pas koji laje ne ujeda

tricho

Početnik
Poruka
1
Imam malog psa (mesanac haskija i akite, 7 meseci) koji evo vec 2 meseca neprestano laje. Cuvam ga u stanu i kad ga izvedem u setnju on laje na svakog moguceg prolaznika ali do sad nikog nije napao. Ne tucem ga skoro nikad ponekad malo novinama ali se sve uglavnom svodi na pricu. Ne znam kako da ga smirim sve sam pokusao.Molim za pomoc, svaka je veoma dobrodosla. UNAPRED HVALA, ZABRINUTI VLASNIK.
 
Toje verovatno zato shto je u zatvorenom prostoru...kuchitji koji su u zatvorenom prostoru imaju potrebu da brane teritoriju i zato laju...neka bude vishe u kontaktu sa ljudima,da se navikne na njih...
Valjda ce ti ovo pomoci
Nema na chemu :D
 
mozda se plasi, mozda je kao sto rece angelic pun energije, mozda zove na igru... nemam pojma.. moze svasta da bude.. moja laje kad izlazi napolje obavezno, prtpostavljam da hoce da javi kako ona sad izlazi pa bi bilo bolje da se svi sklone... u stvari bas to i radi, zato sto je namcor, ali ovako je sve ok. kad neko udje u kucu prvi put laje ko luda dok je taj neko ne pomazi, polse toga ucuti kao da nista nije bilo..
 

Back
Top