Dokle biste išli da izlečite svoje dete?

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
49.089
Citam jednu vrlo tuznu i bolnu temu na jednom drugom forumu, i ukljucujem se u diskusiju kada mogu nekako da pomognem, savetom ili lepom reci ako nicim drugim. Tema je o deci sa usporenim psihomotornim razvojem.

Izmedju ostalih komentara na temi, pojavio se jedan o nekom svemogucem lekaru iz jednog mesta u Srbiji, on navodno mahne stapicem i dete zdravo i pravo. Dosta clanica tog foruma traze njegov broj telefona kako bi vodile dete kod njega, a ima i onih koji pisu svoja iskustva. E sad, te koje jesu vodile dete kod njega, ne pisu detalje, nego su im postovi u stilu "juhuuuuuu, dete mi je zdravo". Jednoj od njih sam poslala pp da se raspitam za detalje i nikada nisam dobila odgovor.

Ne budem lenja pa pronjuskam malo. U pitanju jeste covek koji je medicinski obrazovan, ali koji je u sustini nadri lekar i pruza lazne nade i ovako unesrecenim roditeljima.

Shvatam da je roditeljima tesko da prihvate da njihovo dete "nije kao druga deca" - mada mi nikada kao strucnjaku nije bilo jasno sta im ovaj izraz znaci - i da nada umire poslednja, ali dokle ici? Da li ti roditelji shvataju da ta vukljanja po raznoraznim lekarima mogu samo da stete detetu?

Ili zaista treba uciniti BAS sve? A ako ima granice, gde biste je kao roditelj povukli?
 
Citam jednu vrlo tuznu i bolnu temu na jednom drugom forumu, i ukljucujem se u diskusiju kada mogu nekako da pomognem, savetom ili lepom reci ako nicim drugim. Tema je o deci sa usporenim psihomotornim razvojem.

Izmedju ostalih komentara na temi, pojavio se jedan o nekom svemogucem lekaru iz jednog mesta u Srbiji, on navodno mahne stapicem i dete zdravo i pravo. Dosta clanica tog foruma traze njegov broj telefona kako bi vodile dete kod njega, a ima i onih koji pisu svoja iskustva. E sad, te koje jesu vodile dete kod njega, ne pisu detalje, nego su im postovi u stilu "juhuuuuuu, dete mi je zdravo". Jednoj od njih sam poslala pp da se raspitam za detalje i nikada nisam dobila odgovor.

Ne budem lenja pa pronjuskam malo. U pitanju jeste covek koji je medicinski obrazovan, ali koji je u sustini nadri lekar i pruza lazne nade i ovako unesrecenim roditeljima.

Shvatam da je roditeljima tesko da prihvate da njihovo dete "nije kao druga deca" - mada mi nikada kao strucnjaku nije bilo jasno sta im ovaj izraz znaci - i da nada umire poslednja, ali dokle ici? Da li ti roditelji shvataju da ta vukljanja po raznoraznim lekarima mogu samo da stete detetu?

Ili zaista treba uciniti BAS sve? A ako ima granice, gde biste je kao roditelj povukli?

Ja bi volio da se ovo meni desilo, onda me gazde ne bi mogle izrabljivat, jer bi radio usporeno.

- - - - - - - - - -

Do kraja! Prodao bi kuću, stan, ucinio bi sve da mu bude dobro


Tesko da bi mu bilo dobro ako bi sve prodao. Izlecis ga, i onda ga ostavis na ulici.
 
Do kraja! Prodao bi kuću, stan, ucinio bi sve da mu bude dobro

A sta ako je u pitanju poremecaj koji je medicinski neizleciv? Znaci, dete ce u svom psihockom i mentalnom razvoju ostati na nivou deteta od 7-8 godina, ikao je na kalendarskom uzrastu od 20? O tome pricam.

- - - - - - - - - -

Tesko da bi mu bilo dobro ako bi sve prodao. Izlecis ga, i onda ga ostavis na ulici.

Dobro razmisljanje.
 
U ocajanju roditelji cine sve za svoju decu i verujem da bi svi redom ucinili bilo sta
..to je kao i kod ljudi bolesnih od raka,piju i koriste svakakve buckurise, idu kod nadrilekara
ne bi li im pomogli..citala sam jednom da se cak koristi i krv od nekih kornjaca, kao lek..:eek:
Iako razumem sve to, i ne osudjujem, posebno kada su deca u pitanju, ipak treba biti realan i prihvatiti stvarnost
da postoje bolesti koje su neizlecive i da je bolje vreme koje se provede na nadrilekare i slicno
provede kvalitetnije sa svojom decom i dragim bolesnim osobama..i time im se olaksaju ti dani
iako niko ne zna sta bi i kako bi dok ne dodje u takvu situaciju..to je jako tesko, cak i razgovarati o tome
 
Nažalost, bila sam svedok situacije gde nije postojalo išta na svetu što roditelji nisu probali. Bili su finansijski moćni, nisu ništa prodavali da bi lečili svog sina obolelog od raka kostiju, ali su probali baš sve za šta su čuli da bi moglo da pomogne. I cifra koju su dali na kojekakve lekare, nadrilekare, homeopate, travare, meleme, sirupe, i ne znam šta sve se meri u desetinama hiljada evra.

A njegova dijagnoza je od početka bila teška, sa vrlo neizvesnim ishodom, pa je ipak živeo tri godine sa njom. Poslednji put kada su im lekari rekli da mu je preostalo najviše tri meseca, našli su nekog onkologa u Bosni, koji mu je pravio neki sirup, koji su oni papreno plaćali. Umesto do aprila, koliko su mu davali lekari na Onkološkom u Bg, živeo je do oktobra.

Da moraju opet da prođu istim putem, mislim da bi sve isto uradili.


A ja nemam odgovor na pitanje, šta bih ja, jer ne mogu o tome ni da mislim.
 
Moj komšija je išao u neki manastir u Crnu Goru da svojoj ženi donese čudotvornu vodicu . Neki mu pričali da ta voda liječi .
Ti " neki " su mi interesantni . Vjerovatno su se i oni zahebali što su glavinjali po CG pa rekoše hajde neka nalete i drugi .
Naravno da ta vodica nije vrijedila pet para mada ju je komšija platio 100 maraka . Popovi su stari lisci . Ne traže direktno novac
nego kažu da je voda džabe ali možeš dati prilog za crkvu . Na pitanje komšije da li voda stvarno liječi pop mu je odgovorio da ne
liječi voda nego liječi bog .
 
Moj komšija je išao u neki manastir u Crnu Goru da svojoj ženi donese čudotvornu vodicu . Neki mu pričali da ta voda liječi .
Ti " neki " su mi interesantni . Vjerovatno su se i oni zahebali što su glavinjali po CG pa rekoše hajde neka nalete i drugi .
Naravno da ta vodica nije vrijedila pet para mada ju je komšija platio 100 maraka . Popovi su stari lisci . Ne traže direktno novac
nego kažu da je voda džabe ali možeš dati prilog za crkvu . Na pitanje komšije da li voda stvarno liječi pop mu je odgovorio da ne
liječi voda nego liječi bog
.

Ja bih mu rekao: ''onda nek vam bog i plati''.
 
Izmedju ostalih komentara na temi, pojavio se jedan o nekom svemogucem lekaru iz jednog mesta u Srbiji, on navodno mahne stapicem i dete zdravo i pravo. Dosta clanica tog foruma traze njegov broj telefona kako bi vodile dete kod njega, a ima i onih koji pisu svoja iskustva. E sad, te koje jesu vodile dete kod njega, ne pisu detalje, nego su im postovi u stilu "juhuuuuuu, dete mi je zdravo". Jednoj od njih sam poslala pp da se raspitam za detalje i nikada nisam dobila odgovor.

To ko onaj sto je lecio nerotkinje u nekom selu na istoku Srbije. Prvo je bajao sa upaljenom svecom i kandilom dok su gole lezale na podu, onda ih je kupao u kadi i na kraju ih je kresao i jos mu davale pare :lol:

Neverovatno koliko su ljudi naivni kad su ocajni.
 
To ko onaj sto je lecio nerotkinje u nekom selu na istoku Srbije. Prvo je bajao sa upaljenom svecom i kandilom dok su gole lezale na podu, onda ih je kupao u kadi i na kraju ih je kresao i jos mu davale pare :lol:

Neverovatno koliko su ljudi naivni kad su ocajni.

I sta bi kada su sva deca u selu pocela da lice jedna na drugu :mrgreen:

Na kartu ocaja takvi "lekari" i igraju.
 
a5gdqp.jpg
 

Back
Top