo da je taj copor istomisljenika ili da nas vezuje krvna veza.

Ne biram tabore i na napadam krvavih ociju neistomisljenike, smatram da je to glupo. Ne slazemo se, pa dobro, mozemo to na lep nacin da resimo, recima, bez vredjanja.
Sto se tice tih glasnih koji obelezavaju teritoriju i busaju se u grudi, ne ulazim sa takvima u diskusiju, nemam snage ni zivaca za tako nesto, jer obicno su takvi ljudi neretko tvrdoglavi.
 

Back
Top