Od cega da krenem?
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Od cega da krenem?

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    416

Podrazumevano Od cega da krenem?

Pozdrav drugari,

Narucio sam neke knjige od cika Frojda, sutra zavrsavam o socijalnoj teoriji - totem i tabu,ali sam se sjebao jer primecujem da ima terminologije koju ne razumem najbolje (histerija i neuroza). Kapiram da sam najverovatnije trebao da krenem prvo od uvoda u psihoanalizu. Jos sam dobio Tumacenje snova 1 i 2, strah i anksioznost, ali me interesuje od cega bi prvo trebao krenuti da bih savladao osnovu na koju se dalje knjige nastavljaju? Posle Frojdise uzeo bih Jungove knjige. I tu bi mi dobro dosao savet sta prvo da uzmem. Pomagajte.

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    724

Podrazumevano Re: Od cega da krenem?

Ja bih ti dao savet da preskocis i jednog i drugog, ono sto je smisao je spojiti dusevno i telesno, stara je poslovica "U zdravom telu zdrav duh". Kako Frojd moze znati nesto kada mu je fizicko telo bilo neaktivno i kada se drogirao kokainom?

Uzmi literaturu Aleksandra Lovena, on je osnivac Bioenergetike, daje vezbe za postizanje pravilnog orgazma i vezbe pravilnog disanja uz kvalitetan sistem psihickog razvitka.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kamael Pogledaj poruku
    Ja bih ti dao savet da preskocis i jednog i drugog, ono sto je smisao je spojiti dusevno i telesno, stara je poslovica "U zdravom telu zdrav duh". Kako Frojd moze znati nesto kada mu je fizicko telo bilo neaktivno i kada se drogirao kokainom?

Uzmi literaturu Aleksandra Lovena, on je osnivac Bioenergetike, daje vezbe za postizanje pravilnog orgazma i vezbe pravilnog disanja uz kvalitetan sistem psihickog razvitka.
    To viskiranje nosi na Zeleni venac pa valjaj...
    Frojd ,Jung i Adler su prvi i najvažniji psihoanalitičari i nezaobilazni u studijama psihologije ali i med.fak.spec.psihijatrije...
    Dakle osnove su to...

Primećen član 4thman (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Na žalost il na radost, postavili smo osnove klasične medicine na nogama bolesti a ne na rukama zdravlja. Ali dobro, sve je prolazno pa i teorije koje su naopake a prihvaćene. Imaju pravo nije da nemaju, ali i ovi drugi isto tako.

A ti počni od početka, ne verujem da je iko od nas isto pročitao na isti način i istim redosledom sve što je pročitao i pogledao i čuo i razmišljao. Verovatno ćeš i uvideti da se sa nečim ne slažeš ali ćeš smatrati da opšteprihvaćeni autoritet ima prevagu da ti postaviš svoj stav o tome. No, čitaj, od knjiga niko nije ostao isti kao što je bio pre pročitane knjige.

Madjari bi rekli žalostna i radostna...ah...beszelsz? erted?
    Poslednji put ažurirao/la 4thman : 17.04.2015. u 19:00
    ...kako čitaš, tako razumeš...

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    724

Citat Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
    Frojd ,Jung i Adler su prvi i najvažniji psihoanalitičari i nezaobilazni u studijama psihologije ali i med.fak.spec.psihijatrije...
    Dakle osnove su to...
    Da, dobro si rekao. Zvanicna za zvanicne u zvanicnim. Beli mantil, kravatica i tako to.

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    918

strah i anks.

Poznat
    Učlanjen
    21.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Od Frojda -"Psihopatologija svakodnevnog zivota".

Buduća legenda Arianna (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    893

od Fromma
    ✿ We feel and know that we are eternal ✿

Početnik
    Učlanjen
    27.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio User Friendly Pogledaj poruku
    Pozdrav drugari,

Narucio sam neke knjige od cika Frojda, sutra zavrsavam o socijalnoj teoriji - totem i tabu,ali sam se sjebao jer primecujem da ima terminologije koju ne razumem najbolje (histerija i neuroza). Kapiram da sam najverovatnije trebao da krenem prvo od uvoda u psihoanalizu. Jos sam dobio Tumacenje snova 1 i 2, strah i anksioznost, ali me interesuje od cega bi prvo trebao krenuti da bih savladao osnovu na koju se dalje knjige nastavljaju? Posle Frojdise uzeo bih Jungove knjige. I tu bi mi dobro dosao savet sta prvo da uzmem. Pomagajte.
    "O PSIHICKOM MEHANIZMU HISTERICNIH FENOMENA" (1893) Brojer (Breuer) i Frojd (Freud)... Ti pocni od pocetka, to je pocetak... U knjizi "Studije o Histeriji" imas taj rad prestaman, i zove se "Peliminarno saopstenje". To je istorijski momenat u psihologiji i psihijatriji...
    Poslednji put ažurirao/la metafizicar r r r r : 29.04.2015. u 21:12

Primećen član
    Učlanjen
    12.12.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Ne komplikuj sebi previse.Dobar recnik terminologije iz psihologije i psihoanalize je odlicna pomoc.Jer ne treba da ides u sirinu i dubinu psihonalaniticnih pojmova nego u vremenske okvire njihovog pojavljivanja, upotrebe i osnovna znacenja.Sa dobrim recnikom terminologije mozes poceti gde zelis i sa kim zelis.

P.S.

A to je zbog neceg vrlo jednostavnog.U dobrom recniku terminologije mozes otkriti da su neke reci ostale iste a sasavim drugim znacenjima te Frojdova histerija nije isto sto i histerija o kojoj govori npr.Berlinska skola..etc

Najbolji pocetak Junga su njegova predavanja, pisma i odgovori u pismima iz perioda 1929 do 1939 kao i poslednji clanak o Psiholoskim komentarima iz 1975 a to je sve Jungova studija Istocne misli, filozofije , Kundalini yoge- u njegovim Gesammelte Werke.Tek u njegovoj studiji "Istocne misli, svesti i psihe" mozes razumeti njegovu analizu , izgradjivanje i strukturu modernog "zapadnog" coveka.
    Poslednji put ažurirao/la gost 320781 : 30.04.2015. u 00:06

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kreni od singla pa zavrsi na sistemskom uslovu... ako si slabic,ofkors

a ako ne hebes zivu silu probaj prvo sa uslovom, pa se onda kockaj jedan na jedan sa sudbinom

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    724

Citat Original postavio Gloriana Pogledaj poruku
    Ne komplikuj sebi previse.Dobar recnik terminologije iz psihologije i psihoanalize je odlicna pomoc.
    Dosadno, knjiga sa recima i pojmovima. Kao recnik.

Slične teme

1. Zbog cega je tako postupio?
    Autor Sara4D u forumu Žene
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 22.01.2004., 22:54
  2. A zbog cega
    Autor beholder u forumu Video igre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.01.2004., 22:40
  3. bez cega ne mozete
    Autor u forumu Arhiva
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 28.12.2003., 18:16
  4. da li da ja prva opet krenem u napad...
    Autor kasirka u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 15.10.2003., 13:26
  5. za cega sluzi buffer ?
    Autor srnem u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.07.2003., 11:56

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku