Microsoft Security Essentials prednosti i mane

Poruka
1.516
Da li neko koristi ovaj program? Da li je uz njega potreban i firewal? Da li bi pored ovog programa mogao da instaliram ESET NOD32 ili Smart Security?
Koristio sam dugo ESET i bio sam zadovoljan, ali instalirao sam Win7 pa sam dobio ovaj program vec instaliran. Neki ga kude, a neki hvale.. Neki kazu nije celovito resenje, dobar je dok se ne kupi neki antivirus.
imam 2 GB DDR2 Ram , E5200 procesor
 
Чуо сам да је лош, пробај "Avast!", има и бесплатна верзија.

Avast je meni bio najgori antivirus.. Koristio sam razne programe, Norton, Kasperski,AVG i Avast, ESET SS se pokazo kao najbolji, nisam imao problema sa virusima dok mi je trajala licenca, nije bio zahtevan program.
Nekoliko dana vec imam problem sa Mozilom nesto mi blokira, ne znam sta je uzrok pa sam posumnjao na virus... Trenutno koristim Chrome i nemam tih problema, pa je moguce da Mozila nije uredu. Svi programi mi se azuriraju redovno..
No da se nadovezem na temu, na sajtu Microsoft-a sam nasao da nije potreban drugi antivirusni softver pored ovog, cak bi moglo biti problema ukoliko se instalira neki dodatni program...
Odlucio sam da cu zadrzati ovaj program posto su neki imali dosta problema sa njegovom deinstalacijom pa nebih da napravim karambol sa sistemom..

- - - - - - - - - -

Hvala na odgovorima!
 
Koristim MSE godinama i nemam nekih problema zadovoljavajuc je.Nije najbolji,ali je dobar,ali uz njega korietim Malwarebytes Anti-Malware i SUPERAntiSpyware Free Edition.U stvari ovi programi bi trebala da se koriste uz svaki AV,jer ni jedan AV ne moze da pokupi te malwere i spajvere.Nod neverujem da ces moci da instaliras uz MSE jer bi dosli do sukoba,kao i ostali AV-i.
 
Da li neko koristi ovaj program? Da li je uz njega potreban i firewal? Da li bi pored ovog programa mogao da instaliram ESET NOD32 ili Smart Security?
Koristio sam dugo ESET i bio sam zadovoljan, ali instalirao sam Win7 pa sam dobio ovaj program vec instaliran. Neki ga kude, a neki hvale.. Neki kazu nije celovito resenje, dobar je dok se ne kupi neki antivirus.
imam 2 GB DDR2 Ram , E5200 procesor
Mozda ne odgovara trzistu, ali je microsoft uradio odlicnu stvar da se zastiti od " strucnjaka za bezbednost" na mala vrata i tiho je uveo zastitu svog operativnog sistema, a svesno ga ne reklamira da ne dodje pod udar antimonopolske komisije. Dakle, najbolje sto mozes da nadjes na trzistu zastite je MSE i naravno, ne instaliraj razne rupe u taj sistem, kao sto su reklamirani programi za zastitu...
 

Back
Top