Ambasador SAD se izvinio Poljskoj zbog izjava šefa FBI

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
kakvi americki mujmani!:
Ambasador SAD se izvinio Poljskoj zbog izjava šefa FBI

http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/ambasador-sad-se-izvinio-poljskoj-zbog-izjava-sefa-fbi-1/

VARŠAVA – Američki ambasador u Varšavi Stiven Mal izvinio se danas Poljskoj zbog komentara šefa FBI Džejmsa Komija da Poljska sa Nemačkom deli odgovornost za holokaust navodeći da to mišljenje nije američki stav.

Mal je, nakon što je zbog izjave Komija bio pozvan u ministarstvo inostranih poslova Poljske, izjavio za novinare da nacisti snose isključivu odgovornost za holokaust, u kojem je tokom Drugog svetskog rata ubijeno šest miliona evropskih Jevreja.

„Jasno sam stavio do znanja kako mišljenje da je Poljska na bilo koji način odgovorna za holokaust ne predstavlja američki stav”, istakao je ambasador Mal nakon današnjeg susreta sa zamenikom poljskog ministra inostranih poslova.

Poljski predsednik Bronjislav Komorovski je komentar direktora FBI nazvao uvredom za Poljsku i za hiljade Poljaka koji su pomagali Jevrejima, kao i izrazom „nedostatka istorijskog znanja”, prenosi AFP.

U članku za Vašington post od 16. aprila Komi je rekao kako „u svojim glavama, ubice i saučesnici Nemačke, Poljska i Mađarska, smatraju da nisu učinili nikakvo zlo. Oni su ubedili sebe da je to bila prava stvar koju su morali da urade.”

Ovi americki m@jmuni su u svojoj bahatosti i neobrazovanosti preterali svaku dara meru. Da sam ja Obama, ovoga mandrila, šefa FBI Džejmsa Komija, bih oterao u peMziju iz taka. :kez:

Treba biti zaista zestoki retard i ne znati nikakvu istoriju, da bi ovako nesto izvalio sa neba pa u rebra, pa bio i sef FBI! :zbanana:

_niemand_
 
Ovi americki m@jmuni su u svojoj bahatosti i neobrazovanosti preterali svaku dara meru. Da sam ja Obama, ovoga mandrila, šefa FBI Džejmsa Komija, bih oterao u peMziju iz taka. :kez:

Treba biti zaista zestoki retard i ne znati nikakvu istoriju, da bi ovako nesto izvalio sa neba pa u rebra, pa bio i sef FBI! :zbanana:

_niemand_

Zaista je cudno da su bas toliki retardi. Da li je skolstvo ili nesto drugo u pitanju ne znam, ali makar danas je svaka informacija lako i brzo dostupna svakome. U isto vreme je i zabrinjavajuce jer ti isti retardi vode jednu supersilu! Vidi im samo generalisimuse kako lupaju.
 
Zaista je cudno da su bas toliki retardi. Da li je skolstvo ili nesto drugo u pitanju ne znam, ali makar danas je svaka informacija lako i brzo dostupna svakome. U isto vreme je i zabrinjavajuce jer ti isti retardi vode jednu supersilu! Vidi im samo generalisimuse kako lupaju.

Poslednjih 14 godina je to americki trend... Od 11/09/2001. Ne znam sta se to desilo, ali USA je od jedne siroke demokratske zemlje postao jedna fasizoidna organizacija... Njihovi gradjani postase taoci gomile ovakvih gluposti i neverovatnih dezinformacija, koje se plasiraju ciljano. Zalosno. :dash:

_niemand_
 
Poslednjih 14 godina je to americki trend... Od 11/09/2001. Ne znam sta se to desilo, ali USA je od jedne siroke demokratske zemlje postao jedna fasizoidna organizacija... Njihovi gradjani postase taoci gomile ovakvih gluposti i neverovatnih dezinformacija, koje se plasiraju ciljano. Zalosno. :dash:

_niemand_

Ranije je to bio SSSR a sada USA. Uloge se promenile generalno ali kada slusas recimo ruske generale vidis da su to ljudi obrazovani i da cvrsto stoje na zemlji. Ima jedna crta kod zapadnjaka a to je da misle da je sve business a u njemu odluke moraju da se donose brzo (fast decision) Jednom kad se donese odluka onda vise niko ne postavlja pitanje da li je opravdana ili ne, moralna / nemoralna it'd...vec se ista sprovodi po svaku cenu. Ocigledan je primer srljanja USA protiv Rusije jer je neko doneo tu odluku i nju svi sprovode bez ulazenja u njenu svrsishodnost i ispravnost/korisnost.
 
Ovi americki m@jmuni su u svojoj bahatosti i neobrazovanosti preterali svaku dara meru. Da sam ja Obama, ovoga mandrila, šefa FBI Džejmsa Komija, bih oterao u peMziju iz taka. :kez:

Treba biti zaista zestoki retard i ne znati nikakvu istoriju, da bi ovako nesto izvalio sa neba pa u rebra, pa bio i sef FBI! :zbanana:

_niemand_

Pre svega nije se izvinio nego samo pojasnijo svoju izjavu.
 
Poslednjih 14 godina je to americki trend... Od 11/09/2001. Ne znam sta se to desilo, ali USA je od jedne siroke demokratske zemlje postao jedna fasizoidna organizacija... Njihovi gradjani postase taoci gomile ovakvih gluposti i neverovatnih dezinformacija, koje se plasiraju ciljano. Zalosno. :dash:

_niemand_

"Apsolutna moć kvari apsolutno". Sva istina leži u tome.
 
Ovi americki m@jmuni su u svojoj bahatosti i neobrazovanosti preterali svaku dara meru. Da sam ja Obama, ovoga mandrila, šefa FBI Džejmsa Komija, bih oterao u peMziju iz taka. :kez:

Treba biti zaista zestoki retard i ne znati nikakvu istoriju, da bi ovako nesto izvalio sa neba pa u rebra, pa bio i sef FBI! :zbanana:

Onim čime si častio Amere možeš slobodno i sebe. Ovaj FBI master je potpuno u pravu.

.
 
Poslednja izmena:
Ovi americki m@jmuni su u svojoj bahatosti i neobrazovanosti preterali svaku dara meru. Da sam ja Obama, ovoga mandrila, šefa FBI Džejmsa Komija, bih oterao u peMziju iz taka. :kez:

Treba biti zaista zestoki retard i ne znati nikakvu istoriju, da bi ovako nesto izvalio sa neba pa u rebra, pa bio i sef FBI! :zbanana:

_niemand_

Činjenica je da je ovaj preterao, ali je takođe činjenica da je poslednji pogrom nad Jevrejima u Evropi izvršen u Poljskoj, u gradu Kjelce, 4. jula 1946

Pogodi ko je ubijao Jevreje koji su se iz logora vratili tamo gde su živeli pre...
 
Onim čime si častio Amere možeš slobodno i sebe.

Mozes komotno da mi pljunes pod prozor. Mars nazad u tor/obor, i upravljaj tamo takvim istima kao sto si i ti. Sve vi znate o nicemu, i nista o svacemu. Zato sam odavno napustio Srbiju. Kakve boodale i stoka su tamo direktori... Boze me sacuvaj! :lol:

Zato vas NIKADA nece primiti u EU zonu. Trebate da idete u Rusiju. Ja to kazem, i stojim iza toga. Pa ce vas Rusi nauciti da se pristojno ponasate. Imaju oni metode za takve kao vi. :smeker:

_niemand_
 
Poslednjih 14 godina je to americki trend... Od 11/09/2001. Ne znam sta se to desilo, ali USA je od jedne siroke demokratske zemlje postao jedna fasizoidna organizacija... Njihovi gradjani postase taoci gomile ovakvih gluposti i neverovatnih dezinformacija, koje se plasiraju ciljano. Zalosno. :dash:

_niemand_

I konačno dolazimo do zaključka da se prosječan Amerikanac i ne razlikuje nešto posebno od građanina Sjeverne Koreje sem što mu je omogućena veća sloboda kretanja, pa samim tim i znatno veća mogućnost preispitivanja točnosti idiotluka koje mu svakodnevno servira njihova Vlada i oni koji rade u službama iste.
Debilizmi kojima Vlada SAD puni glave svojim građanima su barem podjednako raspametni onima serviranim od strane vlasti u S.Koreji.
 
Činjenica je da je ovaj preterao, ali je takođe činjenica da je poslednji pogrom nad Jevrejima u Evropi izvršen u Poljskoj, u gradu Kjelce, 4. jula 1946

Pogodi ko je ubijao Jevreje koji su se iz logora vratili tamo gde su živeli pre...

Slozices se da su Poljaci spasili na stotine hiljada Jevreja... Za vreme 2 Svetskog Rata. Slozices se da su ameri izvukli iz konteksta Kjelce, Indepandence Day 1946. Zarad svojih sadasnjih politickih interesa. Trguju sa mrtvim Jevrejima, njih 42, a to ih svrstava u jos gore manipulatore. :roll:

_niemand_
 
Ima dosta istine u toj izjavi - mnogi poljaci su bili kapoi u tim logorima ( o cemu svedoce i iskazi nasih ratnih zarobljenika da su im poljaci - kapoi u logorima bili isto toliko teski koliko i esesovci ) ...

Inace , nemam nikakve iluzije da je taj sef FBI bio upucen u ovo o cemu pisem - lik je jednostavno pogledao na geografsku kartu i video da se Ausvic nalazi na teritoriji poljske i iz toga logicno zakljucio da je i poljacima nos definitivno bio u prahu ......
 
Slozices se da su Poljaci spasili na stotine hiljada Jevreja... Za vreme 2 Svetskog Rata. Slozices se da su ameri izvukli iz konteksta Kjelce, Indepandence Day 1946. Zarad svojih sadasnjih politickih interesa. Trguju sa mrtvim Jevrejima, njih 42, a to ih svrstava u jos gore manipulatore. :roll:

_niemand_

Sa prvim se neću složiti sigurno, a za drugo me nije puno briga.

O stotinama hiljada Jevreja koje su spasili Poljaci nema ni govora, ali ima činjenice da se 75.000 hiljada Jevreja koji su preživeli holokaust iselilo iz Poljske u periodu 1945-55, učinivši tako današnju Poljsku "Judenfraj"...

Činjenica je da su mnogi Poljaci (ne većina naravno) dočekali nemačku okupaciju kao znak za početak "slobodnog lova" na Jevreje.

Interesantno je kako su, u inače surovim uslovima okupacije koja jeste u Poljskoj bila, Poljaci našli snage i vremena da svojim sugrađanima Jevrejima učine bivstvovanje još surovijim, dok ga konačno ne prekrate.

To kalemljenje katolicizma na slovensku krv uglavnom daje jako loš i bolestan rezultat...Poljaci, katolički Ukrajinci, Hrvati...
 
To kalemljenje katolicizma na slovensku krv uglavnom daje jako loš i bolestan rezultat...Poljaci, katolički Ukrajinci, Hrvati...

U svakom zitu ima qukolja... I kod nas su Logor Banjica vodili nasi domaci izdajnici/kvislinzi, i pobili na 10ne hiljada Srba. I u Jajincima. Sigurno i Jevreje. I sta sada. nas treba prozvati zlocincima??? :mrgreen:

Nego, kada su Poljaci tako mrzeli Jevreje, kao i Nemci, sto pobegose 1939te kod Rusa, pa ih Rusi u Katinu (23000 njih, sam intelektualni i oficirski krem) u martu 40te Berijinim pismenim (Staljinovim usmenim) ukazom skratise za glave?! :think:

Poljaci nisu krvolocan narod... Ja barem nisam o 2 Svetskom Ratu ucio da su Poljaci ubijali Jevreje. Ne zaboravi da su tih 6 miliona Jevreja bili takodje i Poljaci (barem polovina). Ili mozda nisu??? :eek:

_niemand_
 
U svakom zitu ima qukolja... I kod nas su Logor Banjica vodili nasi domaci izdajnici/kvislinzi, i pobili na 10ne hiljada Srba. I u Jajincima. Sigurno i Jevreje. I sta sada. nas treba prozvati zlocincima??? :mrgreen:

Nego, kada su Poljaci tako mrzeli Jevreje, kao i Nemci, sto pobegose 1939te kod Rusa, pa ih Rusi u Katinu (23000 njih, sam intelektualni i oficirski krem) u martu 40te Berijinim pismenim (Staljinovim usmenim) ukazom skratise za glave?! :think:

Poljaci nisu krvolocan narod... Ja barem nisam o 2 Svetskom Ratu ucio da su Poljaci ubijali Jevreje. Ne zaboravi da su tih 6 miliona Jevreja bili takodje i Poljaci (barem polovina). Ili mozda nisu??? :eek:

_niemand_

Nisam ni rekao da nema.

Takođe, rekao sam u prvom komentaru da je dotični direktor FBI-ja preterao...tj. ne može Poljska da deli odgovornost sa nemačkom za holokaust.

Međutim, činjenica jeste da je u Poljskoj između dva rata postojao izuzetno jak antisemitizam, podgrevan sa jedne strane stavom Katoličke crkve, a sa druge strane zakođe činjenicom da je u Poljsku došlo nekoliko stotina hiljada Jevreja iz SSSR, koji nisu želeli da žive u komunizmu.

Da se razumemo, ni Rusi nisu imuni od antisemitizma, ali su Poljaci ipak vrhunac u slovenskom svetu po tom pitanju (interesantno je da su se najveći i najčešći pogromi Jevreja
u Ruskom carstvu, i kasnije tokom građanskog rata u SSSR dešavali u Lvovu, Kijevu, Odesi...zvuči poznato...:per:)

Takođe, ne vidim kakve veze Katin ima sa ovim? Poljski oficiri koji su pobijeni u Katinu i drugim mestima nisu pobegli Rusima, već su im se predali, jer su se našli u zoni koju je zauzela Crvena Armija 1939. godine. Kada je NKVD streljao poljske oficire, verujem da nije gledao ko je od njih obrezan, a ko ima krstić.

I da. tačno je da su od 6 miliona Jevreja stradalih u holokaustu 3 miliona bili poljski Jevreji. A da li su bili Poljaci, to je diskutabilno. Poljaci ih, u periodu između dva rata, uglavnom nisu smatrali Poljacima. Bio im je vrlo ograničen (sem u jednom periodu), pristup društvenom životu u Poljskoj, pristup strukovnim organizacijama, visokom obrazovanju itd.

Od 1935 do rata odnos prema Jevrejima u Poljskoj se stalno pogoršavao.
 
U svakom zitu ima qukolja... I kod nas su Logor Banjica vodili nasi domaci izdajnici/kvislinzi, i pobili na 10ne hiljada Srba. I u Jajincima. Sigurno i Jevreje. I sta sada. nas treba prozvati zlocincima??? :mrgreen:

Nego, kada su Poljaci tako mrzeli Jevreje, kao i Nemci, sto pobegose 1939te kod Rusa, pa ih Rusi u Katinu (23000 njih, sam intelektualni i oficirski krem) u martu 40te Berijinim pismenim (Staljinovim usmenim) ukazom skratise za glave?! :think:

Poljaci nisu krvolocan narod... Ja barem nisam o 2 Svetskom Ratu ucio da su Poljaci ubijali Jevreje. Ne zaboravi da su tih 6 miliona Jevreja bili takodje i Poljaci (barem polovina). Ili mozda nisu??? :eek:

_niemand_

Nisu, nikada. Oni su u najboljem slučaju bili poljski Jevreji, odnosno tačnije, Jevreji koji su živeli u Poljskoj.
Ali su uvek i samo bili Jevreji.
 
Nisu, nikada. Oni su u najboljem slučaju bili poljski Jevreji, odnosno tačnije, Jevreji koji su živeli u Poljskoj.
Ali su uvek i samo bili Jevreji.

I zbog toga ih je trebalo skratiti za glavu??? I kazes, nisu bili Poljski drzavljani 1939.??? Isto kao sada (2015.) Nemci. 20% "Nemaca" su Turci, Grci, Srbi, Hrvati, Rusi... Imaju nemacke pasose. Zar to NISU Nemci??? To su Nemacki Drzavljani, koji imaju SVA prava kao i Nemci! :aha2:

Ili sa amerima? Metling pot??? :roll: I ja sam Kanadzanin, iako sam naturalizovan (ne rodjen). Imam sva prava kao Kanadjani, i da glasam za Premijera, i za Parlament, i da mitingujem ispred Parlamenta, i imam pravo na Ustav kao i pravi starosedeoci! :aha2:
_______

Sta se desava sa ovim svim ljudima... Neko ludilo je uslo u njih... Pa stalno prave verske i nacionalne podele! :whistling: Iebenti! :eek:

_niemand_
 
Mozes komotno da mi pljunes pod prozor. Mars nazad u tor/obor, i upravljaj tamo takvim istima kao sto si i ti. Sve vi znate o nicemu, i nista o svacemu. Zato sam odavno napustio Srbiju. Kakve boodale i stoka su tamo direktori... Boze me sacuvaj! :lol:

Zato vas NIKADA nece primiti u EU zonu. Trebate da idete u Rusiju. Ja to kazem, i stojim iza toga. Pa ce vas Rusi nauciti da se pristojno ponasate. Imaju oni metode za takve kao vi. :smeker:

:hahaha:

Ništak, ja razumem tvoje komplekse ali to ne menja čeinjenicu da si se nalupetao u uvodnom postu najstrašnije što dalje otkriva ozbiljne nedostatke u tvom opštem obrazovanju. Tu činjenicu neće promeniti ni ad hominem tirade kojima si neobično sklon.

Direktor FBI je rekao jednu istinu koja Poljacima možda nije po volji ali je to što je rekao istina.

Poljaci su tokom WW2 masovno denuncirali Jevreje i učestvovali aktivno u njihovom istrebljenju. Još jednom, pogledaj dokumentarac.
 

Back
Top