Stratfor: Samo da se ne slože Rusi i Nemci

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Stratfor: Samo da se ne slože Rusi i Nemci
B. VLAHOVIĆ | 16. april 2015. 21:30 | Komentara: 3

Svetska scena po viđenju direktora "Stratfora" Džordža Fridmana: Ako se Nemačka i Rusija udruže, ako se slože, američkoj dominaciji doći će kraj. Moskva: Vašington raspiruje sukobe

MOSKVA - OD STALNOG DOPISNIKA „NOVOSTI“

- ISLAMSKI ekstremizam je problem za SAD, ali nije najvažniji. Iskonski interesi SAD u poslednjih sto godina uvek su se koncentrisali na odnose Nemačke i Rusije. Ako se ove zemlje udruže, ako se slože, američkoj dominaciji doći će kraj. Njihov savez predstavlja jedinu snagu opasnu za Ameriku. I naš glavni zadatak je da ne dozvolimo da dođe do toga. - Ova tvrdnja osnivača i direktora američke obaveštajno-analitičke kompanije "Stratfor" Džordža Fridmana izrečena na predavanju u Čikaškom savetu za globalne poslove izazvala je brojne komentare ruskih političara i politikologa. Za moskovske analitičare ona je najbolji dokaz da Vašington ne želi da u Evropi postoji stabilnost nego se bavi raspirivanjem sukoba i sporova.

U Moskvi ističu da u "Stratforu" radi dosta bivših analitičara i oficira američkih tajnih službi, a njihove analize koriste mnoge državne strukture, pa zbog toga treba pažljivo slušati ili čitati to što je u Čikagu rekao Fridman.

Direktor "Stratfora" smatra da je Evropa mesto gde će uvek biti konflikta, ranije u Jugoslaviji, sada u Ukrajini. Fridman smatra da će SAD sigurno slati oružje Kijevu, mada to zvanično opovrgavaju.

- Suština politike SAD je da napravi "sanitarni kordon" oko Rusije. I Moskva to zna. - kaže Fridman. - Za Ruse je sada glavno pitanje mogu li oni pretvoriti Ukrajinu u tampon-zonu prema zapadu. U najmanju ruku, žele da ona bude neutralna zemlja. Ako to ne uspeju, NATO će se približiti Staljingradu (Volgogradu), na sto kilometara, a Moskvi na 500. Za Ruse je status Ukrajine od životne važnosti. Na drugoj strani u Vašingtonu misle: ako Rusi zauzmu Ukrajinu, ko će ih više zaustaviti.


NEMORALNO ALI KORISNO

- SAD imaju fundamentalni interes da kontrolišu sve okeane na planeti. To ranije niko nije mogao. Zbog toga mi možemo da napadnemo svaki deo planete, ali niko ne može da napadne nas. Kontrola nad okeanima i kosmosom osnova je naše vlasti. Ja bih predložio da SAD rade to što je činio Regan kada je podržavao obe zaraćene strane, i Iran i Irak. To je bilo amoralno, ali efikasno - kaže Fridman.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:543731-Stratfor-Samo-da-se-ne-sloze-Rusi-i-Nemci

To bi stvarno bilo zanimljivo. :think:
 
U 20. veku sa lica zemlje nestalo je 100 000 000 Evropljana .
Ponoviti to u 21. veku značilo bi katastrofu od koje bi korist imali samo neevropski inicijatori sukoba.

Sve više je Evropljana koji razaznaju ovo o čemu pričam.

Ja se otvoreno zalazem da se Nemci i Rusi sloze, jer je to dobro za privredu i za sam mir u Evropi. U takvim uslovima mi mozemo da nadjemo nase mesto pod suncem, da radimo i da se razvijamo. Ako bude rat, mi cemo da postradamo - nizasta.
 
Rusko-nemacki dogovori su stvorili i vlast u Srbiji. Ne samo ovu poslednju.

Vucic_i_Djulijani-620x350.jpg
 
Ja se otvoreno zalazem da se Nemci i Rusi sloze, jer je to dobro za privredu i za sam mir u Evropi. U takvim uslovima mi mozemo da nadjemo nase mesto pod suncem, da radimo i da se razvijamo. Ako bude rat, mi cemo da postradamo - nizasta.


Mada, mora se i to reći - poslednji put kad su se Nemci i Rusi složili, bilo je to da podele Poljsku i ne ratuju jedan protiv drugih...

A svi znamo u kakvoj "slozi" i "neratovanju" je to onda završilo ;)
 
Sad treba da se gadjamo sa slikama.
Čekaj još malo! Još nije vrijeme.

- - - - - - - - - -

Mada, mora se i to reći - poslednji put kad su se Nemci i Rusi složili, bilo je to da podele Poljsku i ne ratuju jedan protiv drugih...

A svi znamo u kakvoj "slozi" i "neratovanju" je to onda završilo ;)
Znači, ipak se ni tad nisu dogovorili.
 
Iskonski interesi SAD u poslednjih sto godina uvek su se koncentrisali na odnose Nemačke i Rusije.

Prestao sam da citam posle ovoga. Neka prvo malo obnove znanje iz istorije. SAD su jedva usle u Prvi svetski rat. A i ko zna sta bi bilo u Drugom svetskom ratu da ih Japan nije napao. SAD su tek posle Drugog svetskog rata poceli da budu ambiciozni i postali globalna sila. A i Rusija i Nemacka nikad nisu bili saveznici osim u kratkom periodu pre Drugog svetskog rata tak oda ne znam kako je to uticalo na "iskonske interese SAD".
 
Poslednja izmena:
Prestao sam da citam posle ovoga. Neka prvo malo obnove znanje iz istorije. SAD su jedva usle u Prvi svetski rat. A i ko zna sta bi bilo u Drugom svetskom ratu da ih Japan nije napao. SAD su tek posle Drugog svetskog rata poceli da budu ambiciozni i postali globalna sila. A i Rusija i Nemacka nikad nisu bili saveznici osim u kratkom periodu pre Drugog svetskog rata tak oda ne znam kako je to uticalo na "iskonske interese SAD".
Немаш појма.
Везе Русије и Велике Немачке потичу још од царског доба односно веома блиских веза Руса са Балтичким Немцима, а који су били део тадашње елите. Руски патријарх пре овога сада, био је на пример Балтички Немац. О идиличним везама Балтичких Немаца и Руса, афирмативно пише Адолф Хитлер у књизи "Мој поредак света".
А пре Другог светског рата, Стаљин је на пример уз помоћ нацистичке тајне службе фабриковао доказе о "издаји" маршала Тухачевског, па када је кренула "Барбароса", Црвена Армија је напад дочекала обезглављена, и то је проузроковало многа страдања.. Иначе, много нациста није било за рат са СССР, а Стаљин, као антисемита, симпатисао је масовно убијање Јевреја од стране нациста, а допадало му се и то што су нацисти били "социјалисти"; додуше тај "социјализам", Хитлер је наменио само Немцима, остали да буду робови и слуге Немаца или правац логор, но бркатог џелата то није интересовало. А напад на СССР је заправо, уз геноцид над Јеврејима и Ромима, највећи доказ Хитлеровог лудила. Да се питала остала нацистичка врхушка, напада на Совјестски савез не би било, већ би се сарадња наставила.
Такође си заборавио да је ДДР била совјетски сателит. А фрау Меркел је Источна Немица.


- - - - - - - - - -

Наравно, подржавам напоре Савезника да разбију необјављени савез [прото]фашистичке Путинове Русије и нео-нацистичке Велике Немачке.
Узгред буди речено, ти и такви напори потичу још од Шпанског грађанског рата, у који се Британци нису умешали и рат прекинули, премда су Шпанију сматрали својом интересном зоном, искључиво из разлога да би се на терену што више закрвила немачка и совјетска служба.
 
Poslednja izmena:
Prestao sam da citam posle ovoga. Neka prvo malo obnove znanje iz istorije. SAD su jedva usle u Prvi svetski rat. A i ko zna sta bi bilo u Drugom svetskom ratu da ih Japan nije napao. SAD su tek posle Drugog svetskog rata poceli da budu ambiciozni i postali globalna sila. A i Rusija i Nemacka nikad nisu bili saveznici osim u kratkom periodu pre Drugog svetskog rata tak oda ne znam kako je to uticalo na "iskonske interese SAD".

SAD su i ušle u Drugi svetski rat da bi postale globalna sila.

Napad na Perl Harbur je bio dobrodošao povod Ruzveltu da, faktički, na svetlo dana iznese ono što se već uveliko radilo.

Zajedničko planiranje vojnih operacija sa Velikom Britanijom, prebacivanje industrije na ratnu proizvodnju, zakon o regrutaciji, formiranje novih jedinica...sve to je počelo godinu dana pre Perl Harbura, i prve rezultate počelo da daje sredinom 1942.

- - - - - - - - - -

Немаш појма.
Везе Русије и Велике Немачке потичу још од царског доба односно веома блиских веза Руса са Балтичким Немцима, а који су били део тадашње елите. Руски патријарх пре овога сада, био је на пример Балтички Немац. О идиличним везама Балтичких Немаца и Руса, афирмативно пише Адолф Хитлер у књизи "Мој поредак света".
А пре Другог светског рата, Стаљин је на пример уз помоћ нацистичке тајне службе фабриковао доказе о "издаји" маршала Тухачевског, па када је кренула "Барбароса", Црвена Армија је напад дочекала обезглављена, и то је проузроковало многа страдања.. Иначе, много нациста није било за рат са СССР, а Стаљин, као антисемита, симпатисао је масовно убијање Јевреја од стране нациста, а допадало му се и то што су нацисти били "социјалисти"; додуше тај "социјализам", Хитлер је наменио само Немцима, остали да буду робови и слуге Немаца или правац логор, но бркатог џелата то није интересовало. А напад на СССР је заправо, уз геноцид над Јеврејима и Ромима, највећи доказ Хитлеровог лудила.

Romanovi i Hoencolerni su bili u porodičnim odnosima (baš kao i britanska kraljevska porodica).
 
Ja se otvoreno zalazem da se Nemci i Rusi sloze, jer je to dobro za privredu i za sam mir u Evropi. U takvim uslovima mi mozemo da nadjemo nase mesto pod suncem, da radimo i da se razvijamo. Ako bude rat, mi cemo da postradamo - nizasta.

Slazem se. To bi bilo dobro i za nas i za evropski kontinent ali kako za sada stvari stoje, tesko.
Amerika je izvor sveg zla u Evropi i dok ne propadne mi necemo progledati.
 
(НЕ)ОЧЕКИВАНО: Меркелова жели зону слободне трговине са Русијом!

НЕМАЧКА – Државна канцеларка Немачке, Ангела Меркел, на економском форуму у немачком граду Штралзунд, изјавила је да у перспективи Немачка намерава да иницира изградњу зоне слободне трговине са Русијом.....
http://www.pravda.rs/2015/04/18/neocekivano-merkelova-zeli-zonu-slobodne-trgovine-sa-rusijom/

prosto ne mogu da poverujem.....:eek: ....ovo je dobra vest :D
 
Mada, mora se i to reći - poslednji put kad su se Nemci i Rusi složili, bilo je to da podele Poljsku i ne ratuju jedan protiv drugih...

A svi znamo u kakvoj "slozi" i "neratovanju" je to onda završilo ;)

Pruska i Rusija su se bili slozili da sklone Poljsku sa karte Evrope kada je Tadeus Koscusko (Andrej Tadeus Bonaventura Koscusko, mason, ucesnik rata za nezavisnost SAD...) krenuo da siri slobodarske ideje, republikanstvo i slicno. Monarhije se sigurno sa time nisu slagale. I Austrija je svakako bila protiv takvog projekta, sto je na kraju zavrsilo odsustvom Poljske sa karte 1795-1918.
Svako mesto u Poljskoj ima ulicu sa njegovim imenom.
 
Па није немогуће да на крају ипак нађу зајединички језик. Само ако немци смоглу храбрости и снаге да се одубру САД У крајњој линији, то би било добро за нас Србе, без обрзира што нас немци мрзе и што су хрвати њихови представници на Балкану. За мир у свету , стабилност, апоготово за западне европљане, заболе ме *****.
 
Па није немогуће да на крају ипак нађу зајединички језик. Само ако немци смоглу храбрости и снаге да се одубру САД У крајњој линији, то би било добро за нас Србе, без обрзира што нас немци мрзе и што су хрвати њихови представници на Балкану. За мир у свету , стабилност, апоготово за западне европљане, заболе ме *****.

Nemoguće je dokle god SAD kontrolišu Nemačku.Budu li nemci samo pokušali nešto protiv SAD-a napraviće im građanski rat u zemlji.Nijedna zemlja zapadne evrope ne sme ni da pisne,obzirom koliko ima imigranata.
 
Nemoguće je dokle god SAD kontrolišu Nemačku.Budu li nemci samo pokušali nešto protiv SAD-a napraviće im građanski rat u zemlji.Nijedna zemlja zapadne evrope ne sme ni da pisne,obzirom koliko ima imigranata.

Da ta neduzna jadna Njemacka.
Kad je Njemacka jaka vode uvjek rat.


MJK

- - - - - - - - - -

Rus ja neznam sto se bunis. Vi rusi ste prodali balkan.
A ne samo to nego ste se us... od straha.

MJK
 

Back
Top