SAD, policija ubila još jednog Afroamerikanca

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
27.722
Incident se dogodio u Dženingsu, smeštenom između Fergusona i Sent Luisa, nakon dvočasovne opasade, prenosi Tanjug.

Policija je stigla na poziv žene, koja im je rekla da se njen sin Tadeus Mekkerol zaključao u kuću, da poseduje nož i da govori o "crnoj revoluciji".

Prema saopštenju policije, mladić se nije odazivao pozivu na pregovore, a nakon dva sata, izašao je iz kuće s nožem u jednoj i Biblijom u drugoj ruci.

Na poziv policije, odbio je da baci nož, i umesto toga nasrnuo na njih. Dvojica policajaca su zatim pucala u njega i on je preminuo na licu mesta.

Istraga o ovom incidentu je u toku.

Velika porota u Misuriju, odbacila je prošlog novembra optužnicu protiv policajca belca koji je pucao u nenaoružanog Afroamerikanca i ubio ga u predgrađu Sent Luisa Fergusonu.

To je bio povod za talas protesta širom SAD.
http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/sad-policija-ubila-jos-jednog-afroamerikanca/
 
Poslednja izmena:
...i ja posedujem noz u svojoj kuci a imam i bibliju i ako izadjem u svoje sopstveno dvoriste potpuno je regularno da me panduri upucaju

ili ....zakljucam se kuci i necu da izadjem, i onda dodju panduri i traze da izadjem iz moje rodjene kuca - a ja necu .... bem ti demokratiju ne mozes da se zakljucas u rodjenoj kuci.
 
Шта још једног?





Знате ли ви још колико тамо има тих афроамериканаца?

- - - - - - - - - -

...i ja posedujem noz u svojoj kuci a imam i bibliju i ako izadjem u svoje sopstveno dvoriste potpuno je regularno da me panduri upucaju

ili ....zakljucam se kuci i necu da izadjem, i onda dodju panduri i traze da izadjem iz moje rodjene kuca - a ja necu .... bem ti demokratiju ne mozes da se zakljucas u rodjenoj kuci.

Можда неће да те упуцају, ал' ако насрнеш на њих (како пише у тексту) онда имаш добре шансе да будеш упуцан.
 
OK razumem te potpuno, ali ovde nije u pitanju amer vec model ponasanja policije.

Полиција у америки поступа потпуно у сагласности са американским законима.
Тако да ми није жао ни полицајца, који ће да добије плаћено одсуство и мали бонус, а ни мртвог амера тамније боје коже...
 
to rade jos od 1500 i neke
Не раде.
Били су Шпанци, Французи, Британци...
А и 1990. САД су имале мало преко 31% светског номиналног БДП-а, а сада испод 22%, по питању БДП-ППП имају ни 15% и Чајнезери су их претекли.
Свиђа ми се, биће то још боље.
 
Nikako ne treba zaboraviti da svi ti (kojigod)amerikanci, služe USA ARMY, koja je od završetka II sv.rata ubila više ljudi u miru nego što ih je stradalo u ratovima.
Pa još kad se uzme u obzir činjenica da se na njihovoj teritoriji nije vodio nijedan rat. Nek se barem međusobno ubijaju. Ne znam što bi mi ovde trebali da se tim zamlaćujemo.
Amerika je najveće zlo na kugli zemaljskoj
 

Back
Top