RUSI : Gavrilo Princip je terorista!

Rusi su ww1 i zvanično izgubili i poniženi Brest Litovskim mirom i samo ih je saveznička pobeda 6 meseci kasnije spasila ratne odštete na koju su pristali,a pre toga su izgubili carstvo i dobili Sovjete za narednih 70 godina. Logično je da mnogi tamo baš i ne gledaju sa romantičarskom setom kao ovde na te događaje iz 1914.
 
moraju se razlikovati stvari ustanik i terorista nisu isto
teroristi nije bitno koga ubija već ubija redom neprijatelje i civile , za njega su i civili neprijatelji jer ne čine ništa u njegovu odbranu čak i ako je njegov cilj pravedan
ustanik se bori protiv neprijatelja i ne dira civilno stanovništvo baš kao i običan vojnik
atentator ubija tačno određenu ličnost - svoju metu ne gledajući i ne pazeći na druge koji mogu da stradaju
 
"Iako je prilično iznenađenje da je Princip u Rusiji, koja slovi za zemlju naklonjenu Srbiji, okarakterisan kao terorista, istoričar Predrag Marković za Kurir objašnjava da to ipak nema negativnu konotaciju.

- Reč terorista je kroz istoriju menjala smisao i ne nosi isto značenje sada kao s početka 21. veka. Rusi mnoge svoje pozitivne istorijske ličnosti nazivaju teroristima, to je veoma česta pojava.

Ranije je to bilo ime za one koji su izvršili atentat na vladare, a sada tako nazivamo one koji su krivi za masovna ubistva civila. Princip nije bio terorista, već ustanik, a što se tiče ruske akademske javnosti, i unutar nje postoje različita viđenje istorije, to nije iznenađenje - objašnjava Marković. Sličnog stava je i njegov kolega Čedomir Antić."
 
NE MOGU DA VERUJEM !?
Da najjačeg revolucionara sa ovih prostora na taj način doživljavaju !
Ako je to istina neka se stide.
Razočarali su me kao pravoslavci, kao Rusi, kao komunisti, kao nuklearna sila,
kao starija braća.....

Ako priznaju da je izjava "pala" u teško alkoholisanom stanju, preispitaću stavove !
 
Normalno da je bio terorista

Neko ko ubije trudnu ženu nemože biti heroj



Sto bi rekli tvoji zastitnici "Sofia je bila koleteralna steta"

Da li je samo Srbin koji ubije trudnu zenu terorista?
Da l;i su Hrvati i Muslimani koji su ubili hiljade i hiljade trudnih Srpkinja teroristi?
Da li su Nijemci, Englezi, Francuzi Amerikanci teroristi kad se zna da su ubili milione trudnica?
 
NE MOGU DA VERUJEM !?
Da najjačeg revolucionara sa ovih prostora na taj način doživljavaju !
Ako je to istina neka se stide.
Razočarali su me kao pravoslavci, kao Rusi, kao komunisti, kao nuklearna sila,
kao starija braća.....

Ako priznaju da je izjava "pala" u teško alkoholisanom stanju, preispitaću stavove !

Mene to ne čudi!
Taj atentat na AU prestolonaslednika je bio povod za I svjetski rat u kojemu je Rusija izgubila oko 1 milion vojnika a u zarobljeništvo je palo oko 3,8 miliona ruskih vojnika.
Rusija je izgubila ogromnu teritoriju i spravom smatra I sv. rat svojom velikom tragedijom a nekog momka iz Bosne, koji puca na ulici na cara teroristom.

Normalno da smo mi to slavili zbog ujedinjenja južnih Slovena jer je tada Bosna, Hrvatska i Slovenija izašla iz AU monarhije i stvorila se Jugoslavija.
 
Najverniji *******i imaju opravdanje i objašnjenje. Ja nisam sumnjao. :)

Znaci ako se pobunis protiv koga, ko ti je nategao zenu a tebe upregao da mu vuces kolica ,ko ti je uzurpirao kucu i imanje, ti si terorista.

Tvoje je da rzes dok te mamuza i klimas glavom dok ti siluje zenu.U protivnom si divlji primitivni primerak terorizma?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Антисрпска ОНАНИЈА заиста већ почиње да смара....... просто је досадна, глупа, неталентована и бесмислена........

Ја би овде још само једну ствар додао: Антисрпска СНС ОНАНИЈА заиста већ почиње да смара....... просто је досадна, глупа, неталентована и бесмислена........
 

Back
Top