urezana linija na vrhu ekrana

gost 370773

Zainteresovan član
Poruka
279
imamproblm.na mom ekranu na vrhu se nalazi neka linija svetlija je od ostatka slike tanka j ali dovoljno da se vidi debljina je jedno 3 piksela nije do sistema svuda se pojavljuje pa cak i kad gledam film.pomozitei jel opasno moze li se zbog toga pokvariti .unapred hvala,cekamvae odgovore :sad2::sad2::)
 
Nema veze ova tema je bila moja prva poruka jer je trazio na pocetku da administratori potvrde 3 poruke.
A sto se tice ekrana posto je plazma i stara je jedno 10-15 godina i vise od 4 godine je prikazivao chrome brovsver i posto se ona linija (gde se nalaze sve otvorene stranice) nikad nije pomerala tu su izgoreli pikseli. Jer na plazmi aki duze vreme stoji ista boja pikseli tu pocinju da umiru ali sa novijom generacijom plazme toga ima svd manje. Ali je ipak bolje imati TFT ekran nego plazmu . TFT je kvalitetniji bolje boje, slika i jos je lagan a sto je najvaznije jeftin je ali ima manu sto kada se promeni ugao onda se slabije vide boje,u toga je sve manje jer ja imam televizor inevidi se velika razlika izmedju gledanja sa ugla . A plazme su skupe i teze zato sto su od stakla a TFT sve plastika . Ali plazme imaju prednost u tome sto duze traju (mogu vise radnih sati )
 
tzv. mrtvi pikseli
Po nekim predavanjima, tkz. 'mrtvi pikseli' su u principu - trajna memorija najdubljih emocija entiteta monitora, koja su u nj, ostala urezana, zbog snažnine impresije, koju je, u to vreme, promatran materijal, ostavio.
Monitor, zbog kobi kakvoj služi, nema drugoga načina da obeleži, šta je to u njemu ostavilo čar.
Osim kroz ovako.
Vi ih nazivate porugom. 'Mrtvi pikseli'.
Zašto ih ne bi zvali 'Duboki izlivi plazmovske prijatnosti'?
 

Back
Top