Када је време да се застидимо..

Kata Bucik

Zainteresovan član
Poruka
255
Знате, драги моји..
Ја верујем у Бога и волим људе..
Одувек сам сматрала да су људи у суштини добри и да околности утичу на неке њихове поступке, којих се касније и сами застиде..

Читам ових дана о судбину штенета од осам месеци које лежи у ћошку парка, избачено из нечије куће, и несигурно шта и куда даље у свету у коме није научило да се сналази..

Нашао се неко коме није било довољно да се не сажали на сиротана и напросто га мимоиђе..него га је истукао мотком..једном, па и други пут..јер једном његовој снази и надмоћи није било довољно..

Данас ме је дочекала још једна страшна, поражавајућа вест..
Девојци која је као мала напуштена и од рођења само за Дом и васпитачице зна, живот је припремио још једну невољу..везао ју је за колица након повреде кичме..
Рекао би човек..много је то за једно људско биће..
Србија је одлучила да није..
Одузели су јој бебу коју је једва успела да роди..
Зато што јој фали још један папир..
Због тога што, као неко одрастао у Дому, нема стално место пребивалишта..
Нема папир, који једним указом пијаног Министра, може да добије свака гологуза светска старлета и сви шиптарски манијаци који побише по Космету све Српско што хода..

Знате, када год прођем крај Епископског дома у Нишу, гледам бесне џипчине у црквеној порти..
Епископски дом се обнавља већ две године..
На лицкање, зарад гордости и сујете, потрошено је толико новца да би у том периоду свака гладна уста у Нишу свакодневно могла добити по шницлу за ручак..

Али, када Драгана Молес жели да одржи хуманитарни концерт испред групе "Помоћ угроженим Нишлијама" у Светосавском дому, не једном је добила одговор да је то за свештенство трошак, јер се троши струја..

Ако имате неку муку, саслушаће вас конобар или случајни пролазник пре него свештеник, јер они немају времена..морају се бавити наплаћивањем водице и зарађивањем баснословних сума новца од крштења и венчања, која, нисам у стању ни да наслутим како, оправдавају пред Њим..
Само у Србији може да вам се деси да свештеник одбије да некога сахрани јер породица покојника нема довољно новца..
Али, ако сте вољни да платите, сахраниће и самоубице и јеретике или ће Вас венчати у среду, у сред Поста, уз "специјални благослов Владике"..

Ако пожелите да се током Великог Поста помолите на вечерњој служби у манастирској цркви, може вам се десити да вас Владика избаци из цркве, јер самим својим присуством реметите његов блажени мир и осаму..

Јер он није слуга Божији нити је ту да се моли за верни народ, који му је пречесто само сметња..
Он је сила..

Свако ко је у Нишу макар једном присуствовао Архијерејској Литургији, могао је само да се саблазни гледајући Владику како фркће на штеце, бреца се, бесни и издире се на свештенике по Олтару..
Има он времена за молитву у осами..када не мора да гледа лица обичних, бедних, иритирајућих мирјана..

На Литургији је он гола сила..

Али се зато можете причестити на Литургији чак и ако нисте Православни Хришћанин или сте некрштени, иако је то противно сваком канону и правилу, ако тако сила каже..

Ако је свештенику лош дан, може да одбије да вас исповеди..
Благослов није Ваше право, већ добра воља човека у мантији да дозволи да "му свакаква руља балави руку"..

И није братија из цркве једина која је сила..

У Србији можете шетати Престоницом иако сте пред законом ове земље ратни злочинац..
Можете да заноћите као гробарева праља, а да се пробудите као жена која се добро удала и у току једне куповине потрошите суму новца која је виша од годишњег буџета Србије предвиђеног за вртиће..
Можете, без психијатријског прегледа, да заседнете на чело Скупштине, у министарску фотеља или на чело државе и тероришете све оне који још увек мазохистички чекају да и Србија постане нормално место за живот..

Можете са лажном дипломом да постанете Министар, да купите Магистеријум или Докторат, да предајете на Универзитету или лечите људе са лажном дипломом окаченом на зид или да постанете Министар финансија са једва завршеном средњом школом..

Јер тако сила каже..

Али не можете задржати своју бебу уколико немате одговарајући папир..
Не можете се лечити ако немате пара..
Не можете живети вољени, јер је газда одлучио да му је вакцина против беснила скупа..
Не можете да нормално радите и зарадите, зато што живите у земљи која је полигон за бахате, будаласте Шеике и поремећене политичаре..
Не можете ни да оверите обичан папир или платите рачун у банци, а да вас не измалтретира нељубазна и безобразна шалтеруша..

Не можете ни живети као човек, јер су људи од немаштине, силикона, парада, ријалитија и серија, потпуно полудели, извитоперили се и престали бити људи..

Сила је ова наша Србија..
Срам нас било..
 
ali zato je stigao blagodatni oganj

i gomila ljudi se kune da su vernici a najlepse sto su pomislili je - dobro je ovo pecenje

tako je kako je i tu pojedinac malo moze promeniti .

jedino pronaci snagu u sebi , ziveti najboje sto moze zarad bliznjih a i pomoci kad se ukaze prilika .

u druge se ne uzdati i nista ne ocekivati a kad neko pomogne smatrati to cudom jer mnogo malo je onih koji zive po veri iako je mnogo vernika.
 
Ја верујем у Бога и волим људе..
Одувек сам сматрала да су људи у суштини добри и да околности утичу на неке њихове поступке, којих се касније и сами застиде..

Nemoj da volis ljude... Posebno nemoj voleti Srbe. U sustini, ljudi su zli, i NE stide se svojih lazi, prevara, i zlocinackih postupaka. Stide se samo kada treba da krvavo oduze dug. Onda se "iskreno" kaju... :udriglavu:

Tada te monstrume treba okrvaviti tako, da zanavek zapamte svoje lazi i prevare, zlocine. :aha2:

Ja tako radim poslednjih 8 godina... I nikada se pokajao NISAM. Inace, pre toga sam voleo ljude... Sada samo volim floru i faunu. A sa Homo Sapiensima sam jako jako oprezan... Trudim se da UVEK imam kontrolu nad svojm sudbinom. 1000%. Usprkos svemu, bezobzira na sve! :mrgreen:

_niemand_
 
ljudi nisu toliko losi ali ih trenutna situacija tera da budu losiji nego sto jesu

u drustvu kao i u prirodi vlada zakon jaceg a sto je drustvo uredjenije to se manje primecuje

i dok je u prirodi jaci onaj sa vecim zubima ili nekom drugom fizickom predispozicijom , tako je u drustvu jaci onaj ko ima vise veza , ko lepse moze da slaze i ko lakse prevari

srbija je trenutno drustvo kojem je vrlo tesko i gde ima mnogo nezaposlenih i mnogo siromasnih tako da oni grabe da se izvuku dok srednji sloj i bogati grabe da ne padnu

da je finansijska situacija bar pola kao u nemackoj recimo ljudi bi bili duplo bolji nego nemci. problem je sto to bolje nece skoro doci
 
ljudi nisu toliko losi ali ih trenutna situacija tera da budu losiji nego sto jesu

u drustvu kao i u prirodi vlada zakon jaceg a sto je drustvo uredjenije to se manje primecuje

i dok je u prirodi jaci onaj sa vecim zubima ili nekom drugom fizickom predispozicijom , tako je u drustvu jaci onaj ko ima vise veza , ko lepse moze da slaze i ko lakse prevari

srbija je trenutno drustvo kojem je vrlo tesko i gde ima mnogo nezaposlenih i mnogo siromasnih tako da oni grabe da se izvuku dok srednji sloj i bogati grabe da ne padnu

da je finansijska situacija bar pola kao u nemackoj recimo ljudi bi bili duplo bolji nego nemci. problem je sto to bolje nece skoro doci

Боље се гради , не долази ....
 
pojedini vernici vrlo brzo sude svima oko sebe
a piše "ne sudi da ti ne bi bilo sudjeno"

ponašaju se kao da su odredjeni datumi rituali koje ako ispoštuješ onda ti se ostvaruju želje
to se zove bajanje

- - - - - - - - - -

"Najbolje vreme za sadnju drveća je bilo pre 20 godina. Drugo najbolje vreme je sada"-kineska poslovica.

Kada bi svi hrišćani bili 24h ono što tvrde da jesu i ja bih bio hrišćanin - Mahatma Gandi
 
Каћо, требаласи да свратиш у цркви и запалиш свећу кад си пролазила поред епархијског дома...

čitao sam na jednom domaćem portalu za žene u vezi poštovanja religije u ovom slučaju kapele
pitanje je bilo gde se pale sveće za žive a gde za mrtve
jedna je odgovorila da ako si u žurbi nije toliko bitno

ono kad pogledaš - svi ćemo na kraju da budemo zajedno
 
Знате, драги моји..
Ја верујем у Бога и волим људе..
Одувек сам сматрала да су људи у суштини добри и да околности утичу на неке њихове поступке, којих се касније и сами застиде..

Читам ових дана о судбину штенета од осам месеци које лежи у ћошку парка, избачено из нечије куће, и несигурно шта и куда даље у свету у коме није научило да се сналази..

Нашао се неко коме није било довољно да се не сажали на сиротана и напросто га мимоиђе..него га је истукао мотком..једном, па и други пут..јер једном његовој снази и надмоћи није било довољно..

Данас ме је дочекала још једна страшна, поражавајућа вест..
Девојци која је као мала напуштена и од рођења само за Дом и васпитачице зна, живот је припремио још једну невољу..везао ју је за колица након повреде кичме..
Рекао би човек..много је то за једно људско биће..
Србија је одлучила да није..
Одузели су јој бебу коју је једва успела да роди..
Зато што јој фали још један папир..
Због тога што, као неко одрастао у Дому, нема стално место пребивалишта..
Нема папир, који једним указом пијаног Министра, може да добије свака гологуза светска старлета и сви шиптарски манијаци који побише по Космету све Српско што хода..

Знате, када год прођем крај Епископског дома у Нишу, гледам бесне џипчине у црквеној порти..
Епископски дом се обнавља већ две године..
На лицкање, зарад гордости и сујете, потрошено је толико новца да би у том периоду свака гладна уста у Нишу свакодневно могла добити по шницлу за ручак..

Али, када Драгана Молес жели да одржи хуманитарни концерт испред групе "Помоћ угроженим Нишлијама" у Светосавском дому, не једном је добила одговор да је то за свештенство трошак, јер се троши струја..

Ако имате неку муку, саслушаће вас конобар или случајни пролазник пре него свештеник, јер они немају времена..морају се бавити наплаћивањем водице и зарађивањем баснословних сума новца од крштења и венчања, која, нисам у стању ни да наслутим како, оправдавају пред Њим..
Само у Србији може да вам се деси да свештеник одбије да некога сахрани јер породица покојника нема довољно новца..
Али, ако сте вољни да платите, сахраниће и самоубице и јеретике или ће Вас венчати у среду, у сред Поста, уз "специјални благослов Владике"..

Ако пожелите да се током Великог Поста помолите на вечерњој служби у манастирској цркви, може вам се десити да вас Владика избаци из цркве, јер самим својим присуством реметите његов блажени мир и осаму..

Јер он није слуга Божији нити је ту да се моли за верни народ, који му је пречесто само сметња..
Он је сила..

Свако ко је у Нишу макар једном присуствовао Архијерејској Литургији, могао је само да се саблазни гледајући Владику како фркће на штеце, бреца се, бесни и издире се на свештенике по Олтару..
Има он времена за молитву у осами..када не мора да гледа лица обичних, бедних, иритирајућих мирјана..

На Литургији је он гола сила..

Али се зато можете причестити на Литургији чак и ако нисте Православни Хришћанин или сте некрштени, иако је то противно сваком канону и правилу, ако тако сила каже..

Ако је свештенику лош дан, може да одбије да вас исповеди..
Благослов није Ваше право, већ добра воља човека у мантији да дозволи да "му свакаква руља балави руку"..

И није братија из цркве једина која је сила..

У Србији можете шетати Престоницом иако сте пред законом ове земље ратни злочинац..
Можете да заноћите као гробарева праља, а да се пробудите као жена која се добро удала и у току једне куповине потрошите суму новца која је виша од годишњег буџета Србије предвиђеног за вртиће..
Можете, без психијатријског прегледа, да заседнете на чело Скупштине, у министарску фотеља или на чело државе и тероришете све оне који још увек мазохистички чекају да и Србија постане нормално место за живот..

Можете са лажном дипломом да постанете Министар, да купите Магистеријум или Докторат, да предајете на Универзитету или лечите људе са лажном дипломом окаченом на зид или да постанете Министар финансија са једва завршеном средњом школом..

Јер тако сила каже..

Али не можете задржати своју бебу уколико немате одговарајући папир..
Не можете се лечити ако немате пара..
Не можете живети вољени, јер је газда одлучио да му је вакцина против беснила скупа..
Не можете да нормално радите и зарадите, зато што живите у земљи која је полигон за бахате, будаласте Шеике и поремећене политичаре..
Не можете ни да оверите обичан папир или платите рачун у банци, а да вас не измалтретира нељубазна и безобразна шалтеруша..

Не можете ни живети као човек, јер су људи од немаштине, силикона, парада, ријалитија и серија, потпуно полудели, извитоперили се и престали бити људи..

Сила је ова наша Србија..
Срам нас било..
Oтиди у манастир Липовац и потражи оца Дионисија, и он припада СПЦ-у.
За мене је имао времена, а тад је имао 85 година.
 
Uzrok posledica.

Depresivan je ovo svet, uvek bio, ali ne bih sve ljude okarakterisao ovako ili onako, i sebe postavio iznad drugih, kao neki ovde.

A ovo za crkvene rabote navedene na početku teme dodao bih samo da je crkva isto što i sekta samo opšte prihvaćena. Zašto? Pa imaju takav marketing koji ne mogu da izgube jer ljudi zaista veruju u dogadjaj/mit iz neke tamo davne godine ove ere. Kao i pripadnost i neka vrsta sigurnosti. Ali to je već neka druga nepravda.

Nepravda je svuda oko nas. Ja sam nepravedan. Ti si nepravedan. Svi smo nepravedni. Ali nismo zlonamerni, bar se nadam. Mislim da nisam. Ne verujem u oprost, licemerno je. Ne čini drugima što ne želiš tebi da čine. Al, ovaj svet nažalost ne funkcioniše uvek tako.
 
Poslednja izmena:
pojedini vernici vrlo brzo sude svima oko sebe
a piše "ne sudi da ti ne bi bilo sudjeno"

ponašaju se kao da su odredjeni datumi rituali koje ako ispoštuješ onda ti se ostvaruju želje
to se zove bajanje

- - - - - - - - - -



Kada bi svi hrišćani bili 24h ono što tvrde da jesu i ja bih bio hrišćanin - Mahatma Gandi

"Morality is the basis of things and truth is the substance of all morality" -M.G. "Bapu"
 
I sama cinjenica da je ova tema iz podforuma Politike premjestena na podforum Nepravda govori dovoljno o danasnjem, siroko prihvacenom, shvatanju politike kao sposobnosti da se na bilo koji nacin dodje do cilja!
Moral je samo za kucnu upotrebu, i to samo kada pobijedi nametnuti sistem vrijednosti liberalno-kapitalisticko-globaliziranog sistema kojim su mladi vec duboko zarazeni obrazovanjem i propagandom.
 
prebivaliste se moze dobiti po zakonu ako se ode u centar za socijalno ali ne znam koliko oni primenjuju taj zakon, ali zakon o licnim kartama je predvideo da ljudi koji su na ulici, mogu da dobiju adresu u Centru.
e sad, ako si znao da je neko ostao bez deteta zbog adrese, mogao si i sam da pomognes da dobije adresu, mene irititra kad ljudi cekaju da drzava nesto uradi a mogu i sami.
sa druge strane, kako moze lice sa invaliditetom da bude na ulici? kako nema prebivaliste ako nije na ulici? stanodavac je neki moron?
da imam imovinu na moje ime, ja bih joj pomogao da dobije adresu, ovako, mora neko drugi ili da se prijavi u centar za socijalno da na njihovu adresu dobije licnu kartu. ali taj isti centar joj je verovatno oduzeo dete...
 

Back
Top