Ubijanjem se komanduje iz Ramštajna
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Ubijanjem se komanduje iz Ramštajna

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    484

Podrazumevano Ubijanjem se komanduje iz Ramštajna

Sjedinjene Države svoj rat bespilotnim letelicama vode sa nemačke teritorije, piše nedeljnik Špigel.
    Do sada se vlada u Berlinu pravila nevešta i navodila da „nema čvrstih saznanja“ o tome da se sa nemačke teritorije upravlja ubijanjem terorista i brojnih civila.
    Međutim tradicionalno dobro obavešteni Špigel prenosi da je nemačka savezna vlada već najmanje tri i po godine upoznata sa situacijom. O tome svedoči jedno pismo koje je 18. novembra 2011. američko ministarstvo odbrane uputilo kolegama u Berlinu, a u kojem stoji da su Amerikanci u Ramštajnu uspostavili bazu za bespilotne letelice. Prema navodima Špigela, u nemačkoj vladi su u junu 2013. izbile žustre rasprave, ali je prevladalo mišljenje da na sve treba zažmuriti. Magazin citira iz jednog internog dokumenta u kojem stoji: „Kancelarski ured i Ministarstvo odbrane zalažu se da se na pritisak parlamenta i javnosti ne reaguje.“
    http://www.dw.de/ubijanjem-se-komanduje-iz-ram%C5%A1tajna/a-18391147
    Aмери се баш труде да буду светски полицајци (читај:разбојници и терористи). Не размишљају да се и на Америку могу послати још убојитије беспилотне летилице. Можда и оне ,,невидљиве'' и у великом броју.

И државу повремено треба питати ко је патриота!

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ubijanjem se komanduje iz Ramštajna

Ko da ih salje ?

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    16013

Malo mi je cudna ta prica, posto ne znam bas da bespilotne letelice imaju toliki dolet. Zar ne bi trebale da budu blize mestu desavanja, konkretno sad Bliskom istoku?
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

svaku medijsku glupost raspravljamo, ..ee

Primećen član Markan90 (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio dlugomir Pogledaj poruku
    Malo mi je cudna ta prica, posto ne znam bas da bespilotne letelice imaju toliki dolet. Zar ne bi trebale da budu blize mestu desavanja, konkretno sad Bliskom istoku?
    Verovatno se samo kontrolisu iz Ramstajna ali sami dronovi su bazirani u S.Arabiji ili negde na Bliskom Istoku. Iskreno ja mislim da je ovo neistina posto su se do sada dronovi kontrolisali direktno iz Amerike.
    Poslednji put ažurirao/la Markan90 : 21.04.2015. u 22:36

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1210

Nije za dzabe izmisljen termin "Vojna tajna" , pa je verovatno i ovde rec o zamagljivanju informacija i navodjenje na pogresan trag potencijalno zlonamernih aktivista i njihovih delovanja ...
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    484

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    Nije za dzabe izmisljen termin "Vojna tajna" , pa je verovatno i ovde rec o zamagljivanju informacija i navodjenje na pogresan trag potencijalno zlonamernih aktivista i njihovih delovanja ...
    Па сигурно да саме беспилотне летелице не полећу из Рамштајна већ су лоциране у близини где се операција изводи. А планови, приоритети, објекти, вереме дејства, .....и све остало је могуће у Рамштајну.
    Мој друг би рекао: ,,Уопште није важно одакле полећу али ми се свиђа како размишљате''!

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    484

Citat Original postavio Markan90 Pogledaj poruku
    Verovatno se samo kontrolisu iz Ramstajna ali sami dronovi su bazirani u S.Arabiji ili negde na Bliskom Istoku. Iskreno ja mislim da je ovo neistina posto su se do sada dronovi kontrolisali direktno iz Amerike.
    Smrt je stigla iz vazduha

Američka vojna baza Ramštajn

Slučaj žrtava iz Jemena naći će se 27. maja pred sudom u Kelnu. Prema proceni Andreasa Šilera, biće to prvi put da neki sud sasluša šta imaju da kažu žrtve napada koji se izvode bespilotnim letilicama. On je, zajedno sa Evropskim većem za ustavna i ljudska prava (ECCHR), podržao te ljude iz Jemena u podizanju tužbe. Kao pravnik, on smatra da Nemačka snosi deo odgovornosti za ono što se desilo jer se na njenoj teritoriji nalazi američka vojna baza Ramštajn.
    Tamo se nalazi relejna stanica za satelitske komunikacije američke vojske. Bez te stanice, ne bi bilo moguće ni upravljanje takozvanim dronovima. „Svaki napad bespilotnom letilicom koji se izvodi iznad teritorije Pakistana ili Jemena, odvija se uz uključene uređaje u Ramštajnu“, kaže Šiler.
    Nemačka – važan centar u akcijama dronova
    Baza Ramštajn prostire se na oko 1.400 hektara u blizini grada Kajzerslauterna. Nemački službenici i političari ne mogu da uđu u nju bez dozvole američke vojske. To je definisano posebnom sporazumom iz 1993. godine. Ramštajn je najveći aerodrom američke vojske van SAD. Tu se nalazi Air and Space Operations Centre. Prema informacijama nemačkih televizija NDR i WDR, kao lista Zidojče cajtung, oko 650 vojnika tu opslužuje 1.500 računara. Oni koordiniraju akcije iz vazduha na ciljeve u Jemenu, Somaliji, Avganisanu i Pakistanu. Dronovi preko satelita šalju slike i podatke u bazu Ramštajn. Odatle se podaci šalju do pilota koji upravljaju bespilotnim letilicama, a koji se uglavnom nalaze u SAD. Šiler citira navode pilota da izvođenje napada ne bi bilo moguće bez delovanja centra u Ramštajnu.

41 cilj, 1.147 mrtvih
    Još veće sumnje u tvrdnje američke vlade da se radi o „hirurški preciznim napadima“ javljaju se nakon uvida u studiju britanske nevladine organizacije Reprieve. Ona je proučila sve dostupne materijale o napadima bespilotnim letilicama. Rezultat: da bi se pogodila 41 osoba koja se nalazi na „crnoj listi“ vlade predsednika Obame, ubijeno je 1.147 ljudi. Najduža je lista „kolateralne štete“ koja je nastala prilikom pokušaja eliminacije islamističkog lidera Bajtulaha Mehsuda iz Pakistana. Šest puta su iz bespilotnih letilica na njega ispaljivane rakete, pre nego što je (iz sedmog pokušaja) pogođen u leto 2009. godine. U svim tim napadima navodno su poginule 164 osobe.
    Amrit Sing iz američke inicijative Open Society Justice, objavio je u aprilu još jednu studiju o žrtvama. Na 128 stranica izveštaja koncentrisao se na žrtve bespilotnih napada u Jemenu. U razgovoru za DW Sing iznosi velike sumnje da su napadi bespilotnim letilicama u skladu sa međunarodnim pravom, pa čak i sa principima koje propisuje politika SAD.
    Sing podsjeća da je američki predsednik Obama 2013. izjavio da, osim u slučaju Avganistana, pre nego što se odobri ispaljivanje raketa iz dronova, mora da bude praktično isključena mogućnost da će u takvom napadu stradati civili. Osim toga, na teroriste bi trebalo delovati samo u slučaju da je isključena mogućnost da se oni zarobe.
    http://www.dw.de/smrt-je-stigla-iz-vazduha/a-18474103
    Без обзира одакле полећу беспилотне летелице, Рамштајн је незаобилазна карика за уништавање циљева у свету и то оних који су на списку Амера као неподобних.

Slične teme

1. Koje su osnovne karakteristike RAM memorije ?
    Autor _pajabaja_ u forumu Hardver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.01.2004., 09:10
  2. Zenski um - VELIKA TAJNA
    Autor mirkomax u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 30.11.2003., 13:20
  3. 2 RAM memorije
    Autor djomla u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.11.2003., 12:04
  4. RAM drive SWAP