Od cega da krenem?

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Pozdrav drugari,

Narucio sam neke knjige od cika Frojda, sutra zavrsavam o socijalnoj teoriji - totem i tabu,ali sam se sjebao jer primecujem da ima terminologije koju ne razumem najbolje (histerija i neuroza). Kapiram da sam najverovatnije trebao da krenem prvo od uvoda u psihoanalizu. :confused: Jos sam dobio Tumacenje snova 1 i 2, strah i anksioznost, ali me interesuje od cega bi prvo trebao krenuti da bih savladao osnovu na koju se dalje knjige nastavljaju? Posle Frojdise uzeo bih Jungove knjige. I tu bi mi dobro dosao savet sta prvo da uzmem. Pomagajte. :)
 
Ja bih ti dao savet da preskocis i jednog i drugog, ono sto je smisao je spojiti dusevno i telesno, stara je poslovica "U zdravom telu zdrav duh". Kako Frojd moze znati nesto kada mu je fizicko telo bilo neaktivno i kada se drogirao kokainom?

Uzmi literaturu Aleksandra Lovena, on je osnivac Bioenergetike, daje vezbe za postizanje pravilnog orgazma i vezbe pravilnog disanja uz kvalitetan sistem psihickog razvitka.
 
Ja bih ti dao savet da preskocis i jednog i drugog, ono sto je smisao je spojiti dusevno i telesno, stara je poslovica "U zdravom telu zdrav duh". Kako Frojd moze znati nesto kada mu je fizicko telo bilo neaktivno i kada se drogirao kokainom?

Uzmi literaturu Aleksandra Lovena, on je osnivac Bioenergetike, daje vezbe za postizanje pravilnog orgazma i vezbe pravilnog disanja uz kvalitetan sistem psihickog razvitka.
To viskiranje nosi na Zeleni venac pa valjaj...:mrgreen:
Frojd ,Jung i Adler su prvi i najvažniji psihoanalitičari i nezaobilazni u studijama psihologije ali i med.fak.spec.psihijatrije...
Dakle osnove su to...
 
Na žalost il na radost, postavili smo osnove klasične medicine na nogama bolesti a ne na rukama zdravlja. Ali dobro, sve je prolazno pa i teorije koje su naopake a prihvaćene. Imaju pravo nije da nemaju, ali i ovi drugi isto tako.

A ti počni od početka, ne verujem da je iko od nas isto pročitao na isti način i istim redosledom sve što je pročitao i pogledao i čuo i razmišljao. Verovatno ćeš i uvideti da se sa nečim ne slažeš ali ćeš smatrati da opšteprihvaćeni autoritet ima prevagu da ti postaviš svoj stav o tome. No, čitaj, od knjiga niko nije ostao isti kao što je bio pre pročitane knjige. :think:

Madjari bi rekli žalostna i radostna...ah...beszelsz? erted?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari,

Narucio sam neke knjige od cika Frojda, sutra zavrsavam o socijalnoj teoriji - totem i tabu,ali sam se sjebao jer primecujem da ima terminologije koju ne razumem najbolje (histerija i neuroza). Kapiram da sam najverovatnije trebao da krenem prvo od uvoda u psihoanalizu. :confused: Jos sam dobio Tumacenje snova 1 i 2, strah i anksioznost, ali me interesuje od cega bi prvo trebao krenuti da bih savladao osnovu na koju se dalje knjige nastavljaju? Posle Frojdise uzeo bih Jungove knjige. I tu bi mi dobro dosao savet sta prvo da uzmem. Pomagajte. :)
"O PSIHICKOM MEHANIZMU HISTERICNIH FENOMENA" (1893) Brojer (Breuer) i Frojd (Freud)... Ti pocni od pocetka, to je pocetak... U knjizi "Studije o Histeriji" imas taj rad prestaman, i zove se "Peliminarno saopstenje". To je istorijski momenat u psihologiji i psihijatriji...
 
Poslednja izmena:
Ne komplikuj sebi previse.Dobar recnik terminologije iz psihologije i psihoanalize je odlicna pomoc.Jer ne treba da ides u sirinu i dubinu psihonalaniticnih pojmova nego u vremenske okvire njihovog pojavljivanja, upotrebe i osnovna znacenja.Sa dobrim recnikom terminologije mozes poceti gde zelis i sa kim zelis.


P.S.

A to je zbog neceg vrlo jednostavnog.U dobrom recniku terminologije mozes otkriti da su neke reci ostale iste a sasavim drugim znacenjima te Frojdova histerija nije isto sto i histerija o kojoj govori npr.Berlinska skola..etc

Najbolji pocetak Junga su njegova predavanja, pisma i odgovori u pismima iz perioda 1929 do 1939 kao i poslednji clanak o Psiholoskim komentarima iz 1975 a to je sve Jungova studija Istocne misli, filozofije , Kundalini yoge- u njegovim Gesammelte Werke.Tek u njegovoj studiji "Istocne misli, svesti i psihe" mozes razumeti njegovu analizu , izgradjivanje i strukturu modernog "zapadnog" coveka.
 
Poslednja izmena:

Back
Top