PSIHOLOGIJA ČOPORA
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 67

Tema: PSIHOLOGIJA ČOPORA

Poznat
    Učlanjen
    03.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PSIHOLOGIJA ČOPORA

Forum kao suma u kojoj zive razni copori Doduse svi smo deo nekog copora ovde ili tamo u manjoj ili vecoj meri.... Medjutim, postoji ogromna razlika u ponasanju, delovanju . Ima onih agresivnijih i malo umerenijih ( sve zavisi od teme i od toga koga "nagazis"). Ovi agresivni , ukoliko se neko drzne da se usprotivi nekom od njihovih, odmah skacu u odbranu sa najogavnijim komentarima. Utrkuju se ko ce napisati sto pogrdnije, prostacke komentare, a pri tome se sve prave nevini, naivni ko francuske sobarice i sve su njihove zlatne i na mestu. Ima i onih koji uglavnom ordiniraju na istoj temi i ponasaju se kao vlasnici teritorije. Tu su gde su, to mesto su obelezili, zapisali i vrte se u zacaranom krugu i ignorisu svakog dodjosa koji pokusa da se ukljuci u pricu.Ima tu jos mnogo toga...Kakvi li su ti "vukovi" u realnom zivotu: isti kao i ovde, kompleksasi manji od makovog zrna, a ovde se "junace" i lece, osobe koje ne umeju da deluju samostalno , prosto "rodjeni" bezobrazni ili nesto sesnaesto....

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: PSIHOLOGIJA ČOPORA

ma pusti 4umu...copor u rl je opasan.

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Više liči na neku kafanu sa gostima negoli na stvarnu teritoriju sa istinskim čoporima.A oni koji kafanu, mesto za druženje doživljavaju kao svoju teoritoriju i stvaraju čopore su u tkz. realnom životu, uglavnom alkoholičari.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

meni se desavalo par puta na nekim glupim mestima tipa prodavnice da me napadne copor...i ja lepo udri po njihovoj deci ...oces ti mene da vredjas, pa nemas pojma kako mogu da ti se po.serem po familiji. i posle toga se povuku he he...napadas me zabole me..dete mog neprijatelja je moj neprijatelj.

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dobra predskazanja Pogledaj poruku
    ma pusti 4umu...copor u rl je opasan.
    Bravo.Čopor u rl može da mi nanese ozbiljna zla, na forumu mi mogu povrediti samo sujetu.Radije biram drugu opciju.

Moderator skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    15937

Lepa i pametna analiza.
    Moja taktika je otprilike:
    "Nikad se ne raspravljaj a budalom,
    jer ljudi možda neće primetiti razliku"

Ako predje granice lepog pobašanja,
    ili koristi uvrede, samo prijavi.
    Ima ko će to da razmotri

Takve stvari je najbolje saseći u početku,
    jer se, inače, i stvarno OK korisnici
    iznerviraju i odgovore istom merom.

Inače, ima grupa profi spamera i provokatora,
    podeljenih po forumima.
    Poslednji put ažurirao/la skura58 : 20.04.2015. u 11:27
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio skura58 Pogledaj poruku
    Lepa i pametna analiza.
    Moja taktika je otprilike:
    "Nikad se ne raspravljaj a budalom,
    jer ljudi možda neće primetiti razliku"

Ako predje granice lepog pobašanja,
    ili koristi uvrede, samo prijavi.
    Ima ko će to da razmotri

Takve stvari je najbolje saseći u početku,
    jer se, inače, i stvarno OK korisnici
    iznerviraju i odgovore istom merom.

Inače, ima grupa profi spamera i provokatora,
    podeljenih po temama.
    Tu se nalazi jedan zanimljiov fenomen.Ljudi često idu u dve krajnosti, ili su redovni tužioci ili se plaše da ne izgube nekakav "ugled" ako su "cinkaroši" pa trpe kojekakve gluposti da ne bi bili drukare, ne shvatajući da takvim ponašanjem samo još više srozavaju sebe.Sve u svojoj meri, ja uredno prijavim neku svinjariju, ne radim to prečesto ali ne osećam ni trunku neke krivice kada to uradim.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

Citat Original postavio Kasvataja Pogledaj poruku
    Forum kao suma u kojoj zive razni copori Doduse svi smo deo nekog copora ovde ili tamo u manjoj ili vecoj meri.... Medjutim, postoji ogromna razlika u ponasanju, delovanju . Ima onih agresivnijih i malo umerenijih ( sve zavisi od teme i od toga koga "nagazis"). Ovi agresivni , ukoliko se neko drzne da se usprotivi nekom od njihovih, odmah skacu u odbranu sa najogavnijim komentarima. Utrkuju se ko ce napisati sto pogrdnije, prostacke komentare, a pri tome se sve prave nevini, naivni ko francuske sobarice i sve su njihove zlatne i na mestu. Ima i onih koji uglavnom ordiniraju na istoj temi i ponasaju se kao vlasnici teritorije. Tu su gde su, to mesto su obelezili, zapisali i vrte se u zacaranom krugu i ignorisu svakog dodjosa koji pokusa da se ukljuci u pricu.Ima tu jos mnogo toga...Kakvi li su ti "vukovi" u realnom zivotu: isti kao i ovde, kompleksasi manji od makovog zrna, a ovde se "junace" i lece, osobe koje ne umeju da deluju samostalno , prosto "rodjeni" bezobrazni ili nesto sesnaesto....
    ma to su sve kreteni...ja da ti kazem...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Moderator skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    15937

Citat Original postavio Đelo232 Pogledaj poruku
    Tu se nalazi jedan zanimljiov fenomen.Ljudi često idu u dve krajnosti, ili su redovni tužioci ili se plaše da ne izgube nekakav "ugled" ako su "cinkaroši" pa trpe kojekakve gluposti da ne bi bili drukare, ne shvatajući da takvim ponašanjem samo još više srozavaju sebe.Sve u svojoj meri, ja uredno prijavim neku svinjariju, ne radim to prečesto ali ne osećam ni trunku neke krivice kada to uradim.
    Apsolutno tačno.
    Na ovo stvarno nemam šta da dodam.
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mmaher Pogledaj poruku
    ma to su sve kreteni...ja da ti kazem...
    Ljudi prenose svoj model ponašanja stečen u životu na forumu.Kada vidim da je neko govedo na forumu gotovo sam siguran da je govedo i u svakodnevnom životu a takvom oraj iz ruke ne bi uzeo.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I sta postizes prijavljivanjem? Nikad nista nisam prijavila za ovih deset godina... smesno mi je da pridajem toliki znacaj bilo cemu ovde...

- - - - - - - - - -

Ljudi prenose svoj model ponašanja stečen u životu na forumu.Kada vidim da je neko govedo na forumu gotovo sam siguran da je govedo i u svakodnevnom životu a takvom oraj iz ruke ne bi uzeo.
    to digurno, ovde se jos bolje vidi ko je kakav nego u rl, samo koga zanima da posmatra

Iskusan Araon (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Ne volim čopor, neke organizacije ili grupacije. Verujem da ljudi treba da nastupaju samostalno... Tako i ja kada udarim na nekoga, ne volim onu podršku u tome, kada se još neko uključi ili tome slično... Što se i da primetiti. Nikad ne koristim nečiji post da ih uvučem u diskusiju kako bi mi se priključili na "mojoj" strani...
    "Živeti u Beogradu znači gledati sa filozofskim mirom kako preko noći obogaćene, bivše pevačice iz drumskih krčmi, kupuju senjačke vile propalih aristokratskih porodica." Momo Kapor.

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Distance Pogledaj poruku
    I sta postizes prijavljivanjem? Nikad nista nisam prijavila za ovih deset godina... smesno mi je da pridajem toliki znacaj bilo cemu ovde...

- - - - - - - - - -

to digurno, ovde se jos bolje vidi ko je kakav nego u rl, samo koga zanima da posmatra
    Šta postižem time?

Vidiš kad sam bio u vojsci ima tome godina, neki mentalac desetar nas sve zajebava.Neki vojnici hoće da budu "ortaci" sa njim.Ovaj ih još više maltretira negoli ostale.Treći mu čiste čizme, ja odem kod potporučnika prijavim smrada kojem je ostalo još par meseci do kraja odsluženja roka.Ne znam šta mu je potpotručnik rekao, a i ja umem lepo da objasnim stvarno stanje stvari ali taj nije smeo da me ružno pogleda pre nego što je konačno odgmizao u svoj habitat.
    Možda sam pi.čka, ali sam bio pošteđen glancanja tuđih čizmi i iživljavanja.
    Jednom rečju, batalite kodeks, "etiku" koje su stvorile siledžije da zaštite sebe.

Iskusan
    Učlanjen
    15.04.2012.
    Pol
    ženski
    Novi Beograd, centar modernapevacica.wordpress.com
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    122

Niko ne voli copor. Svi su vuci samotnjaci, a samo sam JA hrabra da kazem svoje msiljenje i da zbog njega stradam.
    - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Stalno trpim vredjanja. Do sada sam samo jednu osobu prijavila, jer ima ozbiljne psihicke probleme. Inace, redvono prijavljujem adminstratore, moderatore ili sta li su vec. Nemam od toga ni odgovora od supermoderatora, ali hocu da pokazem da nisu nedodirljivi.

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Šta postižem time?

Vidiš kad sam bio u vojsci ima tome godina, neki mentalac desetar nas sve zajebava.Neki vojnici hoće da budu "ortaci" sa njim.Ovaj ih još više maltretira negoli ostale.Treći mu čiste čizme, ja odem kod potporučnika prijavim smrada kojem je ostalo još par meseci do kraja odsluženja roka.Ne znam šta mu je potpotručnik rekao, a i ja umem lepo da objasnim stvarno stanje stvari ali taj nije smeo da me ružno pogleda pre nego što je konačno odgmizao u svoj habitat.
    Možda sam pi.čka, ali sam bio pošteđen glancanja tuđih čizmi i iživljavanja.
    Jednom rečju, batalite kodeks, "etiku" koje su stvorile siledžije da zaštite sebe.
    to je prica iz rl, ali mi ovde ne postojimo Sta ovde moze da te uznemiri ili povredi? Necija zloba ili prostota? Pa to covek moze samo da sazaljeva...

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Smesno postavljena tema...valjda ima jos forumskih tema o coporskom ponasanju, ovo je bas za obdaniste...
    Inace u srbiji je trenutno highlender coporaj...misljenje moze biti samo jedno ...da se isplati, a ostalo moze da brblja ko hoce...
    Zato se obavezno gleda dnevnik i gleda sta ce postati omiljena zvaka narednih dana, drusteno gledano ne politicki...

Domaćin
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    184

interesantno je kako se u čoporu ponašanje pojedinca menja....
    on se podređuje i prepušta tom kolektivnom duhu čopora....
    kao da je robot, kao da je u transu, taj duh čopora upravlja njime.... jezivo....

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

to je prica iz rl, ali mi ovde ne postojimo Sta ovde moze da te uznemiri ili povredi? Necija zloba ili prostota? Pa to covek moze samo da sazaljeva...
    Naveo sam kao primer.Mi ovde itekako postojimo, stvari su doduše malo drugačije ali pretrpljeni duševni bol nije manji ovde od onog u rl.Zaista psihološki bol koji trpi neko na forumu nije nimalo naivan.Pametan čovek ne sme sebi da dozvoli da se oseća loše zbog nekog degena.Kao ni u svakodnevnom životu.U svakodnevnom životu imaš jednu od opcija https://www.youtube.com/watch?v=1WyPczVQ4f0 ovde imaš čarobni trougao.

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Naveo sam kao primer.Mi ovde itekako postojimo, stvari su doduše malo drugačije ali pretrpljeni duševni bol nije manji ovde od onog u rl.Zaista psihološki bol koji trpi neko na forumu nije nimalo naivan.Pametan čovek ne sme sebi da dozvoli da se oseća loše zbog nekog degena.Kao ni u svakodnevnom životu.U svakodnevnom životu imaš jednu od opcija https://www.youtube.com/watch?v=1WyPczVQ4f0 ovde imaš čarobni trougao.
    Ako neko dozvoli da ga ovo ovde na bilo koji nacin zaboli, onda ima mnogo veci problem od tudjeg bezobrazluka.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio mekflaj Pogledaj poruku
    interesantno je kako se u čoporu ponašanje pojedinca menja....
    on se podređuje i prepušta tom kolektivnom duhu čopora....
    kao da je robot, kao da je u transu, taj duh čopora upravlja njime.... jezivo....
    takva nam je priroda, nije cudo sto je i ovde isto

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ako neko dozvoli da ga ovo ovde na bilo koji nacin zaboli, onda ima mnogo veci problem od tudjeg bezobrazluka.
    Svi smo mi skloni, nezasluženo, da se ponosimo kako smo iznad ove forumske doline suza.Nažalost nije tako.Čovek je emocionalno biće, nema razlike od uvrede u tkz. rl i ovde.Uvreda ovde nije toliko čisto fizički opasna ali da je prijatna svakako nije.Ne treba potcenjivati.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Volim da nagazim prostake . Obično ih sačekam iza krivine kada neko od njih napadne nekog ko im ne zna uzvratiti .
    Najnevaspitaniji su oni sa "politike " . U zadnje vrijeme se njih 4-5 prebacilo na "žene " . Zajedničko im je da svi imaju
    po 20-25 godina a ponašaju se baš kao čopor . Nikada ne prijavljujem jer znam da nisu baš inteligentni i da će sami
    sebe oterati u banovinu .

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    53
    Reputaciona moć
    675

nikad ne potcenjuj mišljenje budale u većoj grupi
    I ♥ Ceca

Buduća legenda Boljarin (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    556

Citat Original postavio Kasvataja Pogledaj poruku
    I tako, napljuva ti forum. I eto teme
    Tacno je, pa? Ljudi su coporativna divljac. Slabiji se kriju iza jacih, ambiciozni traze podrsku slabih, pokvareni koriste mutne vode i slabe ljude, pa? Ti bi bas samotnjake? Da ga prisvojis, zatvoris , usvojis? Samotnjak je retko lovljiva divljac, bas zato sto ne trazi nista i ne zeli nista ni od ljudi, a jos manje od izmisljenih ljudi. Retka i precenjena divljac u literarturi kojom ucis druge.
    Poslednji put ažurirao/la Boljarin : 20.04.2015. u 14:12

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

ne nuzno...
    ima ljudi koji ovde mnogo vise laju i kenjaju jer su anonimni...
    imas majmuna koji se kurce, a kad bi ga uvatio na ulici propiso bi majcino mleko...
    mada se uglavnom slazem...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Ljudi su coporativna bica, jaci smo tako, bilo da je taj copor istomisljenika ili da nas vezuje krvna veza.

Ne biram tabore i na napadam krvavih ociju neistomisljenike, smatram da je to glupo. Ne slazemo se, pa dobro, mozemo to na lep nacin da resimo, recima, bez vredjanja.
    Sto se tice tih glasnih koji obelezavaju teritoriju i busaju se u grudi, ne ulazim sa takvima u diskusiju, nemam snage ni zivaca za tako nesto, jer obicno su takvi ljudi neretko tvrdoglavi.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Slične teme

1. Filozofski - Psihologija,Andragogija,Pedagogija?
    Autor zoranpetrovic84 u forumu Fakulteti
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.05.2016., 21:41
  2. Zasto i psihologija i sociologija?
    Autor Tuzni_patak u forumu Filozofija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.06.2004., 12:16
  3. Filozofski - Psihologija,Andragogija,Pedagogija?
    Autor zoranpetrovic84 u forumu Jezik
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.04.2004., 13:23
  4. Filozofija, psihologija i religija?
    Autor ms u forumu Filozofija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 17.04.2004., 12:30
  5. PSIHOLOGIJA na Filozofskom?!?!?!?
    Autor Aniram u forumu Fakulteti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.04.2004., 21:48

Pravila za slanje poruka