Huligani izbacuju region sa Mundijala i Eura?

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Srbija:
Hoće li Evropska fudbalska unija staviti tačku na huliganske ispade u državama regiona, kada one same to nisu mogle? Sve aktuelniji je scenario po kom bi i za najmanji incident na nekoj od budućih utakmica njihove reprezentacije mogle biti izbačene sa međunarodnih takmičenja. Pod lupom UEFA su Srbija, Hrvatska, BiH i Crna Gora, obelodanio je Ivan Ćurković, visoki čelnik Fudbalskog saveza Srbije.

„Prebrzo su javnost i nadležni zaboravili slike koje su obišle svet tokom incidenata na nedavnoj utakmici Srbije i Albanije u Beogradu ili prekid utakmice sa Italijom u Đenovi u jesen 2010., kada su srpski huligani viđeni na delu“, kaže Ivan Ćurković. Podsećamo, huligane je predvodio Ivan Bogdanovkoji je tada priveden zbog izazivanja nereda, a na terenu se našao i tokomincidenata na utakmici sa Albanijom.
To su samo neki od „žutih kartona“ čijim gomilanjem Srbija rizikuje isključenje kao što i nalažu sportska pravila, kaže Ćurković.

Hrvatska:
U najbližem susedstvu, uvertira za junski meč Hrvatske i Italije u Splitu, koji se zbog rasističkog ponašanja navijača i upotrebu pirotehnike na nedavnoj utakmici protiv Norveške u Zagrebu igra bez publike, bio je napad grupe navijača na selektora Nika Kovača i šest funkcionera Hrvatskog nogometnog saveza kod Gospića, dok su putovali ka Splitu.
Dogodilo se to tek što se slegla prašina zbog proslave Josipa Šimunića, bivšeg reprezentativca Hrvatske, plasmana njegovog tima na prošli Mundijal uz pokliče „Za dom spremni“ na šta mu je publika na maksimirskom stadionu uzvraćala.
Tomislav Židak, ugledni sportski novinar, upozorava da Hrvatsku samo jedan manji incident deli od nestanka sa međunarodne fudbalske scene.
„Navijači su sada došli na svoje, ujedinili su se. Mogu se mrzeti, ali baš u srijedu sam radio intervju sa jednim vođom. On kaže ovako, ne želim biti prost, ali on kaže: 'Mi sada držimo Hrvatski nogometni savez za j***a.' To je jedan rat u kome ne vidim pobednika, ali vidim posledice za hrvatski nogomet. Mislim da su vrlo mali izgledi da Hrvatska sudjeluje u Evropskom prvenstvu u Francuskoj“, kaže Židak.

BiH:
U negativnom kontekstu, navijači reprezentacije BiH su na sebe skrenuli pažnju nedavno u Beču. Grupa navijača je, uoči prijateljske utakmice sa Austrijom,
sa ulica tog grada upućivala otvoreni govor mržnje Jevrejima.Crna Gora:
Ipak, definitivno najveći skandal koji je potresao čitav fudbalski svet, skoro podjednako kao i incidenati u Beogradu i prekid utakmice Srbije i Albanije – dogodio se nedavno u Podgorici. Od bačene baklje sa tribina povrede je zadobio ruski golman Akinfejev. Posle drugog incidenta u nizu, gađanja igrača Rusije novčićima, utakmica je prekinuta, što je Crnu Goru koštalo tri boda i dva meča bez publike.
Branislav Milačić, crnogorski fudbalski stručnjak, uveren je da su pretnje izbacivanjem iz međunarodnih takmičenja država regiona realne čak i u slučaju najmanjeg incidenta.
„Mislim da su ljudi koji vode fudbalske organizacije tu nemoćni. Ako neko hoće, a videli smo da hoće da pravi nerede, to je problem države. Ako volimo fudbal, svoju reprezentaciju i državu, nećemo to raditi. Shvatićemo te pretnje kao ozbiljne. Ako ne, to se više ne graniči sa normalnim umom. To su bolesne stvari o kojima nemam nameru ni da pričam, ni da mislim“, rezigniran je Milačić.

Kvalifikacije za prvo naredno takmičenje, Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016., nastavljaju se u junu. To će ujedno i prvi sledeći veliki test za države regiona koje u njima učestvuju.
http://www.slobodnaevropa.org/content/huligani-izbacuju-region-sa-mundijala-i-eura/26961659.html
**********************
Време је да се размишља о балканској лиги.
Мало би смо играли фудбал, више провоцирали, вређали и још више тукли.
Била би то ,,игранка без престанка'' и за све паре.
 
Poslednja izmena:
Židak je debilčina i porcija janjetine novinar. Hrvatska ce igrat na EURU, a huligani su najmanji problem HR nogometa. Btw, mislim da je Hrvatska prva reprezentacija koja je kažnjena praznim stadionom zbog skandiranja. Nikakve pirotehnike protiv Norveške nije bilo. Jedino ako petarda (ne baklja, da ne bi bilo zabune) nije pirotehnika. Mislim, tehnički je, ali ne sjećam se da se to ikad sankcioniralo.
I naslov je super. Rezultati nemaju apsolutno nikave veze s tim hoce li neka reprezentacija igrati na Euru.
 
Poslednja izmena:
Za sve su države krive.
I treba i za najmanji incident žestoko kazniti.
Da ne idem dalje, CG - kreten je bacio raketu
i pred strogog upozorenja.
Ustvari, i sudije je krive. što su posle prvog
prekida dozvolile nastavak utakmice.
To su kreteni koji ne misle dobro ni fudbalu
ni svojoj državi.

Države, tj, policija su krive.
Zbog nesposobnosti ili nerada, svejedno.
Rešenje; odmah smeniti načelnika policije.
Sledeći će sigurno više voditi računa.
Inače države EX SFRJ (osim, možda Slovenije)
imaju mnogo više policajaca prema broju stanovnika
od normalnih zemalja.
 
Židak je debilčina i porcija janjetine novinar. Hrvatska ce igrat na EURU, a huligani su najmanji problem HR nogometa. Btw, mislim da je Hrvatska prva reprezentacija koja je kažnjena praznim stadionom zbog skandiranja. Nikakve pirotehnike protiv Norveške nije bilo. Jedino ako petarda (ne baklja, da ne bi bilo zabune) nije pirotehnika. Mislim, tehnički je, ali ne sjećam se da se to ikad sankcioniralo.
I naslov je super. Rezultati nemaju apsolutno nikave veze s tim hoce li neka reprezentacija igrati na Euru.
Па ако је судити по тежини прекршаја, Кроацију би требало најпре испрдети из свих спортских такмичења.
Кроатинци у спорту лече своје комплексе наслеђене из времена Аустроугарске па до ,,њихове независне''. Сада су умислили да су неко и нешто у Европу и стал и по свим питањима се q-че и себи (али само себи) придају важност без покрића.
 
Židak je debilčina i porcija janjetine novinar. Hrvatska ce igrat na EURU, a huligani su najmanji problem HR nogometa. Btw, mislim da je Hrvatska prva reprezentacija koja je kažnjena praznim stadionom zbog skandiranja. Nikakve pirotehnike protiv Norveške nije bilo. Jedino ako petarda (ne baklja, da ne bi bilo zabune) nije pirotehnika. Mislim, tehnički je, ali ne sjećam se da se to ikad sankcioniralo.
I naslov je super. Rezultati nemaju apsolutno nikave veze s tim hoce li neka reprezentacija igrati na Euru.

Ali, zar propagiranje ustaštva, tj. fašizma
nije za drastičnu kaznu???
 

Back
Top