АМЕРИЧКА НАЈАВА НЕМИРА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

b@ćkø

Poznat
Poruka
8.204
АМЕРИЧКА НАЈАВА НЕМИРА У СРПСКОЈ

Амбасадорка Хант је навела да дејтонска структура БиХ „никада није била замишљена да буде дугорочно решење“

svonihantizetbegovic.jpg



Свони Хант, у време рата амбасадор у БиХ, а ту дужност је обављала и у Аустрији, у оквиру своје посете БиХ, где је недавно боравила као амерички експерт за питања равноправности жена, дала је и интервју за високотиражни Дневни аваз. Ни питања ни одговори нису се односили на равноправност полова, већ искључиво на државно уређење БиХ.

У том контексту амбасадорка Хант је навела да дејтонска структура БиХ „никада није била замишљена да буде дугорочно решење“, а „проблем Дејтона је и што је изнедрио тврдолинијаше који су заузели позиције моћи“. На крају, говорећи о прошлогодишњим фебруарским протестима, који су за последицу имали паљење неколико зграда кантоналних влада и зграде Председништва БиХ те неколико стотина повређених протестаната и полицајаца, амбасадорка је емитовала јасну поруку: „Протести не смеју бити једнократни. То треба бити цео један процес. Протести могу настати на основу стања свести народа. Шта је срушило Слободана Милошевића? То су били људи са звиждаљкама на улицама. И то је било дан, за дан, за дан... То је размишљање које треба да се деси. То се не сме само једном десити, па да на то већ заборавимо.“

Нико амбасадорку није упитао у чије име призива насилне протесте којима би требало срушити власт нити се она потрудила да објасни шта треба да уследи ако се власт на тај начин и сруши. Да ли су „светли“ примери Либије, Украјине и Сирије, у којима су тако опипљиви резултати обојених револуција, оно чему грађани БиХ треба да теже? Зар нису избори основни инструмент представничке демократије? Није Дејтон „изнедрио власт“, већ грађани БиХ, који су од потписивања општег мировног споразума у више наврата имали прилику да се определе за власт какву желе. Осим амбасадорке Хант, у истом контексту огласили су се и неки актери домаће политичке сцене. Тако је Здравко Крсмановић, потпредседник НДП, некако у исто време, поводом најаве поскупљења струје, увио и замотао, али опет најавио „наранџасту револуцију“: „Опозиција ће организовати протестне митинге, видећете колико ће се људи одазвати. Ко ће то сутра моћи контролисати? Ово може бити упаљач за оно што се зове немири и што се зове неко или пролеће или нека наранџаста револуција. Ми из опозиције то не желимо.“





СДС није пратила поменуто „ударање у бубњеве“, али је неколико њених високих функционера најавило да ће до краја године преузети власт и на ентитетском нивоу, не објашњавајући како то мисле постићи. Можда се одговор може чути на некој у низу трибина којима се у организацији Фондације „Конрад Аденауер“ и Сорош фондације активистима ове и других партија објашњава погубност корупције и тумаче начини којима се против ње треба борити. А корупција, зна се где станује, у институцијама Републике Српске. Тако се паралелно трасирају два негативна процеса против Српске: криминализација њених институција и стварање атмосфере о „геноцидној творевини“.

Обојене револуције воле пролеће, посебно Први. мај, међународни празник рада, симбол борбе обесправљене радничке класе за своја права. А, када о радницима брину актери неолиберализма, све делује прилично саркастично. А тероризам, одлазак бх. грађана на страна ратишта, камп тзв. Исламске државе у Албанији на који је упозорила италијанска полиција, прошлонедељно гранатирање зграде владе у Скопљу, стварање „велике Албаније“ и рефлексије које ће сукоби у Македонији произвести у региону? Кажу, има о томе ко да брине.

У том контексту амбасадорка Хант је навела да дејтонска структура БиХ „никада није била замишљена да буде дугорочно решење“, а „проблем Дејтона је и што је изнедрио тврдолинијаше који су заузели позиције моћи“.

:roll:
http://pressrs.ba/sr/kolumne/iz_mog_ugla/story/85865/Ko+brine+našu+brigu.html
A zar ti isti "tvrdolinijasi" iz redova sva tri naroda nisu bili na vlasti i pre nego sto je rat uopste poceo...? A upravo je Dejtonski sporazum zaustavio rat...
 
Poslednja izmena:
1. Зашто бившу амбасадорку зову амбасадорка?
2. Где је овде америчка најава немира у Српској?
3. Где она говори о насилним протестима?
4. Протеста није било у РС, па не видим како је писац текста могао да повеже протесте са Српском.


Ако претпоставимо да Чемерику боли уво за Републику Српску и Базнију а онда видимо овакве вербалне нападе на Чемерику, шта мислите, да ли ће Чемерика стајати мирно или ће се бранити? А ако се буде бранила, мислите ли да се она брани лагано или мало јачим интензитетом?
У преводу...не чачкај мечку, кад те не дира.
 
Мука је њима што су се "Власи" досетили. Волели су да виде како гори Република Српска, а горели су само Тузла, Зеница и Сарајево. Нека опет запале, троугао се неће више разликовати од Либије, а Република Српске оде у бољу будућност.

Dodik-MapaRS2-Foto-Borislav.jpg
 
1. Зашто бившу амбасадорку зову амбасадорка?
2. Где је овде америчка најава немира у Српској?
3. Где она говори о насилним протестима?
4. Протеста није било у РС, па не видим како је писац текста могао да повеже протесте са Српском.


Ако претпоставимо да Чемерику боли уво за Републику Српску и Базнију а онда видимо овакве вербалне нападе на Чемерику, шта мислите, да ли ће Чемерика стајати мирно или ће се бранити? А ако се буде бранила, мислите ли да се она брани лагано или мало јачим интензитетом?
У преводу...не чачкај мечку, кад те не дира.


A mislis da ova bivsa ambasadorka nije ni malo uticajna i da se sadasnji zvanicnici Amerike i Zapada ne slazu sa njenim stavom? A koliko su republici Srpskoj umanjena ovlascenja od Dejtona do dana danasnjeg? I zasto EU kao jedan od uslova za dalje evropske integracije BiH trazi jacanje centralnih vlasti BiH i slabljenje entiteta...?
 
Zna se koje metode su primenjivali i vezbali demonstracijama u Srbiji,naravno da prizeljkuju sukobe i proteste u Srpskoj, Srbi bi trebalo da se dozovu u pamet, i pozicija i opozicija.Za sekundu NATO moze da posalje snage za brzo reagovanje i podrzi SDS,znamo svi dobro ko je EUFOR.Kada su Rusi zapretili da ce u UN staviti veto na mandat EUFOR,britanci su zapretili da ce poslati trupe NATO u bosnu.
 
Mislim da mi,koji zivimo u nasoj zemlji Republici Srbiji,ne bi trebalo da gledamo preko "plota",sta se radi u drugim drzavama.Mi smo vec toliko prepatili,kako
nekada,tako i u najskorijoj istoriji,da treba da pustimo svakoga,da sam resava svoju situaciju.Mislim da nikakvi komentari,o bilo kojoj drugoj drzavi,ne mogu da
nam koriste,ali,mogu da nam nanesu stetu.Predsednik te drzave,Republike Srpske,dovoljno je pametan,da zna sta radi,i da mu nasa "pamet",uopste nije potrebna.
 
Mislim da mi,koji zivimo u nasoj zemlji Republici Srbiji,ne bi trebalo da gledamo preko "plota",sta se radi u drugim drzavama.Mi smo vec toliko prepatili,kako
nekada,tako i u najskorijoj istoriji,da treba da pustimo svakoga,da sam resava svoju situaciju.Mislim da nikakvi komentari,o bilo kojoj drugoj drzavi,ne mogu da
nam koriste,ali,mogu da nam nanesu stetu.Predsednik te drzave,Republike Srpske,dovoljno je pametan,da zna sta radi,i da mu nasa "pamet",uopste nije potrebna.

To je nas narod, nije svejedno ako ih zapadni "partneri" pregaze i prodaju za saku dolara islamistima.Zamisli da je Putin oko Krima izjavio ovo sto ti pises? Ne tice ih se?Imali bi majdan na Crvenom trgu.
 
Kada bi latinoamerikanci i izasli na ulice da traze uvodjenje Spanskog kao drugog zvanicnog jezika u drzavama gde ih ima 1/4 pa i vise. Da li bi i onda postovali ljudska prava ili bi poslali nacionalnu gardu tj tenkove?

Ocigledno da nisi bio u ASmerici.
Normalno je da dobijes neku obavijest (npr.iz socijalnog ) napisanu na spanskom i engleskom
 

Back
Top